Grzegorz B.

Grzegorz B. Liberum Arbitrium

Temat: Ja z tego wyjść...

• Art. 3 ustawy z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176).

• Art. 7a ustawy z 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz.U. nr 90,
poz. 999 z późn zm.).

zgłaszam reklamację dotyczącą nie otrzymania po polsku instrukcji
obsługi zakupionego produktu a w szczególności instrukcji do składników
produktu którymi między innymi są:
1. program GrabIt;
2. http://www.newzleech.com/;
3. system usług Usenet;
oraz do wszelkich innych systemów i programów związanych z produktem.

Brak polskich wersji instrukcji obsługi uniemożliwia mi właściwe
korzystanie z produktu. Stanowi to: "Nieprawidłowości w realizacji Usługi Usenet
wynikające z przyczyn wynikłych z winy Spółki". Proszę zatem zgodnie z 3
punktem Załącznika nr 1 "SLA" o dostarczenie mi wyżej wymienionych
instrukcji po polsku "w ciągu 48 godzin od dnia otrzymania zgłoszenia o
zaistnieniu przedmiotowych nieprawidłowości". Liczę na to, że nie będę zmuszony
zgodnie z ustawą odstąpić od umowy i będę używał Państwa produktu
zgodnie z prawem.

I zgodnie z Umową po 48 godzinach ją wypowiadam. Nie ma skutku -> do prokuratury i po kłopocie.
Grzegorz B.

Grzegorz B. Liberum Arbitrium

Temat: Ja z tego wyjść...

BARDZO WAZNE ! POKRZYWDZENI ZAWIADAMIAJCIE POLICJE W GDANSKU-PRZYMOŻE /adres podany/to najlepszy sposób poradzenia sobie z POBIERACZKIEM.
Poniżej przedstawiam Wam wzór zawiadomienia policji na podstawie, którego każdy może zredagować swoje zawiadomienie jeśli uzna to za zasadne i wysłać listem tradycyjnym.:

ZAWIADOMIENIE o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu

Warszawa, dnia 1 listopada 2009 r.
Dane osobowe osoby zawiadamiającej :
.......................................................
ul....................................................
00-976 Warszawa

Komisariat Policji V Gdańsk
Gdańsk, ul.Obronców Wybrzeża 19,
tel. (0 58) 521 12 22

Zawiadomienie
o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu
Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przez spółkę Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona
Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72 na moją szkodę przestępstwa określonego
w art. 286 k. k., w art. 115 § 12 k.k. oraz w art. 190 § 1 k.k. oraz
wnoszę o wszczęcie postępowania przygotowawczego przeciwko spółce Eller Service S.C.
Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72, która prowadzi
stronę internetową http://www.pobieraczek.pl

Uzasadnienie

W tym miejscu należy opisać sprawę

……………………………….................................................................………………………………

Podpis

Załączniki:
- maile i pisma od Pobieraczka
Grzegorz B.

Grzegorz B. Liberum Arbitrium

Temat: Ja z tego wyjść...

(...)
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napływają skargi konsumentów na portal pobieraczek.pl, który zachęcał do pobierania plików za darmo. Aby to zrobić, użytkownik musiał zarejestrować się, akceptując regulamin usługi. Wielu konsumentów nie zdawało sobie jednak sprawy z tego, że w tym momencie automatycznie zawierali umowę zobowiązującą do zapłacenia określonej kwoty. Prezes Urzędu wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, w trakcie którego sprawdzi, czy konsumenci, którzy chcieli skorzystać z takich usług byli wprowadzani w błąd treścią komunikatów reklamowych oraz czy przedsiębiorca stosuje klauzule niedozwolone. Zgodnie z prawem, zamieszczane przez przedsiębiorców informacje o produkcie lub usłudze muszą być prawdziwe. Dodatkowo konsument powinien mieć zawsze jasną i rzetelną informację o cenie danej usługi. UOKiK przypomina o podstawowych zasadach dotyczących nie tylko zakupów w sieci.

Przed zawarciem umowy na odległość konsument powinien zostać poinformowany m.in. o:

* imieniu i nazwisku przedsiębiorcy;
* cenie i zasadach jej zapłaty;
* koszcie, terminie i sposobach dostawy;
* prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni;
* miejscu i sposobie składania reklamacji;
* prawie wypowiedzenia umowy.

Po zawarciu umowy wszystkie te dane przedsiębiorca powinien potwierdzić na piśmie. Urząd podkreśla, że jednym z podstawowych praw konsumentów korzystających z usług portali oferujących pobieranie plików czy kupujących w Internecie, jest prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Warto pamiętać, że jeżeli nie otrzymamy od przedsiębiorcy pisemnego potwierdzenia wszystkich wymaganych przepisami danych, termin ten wydłuża się do trzech miesięcy. Odstępujemy od umowy, składając odpowiednie oświadczenie na piśmie, podając swoje dane - nie musimy przy tym wskazywać powodu. Pamiętajmy, że przedsiębiorca nie ma prawa pobierać od nas opłat za odstąpienie od umowy.

