Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: kwas hialuronowy

W kwestii kwasu czy reklamy?

A tak poważnie zależy co chcemy uzyskać.
Na co dzień pracuję z osobami "oszczykiwanymi" czym się da. Sztuka leży w umiarze i później w tym dręczącym ludzi pytaniu:
- Kurcze coś sobie zrobiła, ale co? Świetnie wygląda :)
Magda Wierzbicka

Magda Wierzbicka asystentka, The
Boston Consulting
Group

Temat: kwas hialuronowy

no i w czym problem? Kazdy robi to co chce, a dobry w fachu jest tez dr Widerkiewicz tak swoja droga
Robert Nobel

Robert Nobel mesoLOGIC - medycyna
estetyczna

Temat: kwas hialuronowy

Witam.

Nie odpowiadam cytując którąkolwiek z wypowiedzi, ponieważ każda zawiera coś na tak albo coś na nie...

Każdy wypowiada swoje uwagi spostrzeżenia oraz przekazuje fachową wiedzę...

Więc i ja się troszkę powymądrzam...

Najpierw może coś na temat samego kwasu i jego "penetracji" w skórę:

Skóra składa się z trzech warstw (licząc od zewnątrz):
• naskórek (epidermis) – warstwa zewnętrzna pełniąca funkcję ochronną i rozrodczą, która posiada barwnik – melaninę, nadającą włosom i skórze barwę; naskórek dzieli się na 4 lub 5 warstw w zależności od grubości.
• skóra właściwa (łac. cutis vera) – warstwa środkowa, zawiera receptory, naczynia krwionośne, nerwy oraz gruczoły, np. potowe, a także korzenie włosów, jest to warstwa odżywcza
• i wspierająca (ma od 1 do 3 mm grubości)
• tkanka podskórna (łac. hypodermis, tela subcutanea) – warstwa najgłębsza, zbudowana z tkanki łącznej właściwej luźnej; zawiera komórki tłuszczowe, izoluje przed nagłymi zmianami temperatury.

Naturalnie występujący kwas hialuronowy posiada masę cząsteczkową od 102 do 104 kDa co niestety uniemożliwia swobodnemu wniknięciu cząsteczki kwasu w głąb skóry. Nawet stosując metody aplikacji kwasu poprzez wszelkiego rodzaju urządzenia typu: "mezoterapia" czy ultradźwięki cząsteczki te zatrzymują się zaraz pod warstwą rogową, czyli tuż przed warstwą skóry właściwej.Zwróćmy uwagę, że na rynku są dostępne kwasy hialuronowe, które oferują różne wielkości cząsteczek od naturalnej po 600 kDa aż do 50 kDa. I to jest preparat między innymi proponowany przez jedną z Pań wypowiadającej się na forum.

Jest natomiast produkt, który jest tak opracowany (strzeżony patentem), który ma trzy wielkości cząstek, które są w stanie dotrzeć do najgłębszych warstw.
Nie chcąc robić tu kryptoreklamy zainteresowane osoby zapraszam na priv.
Jedynie powiem, że najmniejsza cząstka danego preparatu ma wielkość 8 Da.

Następnie:
wszelkiego rodzaju zabiegi ostrzykiwania i aplikacji preparatu w głąb skóry:
ostrzykiwanie jest precyzyjnym dostarczeniem wypełniacza w miejsce przeznaczenia. Kwas jest dostarczany w ilości takiej, jaka pozwala na np. wypełnienie zmarszczki.

Inne formy aplikacji kwasu w głąb skóry to znana m.in sonoforeza, czy błędnie nazywana aparatura mezoterapią bezigłową. Większość urządzeń dostępnych na rynku w niskiej cenie, to nic innego jak urządzenie oparte na ultradźwiękach, które nie są w stanie wtłoczyć preparatu z dużą masą cząsteczkową!
Skóra jest naturalnie tak zbudowana, że tworzy stała barierę, która można porównać do pancerza. Zatem ultradźwięki nie są w stanie preparatu wtłoczyć w głąb skóry.
Istnieje opatentowana metoda mikroporacji, która poprzez specjalnie sformułowany prąd rozszerza owe "płytki" umożliwiając preparatom wnikać w głębokie partie skóry. (nawet do 1 cm)
Dlatego takie zabiegi nazywa się mikroporacją. Taka forma aplikacji gwarantuje dostarczenie aktywnych preparatów, czy kwasu w głebokię warstwy skóry.

Na koniec chciałbym wrócić do samego wątku i pytania oraz sugestii w założeniu tematu.

Jak pewnie wiecie, kremy ze względu na swoją duża masę cząsteczkową nie mogą wchłonąć się w głąb skóry, dlatego zazwyczaj jak mówimy o serum, to mamy na myśli postać żelu, który jest niskocząsteczkowy i to taka forma jest w stanie wchłonąć się w głębsze warstwy skóry.

