konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Ostatnio zastanawiam się nad wynajęciem niezłego hostingu ale drapię sie w głowę która firma ma większą wydajność w przeliczeniu na 1zł, oczywiście w zależności od pory dnia.
Czy ktoś byłby chętny porobić takie testy na swoim hostingu i podzielić się wynikami? Lub czy isnieje coś takiego a ja o tym nie wiem?

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Poważne firmy mają opublikowaną politykę bezpieczeństwa... szukaj tego i o to pytaj dany BOK.

Wiesz, z tą wydajnością to różnie bywa... co masz dokładnie na myśli?
Wydajność I/O dysku, bazy danych, czy procesora?

Poza tym zauważ, że im więcej dają (i konto nie kosztuje np. tyle, co VPS), to jest niebezpieczeństwo, że inni też będą mogli dużo "wziąć" z tych zasobów. Trzeba to wyważyć.

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Zdaję sobie sprawę że wraz z cena spada jakość ale mimo to ktoś zrobi lepiej a ktoś inny gorzej.

Generalnie zależy mi na szybkości wykonywania PHP i odczytu bazy, dysk mnie mało obchodzi bo wpływa na pozostałe parametry i nie widzę sensu mierzyć tego oddzielnie.

Testy widziałbym tak:
1. Wielokrotne wykonywanie skryptu/skryptów testowych w PHP aby rozmyć obciążenie chwilowe z innych kont, testy powinny zostać wykonane o dokładnych godziniach i kilka razy przez najbliższe dni a wynik będzie zawierał średnią, minimum i maksimum
2. Identyczne testy na bazach danych oczywiście wszystkie według wytycznych
3. pomiar ping-ów i spadków transferu

Aby to było wiarygodne kilka osób powinno przetestować daną ofertę bo nie każda firma rozkłada obciążenie równomiernie na każdą maszynę

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Będzie cholernie ciężko... nawiasem mówiąc - po co Ci takie badanie? Do wyboru hostingu, czy robisz ranking jakiś, czy coś?

Tzn. tak - jeśli te elementy z tych 3 punktów Cię interesują i usatysfakcjonują Cię wyniki (olewając inne zmienne), to wtedy OK.

Czy z pingami i transferami to np. porównasz hosty z Polski razem, oddzielnie z Europy Zachodniej, oddzielnie z UK, oddzielnie z USA? Bierzesz to pod uwagę? Możesz mieć genialny host z pingiem 2x słabego hostu z PL.

Rozkładanie obciążenia - to też spory temat, bo tak, jak wspomniałeś - różne mogą być serwery, jeden bardziej zawalony, inny mniej.

Szukałeś w Sieci jak to ludzie robili i co inni komentowali odnośnie błędów w metodologii?
Badanie niełatwe, piszę z doświadczenia tak hobbistycznego, jak i zawodowego. Nie niełatwe, bo ciężko zrobić, ale ciężko totalnie miarodajnie to zrobić.

Po prostu ostatecznie wyniki będą np.
"osoba z Krakowa na łączu takim a takim otrzymała takie a takie wyniki"
"osoba z..."

Ale żeby porządnie to potem skomentować, zestawić - to jest ta trudność.Miłosz Wojaczek edytował(a) ten post dnia 04.07.12 o godzinie 10:28

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Rankingu nie planowałem robić jako oddzielnego projektu, po porostu chciałbym aby takie informacje były w polskim internecie chociażby na jakimś blogu lub nawet na goldenline w tej grupie choc lepiej byłoby zrobić tabelkę z szczegółowym porównaniem statystyk i konfiguracji serwerów.

Dla jasności ping i transfer to trochę dla picu, lokalizację na pewno trzeba by uwzględnić ale z pomiarem tego jest najmniejszy problem bo mogę zrobic to sam korzystając z światłowodowego łącza ponad 100Mb/s z super podłączeniem do sieci.