Urząd przypomina, że przedsiębiorca oferujący darmowe produkty lub usługi, za które w rzeczywistości konsument musi zapłacić, wprowadza w błąd, a jego działanie jest nieuczciwą praktyką rynkową. Konsument, który został w ten sposób poszkodowany może dochodzić roszczeń na drodze sądowej. W takim przypadku to przedsiębiorca musi udowodnić, że udzielił jasnej i rzetelnej informacji. Ponadto, zgodnie z prawem, każdy konsument będzie mógł zażądać od przedsiębiorcy: zaniechania praktyki, usunięcia jej skutków oraz naprawienia wyrządzonej szkody – w szczególności żądania unieważnienia umowy.
(...)
Grzegorz B.

Grzegorz B. Liberum Arbitrium

Temat: Ja z tego wyjść...

Ostatni list od Urzędu Ochrony Praw Konsumenta:

Poniżej odpowiedz jaką udzielamy w sprawie firmy Pobieraczek w przypadku kiedy to konsument korzystał z jej usług. Ponadto informuję ,że Firma ELLer Serwis w odpowiedzi na pisma konsumentów wysłane zgodnie z poniższym zastosowała kolejną interpretacje przepisów nie uznając poniższego.
Takie pismo Firmy zostało wysłane przez nas do UOKIK. Na dzień dzisiejszy nie mam nowego stanowiska Uokik w sprawie Firmy Pobieraczek.

Z poważaniem
Podinspektor
Beata Niepokulczycka - Bień

po zapoznaniu się z wyglądem strony http://www.pobieraczek .pl i zawartych na niej informacjach, oraz przeanalizowania treści regulaminu nie można twierdzić ,ze strona lub treść wprowadza w błąd konsumenta. W momencie rejestracji , potwierdzamy zapoznanie się z treścią regulaminu, co oznacza, że znamy go i zgadzamy się na jego postanowienia. Ponadto jest wyraźna informacja na stronie:.
."Informacja dla klientów
Podczas 10-dniowego darmowego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego
wypowiedzenia zamówienia (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność umowy od 3 miesięcy i koszt od 7,90 PLN miesięcznie."

W związku z powyższym ,trudno uznać, że konsument nie wiedział o tym, że w
ciągu 10 dni testowania , jeśli nie był dalej tym zainteresowany, nie musiał odstąpić od umowy.

Niemiej jednak ze względu na brak potwierdzenia umowy na piśmie zastosowanie ma stanowisko Prezesa UOKiK:

"Przez rejestrację na stronie internetowej http://www.pobieraczek.pl zawierana jest umowa z Eller Service s.c. z siedzibą Gdańsku. Do przedmiotowej umowy stosuje się przepisy ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną ( Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204) oraz ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o
odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (dalej ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów).

Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów, konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
Zgodnie z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów, przedsiębiorca jest zobowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji o zawartej umowie najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia. Z powyższego wynika, iż po rejestracji na stronie internetowej http://www.pobieraczek.pl konsument powinien otrzymać potwierdzenie zawartej umowy na piśmie. W wypadku nieotrzymania powyższego potwierdzenia, zgodnie z art. 10 ust. 2 przedmiotowej ustawy, termin w którym konsument może odstąpić od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy o
świadczenie usługi. Jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu
otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.

W związku z powyższym konsument, który zawarł umowę przez rejestrację na stronie http://www.pobieraczek.pl, podał swoje prawdziwe dane oraz nie otrzymał potwierdzenia zawarcia umowy na piśmie ma prawo odstąpić od powyższej umowy w terminie 3 miesięcy od jej zawarcia. W celu z korzystania z powyższego uprawnienia należy sporządzić oświadczenie o odstąpieniu od umowy na piśmie oraz wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres przedsiębiorcy.

Jednocześnie informuję, iż w dniu 14 lipca 2009 r. przez Delegaturę UOKiK we Wrocławiu zostało wszczęte postępowanie dotyczące podejrzenia stosowania przez Eller Sernice s.c. nieuczciwych praktyk rynkowych."
Mariusz Ogórek

Mariusz Ogórek
informatyk/dj/techni
k-informatyk/elektry
k

Temat: Ja z tego wyjść...

Prezes UOKiK uznała, że serwis Pobieraczek.pl wprowadzał internautów w błąd i nałożyła na wydawców strony ogromną karę finansową.



Wyślij zaproszenie do