Serum w postaci kremu po prostu nie może działać !!! (ale może się mylę...)

Dlatego ja nie wierze w serum w kremie.

Pozdrawiam i liczę na konstruktywne wypowiedzi oraz oczywiście ewentualna krytykę, ponieważ w gronie szacownym jest kilka autorytetów z branży, więc może mnie poprawią (na co liczę)
Pozdrawiam
RNRobert Nobel edytował(a) ten post dnia 29.07.11 o godzinie 18:14

konto usunięte

Temat: kwas hialuronowy

Witam
Czytając Państwa wypowiedzi jestem skłonna przyznać rację zarówno zwolennikom powierzchownego stosowania kwasu hialuronowego jak i tym którzy proponują ostrzykiwanie, ponieważ skuteczność stosowania kwasu hialuronowego jest wciąż kwestią obserwacji klinicznych po jego zastosowaniu.Poniżej przedstawiam wyniki dotychczasowych badań klnicznych
Badania nad upośledzoną skórą: większość doniesień Casado, Nusimovich’a i Relling’a dotyczyły funkcji KH w skórze uszkodzonej z przerwaniem ciągłości powierzchni. Celem doświadczeń było potwierdzenie efektywności KH w regeneracji naskórka. Nie ma istotnych statystycznie doniesień dotyczących porównania skuteczności regeneracji naskórka po wpływem KH w grupie osób z nienaruszoną powierzchnią skóry oraz uszkodzoną.
Badania in vivo człowieka: Początkowe badania in vivo dotyczące korzyści stosowania KH oparte na ewapoetrii i korneometrii dostarczają fragmentarycznych wyników. Nie ujmują niestety tematu całościowo. Stosowania KH w przemyśle kosmetycznym zostało rozpoczęte bez w pełni sprawdzonych oraz udokumentowanych w fachowym piśmiennictwie dowodów na jego dobroczynny wpływ na skórę nie uszkodzoną. Istotne dane o skuteczności KH przy normalnej skórze mogą istnieć w formie nieopublikowanej. Badania Casado i Nusimovich’a donoszą, że „normalna skóra beż żadnych widocznych uszkodzeń daje powolną odpowiedź trudną do interpretacji z kosmetycznego lub dermatologicznego punktu widzenia”. Udokumentowali oni reepitelializację otartej skóry pod wpływem LMW KH, a nie naturalnego (HMW) KH. W związku z tym wyżej wymienione badania nie stanowią wystarczających dowodów na nawilżanie normalnej skóry lub innych korzystnych wpływów KH na skórę. Dlatego też nie znajdujemy wzmianek o kosmetycznym nawilżaniu skóry w profesjonalnych i pełnych przeglądach.Cząsteczka KH (LMW), o najmniejszej masie cząsteczkowej większej niż 100 kDa nie ma zdolności przenikania przez zdrową skórę dla której granicą przepuszczalności są cząsteczki o masie 3 kDa. Korzyści, z kosmetycznego zastosowania KH, wynikają z jego obecności na powierzchni skóry, gdzie zachowuje się jak typowa substancja filmotwórcza. KH, który osiąga płyny surowicze jest degradowany w wątrobie. Dlatego też, nawet gdyby KH przeniknął do skóry, jego usuwanie ze skóry wyklucza długotrwały efekt kosmetyczny.
Nie udowodniono jak dotąd farmakologicznego wpływu KH na zdrową skórę. Bez wątpienia jest on obecny w dużych ilościach w zdrowej skórze. Wątpliwe jest jednak aby małe ilości KH użyte w produktach kosmetycznych przyczyniały się znacząco do efektu związanego z normalną obecnością w skórze . Dlatego też, przy aktualnym stanie wiedzy należy przypuszczać, że wszystkie korzyści z KH zawartego w kosmetykach wiążą się jedynie z jego powierzchniowym działaniem.
Biorąc pod uwagę możliwość zastosowania KH w innej formie podania, należy mieć na uwadze złożoność i delikatność ekosystemu, który stanowi nasz organizm oraz skomplikowany wpływ jaki wywiera nań KH w wielu aspektach jego funkcjonowania – tych które poznaliśmy i tych które wciąż są tajemnicą.
Natomiast Włodarska, Garncarczyk i Gojniczek twierdzą, że biologiczna aktywność KH w tkankach zależy od jego masy cząsteczkowej. KH warunkuje stabilizację macierzy pozakomórkowej, reguluje adhezję i ruchliwość komórek, a także proliferację i dyferencjację. Oddziaływanie KH na komórki odbywa się poprzez wiązanie kwasu hialuronowego z receptorami komórkowymi, głównie CD44 i RHAMM Wiele wyjątkowych zalet KH (enzymatyczna degradacja, naturalne pochodzenie oraz nieimmunogenność) decyduje o jego biomedycznym zastosowaniu. Tworzenie pochodnych kwasu hialuronowego oraz sieciowanie, poprawiające stabilność, pozwalają na wydłużenie czasu jego trwania w tkankach.
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: kwas hialuronowy