Głównie chodzi mi o statystykę wydajności poszczególnym ofert u firm hostingowych oraz porównanie do konkurencji. Na pewno nie będzie to 100% miarodajne ale da dobry obraz na sytuację. Nie pytałem nikogo jak to robił ponieważ wpadłem na to dopiero 11 godzin temu z czego 7 spałem :) Ale sposób przedstawiony przezemnie wydaje się dobry bo chodzi przecież o praktyczne testy prędkości.Dawid Zając edytował(a) ten post dnia 04.07.12 o godzinie 11:57

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Oj to bardzo ciężko przeliczyć ile mocy masz za każdą złotówkę.
Np. dlatego, że polityki sharedów są dwie:

1. Ograniczamy zasoby i niech userowi strona chodzi wolno
2. Nie ograniczamy zasobów, a gdy user przegina, zapraszamy na wyższy pakiet lub zapraszamy do drzwi.

I jak to porównać? :)

Mogę tylko zaprosić na http://hostingexpert.pl/ gdzie wraz z kolegą robimy co się da żeby temu problemowi sprostać.
Ryszard S.

Ryszard S. Wolny strzelec

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Dawid Zając:
Ostatnio zastanawiam się nad wynajęciem niezłego hostingu ale drapię sie w głowę która firma ma większą wydajność w przeliczeniu na 1zł, oczywiście w zależności od pory dnia.

To proste: najwiekszą wydajność maja te hostingi, które cię nie wywalą, czyli - masz niewielki wybór. :)
Adam Jakub Maciejczyk

Adam Jakub Maciejczyk newPR :: Grupa AG
ESSEKER

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Podaj mi swój mail to wyślę ci dane na nasz serwer :)
No Limit przez 7 dni - możesz testować (cena na miesiąc 1zł brutto za 1GB pojemności, 4,99zł transferu + 6zł IP)

P.S.
Za 1zł przeniose ci wszytsko z poprzedniego serwera :)

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

a pod Prestashop jaki byście polecali hosting? Home.pl jest nieprzewidywalny: albo kopii bezpieczeństa nie mogą skończyć, albo inni użytkownicy zjadają zasoby, a na VPS, czy dedyku pewnie rurki zabraknie.... Macie doświadczenie?

AnKa
http://AnKaBizuteria.pl

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

@Adam Jakub Maciejczyk
Taki sponsorowany/patronowany test nie byłby wiarygodny, moim celem było zrobienie bardzo wiarygodnych statystyk które pokazałyby oblicze polskiego rynku hostingów.

BTW Nie korzystam z tylko jednego serwera więc miałbyś naprawdę masę roboty :)

@Anna Bizera
Nie chodzi o to jaki dokładnie system e-commerce będzie na hostingu ale o to jak dużo klientów chcesz obsłużyć. Należy sprawdzać co jakiś czas czy podczas godzin szczytu (na ogół pomiędzy 16-18) strona/sklep działa płynnie, i jeśli są problemy należy zmienić hosting na mocniejszy.

Polecam ci OVH.PL, jest w sam raz dla mniej zaawansowanych klientów, zalety to:
1. Brak limitu transferu, dzieki czemu nigdy nie zablokuja ci sklepu z tego powodu
2. Dostepność na poziomie 99,9% czasu, czyli maksymalnie 2-3 dni w roku bedziesz miała problemy z dostępnością strony.
3. Oddzielenie e-mail i serwera www na odzielne komputery dzieki czemu nawet jak sklep będzie niedostępny to niemal na pewno klienci będą mogli do ciebie pisać normalnie.
4. Solidne pojemności i bazy danych oraz masa innych technicznych szczegółów.
5. W panelu zarządzania masz opcję ulepszania hostingu bez potrzeby jakichkolwiek prac technicznych.
6. Bardzo atrakcyjna cena
Odradzam tylko hosting Personal ponieważ ma za małą wydajność na sklep z biżuterią.

Dobre jest też podobno Megiteam.pl ale to oferta raczej dla klientów z branży IT ponieważ wymaga samodzielnego wyboru usług dostępnych na hostingu.

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Dawid Zając... OVH, może jeszcze hosting dzielony, gdzie masz takie limity zapytań, że z tego sklepu może 2 osoby na raz skorzystają? A w większych pakietach to i tak nie ma sensu.
Megiteam jest spoko, nie rozumiem o co chodzi z tą branżą IT... masz normalnie pakiety, można sobie wybrać. Żadne OVH. Chyba, że ktoś szuka mega ekonomicznego dedyka.

Anna Bizera sam sklep? Jaki masz budżet? Ile transferu teraz ciągnie?
Jest wiele dobrych firm godnych polecenia, tylko kwestia ulokowania się z budżetem i oczekiwaniami co do zasobów.

