Kasia Słowik

Kasia Słowik Koordynator,
www.sklepafrykanski.
pl

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

Zapraszam do zaglądania na stronę FC naszego sklepu, gdzie publikujemy informację o wydarzeniach związanych z promocja kultury afrykańskiej.

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Sklep-Afryka...

Jeśli sami jesteście organizatorem takiego przedsięwzięcia to podeślijcie nam info.

Dzięki.

Zapraszam i pozdrawiam,
Kaśka : )

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

Kolejne wydarzenie afrykanskie w Warszawie.

Angolamente sensual
w Warszawie już w październiku 2010!

Angolamente sensual to weekend z kulturą angolańską, podczas którego zapoznamy się z trzema najpopularniejszymi stylami muzycznymi i tanecznymi pochodzącymi z Angoli. Podczas warsztatów tanecznych będziemy mieli okazję poznać bliżej zmysłową kizombę, która już od kilku lat podbija europejskie kluby, frywolną sembę, której spontaniczność i energia nie pozwoli nikomu zejść z parkietu oraz elektryzujące kuduro, które, tak jak latynoski reggaeton, jest angolańską odpowiedzią na amerykański hip-hop.

Prelekcje otwierające całe wydarzenia oraz zajęcia taneczne poprowadzi Jamba Mulimbwe, Angolańczyk, profesjonalny instruktor, założyciel szkoły tańca oraz promotor kultury angolańskiej w Czechach wraz ze swoją partnerką Lily Barnó.

Oprócz warsztatów tanecznych odbędą się dwie gorące imprezy w warszawskim klubie Balsam, które poprowadzi Dj Job, Angolańczyk, rezydent klubu Palanca w czeskiej Pradze, specjalizujący się w rytmach afro-karaibskich. Na imprezach nie zabraknie również animacji tanecznej – dança da familia.

Piątkową imprezę rozpoczniemy od prelekcji Jamby Mulimbwe o muzyce i tańcach pochodzących z Angoli oraz obejrzymy fragmenty koncertów największych angolańskich gwiazd (Anselmo Ralph, Yuri da Cunha, Helvio, Ary, Emma, Perola, Heavy-C, Cristo, Bigu Ferreira). W ten sposób poznamy różne ciekawe i odmienne formy muzyki angolańskiej: od tradycyjnej semby, poprzez zmysłową kizomba, namiętną tarraxinhę, aż po nowoczesne i elektryzujące kuduro oraz r’n’b i hip-hop.

Tego nie można przegapić! Trzeba tam być i na własnej skórze poczuć czym dokładnie jest Angolamente Sensual.

Zapraszamy gorąco w dniach 22-24 października 2010r.

Warsztaty taneczne w Saska Dance Studio, ul. Arabska 7 a
imprezy w klubie Balsam, ul. Racławicka 99.

Szczegóły i zapisy na http://ZouKizomba.pl

Do zobaczenia!!!
Rafał Szeleźniak

Rafał Szeleźniak Instruktor: kizomba
(www.afrowave.pl)

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

Afryka, Angola - kursy tańca - kizomba od podstaw
Kursy kizomby – START 20 października!

Zmysłowa i gorąca kizomba – dla wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie znają tego tańca. Ruszają kursy od podstaw – 20 października w szkole tańca Afro Wave.

Kizomba na dobre zagościła w klubach tanecznych Warszawy i innych miast Polski! Fascynująca muzyka, namiętny ruch ciała, bliskość i gra pomiędzy partnerami – to powody, dla których warto nauczyć się tego niezwykłego tańca. Nieskomplikowane kroki kizomby, oraz świetny system nauczania stosowany przez instruktorów szkoły pozwoli każdemu na szybkie opanowanie kizomby i czerpanie przyjemności z tańca na imprezach.

Nowe kursy kizomby od podstaw będą odbywać się w środy o godzinie 19:15 w Domu Kultury „Ochota” ul. Rokosowska 10. Zajęcia poprowadzi Rafał Szeleźniak. Zapisy już trwają! Nie czekaj i zgłoś się do nas! Nie musisz mieć partnera lub partnerki – spotkasz jego/ją u nas! Zapraszamy!