Jakby się nie rozpisywać, podstawowym zadaniem wypełniaczy jest "wypchnięcie" tego co zostaje z upływem czasu zwłóknione, zgniecione, pomarszczone. Dorabianie dodatkowych "ideologi" nie ma większego sensu.
Kilka tygodni temu pracowałem na szkoleniu z lek stomatologami. Niezłe wyzwanie, praca z tkanką łączną, poznawanie palpacyjne twarzy, ocena stanu napięcia, powięzi w celach stomatologicznych i w med. estetycznej. (Chyba spora ilość lek stomatologi się tym zajmuje). Czasem zamiast oszczykiwać niektóre miejsca warto popracować np z napięciami stawu żuchwowo-skroniowego, asymetriami mięśniowymi. Nie ma powiązań? Ma i to spore, dysfunkcje TMJ powodują w sąsiednim płacie szybsze powstawanie tzw. "chomików" te natomiast powodują uwidocznienie zmarszczek klauna, uwidaczniają dolny kąt fałdu/bruzdy nosowo- wargowej itd.itd.itd.

Podotykajcie a zrozumiecie. Starałem się pisać językiem bardziej uniwersalnym co by także klienci zrozumieli.
Powodzenia w poszukiwaniach, Piotr
Ewa Kilian

Ewa Kilian Symbiosis Centrum
Dermatologii

Temat: kwas hialuronowy

Fenomen kwasu hialuronowego

wziął się z tego, iż wynaleziono prawie doskonały wypełniacz tkanek, a wiadomo
"wypełnienie" bruzdy ust czy policzka to natychmiastowy efekt i z tego głównie zasłynął, "każdy o tym gdzieś w rodzinie słyszał że dobre i dziala"

bezwzględny i zdziczały rynek pseudokosmetyczny wykorzystuje nieświadomość wielu laików (bez urazy) i sprzedaje swe produkty pod logotypem z cząsteczki kwasu hialuronowego
a nikt nie uwzględnia i nie zagłebia się w to że sukces odnisła TECHNIKA ZABIEGU z wykorzystaniem niepermamentnego wypełniacza jakim jest kwas hialuronowy a nie tylko dobroczynny kwas hialuronowy. który ma byc bardzo obojętny dla tkanki a nie "działajacy" (z tego jego całe bezpieczeństwo stosowania"

Błędną filozofią jest konkurowanie kosmetyki z medycyną...

Pozdrawiam
Ewa Kilian

Temat: kwas hialuronowy

Jaki wiek jest najlepszy zeby wymodelowac sobie policzki za pomoca wspomnianego kwasu ?
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: kwas hialuronowy

Obecnie jest XXI wiek :)
A tak poważnie to zależy co do końca chcemy osiągnąć, jakby nie było jest to zabieg doraźny, powtarzalny. Efekt na kilka msc.

Temat: kwas hialuronowy

Bez sensu pytać faceta o wiek-chcociaz Wy tez chodzicie nabotoksowani.
Zapisałam sie juz na volume do elite -ale wole poki co lekko-kwasowo.
Robert Nobel

Robert Nobel mesoLOGIC - medycyna
estetyczna

Temat: kwas hialuronowy

Anna Hajduk:
Dlatego
też nie znajdujemy wzmianek o kosmetycznym nawilżaniu skóry w profesjonalnych i pełnych przeglądach.Cząsteczka KH (LMW), o najmniejszej masie cząsteczkowej większej niż 100 kDa nie ma zdolności przenikania przez zdrową skórę dla której granicą przepuszczalności są cząsteczki o masie 3 kDa. Korzyści, z kosmetycznego zastosowania KH, wynikają z jego obecności na powierzchni skóry, gdzie zachowuje się jak typowa substancja filmotwórcza.

Proszę zapoznać się z moja wypowiedzią wcześniejszą, w której podaje wielkości rozszczepionego KH, gdzie najmniejsza cząsteczka ma 8Da.

To już wystarczy do penetracji w głębokie warstwy skóry.
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: kwas hialuronowy

Marta Kula:
Bez sensu pytać faceta o wiek-chcociaz Wy tez chodzicie nabotoksowani.
Zapisałam sie juz na volume do elite -ale wole poki co lekko-kwasowo.
Jeśli na co dzień pracujesz z pacjentami po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, mało tego przygotowujesz ich do nich lub pracujesz aby finalny efekt był jeszcze ciekawszy to wyrabiasz sobie w końcu zdanie.

