Agnieszka Mirek

koordynator ds. szkoleń, Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp zoo

Wypowiedzi

  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA STUDIUM TRENINGU I TERAPII GRUPOWEJ
    Studium Treningu i Terapii Grupowej - edycja Jesień 2013
    Opis programu:
    Celem Studium Treningu i Terapii Grupowej jest poszerzenie wiedzy w zakresie rozumienia dynamiki procesu grupowego, nabycie umiejętności do samodzielnego prowadzenia treningów, warsztatów i terapii grupowej. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawami psychologii społecznej, psychologii klinicznej, psychopatologii, treningiem interpersonalnym, treningiem umiejętności psychospołecznych, treningiem grupowej pomocy psychologicznej. Przedstawione zostaną podstawowe metody diagnozy potrzeb grupy, zasady pracy z grupą, podstawy metodologiczne i metody pracy grupowej w obszarach problemowych: grupowa terapia uzależnien, grupowa terapia osób współuzależnionych i DDA, terapia grupowa ofiar i sprawców przemocy, grupowa terapia zaburzeń depresyjnych, lekowych, psychotycznych, grupowa terapia zaburzeń odżywiania, terapia grupowa dzieci i młodzieży. W trakcie szkolenia uczestnicy rozwiną umiejętności psychoterapeutyczne w pracy z grupą (rozumienie dynamiki I struktury grupy, budowanie kontaktu, kontrakt terapeutyczny, interwencje terapeutyczne na etapach kolejnych faz rozwoju grupy, prowadzenie procesu terapeutycznego, praca z oporem, konstruktywne rozwiązywanie problemów w grupie) oraz poszerzą własne umiejętności psychospołeczne, umiejętnosci pomocy psychologicznej, oraz umiejetności konstruowania programów warsztatów/ treningów i grup terapeutycznych. Zapoznają się z technikami i metodami stosowanymi w terapii grupowej i treningach grupowych. W trakcie szkolenia uczestnicy pracować będą metodami aktywnymi, przygotowujący do samodzielnej pracy terapeutyczne, psychokorekcyjnej lub psychoedukacyjnej, a praca nad przypadkami i zajęcia superwizyjne umożliwią praktyczne przyswojenie nabytych wiadomości.
    Adresaci:
    Adresatami Studium Treningu i Terapii Grupowej są psycholodzy, pedagodzy, pracownicy socjalni, lekarze, terapeuci, nauczyciele oraz studenci (ostatnich lat studiów: psychologia, pedagogika, resocjalizacja) pragnący rozwijać swoje umiejętności w zakresie pracy treningowej i terapeutycznej z grupą.
    Ilość godzin
    Studium Treningu i Terapii Grupowej obejmuje 200 godzin dydaktycznych realizowanych w trakcie 10 zjazdów weekendowych (sobota, niedziela) odbywających się przeważnie raz w miesiącu. Podstawowym etapem
    kształcenia w ramach Studium Treningu i Terapii Grupowej jest trening interpersonalny 40 godzinny.
    MEN-owskie Świadectwa ukończenia Studium
    Uczestnicy Studium po ukończeniu całego cyklu szkoleniowego i zdaniu egzaminu otrzymują Świadectwo ukończenia Studium wydawane na podstawie § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216). Program Studium jest zgodny ze standardami sekcji psychoterapii PTP a uzyskane w ramach Studium świadectwo może być włączone
    w poczet innych szkoleń z zakresu psychoterapii, realizowanych przez kandydatów na drodze uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wymogi formalne przystąpienia do procedury uzyskiwania oraz odnawiania ważności certyfikatów psychoterapeuty i superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego określa uchwała Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego z dnia 18 listopada 2009 r. Absolwenci Studium Treningu i Terapii Grupowej nabędą kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia treningów i terapii grupowych, oraz ubiegać się mogą o certyfikat trenera I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
    Zasady naboru na Studium
    1. Dostarczyć do DCP do dnia 23.10.2013 Kartę Zgłoszenie udziału w Studium (do wyboru: wypełnij Kartę zgłoszenia on-line (24h) na http://dcp.wroclaw.pl lub wyślij Kartę Zgłoszenia na
    e-mail: szkolenia@dcp.wroclaw.pl lub wyślij Kartę Zgłoszenia na fax. (71) 361 60 35. Karta do pobrania na http://dcp.wroclaw.pl).
    2. Wpłacić na konto DCP oplatę za Studium (do wyboru: 1, lub 2 raty).
    3. O przyjęciu na Studium decyduje kolejność zgłoszeń.
    Opłata za Studium
    3200 PLN
    Miejsce odbywania się zajęć
    Zajęcia odbywają sie w nowoczesnych, komfortowych i klimatyzowanych salach dydaktycznych,
    a uczestnicy Studium mają zapewnione przerwy kawowe (kawa, herbata, soki, ciastka – bez ograniczeń)
    Terminy zjazdów:
    2013-10-24, 2013-10-25, 2013-10-26, 2013-10-27, 2013-11-23, 2013-11-24, 2013-12-14, 2013-12-15, 2014-01-25, 2014-01-26, 2014-02-15, 2014-02-16, 2014-03-15, 2014-03-16, 2014-04-12, 2014-04-13, 2014-05-17, 2014-05-18, 2014-06-14, 2014-06-15
    Szczegółowy harmonogram zjazdów:
    ZJAZD I
    Trening interpersonalny.
    Trening interpersonalny jest podstawowoym etapem szkolenia dla uczestników Studium Treningu i Terapii Grupowej w rozwoju własnych umiejętności i kompetencji w pracy z grupą. Trening interpersonalny jest intensywnym doświadczeniem grupowym, w trakcie którego uczestnicy Studium Treningu i Terapii Grupowej wchodzą ze sobą w bezpośrednie interakcje, poznając lepiej swoje sposoby reagowania na innych ludzi i dowiadując się jak inni reagują na nich. Trening interpersonalny służy pogłębieniu świadomości własnych myśli, uczuć i zachowań, lepszemu rozumieniu siebie i innych oraz eksperymentowaniu z nowymi, bardziej korzystnymi sposobami kontaktu.
    ZJAZD II
    Proces grupowy. Fazy rozwoju grupy.
    1. Proces grupowy. Fazy rozwoju.
    2. Tworzenie grupy - tworzenie oferty, nabór i kwalifikacja uczestników, spotkanie poprzedzające pracę z grupą, ustalnie podsatwowych reguł, zagadnienia związane ze współprowadzeniem w fazie poprzedzającej właściwą pracę z grupą.
    3. Grupa w stadium początkowym- charakterystyka grupy, początkowe problem, opór grupy, koncentracja na sobie a koncentracja na innych, praca “ tu i teraz”, zaufanie a nieufność.
    4. Budowanie zaufania - znaczenie modelowania, działania budujące zaufanie.
    5. Określenie i sprecyzowanie celów.
    6. Proces grupowy w stadium początkowym - normy grupowe, spójnośc grupy, zadania uczestników i potencjalne problemy.
    7.Grupa w stadium przejściowym - charakterystyka grupy, lęk, postawy obronne i opór, walka o władzę, konflikt, konfrontacja, krytyka wobec prowadzącego, reakcje prowadzącego wobec oporu.
    8. Problemowe zachowani I kłopotliwi uczestnicy grupy w stadium przejściowym - milczenie, bierność, gadaulstwo, zadawanie pytań, dobre rady, pocieszanie, wrogość, zależność, wywyższanie się, kontakty towarzyskie, intelektualizowanie, nadmierne okazywanie emocji.
    9. Interwencje terapeutyczne wobec uczestników i grupy wykazującej opór.
    10. Przeniesienie i przeciwprzeniesienie.
    11. Zadania uczestników I potencjalne problem w stadium przejściowym grupy.
    ZJAZD III
    Proces grupowy. Fazy rozwoju grupy. Trening umiejętności psychospołecznych.
    Trening umiejętności pomocy psychologicznej.
    1. Stadium konstruktywnej pracy grupy - przechodzenie do stadium konstruktywnej pracy, charakterystyka grupy, normy grupowe i typowe zachowania, grupa pracujące konstruktywnie i niekonstruktywnie, process grupowy, dylematy uczestników grupy.
    2. Czynniki terapeutyczne działające w grupie - otwieranie się przed innymi, konfrontacja, informacje zwrotne, spójność i poczucie wspólnoty, nadzieja, gotowość do podejmowania ryzyka i zaufania innym, życzliwość, troska I akceptacja, moc osobista, catharsis, czynnik poznawczy, motywacja do zmiany, swoboda eksperymentowania, humor.
    3. Zadania uczestników i potencjalne problem w fazie pracy konstruktywnej grupy.
    4. Końcowa faza pracy z grupą - charakterystyka, zakończenie pracy z grupą, radzenie sobie z uczuciami związanymi z rozstaniem, podsumowanie doświadczeń, utrwalanie zmian w zachowaniu, udzielanie i przyjmowanie informacji zwrotnych.