Zapisy: biuro@afrowave.pl
http://afrowave.pl

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

Kuduro com Jamba!!

Zapraszamy serdecznie na kolejny weekend taneczny z Jambą!! Zaczynamy już w piątek 12.11 a kończymy w niedzielę 14.11.

Jamba Mulimbwe – Angolańczyk, który muzykę i taniec ma we krwi. Jeszcze będąc w Angoli, w wieku 16 lat, zaczął interesować się teatrem i kulturą. Wtedy zaczęła się jego przygoda z tańcem. 7 lat temu przyjechał na studia do Pragi, gdzie postanowił promować kulturę angolańską. Jest członkiem profesjonalnej grupy tanecznej „Tradicion”, współzałożycielem Kizomba Team – grupy promującej kizombę, nauczycielem tańca (kizomba, semba, afro, salsa) oraz organizatorem i animatorem wielu wydarzeń muzyczno-tanecznych w Czechach i na Słowacji. Na swoim koncie ma występy podczas wielu festiwali tanecznych w całej Europie.
Jest utalentowanym młodym człowiekiem, który skutecznie zaraża swoja pasją do tańca od pierwszej minuty zajęć, które prowadzi. Po raz kolejny poprowadzi dla Was zajęcia z kuduro oraz semby.

Piątek. 12.11.2010.
17.30 kuduro

Sobota 13.11.2010.
14.00 semba
15.30 kuduro

Niedziela 14.11.2010.
12.00 semba
13.30 kuduro

Szkoła Tańców Afrykańskich, ul. Białostocka 22, Warszawa (przystanek
Dworzec Wileński)

Koszt pojedyńczych zajęć: 30zł
Koszt pakietu 5 zajęć: 120zł

Zapraszamy serdecznie. Szczegóły i zapisy na ZouKizomba@gmail.com

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

ZouKizomba Production zaprasza na Afrykańskie Andrzejki!!

W ostatnią sobotę listopada zabierzemy Was w andrzejkową podróż muzyczną po najciekawszych rejonach Afryki. Do Afrykańskiej Szkoły Tańca Uanga zawitają, między innymi, gorące rytmy angolańskie, nigeryjskie oraz kongijskie. Jak zwykle nie zabraknie zmysłowej kizomby, namiętnej tarraxinhi, elektryzującego kuduro, frywolnej semby oraz coupe decale, r’nb i hip-hopu.

Do zobaczenia na parkiecie!!! Zapraszamy!!! Bilety już w sprzedaży…

27.11.2010. sobota
Start: 22:00
Wstęp: 30zł (open bar: napoje i piwo do 24:00)
Afrykańska Szkoła Tańca Uanga: ul. Białostocka 22 (wejście od podwórza)

Punkty sprzedaży biletów:
Szkoła językowa Bravo Latino: ul. Świętokrzyska 18 (IIIp)
Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca Uanga: ul. Białostocka 22

Dojazd: autobusy - 101, 120, 135, 144, 160, 162, 169, 170, 174, 190, 338, 509,
512, 517, 527, 718, 738, 805, N02, N03, N11, n13, N14, N21, N61, n63, N64, N71
Tramwaje: 3, 4, 13, 22, 23, 25, 26, 28, 46. Przystanek: Dworzec Wileński

Szczegóły na: http://ZouKizomba.pl http://afrykanskaszkola.pl http://bravo.edu.pl

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

Sylwester 2010 – Grande Festa Angolana

ZouKizomba Production już po raz drugi zaprasza na sylwestra. Tak jak w zeszłym roku będziemy bawić się do białego rana przy muzyce angolańskiej: kizomba, semba, tarraxinha, kuduro oraz r’n’b i hip-hop. Nie zabraknie również reggaetonu, dancehallu oraz brazylijskiego funku. Gorąco zapraszamy do Afrykańskiej Szkoły Ruchu i Tańca Uanga. Przywitaj nowy rok 2011 w gorących rytmach angolańskich.