Tak przy okazji, wątek jest o kwasie hialuronowym, toksyna botulinowa to zupełnie inny zabieg. Aczkolwiek mężczyźni z tego co wiem, częściej korzystają z tego drugiego.
Mariusz Klementowski

Mariusz Klementowski Real Estate Advisor
at Shell

Temat: kwas hialuronowy

Witam,

Zaprasza do zapoznania się z prezentacją produktu.

http://www.slideshare.net/klementowski/velvet-skin-ser...

Proszę o uwagi, pytania, komentarze.

Dziękuje i pozdrawiam,

MK

konto usunięte

Temat: kwas hialuronowy

Robert Nobel:
Anna Hajduk:
Dlatego
też nie znajdujemy wzmianek o kosmetycznym nawilżaniu skóry w profesjonalnych i pełnych przeglądach.Cząsteczka KH (LMW), o najmniejszej masie cząsteczkowej większej niż 100 kDa nie ma zdolności przenikania przez zdrową skórę dla której granicą przepuszczalności są cząsteczki o masie 3 kDa. Korzyści, z kosmetycznego zastosowania KH, wynikają z jego obecności na powierzchni skóry, gdzie zachowuje się jak typowa substancja filmotwórcza.

Proszę zapoznać się z moja wypowiedzią wcześniejszą, w której podaje wielkości rozszczepionego KH, gdzie najmniejsza cząsteczka ma 8Da.

To już wystarczy do penetracji w głębokie warstwy skóry.
Witam
Proszę o podanie źródeł powyższych informacji w postaci indeksowanych czasopism oraz recenzowanych prac autorskich.
Pozdrawiam
Ola Klich

Ola Klich zawód
charakteryzacja

Temat: kwas hialuronowy

Ja mam pytanie,czy widzieliscie dostepne na allegro produkty z kawsem hialuronowym ?
Za 30zł mozna kupic żel.Nie wiem co to jest,ale ja chyba jednak balabym sie kupowac tego typu produkty.Coo tym myslicie ?
Ewa Kilian

Ewa Kilian Symbiosis Centrum
Dermatologii

Temat: kwas hialuronowy

ależ spokojnie i tak nie działa :)Ewa Kilian edytował(a) ten post dnia 08.05.11 o godzinie 00:02
Małgorzata Maria S.

Małgorzata Maria S. Dermokonsultantka

Temat: kwas hialuronowy

***Małgorzata Maria S. edytował(a) ten post dnia 09.06.11 o godzinie 08:05

Temat: kwas hialuronowy

A co myslicie na temat takiego żelu ?
http://www.beautymed.pl/produkty/kosmeceutyki/hydraplu...
czy mozna używac go po prostu jak samodzielnego kremu do twarzy?
Blanka Kania

Blanka Kania junior manager

Temat: kwas hialuronowy

Kwas hialurowy jest preparatem naturalnie występującym w skórze nie wywołuje reakcji alergicznej. Dzięki niemu skóra jest nie tylko bardziej sprężysta, ale też lepiej nawilżona i rozjaśniona. Efekt jest widoczny niemal natychmiast i utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Jednak podstawa to wybór dobrego gabinetu, najlepiej ze specjalistami, którzy mogą „wylegitymować się” odpowiednim certyfikatem. Ten w miarę prosty zabieg wykonany fachowo, przynosi rezultaty, jednak w momencie, kiedy powierzamy swoją twarz przypadkowym osobom może się to skończyć różnie.
Robert Nobel

Robert Nobel mesoLOGIC - medycyna
estetyczna

Temat: kwas hialuronowy

Sandra Bielak:
Polecam naturalny kwas dwuhialuronowy w postaci żelu. HyaluLift to naturalny preparat zawierający w sobie wyłącznie kwas hialuronowy o dwóch wielkościach cząsteczek: małocząsteczkowy hialuronian sodu (LMW) oraz wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy (MMW). Większe cząsteczki ulepszają jakość naskórka od zewnątrz, a małe przenikaja przez skórę, nawilżają, ujędrniają, regenerują od wewnątrz. Dzięki stosowaniu HyaluLift, który nawilża i nadaje objętości można zatrzymać czas i wygładzić zmarszczki.

Niedługo będzie możliwość kupienia przez stronę mabelle.pl a tym czasem zapraszam do składania zamówień przez telefon lub mailem.

Pozdrawiam
Co to jest kwas dwuhialuronowy???
I o jakich wielkościach tutaj mówimy???
Robert Nobel

Robert Nobel mesoLOGIC - medycyna
estetyczna

Temat: kwas hialuronowy

Może to troszkę przybliży temat kwasu hialuronowego, bo jak widzę, co niektórzy mylą krem z serum, informują o kwasie dwuhialuronowym...

polecam ten artykuł

Nowa era kwasu hialuronowego

Następna dyskusja:

kwas hialuronowy




Wyślij zaproszenie do