    5. Zadania uczestników i potencjalne problem w fazie końcowej pracy z grupą.
    6. Sesje uzupełniające i spotkania indywidualne.
    7. Trening umiejętności psychospołecznych
    8. Trening umiejętności pomocy psychologicznej
    9. Diagnoza potrzeb i przewidywanie efektów pracy grupowej, konstruowanie programów profilaktycznych i terapeutycznych.
    10. Rola terapeuty/ trenera w pracy z grupą. Rozumienie i kontrolowanie procesu grupowego, rozumienie i kontrolowanie intensywności uruchamianych emocji w procesie grupowym. Konstruktywne rozwiązywanie kryzysów indywidualnych i grupowych ujawniających się w trakcie procesu grupowego.
    ZJAZD IV
    Psychoterapia grupowa.
    1. Psychoterapia grupowa - zakres psychoterapii grupowej i jej znaczenie kliniczne.
    2. Skuteczność psychoterapii grupowej.
    3. Charakterystyka oddziaływań w psychoterapii grupowej.
    4. Czynniki terapeutyczne, siły modyfikujące czynniki terapeutyczne.
    5. Czynniki interpersonalnego uczenia się.
    6. Tworzenie warunków do pracy grupy psychoterapeutycznej- ocena ograniczeń i wybór celów, warunki pracy grupy i jej liczebność, ramy czasowe grupy,praca z koterapeutą, łączenie psychoterapii grupowej z innymi formami leczenia.
    7. Tworzenie grupy psychoterapeutycznej - dobór pacjentów i tworzenie grupy, przygotowanie pacjentów do udziału w psychoterapii grupowej, budowanie kultury grupy.
    8. Rozwiązywanie problemów w psychoterapii grupowej- problemy z uczestnictwem, podgrupy, konflikt w grupie, pacjenci problemowi.
    9. Techniki psychoterapeuty grupowego - praca tu i teraz, wykorzystanie przeniesienia i przejrzystości, wykorzystanie procedur.
    10. Terapia grupowa na oddziałach szpitalnych - grupy dla pacjentów z ostrymi zaburzeniami, grupy dla pacjentów przewlekle chorych. Analiza materiału filmowego, zapis sesji teraputycznych w warunkach szpitalnych.
    11. Terapia grupowa ambulatoryjna - grupy interpersonalne i dynamiczne, grupy zorientowane behawioralnie, poznawczo i edukacyjnie,grupy podtrzymujące i rehabilitacyjne. Analiza materiału filmowego, zapis sesji teraputycznych w warunkach ambulatoryjnych.
    ZJAZD V
    Terapia grupowa ofiar i sprawców przemocy.
    1. Zastosowanie terapii grupowej w terapii sprawców przemocy.
    2. Zastosowanie terapii grupowej dla osób - ofiar przemocy.
    3. Charakterystyka obszarów problemowych.
    4. Cele w psychoterapii grupowej.
    5. Tworzenie grupy.
    6. Zasady pracy.
    7. Konstruowanie programów terapeutycznych.
    8. Przebieg terapii grupowej.
    9. Praktyka umiejętności terapeuty grupowego.
    10. Trudne sytuacje w terapii grupowej.
    11. Superwizja przypadków. Aktywny udział w prowadzeniu grupy, sesja superwizji grupowej.
    ZJAZD VI
    Terapia grupowa uzależnień, współuzależnień, DDA.
    1. Zastosowanie terapii grupowej w terapii uzależnień.
    2. Zastosowanie terapii grupowej dla osób współuzależnionych
    3. Terapia grupowa DDA.
    4. Charakterystyka obszarów problemowych.
    5. Cele w psychoterapii grupowej.
    6. Tworzenie grupy.
    7. Zasady pracy.
    8. Konstruowanie programów terapeutycznych.
    9. Przebieg terapii grupowej.
    10. Praktyka umiejętności terapeuty grupowego.
    11. Trudne sytuacje w terapii grupowej.
    12. Superwizja przypadków. Aktywny udział w prowadzeniu grupy, sesja superwizji grupowej.
    ZJAZD VII
    Terapia grupowa zaburzeń depresyjnych, lękowych, psychotycznych.
    1. Zastosowanie terapii grupowej w terapii zaburzeń depresyjnych.
    2. Zastosowanie terapii grupowej w terapii zaburzeń lękowych.
    3. Zastosowanie terapii grupowej w terapii zaburzeń psychotycznych.
    4. Charakterystyka obszarów problemowych.
    5. Cele w psychoterapii grupowej.
    6. Tworzenie grupy.
    7. Zasady pracy.
    8. Konstruowanie programów terapeutycznych.
    9. Przebieg terapii grupowej.
    10. Praktyka umiejętności terapeuty grupowego.
    11. Trudne sytuacje w terapii grupowej.
    12. Superwizja przypadków. Aktywny udział w prowadzeniu grupy, sesja superwizji grupowej.
    ZJAZD VIII
    Terapia grupowa dieci i młodzieży.
    1. Zastosowanie terapii grupowej w psychoterapii dzieci i młodzieży.
    2. Charakterystyka obszarów problemowych.
    3. Cele w psychoterapii grupowej.
    4. Tworzenie grupy.
    5. Zasady pracy.
    6. Konstruowanie programów terapeutycznych.
    7. Przebieg terapii grupowej.
    8. Praktyka umiejętności terapeuty grupowego.
    9. Trudne sytuacje w terapii grupowej.
    10. Superwizja przypadków. Aktywny udział w prowadzeniu grupy, sesja superwizji grupowej.
    ZJAZD IX
    Terapia grupowa zaburzeń odżywiania.
    1. Zastosowanie terapii grupowej w terapii zaburzeń odżywiania - anoreksja, bulimia.
    2. Charakterystyka obszarów problemowych.
    3. Cele w psychoterapii grupowej.
    4. Tworzenie grupy.
    5. Zasady pracy.
    6. Konstruowanie programów terapeutycznych.
    7. Przebieg terapii grupowej.
    8. Praktyka umiejętności terapeuty grupowego.
    9. Trudne sytuacje w terapii grupowej.
    10. Superwizja przypadków. Aktywny udział w prowadzeniu grupy, sesja superwizji grupowej
    Doświadczeni trenerzy, wykładowcy
    Zajecia w Studium Terapii Grupowej prowadzone są przez doświadczonych trenerów mających w swoim dorobku prowadzenie wielu warsztatów i szkoleń w DCP, jak i szkoleń na zamówienie instytucji i firm. Nasi wykładowcy to certyfikowani superwizorzy i trenerzy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, psycholodzy i trenerzy, wieloletni praktycy terapii indywidualnej i terapii grupowej, warsztatów i treningów rozwojowych, psychoedukacyjnych, socjoterapeutycznych. pracownicy Uczelnii Wyższych, pracownicy szpitali i przychodni zdrowia, pracownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.
    Agnieszka Juszczyk - psycholog kliniczny, psychoterapeuta, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Prowadzi interwencję kryzysową, psychoterapię indywidualną, grupową, terapię rodzin i par, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. W pracy terapeutycznej pracuje z klientami po doświadczeniach traumatycznych z zespołem ASD i PTSD, osobami z kryzysem suicydalnym, osobami po traumach seksualnych. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych. Prowadzi sesje debriefingowe Critical Incident Stress Debriefing (CISD) dla specjalistów zajmujących się zawodowo ratownictwem i interwencją kryzysową oraz ofiar, grup dotkniętych kryzysem. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), International Association for Suicide Prevention (IASP). Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego. Jest biegłym sądowy w zakresie psychologii klinicznej dzieci i dorosłych oraz seksuologii. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe w zakresie Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie . W zakresie umiejętności psychoterapeutycznych kształciła się także w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, Polskim Instytucie Ericksonowskim, Szkole Terapeutycznej Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu (ukończony kurs podstawowy i kurs zaawansowany), Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla trenerów i terapeutów grupowych z zakresu konstruowania programów terapeutycznych i prowadzenia terapii grupowej dla osób z zaburzeniami depresyjnymi, zaburzeniami lękowymi i psychotycznymi.
    Dorota Werner - pedagog, psychoterapeutka, certyfikowany instruktor i specjalista terapii uzależnień Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego, opiniuje na potrzeby orzecznictwa sądowego w sytuacji nadużyć seksualnych. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej terapii ofiar przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej, osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. W terapii zajmuje się osobami w sytuacji kryzysu, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń somatyzacyjnych. Prowadzi terapię indywidualną i grupową dzieci i osób dorosłych, terapię rodzin, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Opolskim oraz Studia Podyplomowe w zakresie Seksuologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Studium Pomocy Psychologicznej - Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla trenerów i terapeutów grupowych z zakresu konstruowania programów terapeutycznych i prowadzenia terapii grupowej dla osób z zaburzeniami odżywiania - z problemem anoreksji, bulimii i kompulsywnego objadania się.
    Agnieszka Tekiela - pedagog, psychoterapeuta, certyfikowany trener warsztatu umiejętności psychospołecznych - rekomendacja I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychodynamicznego. Prowadzi interwencję kryzysową, terapię ofiar i sprawców przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. Pracuje z osobami dotkniętymi kryzysami uzależnień, kryzysami suicydalnymi, osobami po stracie oraz osobami z rodzin dysfunkcyjnych. Realizuje grupy wsparcia, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się interwencją kryzysową oraz pomocą terapeutyczną. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Specjalistycznym Ośrodku Interwencji Kryzysowej, oraz jako koordynator w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Eidos. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Szkole Terapeutycznej Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla trenerów i terapeutów grupowych z zakresu konstruowania programów terapeutycznych i korekcyjnych prowadzenia terapii grupowej dla ofiar przemocy oraz terapii grupowej sprawców przemocy.
