Tomasz Brysiak

Tomasz Brysiak Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

Prognozuje odwrót na USD/PLN oraz ogólne osłabienie
złotówki do CHF I EUR w perspektywie średnioterminowej. Impet
deprecjacji USD wyczerpał się na 261,8 zniesienia Fibbonaciego. Dodatkowo występują pozytywne dywergencje na wskaźnikach.
Nie wiem jaka katastrofa musiałaby się stać by USD nadal tracił
przynajmniej w średnim terminie.
Wszedłem dziś w longa na USD/PLN po 2,4745. Uważam, że
wzmocnienie złotówki względem w/w waluty zaszło za daleko. Czeka nas korekta na złotówce, ponieważ inwestorzy będa realizować
kilkadziesiąt procent zysku na walutach, również na giełdzie.
Inwestorzy zagraniczni byliby dosłownie frajerami bo sa zarobieni na walucie np 20% i dodatkowo np.20% na akcjach. Zbyt pokaźny zyski i korekta na PLN jest bardzo prawdopodobna.
Istotne poziomy 2,51 2,54 i 2,59.

Jakie macie swoje przemyślenia?


Obrazek




Obrazek




Obrazek
Tomasz Brysiak

Tomasz Brysiak Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

Skąd Litwini wrócili? Litwini wrócili z wycieczki.:)

Bez komentarza.


Obrazek



Obrazek
Andrzej Kiszycki

Andrzej Kiszycki Kierownik Działu
Finansowego

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

Widzę że jestem osobą która ma możliwości i niewątpliwie wiedze na w/w temat.
Dla mnie oczywistym jest fakt że cos musi się wydarzyć aby dolar nadal nie tracił.
Ale jakie ruchy przewidujesz, albo jaka z alternatyw jest dla Ciebie znana.

I co uważasz na temat informacji dotyczące Chin. Chiny posiadają rezerwę w wysokości 3 bilionów USD i chcą ją przewalutować na Jeny. Co stany na to??

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

15go listopada ma nastapic re-ewaluacja koszyka kredytow - Tomek PIWO ze $ poleci w dol ;)
Tomasz Brysiak

Tomasz Brysiak Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

Wszyscy pieją na temat Chin i ich siły. Co będzie jak Chiny "pękną" i giełda w Chinach będzie się walić.Obecna prosperita gospodarcza na świecie się kończy. Tam to dopiero jest bańka i stosunki społeczno-gospodarcze tzn. ta ich gospodarka rynkowa regulowana przez państwo z elementami komuny. Przecież ta mutacja w chwili dekoniunktury zawali się jak domek z kart. Gdzie byś wolał inwestować w czasie zbliżającej się dekoniunktury. W nadęty balon chiński czy amerykańską gospodarkę rynkową nawet w recesji. Ja wolę dolary. Uważam, że dolar jeszcze wróci do łask! Tyle,że to moje przemyślenia na dłuższą perspektywę.Tomasz Brysiak edytował(a) ten post dnia 12.11.07 o godzinie 23:15

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

US przestaje sie liczyc na swiecie a przez to i ich waluta. A ze nie wszystko idzie prosta droga .... wiec sa ruchy gora - dol, dol - gora. Wazny jest trend dlugoterminowy a ten nie sprzyja $US.

Zagadzam sie ze bedzie duzy spadek w Chinach bo przesadzili. Bedzie to spadek gleboki i bolesny, ale .. w dlugim czasie - a mowimy tutaj o okresie 20-50 latach chinska (rowniez indyjska) gospodarka przebije amerykanska.

Zalamanie na rynku chinskim, jesli wogole bedzie mialo wplyw na $US to krotkotrwaly, potem znow powrocimy do trendu spadkowego.

Rewolucja spoleczna rowniez bedzie, ale tak samo dotknie Chiny jak i Ameryke, ale bedzie to mialo duze konotacje do korporacji (ktore juz stoja ponad panstwami - wszystkimi panstwami)Eryk N. edytował(a) ten post dnia 12.11.07 o godzinie 23:21
Tomasz Brysiak

Tomasz Brysiak Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

Fajne przemyślenia ale to co będzie za 50 lat. Kto to wie? Mnie to zbytnio nie interesuje bo nie wiem czy dożyje tej chwili. :)pozdTomasz Brysiak edytował(a) ten post dnia 12.11.07 o godzinie 23:36
Tomasz Brysiak

Tomasz Brysiak Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

Financial Times, 14.11.2007

Bogactwo i potęga Chin iluzoryczne
Wersja oryginalna The limits of a smaller, poorer China
W mało znanym oświadczeniu wydanym w środku lata, Azjatycki Bank Rozwoju przedstawił oficjalne dane wskazujące na to, że gospodarka Chin jest mniejsza i biedniejsza niż można by się spodziewać po danych dotychczas publikowanych.
AFPOświadczenie banku stanowi pierwsze wiarygodne przedstawienie potencjału gospodarczego Chin wyliczone na podstawie metody parytetu siły nabywczej (PPP). Wynika z niego, że kiedy Bank Światowy ogłosi swoje dane dotyczące PPP przed końcem roku, gospodarka chińska okaże się mniejsza o 40 procent od dotychczasowych danych.

Ten dokładniejszy gospodarczy obraz Chin wyjaśnia, dlaczego Pekin tak bardzo koncentruje się na priorytetach rynku krajowego, takich jak rozwój, inwestycje publiczne, kontrola zanieczyszczeń i redukcja biedy. W Chinach poniżej linii biedy ustalonej przez Bank Światowy na poziomie dolara dziennie żyje 300 milionów osób - trzy razy więcej, niż przypuszczano.

