konto usunięte

Temat: Bezpłatne Studia Podyplomowe dla nauczycieli z terenu...

Szanowni Państwo !

Zapraszamy do udziału w projekcie: „Wykształcenie i rozwój. Podyplomowe studia kształcenia ustawicznego”, którego celem jest pobudzenie szans rozwojowych środowisk lokalnych województwa dolnośląskiego.

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.4 „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty” na terenie województwa dolnośląskiego.

W ramach realizowanego projektu odbędą się pierwsze w Polsce studia podyplomowe oparte na modelu edukacji całożyciowej (Life Long Learning) o dwóch specjalizacjach:

1. Trener placówek kształcenia ustawicznego
2. Menadżer placówek kształcenia ustawicznego

Studia realizowane będą przez Uniwersytet Wrocławski i skierowane są do czynnych zawodowo nauczycieli i pracowników placówek oświaty z Dolnego Śląska.
Pierwszeństwo udziału w nich przysługuje osobom z terenów wiejskich.

Udział w studiach jest bezpłatny, uczestnik oprócz zakwaterowania i wyżywienia w trakcie zjazdów otrzymuje również zwrot kosztów dojazdu na miejsce realizacji zajęć.

Celem studiów jest umożliwienie nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych zdobycia wiedzy, kompetencji i umiejętności m.in. z zakresu:

• pozyskiwania środków na działalność edukacyjną;
• zarządzania projektami edukacyjnymi;
• prowadzenia placówek kształcenia ustawicznego (np. Centrum Kształcenia na Odległość).
• samodzielnego prowadzenia zajęć edukacyjnych opartych na modelu LLL (dotyczy edukacji dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych);
• organizowania procesu kształcenia;
• aktywizowania społeczności lokalnej, pracy z osobami bezrobotnymi;
• innowatyki w obszarze już posiadanych kompetencji (doskonalenie własnego warsztatu pracy);
• świadczenia usług edukacyjnych na rzecz ogółu społeczności lokalnej;

Uczestnictwo w projekcie przyniesie bezpośrednie korzyści także dla środowiska lokalnego, takie jak:

• możliwość pozyskiwania funduszy ze środków Unii Europejskiej na prowadzenie własnych projektów edukacyjnych;
• rozwój placówek oświatowych w kierunku pełnienia funkcji ośrodków wspomagających rozwój gospodarki opartej na wiedzy oraz kształtujących postawy obywatelskie w społecznościach lokalnych, w tym organizację edukacji dla osób dorosłych - wdrożenie modelu CAŚL – Centrum Aktywności Środowiska Lokalnego;
• wzmocnienie kadr systemu oświaty;
• wyłonienie i zaangażowanie nowych liderów działających na rzecz środowiska lokalnego.


Partnerstwo na rzecz realizacji projektu zawarły między sobą:

Fundacja św. Jadwigi w Morawie – administrator projektu,
Uniwersytet Wrocławski - Instytut Pedagogiki – odpowiada za program i tok studiów,
Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej „FALA” - jest inicjatorem projektu, odpowiada za monitoring, ewaluację i stworzenie systemu wsparcia dla przyszłych trenerów i menadżerów placówek kształcenia ustawicznego;
Fundacja Ka-Tet - współuczestniczy w promocji i upowszechnianiu projektu, odpowiada za pomoc uczestnikom studiów w ich własnych projektach edukacyjnych, realizowanych bezpośrednio w środowiskach lokalnych.

Całkowity koszt uczestnictwa w projekcie studiów dla jednej osoby wynosi 16 619,47zł., 85% tej kwoty dofinansowuje Unia Europejska. Gmina ponosi tylko 15% całkowitych kosztów organizacji studiów, która w przeliczeniu na jednego zgłoszonego uczestnika wynosi 2 492,92 zł.

Kwota wkładu własnego wykorzystana zostanie w pełni na pokrycie wydatków związanych bezpośrednio ze studentami (zakwaterowania, wyżywienia, zwrot kosztów przejazdu).
Przekazanie środków odbędzie się w formie uzgodnionej w umowie zawartej pomiędzy Administratorem Projektu oraz Gminą, lub Administratorem, Gminą i Placówką w której zatrudniony jest kandydat na studia. Powinno to nastąpić najpóźniej do 30 maja 2009 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie oraz prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród nauczycieli i pracowników oświaty. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości prosimy o kontakt z biurem projektu:


biuro@ksztalcenie.edu.pl

lub zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej:

http://ksztalcenie.edu.pl



Z wyrazami szacunku w imieniu zespołu projektowego,
Ewa Kosecka