    Joanna Szynka - psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista terapii uzależnień i współuzależnienia, certyfikowany trener warsztatu umiejętności psychospołecznych - rekomendacja I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w trakcie zdobywania rekomendacji II stopnia trenera treningu interpersonalnego, nauczyciel kontraktowy. Prowadzi terapię indywidualną i grupową, zajęcia psychoedukacyjne, treningi umiejętności, szkolenia. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i ich rodzinami oraz DDA. Pracuje indywidualnie z osobami z zaburzeniami osobowości, odżywania, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, somatyzacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia we Wrocławiu - Oddział Dzienny, NZOZ „ Centrum Ikar”, NZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego AKMED, Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze, Zakład Karny nr 1 we Wrocławiu. Ukończyła psychologię o specjalizacji klinicznej dla dorosłych na Uniwersytecie Wrocławskim, Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej. Swoje umiejętności terapeutyczne rozwijała również w Instytucie Psychoterapii we Wrocławiu oraz Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji PTPU – Szkoła Trenerów.
    Marzena Szczygieł - psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, kierownik programu Młodzieżowego Klubu Abstynenta, prezes Stowarzyszenia JESTEM zajmującego się terapią i profilaktyką uzależnień. Członek Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego, młodzieżowych ośrodkach szkolno-wychowawczych, instytucjach zajmujących się profilaktyką i terapią uzależnień oraz współuzależnień. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej i terapii osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Prowadzi terapię grupową dla osób z problemem uzależnienia od środków psychoaktywnych, osób współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. W terapii zajmuje się osobami w sytuacji kryzysu, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń somatyzacyjnych, kryzysem przemocy w rodzinie, zjawiskiem zaniedbania i krzywdzenia dzieci, przemocą seksualną. Prowadzi terapię indywidualną i grupową dzieci i osób dorosłych, terapię rodzin, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się terapią. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Kwalifikacje do prowadzenia terapii rodzin zdobyła kształcąc się w Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN w Warszawie. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN Warszawa, Towarzystwie Promocji Zdrowia, KARAN Warszawa, Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej MEN Warszawa, NORDISK, PSMP Amsterdam, Instytut Kształcenia Nauczycieli Kalisz, Instytut Psychoterapii Wrocław, WOTUiW Wrocław. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla trenerów i terapeutów grupowych z zakresu konstruowania programów terapeutycznych i psychoprofilaktycznych, prowadzenia terapii grupowej dla osób uzaleznionych, współuzależnionych i DDA.
    Anna Grzelak-Zalewska - psycholog, certyfikowany trener warsztatu umiejętności psychospołecznych- rekomendacja I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany coach, konsultant. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia - specjalizacja psychologia kliniczna. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Specjalizuje się w metodologii pomiaru i doskonalenia kompetencji społecznych ważnych w pracy zawodowej, w tym metodyce coachingu umiejętności interpersonalnych. Twórca programów szkoleniowych i dydaktycznych. Ukończyła Studia Podyplomowe Menadżerskie Zarządzanie Pracą na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Wydziale Zarządania, Informatyki i Finansów. Certyfikowany trener ITC International Training Centre. Doświadczenie zawodowe: pracuje jako trener warsztatów psychologicznych, treningów interpersonalnych, szkoleń w zakresie Human Resource Management , Development, prowadzi coaching psychologiczny indywidualny i grupowy. Prowadzi szkolenia dla kadry menadżerskiej wielu wiodących firm, prowadzi szkolenia wewnętrzne firm, jest odpowiedzialna za indywidualny rozwój zawodowy i podnoszenie kompetencji pracowników. Od wielu lat prowadzi szkolenia w ramach projektów EFS dla instytucji pomocy społecznej, psychologów, pedagogów, terapeutów w zakresie zarządzania zespołem, budowania zespołu teambuilding, umiejętności menadżerskich, umiejętności interpersonalnych - komunikacja, asertywność, zarządzanie czasem, zarządzanie celami, zarządzanie włanym rozwojem; negocjacje i techniki sprzedażowe, mediacje. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów i szkoleń z zakresu treningu autogennego, technik relaksacyjnych i wizualizacyjnych w pracy z klientem, warsztatów radzenia sobie ze stresem. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla trenerów i terapeutów grupowych z zakresu pracy z grupą, rozumienia procesu grupowego, konstruktywnego rozwiązywania kryzysów indywidualnych i grupowych, treningu interpersonalnego, oraz podstaw terapii grupowej.
    Natalia Wiśniewska - psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, członek PTP. Prowadzi terapię indywidualną i grupową, zajęcia psychoedukacyjne, treningi umiejętności, szkolenia. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionym i ich rodzinami oraz DDA. Pracuje indywidualnie z osobami z zaburzeniami osobowości, problemami zaburzeń, lękowych, somatyzacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia we Wrocławiu - Oddział Dzienny, jako dyrektor merytoryczny Ośrodka Leczenia Uzależnień HORIZON, w Polskim Instytucie Szkoleń i Psychoterapii, Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu. Od 2005 prowadzi prywatną praktykę psychoterapii. Ukończyła psychologię o specjalizacji klinicznej dla dorosłych na Uniwersytecie Wrocławskim, Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej. Swoje umiejętności terapeutyczne rozwijała również w Instytucie Psychoterapii we Wrocławiu oraz w Instytucie Eriksonowskim, Centrum Terapii Krótkoterminowej, obecnie w trakcie studiów doktoranckich. Regularnie superwizuje pracę u superwizora PTP.
    Beata Oleksy - psychoterapeutka, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych- rekomendacja I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje z osobami indywidualnymi - dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, rodzinami w podejściu psychodynamicznym. Specjalizuje się w terapii zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychosomatycznych, interwencji kryzysowej i terapii ofiar przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. Ukończyła pedagogikę (specjalizacja: poradnictwo i pedagogika opiekuńczo-wychowawcza) a także Studium Doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzi zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując: w Specjalistycznym Ośrodku Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu, Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Eidos oraz w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Szkoła Psychoterapii Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, szkolenia terapeutyczne organizowane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krakowskie Centrum Psychoterapii, Polski Instytut Ericksonowski, Fundację Dzieci Niczyje. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla trenerów i terapeutów grupowych z zakresu socjoterapii dzieci i młodzieży, zastosowania terapii grupowej w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocji i zachowania.
    • 28.09.2013, 12:34
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    OGŁASZAMY OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA STUDIUM MEDIACJI
    Studium Mediacji – edycja Jesień 2013
    Opis programu:
    Uczestnicy Studium Mediacji po ukończeniu całego cyklu szkoleniowego i zdaniu egzaminu końcowego otrzymują Świadectwo ukończenia Studium Mediacji wydawane na podstawie § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
    Uzyskane w ramach Studium Mediacji świadectwo stanowi podstawę do samodzielnego wpisu na listy mediatorów sądowych w sprawach karnych i w sprawach nieletnich. Absolwenci Studium Mediacji zdobędą również kwalifikacje, które umożliwiają podejmowanie pracy mediacyjnej w instytucjach i organizacjach zajmujących się pomocą rodzinom w sytuacjach kryzysowych, będą mogli uzyskiwać wpis na listy mediatorów prowadzone przez organizacje pozarządowe – stowarzyszenia, fundacje, korporacje zawodowe itp., które są udostępniane sądom cywilnym i rodzinnym. Będą mogli także prowadzić własną działalność gospodarczą lub znaleźć zatrudnienie w istniejących ośrodkach mediacyjnych. Uzyskane w ramach Studium Mediacji świadectwo może być także włączone w poczet innych szkoleń z zakresu psychoterapii, realizowanych przez kandydatów na drodze uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
    Adresaci:
    Adresatami Studium Mediacji są osoby z wyższym wykształceniem zainteresowane praktycznym wykorzystaniem wiedzy o konfliktach (szczególnie konflikcie rozwodowym, separacyjnym, konfliktach rodzicielskich w okresie porozwodowym, konfliktach gospodarczych) oraz nabyciem umiejętności mediacyjnych pomocnych w ich rozwiązywaniu. Studia skierowane są zwłaszcza do psychologów, pedagogów, socjologów, prawników, pracowników opieki społecznej, kuratorów sądowych i innych osób z wykształceniem humanistycznym zainteresowanym zdobyciem kwalifikacji zawodowych mediatora, jak i pogłębieniem umiejętności rozwiązywania konfliktów.
    Ilość godzin
    Studium Psychologii obejmuje 80 godzin dydaktycznych realizowanych w trakcie 4 zjazdów weekendowych (sobota, niedziela) odbywających się przeważnie raz w miesiącu.
