Karolina
Burckhardt
Redaktor,
Beautiful&Healthy
Sp. z o.o. o różnych
takich w...
Temat: Mikrodermabrazja
MIKRODERMABRAZJAMIKRODERMABRAZJA jest techniką rewitalizującą skórę, która pomaga naprawić zmiany skórne spowodowane przez słońce, a także skutki starzenia się skóry. Chirurgia plastyczna korzysta z urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu Usuwają one i odsysają, martwe komórki zewnętrznej warstwy skóry. Podobnie jak w przypadku innych technik regeneracyjnych skóry, może być konieczny więcej niż jeden zabieg do zmniejszenia lub usunięcia niechcianych zmarszczek i pigmentów.
Aby zrozumieć, jak dokładnie działa mikrodermabrazja, musimy przybliżyć trochę anatomię skóry człowieka.
ANATOMIA SKÓRY -Skórę można podzielić na 3 główne warstwy:
*EPIDERMIE, czyli naskórek - zewnętrzna warstwa tworząca barierę; składa się głównie z martwych komórek skóry.
*DERMIE, czyli środkowa warstwa, która zawiera elementy strukturalne skóry, w tym kolagen i tkanki elastyczne
*HYPODERMIS, czyli dolna warstwa zawierająca tłuszcz oraz większe naczynia krwionośne.
WPŁYW MIKRODERMABRAZJI NA WYGLĄD SKÓRY
MIKRODERMABRAZJA działa najlepiej, kiedy jest przeprowadzona w serii zabiegów - zazwyczaj sześć - co 7 do 10 dni. Zauważalne zmiany można zaobserwować po pierwszym leczeniu - zazwyczaj gładszy, zdrowszy wygląd skóry. Po serii zabiegów skóra jest mniej przetłuszcza, pory są wyraźne mniejsze, a zmarszczki i obszary zgrubiałej skóry są cieńsze.
=>Wpływ Mikrodermabrazji na warstwę EPIDERMIS(naskórek)
Zmiany w naskórku pojawią się przed zmianami w środkowej warstwie skóry - dermis. Mikroskopowe badanie naskórka ujawnia kilka zmian, które sprawiają, że wygląd tej warstwy wydaje się zdrowy.
*Grubość naskórka jest zwiększona, ponieważ nowe komórki są produkowane szybciej, a same komórki są większe.
*Komórki z niższych warstw naskórka zrastają się ze sobą w bardziej spójne konfiguracje, zamiast przypadkowo.
*Izolacyjna funkcja naskórka jest zakłócona w pierwszych 24 godzinach, co powoduje że skóra staje się bardziej sucha niż zwykle. Jednakże, po 7 dniach skóra jest bardziej nawilżona niż przedtem.
=>Wpływ mikrodermabrazji na warstwę DERMIS( warstwa środkowa)
Dermis jest warstwą, na którą zabieg mikrodermabrazji ma najlepszy wpływ. Badania wykazały, że ta warstwa skórna również staje się grubsza i zdrowsza po serii zabiegów. *Grubość tej warstwy się zwiększa
*Liczba włókien kolagenowych jest podwyższona, a włókna są grubsze, bardziej szczelnie zaplecione i spójniej zorganizowane.
* Liczba włókien elastycznych jest zwiększona i są ułożone pionowo zamiast poziomo nadając skórze więcej sprężystości;.
*Liczba i wielkość fibroblastów, komórek, które produkcja kolagen, rośnie.
*Obecność licznych substancji chemicznych zaangażowanych w proces często powoduje stan zapalny- jest to dowód na to, że proces regeneracji jest w toku.
*Zmiany w naczyniach krwionośnych wskazują na wzrost przepływu krwi w dermis, głównie do wspomagania procesu naprawczego zachodzącego w skórze.
*Ważnym elementem tworzenia tej reakcji zapalnej jest mechaniczne ściąganie skóry powodowane przez negatywne ciśnienie, które jest elementem zabiegu.
Podsumowując - Jak działa MIKRODERMABRAZJA
MIKRODERMABRAZJA jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Metoda ta "zmusza" skórę, aby odbudowała się sama w bardziej zorganizowany sposób. Efektem jest młodszy i zdrowszy wygląd skóry.