Bilety już w sprzedaży. Zapraszamy serdecznie.

Piątek 31.12.2010
Start: 21:00
Wstęp: 90zł (w cenie open bar i przekąski)
Afrykańska Szkoła Tańca Uanga: ul. Białostocka 22 (wejście od podwórza)

Punkty sprzedaży biletów:
Szkoła językowa Bravo Latino: ul. Świętokrzyska 18 (IIIp)
Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca Uanga: ul. Białostocka 22

Dojazd: autobusy - 101, 120, 135, 144, 160, 162, 169, 170, 174, 190, 338, 509,
512, 517, 527, 718, 738, 805, N02, N03, N11, n13, N14, N21, N61, n63, N64, N71
Tramwaje: 3, 4, 13, 22, 23, 25, 26, 28, 46. Przystanek: Dworzec Wileński

Szczegóły na: http://ZouKizomba.pl http://afrykanskaszkola.pl http://bravo.edu.pl
Rafał Szeleźniak

Rafał Szeleźniak Instruktor: kizomba
(www.afrowave.pl)

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

Kizomba od podstaw - nowe kursy - od 15 LISTOPADA

Rusza nowy kurs kizomby dla początkujących w Afro Wave Dance School! Poznaj najbardziej zmysłowy taniec ostatnich lat i zamień długie jesienne wieczory na świetną zabawę i przygodę z tańcem.

Kursy kizomby od podstaw, które rozpoczną się 15 listopada będą odbywać się na ul. Słowackiego 19A (Społeczny Dom Kultury, na tyłach Teatru Komedia) - przy stacji metra Plac Wilsona. Zajęcia będą odbywać się w każdy poniedziałek w godzinach 19:00 -20:00 i poprowadzi je jeden z najbardziej doświadczonych instruktorów kizomby w Polsce - Rafał Szeleźniak. Zapisy na kursy już trwają! http://afrowave.pl

Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

FESTIWAL AFRYKAŃSKI to wydarzenie edukacyjno-kulturalne, poświęcone
pięknu i różnorodności Czarnego Lądu. Inicjatywa zapoczątkowana 4 lata temu,przez Afrykańskie Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego (AKoN UJ), co roku przybliża szerokiej publiczności ten niesamowity kontynent. Do grona organizatorów piątej już edycji dołączyły Fundacja FilmGramm, Interkulturalni PL oraz Archipelagi Kultury.

Festiwal rozpoczyna się 25 maja, czyli w czasie obchodów Światowego DniaAfryki. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem szczególnym. OrganizatorzyFestiwalu Afrykańskiego połączyli bowiem siły z ogólnopolskim FestiwalemFilmów Afrykańskich "AfryKamera". Ten ostatni, jako jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej prezentuje afrykański udział w światowej kinematografii. W tym roku oprócz tradycyjnych warsztatów językowych, lekcji tańca, wystaw, spotkań z podróżnikami, koncertów i dyskusji, przewidziana jest także uczta dla miłośników kina. Piąty Festiwal Afrykański w Krakowie będzie zatem jednym z największych wydarzeń tego typu w Europie!

Celem organizatorów jest prezentacja prawdziwej Afryki – pokazanie że, że Czarny Ląd to przede wszystkim życie, różnorodność, kultura i rytm. Chcemy przełamać stereotyp Afryki jako miejsca wojny, biedy, korupcji, chorób oraz filmowej pustyni, pozbawionej sztuki. Wielość filmów, spotkań, paneli dyskusyjnych, konferencji ukazuje rozwój kontynentu, jego specyfikę kulturową, twórcze możliwości i wielowiekowe tradycje. Nie wszyscy mają możliwość „zasmakowania” Afryki. My na dwa tygodnie sprowadzimy ją do Krakowa.