    MEN-owskie Świadectwa ukończenia Studium
    Uczestnicy Studium Mediacji po ukończeniu całego cyklu szkoleniowego i zdaniu egzaminu końcowego otrzymują Świadectwo ukończenia Studium Mediacji wydawane na podstawie § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216). Uzyskane w ramach Studium Mediacji świadectwo stanowi podstawę do samodzielnego wpisu na listy mediatorów sądowych w sprawach karnych i w sprawach nieletnich. Absolwenci Studium Mediacji zdobędą również kwalifikacje, które umożliwiają podejmowanie pracy mediacyjnej w instytucjach i organizacjach zajmujących się pomocą rodzinom w sytuacjach kryzysowych, będą mogli uzyskiwać wpis na listy mediatorów prowadzone przez organizacje pozarządowe – stowarzyszenia, fundacje, korporacje zawodowe itp., które są udostępniane sądom cywilnym i rodzinnym. Będą mogli także prowadzić własną działalność gospodarczą lub znaleźć zatrudnienie w istniejących ośrodkach mediacyjnych. Uzyskane w ramach Studium Mediacji świadectwo może być także włączone w poczet innych szkoleń z zakresu psychoterapii, realizowanych przez kandydatów na drodze uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
    Zasady naboru na Studium
    1. Dostarczyć do DCP do dnia 18.10.2013 Kartę Zgłoszenie udziału w Studium (do wyboru: wypełnij Kartę zgłoszenia on-line (24h) na http://dcp.wroclaw.pl lub wyślij Kartę Zgłoszenia na e-mail: szkolenia@dcp.wroclaw.pl lub wyślij Kartę Zgłoszenia na fax. (71) 361 60 35. Karta do pobrania na http://dcp.wroclaw.pl).
    2. Wpłacić na konto DCP oplatę za Studium (do wyboru: 1 lub 2 raty).
    3. O przyjęciu na Studium decyduje kolejność zgłoszeń.
    Opłata za Studium Mediacji
    2000 PLN
    Miejsce odbywania się zajęć
    Zajęcia odbywają sie w nowoczesnych, komfortowych i klimatyzowanych salach dydaktycznych, a uczestnicy Studium mają zapewnione przerwy kawowe (kawa, herbata, soki, ciastka – bez ograniczeń)
    Terminy zjazdów:
    2013-10-19, 2013-10-20, 2013-11-16, 2013-11-17, 2013-12-14, 2013-12-15, 2014-01-25, 2014-01-26
    Szczegółowy harmonogram zjazdów:
    ZJAZD I
    1. Wprowadzenie do mediacji.
    2. Elementy psychologii konfliktu.
    a) definicje konfliktu, b) przyczyny/obszary konfliktów - koło konfliktu Moore’a, c) dynamika konfliktu,
    d) spostrzeganie w sytuacjach konfliktowych – typowe założenia, e) strategie w konflikcie wg Thomasa,
    f) Kultura rozwiązania konfliktu, g) Konflikt jako szansa.
    3. Procedury i metody rozwiązywania konfliktów – podobieństwa i różnice.
    a) negocjacje, b) mediacje, c) arbitraż, d) sąd.
    4. Strategie psychologiczne w rozwiązywaniu konfliktów.
    5. Elementy teorii negocjacji, podstawowe pojęcia negocjacyjne
    a) Warunki procesu negocjacyjnego, b) Bariery w komunikacji i sposoby ich pokonywania, c) Metody
    negocjacji (miękka, twarda, oparta na zasadach), d) Paradygmat „wygrana-wygrana”, e) Struktura
    procesu negocjacji, f) Komunikacja w negocjacjach jako źródło wiedzy o oponencie g) Techniki
    negocjacyjne, h) Metody manipulacji i sposoby radzenia sobie z nimi.
    6. Definicja mediacji, jej cele i podstawowe zasady proceduralne.
    a) Neutralność, b) Bezstronność, c) Poufność, d) Dobrowolność.
    7. Rola mediatora.
    a) Neutralność w mediacjach a samoświadomość mediatora, b) przebieg mediacji i jej zastosowanie,
    c) Odróżnienie mediacji od innych form pomocy rodzinie
    (interwencja kryzysowa, terapia rodzin, poradnictwo rodzinne, praca socjalna z rodziną),
    d) zastosowania mediacji w obszarach problemowych dotyczących rodzin.
    8. Wskazania do podjęcia mediacji.
    9. Przeciwskazania do podjęcia mediacji.
    a) diagnoza adekwatności sporu do mediacji, b) umiejętność oceny rodziny pod kątem zagrożenia
    przemocą.
    10. Etapy mediacji i zadania mediatora w poszczególnych fazach. Metody i techniki w pracy mediatora
    rodzinnego
    a) Etapy mediacji b) Prowadzenie mediacji zgodnie z zasadami i etapami: - monolog mediatora -
    budowanie autorytetu, ustalenia proceduralne; - wstępne wystąpienia stron – gromadzenie i
    porządkowanie informacji, tworzenie agendy; - analiza interesów i techniki usprawniania komunikacji i
    budowania zrozumienia między stronami.
    11. Prowadzenia wstępnych spotkań ze stronami mediacji. Ćwiczenia praktyczne.
    12. Zawieranie kontraktu mediacyjnego. Ćwiczenia praktyczne.
    13. Proces analizy i diagnozy konfliktu objętego mediacją. Ćwiczenia praktyczne.
    14. Diagnoza sytuacji rodzinnej. Ćwiczenia praktyczne.
    ZJAZD II
    1. Radzenie sobie z sytuacjami trudnymi w trakcie mediacji.
    2. Metody i techniki w pracy mediatora rodzinnego
    a) emocje w mediacji, b) praca z oporem, c) manipulacje: intencja czy sytuacja, d) analiza interesów
    stron, e) techniki usprawniania komunikacji i budowania zrozumienia, f) strategie radzenia sobie z
    impasem, g) razem czy osobno: spotkania na osobności w mediacjach, h) wypracowywanie opcji,
    i)neutralność mediatora a dostarczanie informacji potrzebnych do skonstruowania porozumienia
    3. Prowadzenie sesji mediacyjnej. Ćwiczenia praktyczne
    4. Omówienie i ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem technik mediacyjnych (określanie definicji
    sytuacji (zakotwiczenie), pozytywne nastawienie siebie, nastawienie "w przyszłość", a nie "w
    przeszłość", pozytywna konotacja, przeciwdziałanie błędom w rozumieniu sytuacji, modelowanie,
    angażowanie, motywowanie, określenie odpowiedzialności za rozwiązanie problemu, określenie
    współzależności (BATNA), testowanie realności BATNY)
    5. Prowadzenie sesji mediacyjnej. Ćwiczenia praktyczne.
    6. Omówienie i ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem technik mediacyjnych:
    a) przeformułowywanie: - emocje --- > treść; - silne emocje ---> umiarkowane emocje; - negatywne
    intencje ---> pozytywne intencje; - negatywne skutki ---> pozytywne skutki; b) przedefiniowywanie
    (negatywnej sytuacji w pozytywną - "framing"), c) "dystansowanie", d) separowanie
    ZJAZD III
    1. Sytuacje trudne w prowadzeniu mediacji.
    - Nierównowaga stron; - Impas w mediacji; - Współpraca z innymi specjalistami; - Wykorzystywanie
    informacji od innych specjalistów; - Umiejętność konstruowania porozumienia w sprawach rodzinnych;
    - Testowanie realności rozwiązań; - Warunki trwałości porozumienia; - umiejętność wspierania stron w
    kreatywnym poszukiwaniu opcji; - umiejętność wspierania stron w identyfikacji zasad i kryteriów
    podejmowania decyzji.
    2. Omówienie i ćwiczenia praktyczne technik interwencyjnych w mediacji
    a) zabezpieczanie się przed kryzysem współdziałania; b) zapewnienie bezpieczeństwa; c) osłabienie
    obaw, niepokoju, strachu; d) WATNA; e) uwspólnianie (wydobywanie wszystkiego, co wspólne);
    f) zastosowanie procedur i technik z zakresu rozwiązywania problemu
    3. Sporządzania porozumienia końcowego. Ćwiczenia praktyczne.
    4. Elementy psychologii rodziny i jej zastosowanie w mediacji
    - psychologiczne konsekwencje rozwodu dla dziecka i rodziców; - rozwód jako kryzys w perspektywie
    indywidualnej, diadycznej oraz rodzinnej; - wzory rodzicielstwa po rozwodzie; - funkcjonowanie rodziny
    w separacji; - wzory rodzicielstwa w rodzinach zrekonstruowanych; - analiza gotowości stron do
    mediacji,
    5. Dziecko w mediacji
    - dzieci a konflikt rodzicielski; - specyfika mediacji rodzinnych z dzieckiem; - reakcje dzieci na rozwód i
    separację oraz sposoby adaptacji do nowej sytuacji; - potrzeby dzieci w sytuacji kryzysu rodziny; -
    ochrona interesów dziecka oraz formy i zakres włączania dzieci w proces mediacji rodzinnych
    6. Problem przemocy w rodzinie a praktyka mediacyjna (przemoc psychiczna, fizyczna, seksualna)
    - przemoc w rodzinie – diagnoza, dynamika relacji, konsekwencje; - postępowanie w sytuacji
    przemocy w rodzinie (czy mediacja zawsze wskazana – analiza alternatyw BATNA / WATNA; techniki
    pracy w mediacji).