A home.pl to jest dno, nie hosting... wizytówkę w HTML-u można tam stawiać, nic ponad to.

@niżej
Dawidzie, obawiam się, że są jeszcze inne różnice między OVH a Megiteam, na niekorzyść francuskiego molocha...Miłosz Wojaczek edytował(a) ten post dnia 21.10.12 o godzinie 18:20

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

@Miłosz Wojaczek
Pytanie było o hosting a nie na czym stawiać sklep, w OVH jest limit 30 połączeń na sekundę czyli całkiem sporo a biżuterię ogląda się bardzo dokładnie więc i przeładowania strony są dość żadkie.
Co do MegiTeam to żeczywiście przesadziłem ze stopniem skomplikowania, pewnie dlatego że pisałem tą wypowiedź o 1:33 śpiąc na klawiaturze. A prawda jest taka że każdy ma swoje zdanie i będzie bronił swojego ulubionego hostingu.

Obie te firmy są dobrymi kandydatami na dostawców hostingu, MegiTeam ma wyższe ceny ale daje większą swobodę z kolei OVH to gigant który stawia na najniższe ceny poprzez bardzo zaawansowane rozwiązania ale nakłada większe limity aby mieć pewność że zarobi.
Bartosz Gadzimski

Bartosz Gadzimski właściciel, FOBI
Bartosz Gadzimski

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Gdzie ovh, a gdzie megiteam ;)

Miłosz dobrze podpowiada - trzeba określić budżet i wymagania i dopiero szukać.

Natomiast co do testów - nie ma sensu większego bo w hostingu liczy się znacznie więcej niż to czy uda się wygenerować miliard IOPS
Kamil M.

Kamil M. Nowe NGO

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Polityka firm czasem zmienia się i standardy są obniżane. Zresztą taki ogólny ranking może zmarnować nam czas. Przykładowo ten home.pl - na hostingexpert.pl jest na 4. miejscu, a do Presty nie nadaje się (zresztą jak Miłosz napisał, trzeba to omijać). Lepiej zrobić mniejszy ranking pod popularne CMS'y, jeśli ktoś będzie to zmieniać. Poza kosztem hostingu mamy też koszt alternatywny - na co wpływa działanie serwerów i ewentualnie pomoc supportu.

Pod Prestę mam taki ranking: http://presta-shop.pl/hosting-dla-sklepu/

Jeśli chodzi o VPS'y, a nie każdy chciałby to konfigurować lub płacić adminowi 50/h, to są oferty hostingu dedykowanego - kosztuję więcej niż normalny hosting, ale mamy więcej zasobów i zapewnioną konfigurację.
Zresztą niektóre firmy przeniosą bez problemu wszystko nam na normalny VPS i robią za darmo pierwszą konfigurację.

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Dawid Zając:
...
Głównie chodzi mi o statystykę wydajności poszczególnym ofert u firm hostingowych ...

Konto hostingowe to "kawałek serwera". Wystarczy, że w momencie testów inni użytkownicy hostingów położonych na tym samym serwerze zaczną mocniej obciążać serwer i masz po badaniach.

[edyta]
Kilka kont hostingowych w tej samej firmie będzie miało różne wyniki badania. Przez to i przez wiele innych czynników widzę poważny problem w ustaleniu metodologii testów.Robert B. edytował(a) ten post dnia 09.01.13 o godzinie 08:46

konto usunięte

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Robert B.:

Konto hostingowe to "kawałek serwera". Wystarczy, że w momencie testów inni użytkownicy hostingów położonych na tym samym serwerze zaczną mocniej obciążać serwer i masz po badaniach.
Zawid Zając:

1. Wielokrotne wykonywanie skryptu/skryptów testowych w PHP aby rozmyć obciążenie chwilowe z innych kont,
testy powinny zostać wykonane o dokładnych godziniach i kilka razy przez najbliższe dni a wynik będzie zawierał
średnią, minimum i maksimum

Czytaj wszystko uważnie :)

Temat: A jak by tak zrobić testy hostingów :)

Dobrym hostingiem jest nazwa.pl, od kilku laty mam u nich wykupioną domenę oraz właśnie serwer i wszystko działa jak trzeba.. Serwer jest prosty w obsłudze, teraz wprowadzili też program partnerski który wam polecam.



Wyślij zaproszenie do