konto usunięte

Temat: OmniProfit, a rozwód!

Witam,
czy ktoś się orientuje jak wygląda kwestia produktu OmniProfit w przypadku rozwodu?
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: OmniProfit, a rozwód!

Witam musisz sprecyzować swoje pytanie, mianowicie czy chodzi Ci o alimenty czy o uposażonych. W przypadku uposażonych świadczenie otrzymuje osoba wskazana przez ubezpieczającego przy wypełnianiu wniosku ( te dyspozycję można zmienić w każdym czasie ) wypłata z beneficio jest świadczeniem z tytułu umowy ubezpieczenia więc nie wchodzi do majątku wspólnego przy ewentualnem Jego podziale. Wartość polisy może natomiast zostać zajęta na poczet alimentów, ale nie w całośći tylko do określonej części procentowej, nie pamiętam do ilu kojarzy mi się 25 %.

konto usunięte

Temat: OmniProfit, a rozwód!

Witam !

Wszystkie produkty opakowane " unit link " mają korzyści prawno-podatkowe. OmniProfit jest takim produktem .

Przy rozwodach pieniądze z takich produktów nie są dzielone.
Komornik może zająć taki produkt tylko w 1/3 wysokości na
alimenty.

pozdrawiam grażyna
Przemysław Zyzak

Przemysław Zyzak Wiceprezes zarządu

Temat: OmniProfit, a rozwód!

Ubezpieczający ma obowiązek opłacania składek po rozwodzie, ot jak wygląda sytuacja co tu bardziej komplikować. Jeśli chcielibyśmy to udziwniać oto jak to zrobić według kodeksu cywilnego: Należy odpowiednim pismem włączyć polisę do majątku wspólnego i w momencie rozwodu zostanie ona rozwiązana i spieniężona w wiadomych proporcjach - opłaty likwidacyjne obowiązują oczywiście. Ex małżonkowie mogą oczywiście opłacać polisę nadal wspólnie i podzielić ją w wybranym przez nich momencie. Natomiast z doświadczenia własnego:

- w momencie rozwodu polisa pada w 80% przypadków ponieważ ludzie pod wpływem emocji podejmują dziwne decyzje. Dlatego jestem zwolennikiem droższej dla klienta decyzji podpisania jednej umowy dla każdego z małżonków ale przedewszystkim poinformowania ich o tym co dzieje się zazwyczaj z polisą po rozwodzie.

Zyzak



Wyślij zaproszenie do