    ZJAZD IV
    1. Wiedza o prawnych i organizacyjnych aspektach funkcjonowania procedur mediacyjnych
    - Podstawy prawne zastosowania procedur; - Zagadnienia praktyczne związane z organizacją
    postępowania mediacyjnego.; - Zasady współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości; -
    Prowadzenie dokumentacji; - Krajowe i międzynarodowe standardy postępowania mediacyjnego; -
    Stosowanie procedur mediacyjnych w Polsce i na świecie - sprawy karne i cywilne; - Podstawy prawa
    rodzinnego i opiekuńczego; - Rodzina w sądzie (mediacja w postępowaniu cywilnym); - Postępowanie
    rozwodowe, separacyjne i przed sądem opiekuńczym (Władza rodzicielska, alimentacja , stosunki
    majątkowe w małżeństwie); - Etyka w pracy mediatora
    2. Warsztat zamykający.
    3. Symulacje mediacyjne.
    4. Sesja informacji zwrotnych.
    5. Superwizja mediowanych przypadków.
    6. Podsumowanie.
    7. Praktyka mediacyjna – jak ją prowadzić.
    8. Źródła wiedzy o mediacji.
    9. Tworzenie środowiska samopomocy mediatorów rodzinnych i współpraca z SMR, warunki wpisu na
    listę mediatorów stałych.
    Doświadczeni trenerzy, wykładowcy
    Zajecia Studium prowadzone są przez doświadczonych trenerów mających w swoim dorobku prowadzenie wielu warsztatów i otwartych szkoleń w DCP, jak i szkoleń na zamówienie instytucji i firm. Nasi wykladowcy to to biegli psycholodzy i seksuolodzy sądowi, certyfikowani psycholodzy, wieloletni praktycy diagnozy psychologicznej i terapii indywidualnej, pracownicy Uczelnii Wyższych i sądownictwa.
    dr Maria J. Zajączkowska - mediator sądowy wpisany na listę stałych mediatorów przez Krajowe Stowarzyszenie Mediatorów, doktor nauk humanistycznych, magister pedagogiki (Uniwersytetu Wrocławskiego), nauczyciel mianowany, wykładowca na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, PWSZ im. Witelona wLegnicy oraz w WSZ Edukacja we Wrocławiu. Certyfikat negocjatora i mediatora uzyskała w ramach Szkoły Praw i Wolności Człowieka Przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na kursach prowadzonych przez Ośrodek Negocjacji i Rozwiązywania Konfliktów ISNS Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Conflict Resolution, Research and Resource Institute (USA) I i II stopnia, w latach 1994-95, 1996-97 w Warszawie. Od 2000 roku jest edukatorką Szkoły Umiejętności Skutecznego Działania Publicznego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie w zakresie negocjacji i mediacji. Autorka licznych publikacji i artykułów z zakresu mediacji.
    Luiza Kulczycka - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym. Mediator sądowy, biegły sądowy. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej dla osób z zaburzeniami stresu traumatycznego z zespołem ASD i PTSD. Zajmuje się psychoterapią indywidualną młodzieży i osób dorosłych w zakresie: zaburzeń lękowych, związanych ze stresem traumatycznym, zaburzeń odżywiania /również związanych z otyłością/, diagnozą neuropsychologiczną oraz psychologiczną, prowadzi turnusy profilaktyki antystresowej. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Szkole Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie, Szkole Systemowa Terapia Rodzin w Krakowie, Centrum Psychoterapii przy Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ w Krakowie, Neuropsychologia Kliniczna w Warszawie, Europejskie Warsztaty z Zakresu Stresu Traumatycznego. Prowadzi mediacje rodzinne oraz szkolenia dla specjalistów i firm z zakresu negocjacji, mediacji rodzinnych, mediacji szkolnych i pracowniczych.
    http://dcp.wroclaw.pl
    • 28.09.2013, 12:32
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii ogłasza nabór na OSTATNIE WOLNE MIEJSCA na Studium Terapii Dzieci i Młodzieży!
    Terminy zjazdów:
    2012-10-27, 2012-10-28,
    2012-11-24, 2012-11-25,
    2012-12-15, 2012-12-16,
    2013-01-12, 2013-01-13,
    2013-02-02, 2013-02-03,
    2013-03-02, 2013-03-03,
    2013-03-23, 2013-03-24;
    Czas trwania: 9.00-16.00
    Liczba dni: 14
    Adresaci:
    Adresatami Studium Terapii Dzieci i Młodzieży są psycholodzy, pedagodzy, pracownicy socjalni, lekarze, terapeuci, nauczyciele oraz studenci (ostatnich lat studiów: psychologia, pedagogika, resocjalizacja) pragnący rozwijać swoje umiejętności w zakresie diagnozy I pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą.
    Tematyka:
    Celem Studium Terapii Dzieci i Młodzieży jest poszerzenie wiedzy w zakresie metod diagnozy zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności prowadzenia interwencji kryzysowej i terapii dzieci i młodzieży w różnych podejściach terapeutycznych: poznawczo-behawioralnym, systemowym, psychodynamicznym, eriksonowskim. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawami psychologii rozwojowej, psychopatologii i psychiatrii dzieci i młodzieży. Przedstawione zostaną podstawowe metody diagnozy dzieci i młodzieży, zasady pracy z dziećmi i młodzieżą, podstawy metodologiczne i metody pracy głównych nurtów terapeutycznych mających zastosowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą. W trakcie szkolenia uczestnicy rozwiną umiejętności psychoterapeutyczne w pracy z dziećmi i młodzieżą, rodziną (diagnoza psychologiczna i psychitryczna, budowanie kontaktu terapeutycznego, prowadzenie procesu terapeutycznego). Uczestnicy zapoznają się z technikami i metodami stosowanymi w terapii dzieci i młodzieży, omówione zostaną podstawowe zagadnienia z zakresu psychologii rozwojowej i psychologii wychowawczej, psychopatologii, psychiatrii i psychoterapii dzieci i młodzieży, zagadnienia teoretyczne z zakresu problematyki normy i patologii w ujęciu psychobiologicznym, psychospołecznym i psychologiczno-rozwojowym, klasyfikacja i diagnoza zaburzeń wg DSM-IV TR I ICD-10. W trakcie szkolenia uczestnicy pracować będą metodami warsztatowymi, a praca nad przypadkami i zajęcia superwizyjne umożliwią praktyczne przyswojenie nabytych wiadomości. Studium Terapii Dzieci i Młodzieży przygotowuje do pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, współpracy terapeutycznej z rodzinami, psychoedukacji i psychoprofilaktyki.
    Szczegółowy program i harmonogram Studium Terapii Dzieci i Młodzieży
    Zjazd I
    27-28.10.2012
    Prowadzenie: Agnieszka Juszczyk
    1. Podstawy psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży.
    2. Rozwój emocjonalny dzieci i młodzieży,
    3. Rozwój poznawczy dzieci i młodzieży.
    4. Rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.
    5. Rozwój społeczny dzieci i młodzieży.
    6. Rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży.
    7. Psychologia rodziny.
    8. Wpływ system rodzinnego na przebieg rozwoju dziecka.
    9. Funkcje rodziny.
    10. Charakterystyka rodzin dysfunkcyjnych.
    11. Psychopatologia rodziny: rodzina z problemem uzależnienia od alkoholu, przemoc w rodzinie - fizyczna, emocjonalna, seksualna, zaniedbanie.
    12. Praca terapeutyczna z rodziną.
    13. Kształtowanie umiejętności wychowawczych.
    14. Terapia pedagogiczna.
    15. Terapia indywidualna.
    16. Podstawy terapii rodzin.
    17. Interwencja kryzysowa wobec dziecka i rodziny.
    18. Praca z rodziną w ujęciu interdyscyplinarnych.
    Zjazd II
    24-25.11.2012
    Prowadzenie: Ewa Tylko
    1. Psychiatria dzieci i młodzieży.
    2. Klasyfikacje zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.
    3. Diagnoza w psychiatrii dzieci i młodzieży (wywiad z rodzicami, wywiad z dzieckiem, ocena, diagnoza.
    4. Diagnoza psychologiczna w psychiatrii dzieci i młodzieży (wywiad kliniczny, obserwacja, badanie procesów poznawczych - metody diagnostyczne, badanie neuropsychologiczne - metody diagnostyczne, badanie procesów emocjonalnych dzieci i młodzieży - metody diagnostyczne).
    5. Charakterystyka zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.
    6. Upośledzenie umysłowe – niepełnosprawność umysłowa.
    7. Całościowe zaburzenia rozwojowe – autyzm dziecięcy, Zespół Retta, dziecięce zaburzenia dezintegracyjne, zespół Aspergera.
    8. Zaburzenia emocjonalne rozpoczynające się w dzieciństwie - lęk przed separacją, zaburzenia lękowe w postaci fobii, lęk społeczny, zaburzenia związane z rywalizacją w rodzeństwie, uogólnione zaburzenia lękowe.