Festiwal Afrykański zdążył już zyskać stałą publiczność nie tylko z Krakowa,ale i z całej Polski oraz Europy. Co roku przyciąga również nowych miłośników Czarnego Lądu. Program festiwalu został tak skonstruowany, aby trafiał do jak najszerszej grupy odbiorców, od najmłodszych, poprzez młodzież akademicką, środowisko podróżnicze, entuzjastów szeroko rozumianej egzotyki, ludzi otwartych na świat i pragnących poszerzać swoje horyzonty. Gośćmi honorowymi Festiwalu będą przedstawiciele świata dyplomacji oraz osoby medialne specjalizujące się w tematyce afrykańskiej.

Publiczność festiwalu jest więc tak różnorodna jak i sama Afryka. Jest to bowiem jedno z najbardziej egzotycznych, różnorodnych i unikalnych wydarzeń tego typu w Polsce. To również doskonałe miejsce, by w przyjaznej atmosferze poznawać Afrykę, smakować jej specyfikę, wspólnie przeżywać ciekawe wydarzenia, uczyć się wzajemnego zrozumienia, szacunku, odnajdywać inspiracje, poruszać istotne tematyi odnajdywać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Serdecznie zapraszamy!!!

Fesitwalafrykanski.pl

Temat: Afryka i kultura, czyli co, gdzie, kiedy : )

Susana Baca – bosonoga królowa world music z Peru, laureatka nagrody Grammy po raz pierwszy w Polsce! (19.09.11)

Susana Baca jest jedną z postaci, które odegrały kluczową rolę w odrodzeniu popularności muzyki afroperuwiańskiej zarówno w Peru jak i na całym świecie.
Jej głos nie bez powodu porównywany jest często z głosem Cesarii Evory i Celii Cruz. Gazeta The New York Times napisała o niej “Wyrosły z tradycji afrykańsko – peruwiańskich głos Susany Baca tworzy swoją własna tradycję. Piękny, zimny, doniosły głos.”

Pasmo sukcesów artystki rozpoczęła wydana w 1995 roku dla prowadzonej przez Davida Byrne’a wytwórni Luaka Bop kompilacja “The Soul of Black Peru”, na której znalazł się jej utwór “Maria Lando”. Muzyka artystki stanowi połączenie tradycji z tym, co współczesne. Podczas występów zespół towarzyszący Susanie korzysta z typowego dla tamtego rejonu instrumentarium, takiego jak cajón (”drewniane pudło”, oryginalnie odwrócona do góry nogami skrzynka na owoce), guapeo (wykonany z gliny garnek) oraz quijada (wykonana z oślej żuchwy). Całości dopełniają kontrabas oraz gitara akustyczna. Baca chętnie korzysta też z bogactwa brzmień brazylijskich, bądź kubańskich. Tak mówi w jednym z wywiadów o swoich muzycznych fascynacjach:

“Dla mnie muzyka Kuby, Kolumbii, Ekwadoru, Argentyny, Wenezueli czy Portoryko jest równie bliska jak moja rodzima. Bywałam w wielu miejscach Ameryki Łacińskiej zamieszkałych przez potomków kultury afrykańskiej. Większość z nich stanowią biedne i zapomniane miejsca. (…) Staram się spisywać, a potem prezentować pieśni pochodzące właśnie z tamtych rejonów, oddając tym samym cześć obecności kultury afrykańskiej, która nadała kształt Ameryce Łacińskiej.(…)”

Do Wrocławia Baca przyjedzie promować swój najnowszy album “Afrodiaspora”. Zgodnie z zapowiedzią składający się z 11 utworów materiał napisany został we współpracy z grupą wybitnych kompozytorów, Javierem Ruibalą, Ivanem Benavidesem oraz Javierem Lazo, a w warstwie muzycznej na “Afrodiasporze” usłyszymy między innymi rytmy portorykańskie, meksykańskiego walczyka, kubańską salsę i kolumbijską cumbię.

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
SUSANA BACA

19.09.11 godz.20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca, 50 zł – balkon, 30 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Następna dyskusja:

Nowa Afryka




Wyślij zaproszenie do