konto usunięte

Temat: Problemy ze składem w InDesign CS3.3 EN

Witam.

Po kolei.
składam książke w InDesign CS3.3. Jest ciągły tekst i jest od groma dodatkowych bloków tekstu oraz wielkich i długich tabel, które umieszczane są jako osobne bloki tekstu, wyróżnione graficznie i niezależne od głównego wątku. Główny tekst ma przepływać swobodnie i niezależnie od tych dodatkowych tekstów. Książka łamana jest na wzór, tak więc nie mam zbytniej mozliwości zmiany szaty graficznej/sposobu prezentacji informacji. I tu pojawia się problem z odpowiednim wstawieniem tych tekstów.
1. Eksperymenty z obiektami zakotwiczonymi
Założenia:
Wszystkie obiekty zakotwiczone zawierają jedynie tekst i tabele. Każdy zakotwiczony obiekt powinien być umieszczony na górze strony i nie zmieniać pozycji względem strony (jego top powinien być wyrównany do górnej granicy ramki tekstowej). Nie może zmieniać pozycji względem strony (może natomiast przeskakiwać ze strony na stronę w zależności od tego jak mi się przełamie główny tekst (przypisanie do konkretnych akapitów w tekście) Może również zmieniać rozmiar pionowy. Tekst z głównego wątku powinien przepływać swobodnie i niezależnie pod nim. Niektóre teksty wstawione w obiekty zakotwiczone są dość długie, tak więc zakotwiczone obiekty mogą następować na kilku stronach po sobie, wypełniając je całkowicie (wątek główny omija te strony)
Sposób działania:
Insert anchored object - wstawiam go na zakończenie akapitu, który następuje zaraz przed tym, co chcę by było osadzone w zakotwiczonym obiekcie. Jak zauważyłem - tworzenie nowego, pustego akapitu i osadzanie w nim obiektu zakotwiczonego daje podobne wyniki, z tym że buduje niepotrzebne światło, tak więc osadzanie obiektu na zakończenie akapitu poprzedniego jest lepszym rozwiązaniem - nie wpływa to wcale na późniejsze problemy.

content: text lub unassigned
object style, paragraph style: none
height: dowolna
width: szerokość ramki tekstowej
Position: custom
relative to spine: none
reference point - górny lewy róg
Anchored position: left
x relative to: page edge, x offset: 0 mm
y relative to: line (baseline), y offset: 0 mm
keep within top/bottom boundaires: yes
prevent manual positioning: none

Tworzy mi się obiekt - nadaję mu oblewanie (jump object) przerzucam go na następną stronę i podnoszę go do samej krawędzi ramki tekstowej (po to by zadziałało oblewanie tekstem). To jest zrozumiałe, jako że zakotwiczony obiekt jest przypisany do akapitu w którym się zakotwicza. Wszystko co jest ponad tym akapitem nie podlega oblewaniu, tak więc tekst dochodzi do dołu poprzedniej ramki tekstowej.
Problemy:
Zaczynają się, kiedy chcę na następnej stronie wprowadzić kolejny obiekt zakotwiczony. A to z tego względu, że czasem tekstu wstawianego jako poboczny wątek jest tyle, że musi on iść nawet przez 3 strony. Problemem jest to, że nie mogę wprowadzić go jako zakotwiczenia do jakiegoś akapitu na następnej stronie, gdyż usunięcie akapitów pomiędzy obiektami rozwala wszystko, a same obiekty wylatują gdzieś nie wiadomo gdzie / zamieniają się miejscami itp. Wprowadzenie obiektu zaraz po pierwszym (w tym samym akapicie) byłoby idealnym rozwiązaniem, gdyby nie to, że NIE MOŻNA GO PRZENIEŚĆ na następną rozkładówkę. Jak go zwolnię, to już nie jest zakotwiczony i całą operację mogę sobie wsadzić. . .
2. Próbowałem również umieścić te osobne bloki tekstu w osobnych ramkach
tekstowych, ale również nie zdało to egzaminu, gdyż wtedy Indesign
zmieniał mi numerację przypisów umieszczonych w tych osobnych blokach
tekstowych. Na dodatek to ręczne rzeźbienie.

Ktoś ma jakieś pomysły? Bo mi się już wyczerpały. Help. . .

Tutaj jest powieszony plik rar z dwoma jpegami obrazującymi jak to wygląda w oryginale.
http://www.tinyurl.pl?Xb4Q7nzh.

PS. W niektórych pobocznych wątkach są odnośniki do przypisów do wydania polskiego - nie chciałbym ich stracić i warto by przypisy znajdowały się na tych samych stronach, na których są odsyłacze.
Uff - dzięki za przebrnięcie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Paweł Uniejewski
Ewa Szymańska

Ewa Szymańska grafik komputerowy

Temat: Problemy ze składem w InDesign CS3.3 EN

Nie ma pod tym linkiem żadnych JPEGów :(.

konto usunięte

Temat: Problemy ze składem w InDesign CS3.3 EN

Ewa Szymańska:
Nie ma pod tym linkiem żadnych JPEGów :(.

http://www.freeuploadshare.com/DOWNLOAD/8c8e91523/Indy...

to jest link bez skrócenia - tiny.url działa dość dziwnie na GL.
Jeśli link nie załapie - kliknij "cytuj" - wtedy masz pełen link do skopiowania i wklejenia w pasek adresu
* Mi ten nie skrócony link dziala więc powinno od razu załapać (testowane)
Pod linkiem, po środku strony odlicza się czas do ściągnięcia - to jest plik spakowany rarem.

Dzięki :)
Jak na razie wszystko rzeźbię ręcznie.Paweł Uniejewski edytował(a) ten post dnia 26.09.08 o godzinie 23:58



Wyślij zaproszenie do