    9. Zaburzenia funkcjonowania społecznego rozpoczynajace się w dzieciństwie – mutyzm wybiórczy, zaburzenia więzi.
    10. Zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym - moczenie mimowolne, zanieczyszczanie się kałem, pica, stereotypie ruchowe, jąkanie się, mowa bezładna.
    11. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    Zjazd III
    15-16.12.2012
    Prowadzenie: Rafał Pietrzyk
    1. Psychiatria dzieci i młodzieży. Charakterystyka zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.
    2. Specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka.
    3. Specyficzne zaburzenia w rozwoju umiejętności szkolnych.
    4. Zaburzenia hiperkinetyczne.
    5. Tiki - ruchowe, głosowe.
    6. Zaburzenia zachowania.
    7. Zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży - anoreksja, bulimia.
    8. Zaburzenia depresyjne u dzieci i młodzieży.
    9. Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne u dzieci i młodzieży.
    10. Zaburzenia psychotyczne w okresie adolescencji - krótkotrwałe dekompensacje psychotyczne, psychozy czynnościowe, schizofrenia.
    11. Zaburzenia afektywne u dzieci i młodzieży.
    12. Uzależnienia od alkoholu i substancji psychoaktywnych u dzieci i młodzieży - uzależnienie od alkoholu, uzależnienia od substancji psychoaktywnych - opiaty, kanabiole, leki nasenne i uspokajające, kokaina, substancje stymulujace, halucinogeny, nikotyna, lotne rozpuszczalniki.
    13. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    Zjazd IV
    12-13.01.2013
    Prowadzenie: Rafał Pietrzyk
    1. Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży.
    2. Podstawy terapii poznawczo behawioralnej – omówienie podstaw teoretycznych - model Becka, Padesky.
    3. Terapia poznawcza - techniki poznawcze w terapii i ich zastosowanie, stosowania technik poznawczych w zależności od okresu rozwojowego, CBT w pracy z rodzicami i rodzinami.
    4. Rodzaje terapii behawioralnej - terapia wzajemnego hamowania Wolpego, warunkowanie instrumentalne, eksperyment behawioralny.
    5. Ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem podstawowych technik – identyfikacja i dyskusja z MA, "strzałka w dół", problem solving, rozpoznawanie i dyskusja ze zniekształceniami poznawczymi itp.
    6. Zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w terapii zaburzeń eksternalizacyjnych - ADHD,ODD.
    7. Techniki behawioralne w pracy z dziećmi oparte na behawioralnej modyfikacji zachowań w oparciu o ADHD i ODD i modyfikację zachowań agresywnych – techniki specyficzne dopasowane do objawów, praca na pozytywnych wzmocnieniach (dostrzeganie pozytywów, pochwały, nagrody, systemy żetonowe), zasady i konsekwencje, elementy treningu zastępowania agresji w przypadku agresji niepowikłanej i powikłanej. Prowadzenie warsztatów dla rodziców i warsztatów dla rodziców i dzieci w zaburzeniach eksternalizacyjnych. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    8. Zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w terapii zaburzeń - moczenie nocne, zanieczyszczanie kałem, problemy ze snem.
    9. Zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży – etiologiczne modele lęku w dzieciństwie, ocena zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży. Terapia zaburzeń lękowych – programy ukierunkowane na dziecko, na dziecko i jego opiekunów. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    10. Zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w terapii zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży, praca nad samooceną nastolatka – modele teoretyczne leżące u podstaw CBT depresji u dzieci i młodzieży (poznawczy model podatności na zranienie, czynniki interpersonalne i środowiskowe), ocena objawów depresji u dzieci i nastolatków z uwzględnieniem ryzyka samobójstwa, charakterystyka programów terapeutycznych indywidualnych i grupowych. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    Zjazd V
    02-03.02.2013
    Prowadzenie: Anna Resler-Maj
    1. Terapia systemowa dzieci i młodzieży.
    2. Podstawy terapii systemowej rodzin – omówienie podstaw teoretycznych, rozwój terapii rodzin.
    3. Charakterystyka systemu rodzinnego, systemowe rozumienie procesów w rodzinie.
    4. Cykl życia rodziny.
    5. Fazy rozwoju rodziny i zadania rozwojowe.
    6. Wzorce relacji w rodzinie.
    7. Charakterystyka procesu terapeutycznego. Zasady prowadzenia wywiadu z rodziną, diagnoza rodziny, kontrakt terapeutyczny w terapii rodzin, formułowanie celu terapii, zasady prowadzenia pierwszej sesji rodzinnej, charakterystyka procesu terapii rodzin.
    8. Konstruowanie hipotez (geneza i funkcja problemu, rozwiązanie problemu). Poszukiwanie zasobów i rozwiązań.
    9. Neutralność, cyrkularność.
    10. Koterapia i zespół terapeutyczny.
    11. Metody diagnozy rodziny oraz techniki pracy z rodziną (mapa przestrzeni życiowej rodziny, praca z rodziną przy użyciu genogramu, rzeźba rodzinna, pytania cyrkularne, pytania o wyjątki, pytania o zasoby,pytania refleksyjne, reframing, personalizacja i eksternalizajia, budowanie metafor terapeutycznych, symbole i rytuały, techniki paradoksalne, interwencje systemowe, ustawienia rodziny, przerwanie wzorca, przepisanie wzorca zachowań i zamiana ról, reframing, zadania domowe, zalecenia symptomu, interwencje wprost, zlecenia paradoksalne, paradoksalne wyhamowanie, psychodrama, rzeźba rodzinna, kolaż rodziny, rysunek i zabawa w terapii, metody narracyjne).
    12. Zastosowanie terapii systemowej w terapii zaburzeń odżywiania. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    13. Zastosowanie terapii systemowej w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    14. Zastosowanie terapii systemowej w zaburzeniach psychotycznych. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    15. Zastosowanie terapii systemowej w zaburzeniach zachowania dzieci i młodzieży. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    Zjazd VI
    2-3.03.2013
    Prowadzenie: Beata Oleksy
    1. Zastosowanie terapii psychodynamicznej w psychoterapii dzieci i młodzieży.
    2. Korzenie psychoterapii psychodynamicznej.
    3. Główne założenia psychoterapii psychodynamicznej.
    4. Teorie rozwojowe podejścia psychodynamicznego.
    5. Praktyka podejścia psychodynamicznego w leczeniu dzieci i młodzieży. Relacja terapeutyczna i dialog terapeutyczny.
    6. Istotne pojęcia psychoterapii psychodynamicznej: setting, przymierze terapeutyczne, przeniesienie, przeciwprzeniesienie, opór. Wewnętrzne, nieświadome obrazy obiektów i intrapsychiczne relacje.
    7. Długoterminowa i krótkoterminowa terapia psychodynamiczna.
    8. Metody i techniki terapii psychodynamicznej- talking cure, interwencja terapeutyczna, terapia ekspresywna (klaryfikacja, konfrontacja, interpretacja) terapia wspierajaca (poradnictwo, wyrażanie sądów o rzeczywistości, edukacja).
    9. Zastosowanie psychoterapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń lękowych. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków
    10. Zastosowanie psychoterapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń depresyjnych. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    11. Zastosowanie psychoterapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń nerwicowych. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków
    12. Interwencja kryzysowa wobec dzieci i młodzieży.
    13. Prowadzenie interwencji kryzysowej wobec dzieci i młodzieży po wydarzeniach traumatycznych - zespół ASD/ PTSD, interwencja kryzysowa w sytuacji przemocy emocjonalnej, fizycznej, seksualnej. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków
    14. Prowadzenie interwencji kryzysowej wobec dzieci i młodzieży w kryzysie suicydalnym. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    15. Prowadzenie interwencji kryzysowej wobec dzieci i młodzieży w sytuacji straty, żałoby. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    Zjazd VII
    30-31.03.2013
    Prowadzenie: Dorota Werner
    1. Zastosowanie terapii ericksonowskiej w psychoterapii dzieci i młodzieży.
    2. Główne założenia psychoterapii ericksonowskiej.
    3. Pojawienie się objawów u dziecka a cykl życia rodziny
    4. Pierwszy kontakt i zawarcie kontraktu terapeutycznego.
    5. Diagnoza problemu i indywidualności klienta w terapii strategicznej: system diagnostyczny Miltona H. Ericksona.
    6. Proces terapeutyczny - przygotowanie do zmian i budowanie relacji, praca nad problemem, zakończenie i przeniesienie na przyszłość skutków terapii.