Dlaczego wprowadzono tak wiele poprawek do obrazu chińskiej gospodarki? Do niedawna azjatycki gigant nie brał udziału w dokładnie przeprowadzanych badaniach cen, wymaganych do przełożenia produktu krajowego brutto na dolary PPP.

Dane Banku Światowego oparte na badaniach przeprowadzonych pod koniec lat 80. najprawdopodobniej przeceniły Chiński potencjał PPP nawet w tamtych czasach. Bank nie zmieniał szacowanych wartości aż do teraz. W międzyczasie w Chinach bezustannie rosły ceny żywności, mieszkań, opieki zdrowotnej i innych dóbr i usług. Różnice te powinny wpłynąć na ocenę PPP, ale bank pozostawił ten wskaźnik praktycznie bez zmian.

W ubiegłym miesiącu prezydent Banku Światowego, Robert Zoellick, stwierdził że Bank Światowy powinien w dalszym ciągu pożyczać pieniądze takim krajom jak Chiny, Indie i Brazylia, ponieważ wciąż mieszka w nich duża część najbiedniejszej ludności świata.

Nowe, dokładniejsze statystyki, dające obraz mniejszych i słabszych Chin przemawiają na rzecz jego argumentów. Oświadczenie Azjatyckiego Banku Rozwoju mówi również o tym, że liczba osób żyjących na poziomie poniżej jednego dolara dziennie w Indiach jest bliższa 800 milionom, niż wskazywałby na to aktualny szacunek mówiący o 400 milionach.

Poprawki wskaźnika PPP wpływają na przeciwdziałanie biedzie, ponieważ granica dolara dziennie ustalona przez Bank Światowy jest określana na podstawie PPP. Ograniczenie konsumpcji według tego wskaźnika spycha wiele gospodarstw domowych poniżej tej granicy.

Dla Chin poprawki należy wprowadzić również w stosunku do lat 80. i 90., kiedy zamiast przypuszczeń Banku Światowego, poniżej progu biedy żyło pół miliarda raczej niż 300 milionów ludzi. Chiny poczyniły niesamowity postęp w wyciąganiu obywateli z biedy - ale zadanie to było bardziej gargantuiczne, niż wydawało się większości zainteresowanych, a bankowe wyliczenia były zbyt pozytywne.

Nowe wyniki nie polegają na akademickim przekręcaniu statystyk. Na podstawie starych wyliczeń, amerykańskie Rządowe Biuro Audytów w bieżącym roku przedstawiło raport mówiący o tym, że chińska gospodarka według wskaźnika PPP będzie większa od amerykańskiej w 2012 roku. Takie raporty powodują zaniepokojenie w kręgach wojskowych, obawiających się stworzenia przez Chiny armii konkurującej z amerykańską.

Dobrze poinformowani analitycy są świadomi, że obliczenia PPP są raczej nieprzydatnym wskaźnikiem potencjału militarnego danego kraju, ale biorąc pod uwagę aktualne poprawki tego wskaźnika, cała kwestia powinna zostać poddana pod dyskusję. Chiny nie są po prostu tak wielkie i nie osiągną takiego potencjału w najbliższej przyszłości.

Biorąc pod uwagę wiele niepewnych czynników wpływających na polityczny i militarny rozwój Chin, bardziej umiarkowany obraz gospodarczej potęgi Chin pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość. Wynika z niego, że USA i inne rozwinięte narody mają więcej czasu na zaangażowanie się w sprawy Chin i kontakt z rozwijającymi się instytucjami azjatyckiego giganta. Być może najlepszym punktem wyjścia są stosunki wojskowe.

Międzynarodowa uwaga powinna się jednak chwilowo skupić na sukcesie Chin w oszałamiających projektach rozwoju na poziomie lokalnym. Takie możliwości można wykorzystać, jeśli działania międzynarodowych przedstawicieli uda się skoncentrować na rejonach w potrzebie, takich jak prowincja Syczuan, gdzie Amerykanie prowadzą doskonale rozwijający się program Korpusu Pokoju. Celem jest promowanie rozwoju gospodarczego, który korzystnie wpływa na złagodzenie polityki.

Bliski kontakt z procesem rozwoju w Chinach może pomóc nam również lepiej pojąć doświadczenie Chin w tej kwestii, co z kolei może przełożyć się na efektywniejsze działanie w innych krajach, w których rozwój gospodarczy stoi w miejscu.

Zarówno amerykański Kongres, jak i Ministerstwo Skarbu powinny przyjąć do wiadomości ograniczenia i możliwości z nimi związane, wynikające z nowych, dokładniejszych danych. Przykładowo chodzi tu o czynniki ryzyka dla biednych, wiejskich regionów Chin wynikające z nagłej zmiany wartości nabywczej juana, które mają o wiele większe znaczenie dla Pekinu niż Waszyngtonu. Zaakceptowanie takiej zmiany perspektywy może pomóc w prowadzeniu negocjacji.

Autor: Albert Keidel
© The Financial Times Limited 2007

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

Tomek

Piwo dla Ciebie, dolar nie spadl 15go :)Eryk N. edytował(a) ten post dnia 17.11.07 o godzinie 18:59
Andrzej D.

Andrzej D. Technical Director,
INNOVATOR Sp. z o.o.
Gliwice

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

.......jak się ma temat postu na dzień dzisiejszy? :(

Temat: Koniec słabego USD w średnim terminie?

Jak widac, USD w dol, zloto do gory (a zlotowka nie wiadomo czemu tez)

Następna dyskusja:

Koniec hossy, czy tylko spl...




Wyślij zaproszenie do