    7. Zastosowanie hipnozy w pracy z klientem dorosłym, a dzieckiem, młodzieżą.
    8. Zastosowanie terapii ericksonowskiej w leczeniu zaburzeń lękowych- funkcja lęku w aspekcie indywidualnym i aspekcie systemowym, procedury transowe w pracy z lękiem, indywidualne podejście terapeutyczne w pracy z lękiem. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    9. Zastosowanie terapii ericksonowskiej w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych dzieci i młodzieży - objawy psychosomatyczne u dzieci i młodzieży w kontekście indywidualnym i systemowym, znaczenia i rola objawu, rozpoznanie zasobów pacjenta i rodziny, metody pracy terapeutycznej: metafory, opowieści, rysunek i zabawa, eksternalizacja objawu. Zmiana wzorców relacji w rodzinie - trans objawowy i trans rozwiązania. Spożytkowanie zasobów w celu zapobiegania nawrotom objawów. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    10. Zastosowanie terapii ericksonowskiej w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych dzieci i młodzieży - funkcja objawów nerwicowych, terapeutyczne strategie pracy z objawami, strategie behawioralne i hipnoza, zadania domowe, terapeutyczne rytuały, paradoks, poszukiwanie zasobów osób z natręctwami. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    11. Zastosowanie terapii ericksonowskiej w leczeniu zaburzeń zachowania i nadpobudliwości psychoruchowej dzieci I młodzieży- podejście systemowe w terapii – rodzina, szkoła, grupa rówieśnicza, ericksonowski model pracy, poszukiwanie zasobów dzieci nadpobudliwych i ich rodzin, spożytkowanie energii, hipnoza w terapii rodzin dzieci z nadpobudliwością. Ćwiczenia praktyczne. Praca nad stadium przypadku. Superwizja przypadków.
    Osoby prowadzące:
    Zajecia w Studium Terapii Dzieci i Młodzieży prowadzone są przez doświadczonych trenerów mających w swoim dorobku prowadzenie dzisiątek warsztatów i szkoleń w DCP, jak i szkoleń na zamówienie instytucji i firm. Nasi wykladowcy to certyfikowani psycholodzy i psychiatrzy, wieloletni praktycy terapii indywidualnej i terapii grupowej, pracownicy Uczelnii Wyższych, pracownicy szpitali i przychodni zdrowia.
    Agnieszka Juszczyk - psycholog kliniczny, psychoterapeuta systemowy, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Prowadzi interwencję kryzysową, psychoterapię systemową indywidualną, grupową, terapię rodzin i par, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Pracuje w ujęciu systemowym z rodzinami z zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami psychosomatycznymi. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, zaburzeń ASD I PTSD. Prowadzi sesje debriefingowe Critical Incident Stress Debriefing (CISD) dla specjalistów zajmujących się zawodowo ratownictwem i interwencją kryzysową oraz ofiar, grup dotkniętych kryzysem. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), International Association for Suicide Prevention (IASP). Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego. Jest biegłym sądowy w zakresie psychologii klinicznej dzieci i dorosłych oraz seksuologii. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe w zakresie Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. W zakresie umiejętności psychoterapeutycznych kształciła się także m.in. w: Szkoła Terapeutyczna Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu (kurs podstawowy i kurs zaawansowany), Kurs Terapii Rodzin - Polski Instytut Ericksonowski, Kurs Terapii Małżeństw i Par - Polski Instytut Ericksonowski, Szkoła Psychoterapii Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, oraz w ramach innych szkoleń specjalistycznych z zakresu diagnozy i psychoterapii.
    Dorota Werner - psychoterapeutka, certyfikowany instruktor i specjalista terapii uzależnień Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego, opiniuje na potrzeby orzecznictwa sądowego w sytuacji nadużyć seksualnych. Pracuje z osobami indywidualnymi i rodzinami integrując podejście ericksonowskie i podejście systemowe. Specjalizuje się w terapii zaburzeń odżywiania - anoreksja i bulimia, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, interwencji kryzysowej I terapii ofiar przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej, osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Opolskim oraz Studia Podyplomowe w zakresie Seksuologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Studium Pomocy Psychologicznej - Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Terapia Rodzin - Polski Instytut Ericksonowski, Terapia Małżeństw i Par - Polski Instytut Ericksonowski,Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje.
    Ewa Tylko - lekarz, specjalista psychiatra, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, certyfikowany terapeuta Programu Simontona - Simonton Cancer Center (programu poznawczo-behawioralnego dla pacjentów onkologicznych). Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Specjalistycznym Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu, m. inn. w oddziałach ogólnopsychiatrycznych, oddziale nerwic oraz oddziale leczenia uzależnień.Pracowała także w brytyjskich szpitalach psychiatrycznych: Priory w Chelmsford oraz Capio Nightingale w Londynie. Aktualnie pracuje w Centrum Neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu, Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Oddziale Dziennym Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Pracuje z osobami indywidualnymi - dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w terapii zaburzeń emocji i zachowania dzieci i młodzieży, zaburzeń odżywiania - anoreksja i bulimia, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii pacjentów z chorobą nowotworową, osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Umiejętności psychoterapeutyczne doskonaliła m.in. w: Szkole Psychoterapeutycznej Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, w ramach szkoleń psychoterapeutycznych z zakresu Programu Simontona. Prowadzi warsztaty dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich bliskich, a także poradnię psychoonkologiczną we Wrocławiu. Zajmuje się szkoleniem terapeutów, psychologów i lekarzy w zakresie psychoonkologii, jestem współautorem poradnika dla pacjentów onkologicznych„ Przekroczyć zwrotnik raka”.
    Rafał Pietrzyk - psycholog, psychoterapeuta systemowy, trener Treningu Zastępowania Agresji (ART), absolwent Szkoły Trenerów Treningu Psychologicznego w Krakowskim Ośrodku Terapii. Specjalizuje się w terapii indywidualnej, rodzin, dzieci i młodzieży w ujęciu systemowym z problemem, zaburzeń zachowania, zaburzeń wieku rozwojowego, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych, straty i żałoby. Umiejętności psychoterapeutyczne kształcił m.in. w Szkole Terapeutycznej Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna - Welkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej (ukończony kurs podstawowy i kurs zaawansowany). Ukończył liczne szkolenia terapeutyczne w Polskim Instytucie Ericksonowski oraz szkolenia w zakresie diagnozy i terapii ADHD prowadzone przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej CBT w Warszawie. Doświadczenie zawodowe w pracy z młodzieżą i dziećmi zdobywa pracując jako psychoterapeuta w Instytucie Terapii i Ustawień Systemowych, w Centrum Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym Nadzieja, oraz w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
    Anna Resler-Maj - psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta systemowy, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w Oddziale Dziennym przy Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, współpracuje z Fundacją Warto Wiedzieć, z Centrum CBT w Warszawie, Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Szkole Wyższej Psychologii Społecznej SWPS w Warszawie, Szkole Psychoterapeutycznej Poznawczo-Behawioralnej CBT w Warszawie, Szkole Psychoterapeutycznej Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu (kurs podstawowy i kurs zaawansowany), oraz w trakcie innych szkoleń specjalistycznych z zakresu diagnozy i psychoterapii. Od kilku lat prowadzi treningi i warsztaty m.in. z zakresu komunikacji, asertywności, umiejętności społecznych oraz sztuki prezentacji dla wychowawców, nauczycieli i firm. Autorka książek i artykułów w literaturze naukowej i popularno-naukowej.
    Beata Oleksy - psychoterapeutka, trener I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje z osobami indywidualnymi - dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, rodzinami w podejściu psychodynamicznym. Specjalizuje się w terapii zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychosomatycznych, interwencji kryzysowej i terapii ofiar przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. Ukończyła pedagogikę (specjalizacja: poradnictwo i pedagogika opiekuńczo-wychowawcza) a także Studium Doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim , prowadzi zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując: w Specjalistycznym Ośrodku Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu, Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Eidos oraz w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Szkoła Psychoterapii Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, szkolenia terapeutyczne organizowane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krakowskie Centrum Psychoterapii, Polski Instytut Ericksonowski, Fundację Dzieci Niczyje.
    Koszt szkolenia:
    Bez rat: 2800 PLN
    2 raty: 2 x 1600.00 PLN
    4 raty: 4 x 900.00 PLN
    Zapisy:
    Na szkolenia w DCP można zapisać sie w następujacy sposób:
    1) On-line - prosimy wypełnienie formularza on-line (preferowany) na stronie http://www.dcp.wroclaw.pl
    2) Fax - prosimy o czytelne wypełnienie Karty zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu, która znajduje się na stronie http://www.dcp.wroclaw.pl (w formacie WORD lub PDF) i przesłanie do DCP faxem: .+48 (71) 332 36 70; +48 (71) 361 60 35
    3) E-mail - prosimy o czytelne wypełnienie Karty zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu, która znajduje się na stronie http://www.dcp.wroclaw.pl (w formacie WORD) i przesłanie do DCP e-mailem : szkolenia@dcp.wroclaw.pl
    • 28.09.2013, 11:59
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    UWAGA UWAGA
    Ogłaszamy, że zostały nam ostatnie wolne miejsca na STUDIUM TERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY, STUDIUM MEDIACJI ORAZ STUDIUM TRENINGU I TERAPII GRUPOWEJ!
    Szczegóły na naszej stronie internetowej http://dcp.wroclaw.pl
    • 28.09.2013, 11:56
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    PRAKTYKI STUDENCKIE DLA PSYCHOLOGÓW 2013
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu zaprasza studentów psychologii do odbycia praktyk studenckich
    Co będziesz realizował w trakcie praktyk?
    • Będziesz brać udział w spotkaniach i szkoleniach przygotowujących do kontaktu z pacjentami
    Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii oraz do podejmowanych działań w ramach praktyk
    • Będziesz brać udział w superwizjach indywidualnych i grupowych
    • Będziesz brać udział w grupie psychoedukacyjnej dla pacjentów Dolnośląskiego Centrum Psychoedukacji
    • Po uzgodnieniu z opiekunem praktyk będziesz miał możliwość uczestniczyć w organizowanych przez
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii konferencjach i spotkaniach dla profesjonalistów
    • Zapoznasz się z zasadami obowiązującymi w DCP oraz zasadami pracy w Dolnośląskim Centrum
    Psychoterapii - Będziesz brać udział w szkoleniach organizowanych w ramach praktyk z zastosowania narzędzi pracy psychologa
    • Będziesz mógł pracować organizacyjnie na rzecz realizowanych programów terapeutycznych i edukacyjnych Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii
    • Będziesz mógł świadczyć opiekę psychoedukacyjną pacjentom - Będziesz mógł wziąć udział w grupie psychoedukacyjnej i/lub terapeutycznej
    • Będziesz miał okazję pomagać psychologom, psychiatrom i terapeutom zatrudnionym w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii - Będziesz miał okazję zapoznać się z możliwościami rozwoju i kształcenia w zawodzie psychologa
    • Będziesz miał okazję zapoznać się z charakterystyką pracy w Dziale Terapeutycznym Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii oraz w Dziale Szkoleń i Rozwoju
    WYMAGANA LICZBA GODZIN PRAKTYK
    100-105 godzin zegarowych
    TERMINY PRAKTYK
    Praktyki dla studentów realizowane są w 8 edycjach, w trakcie trwania edycji student na
    podstawie indywidualnie ustalonego harmonogramu praktyk realizuje 100-105 godzin
    zegarowych praktyk. W każdej z grup jest 6-8 miejsc dla praktykantów.
    Grupa Data praktyk
    VII GRUPA 1.10.2013- 15.11.2013
    VIII GRUPA 18.11.2013 - 20.12.2013
    KRYTERIA FORMALNE PRAKTYK
    Na praktyki w DCP przyjmowani są jedynie studenci kierunku psychologia (po ukończonym III roku studiów), na podstawie umowy z uczelnią wyższą.
    • 13.09.2013, 17:39
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Może to ktoś z Was chciałby dołączyć do zespołu DCP?
    Poszukujemy osoby do pracy w sekretariacie.
    Dokumenty aplikacyjne prosimy wysyłać na adres: rekrutacja@dcp.wroclaw.pl
    Stanowisko Pracownik obsługi biura
    Numer referencyjny DCP/09/2013/40/SEKRETARIAT
    Oferujemy - ciekawą pracę w młodym zespole - miłą i przyjazną atmosferę pracy
    Oczekujemy - wykształcenia wyższego (Uwaga: tylko ukończone kierunki: psychologia, pedagogika), - biegłej znajomości obsługi MS Office (Word, Excel) oraz urządzeń biurowych, - umiejętności planowania i dobrej organizacji czasu pracy - dyspozycyjności, odpowiedzialności i zaangażowania - dokładności przy wykonywaniu powierzonych zadań - gotowości do długoterminowej współpracy
    Wymagane dokumenty Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego na adres e-mailowy rekrutacja@dcp.wroclaw.pl. Prosimy o podanie nr referencyjnego w tytule wiadomości (DCP/09/2013/40/SEKRETARIAT).
    Uwagi Do obowiązków zatrudnionej osoby należeć będzie: - kompleksowa obsługa sekretariatu i koordynowanie obiegu korespondencji oraz dokumentów w biurze - rejestracja pacjentów - przyjmowanie zapisów na szkolenia - współpraca z terapeutami i trenerami Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami. Wszystkim, którzy prześlą do nas swoje oferty pracy, zapewniamy całkowitą dyskrecję i poufność, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, Dz. U. nr 133, poz. 883.
    • 9.09.2013, 14:13
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszych grup:
    Studium Interwencji Kryzysowej
    Studium Interwencji Kryzysowej. DCP
    Terapia systemowa
    Studium Psychologii Sądowej
    Systemowa Terapia Rodzin
    Na bieżąco będziemy tam umieszczać informacje na temat nowych szkoleń związanych tematycznie !
    Zapraszamy także do grup:
    Terapia Grupowa Anoreksja i Bulimia
    Trening i Terapia Grupowa
    Przeczytacie tam Państwo o ofercie psychoterapii grupowej w DCP
    • 19.08.2013, 16:34
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Praca dla psychologa w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii
    Stanowisko Psycholog
    Numer referencyjny DCP/06/2013/35/PSYCHOLOG
    Oferujemy
    - pracę w renomowanej i dynamicznie rozwijającej się firmie
    - miłą i przyjazną atmosferę pracy
    - atrakcyjne warunki wynagrodzenia
    - rozwój zawodowy
    -rozwój warsztatu umiejętności terapeutycznych
    Oczekujemy
    - min. 5 lat samodzielnej pracy psychoterapeutycznej
    - posiadanie niezbędnych w psychoterapii szkoleń (kandydaci posiadający certyfikat psychoterapeuty lub w trakcie procesu certyfikacji)
    - regularne poddawanie swojej pracy superwizji
    - umiejętność pracy indywidualnej i w zespole
    - duża komunikatywność
    - elastyczność myślenia
    - umiejętność radzenia sobie ze stresem
    - sumienność
    Wymagane dokumenty
    Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego oraz innych dokumentów (skany) potwierdzających kwalifikacje i dorobek kandydata na adres e-mailowy rekrutacja@dcp.wroclaw.pl. Prosimy o podanie nr referencyjnego w tytule wiadomości (DCP/01/2013/35/PSYCHOLOG).
    Uwagi
    Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami. Wszystkim, którzy prześlą do nas swoje oferty pracy, zapewniamy całkowitą dyskrecję i poufność, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, Dz. U. nr 133, poz. 883.
    • 9.08.2013, 19:21
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Praca dla psychiatry w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii
    Stanowisko Psychiatra
    Numer referencyjny DCP/01/2013/37/PSYCHIATRA
    Oferujemy
    - pracę w renomowanej i dynamicznie rozwijajacej się firmie
    - miłą i przyjazną atmosferę pracy
    - atrakcyjne warunki wynagrodzenia - rozwój zawodowy
    Oczekujemy
    - min. 5-letnie doświadczenie zawodowe
    - umiejętność pracy indywidualnej i w zespole
    - duża komunikatywność
    - elastyczność myślenia
    - umiejętność radzenia sobie ze stresem
    - sumienność
    Wymagane dokumenty
    Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego oraz innych dokumentów (skany) potwierdzających kwalifikacje i dorobek kandydata na adres e-mailowy rekrutacja@dcp.wroclaw.pl. Prosimy o podanie nr referencyjnego w tytule wiadomości (DCP/01/2013/37/PSYCHIATRA)
    Uwagi
    Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami. Wszystkim, którzy prześlą do nas swoje oferty pracy, zapewniamy całkowitą dyskrecję i poufność, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, Dz. U. nr 133, poz. 883.
    • 9.08.2013, 19:20
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Stanowisko
    Trener grup szkoleniowych
    Numer referencyjny DCP/01/2013/36/TRENER
    Oferujemy
    - pracę w renomowanej i dynamicznie rozwijającej się firmie
    - miłą i przyjazną atmosferę pracy
    - atrakcyjne warunki wynagrodzenia
    - rozwój zawodowy
    Oczekujemy
    - wykształcenie wyższe w obszarze psychologii, zarządzania zasobami ludzkimi bądź pokrewne
    - świadectwa i certyfikaty potwierdzające ukończenie szkół i szkoleń trenerskich
    - posiadanie rekomendacji trenerskich Polskiego Towarzystwa Psychologicznego I lub II lub III stopnia (rekomendacja I stopnia - trener warsztatu umiejętności psychospołecznych, rekomendacja II stopnia - trener treningu interpersonalnego, rekomendacja III stopnia - superwizor treningu interpersonalnego i warsztatu umiejętności psychospołecznych)
    - doświadczenie na stanowisku trenera lub związanym z przeprowadzaniem szkoleń (minimum 4 lata)
    - komunikatywność, wysoki poziom umiejętności interpersonalnych
    - zdolności organizacyjne, obowiązkowość, skrupulatność
    - wysoka kultura osobista
    - umiejetność przygotowywania ofert dla klientów
    --umiejętność pracy z grupa z wykorzystaniem technik multimedialnych
    Wymagane dokumenty
    Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego oraz innych dokumentów (skany) potwierdzających kwalifikacje i dorobek kandydata ( referencje i zestawienie tematów i godzin zrealizowanych szkoleń) na adres e-mailowy rekrutacja@dcp.wroclaw.pl. Prosimy o podanie nr referencyjnego w tytule wiadomości (DCP/01/2013/36/TRENER).
    Uwagi
    Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami. Wszystkim, którzy prześlą do nas swoje oferty pracy, zapewniamy całkowitą dyskrecję i poufność, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, Dz. U. nr 133, poz. 883.
    • 9.08.2013, 19:19
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Terapia grupowa zaburzeń odżywiania
    Terapia grupowa zaburzeń odżywiania obejmuje zamknięty cykl rocznych spotkań terapeutycznych. Zajęcia odbywają się w określony dzień tygodnia o stałych porach. Adresatami grupy terapeutycznej są osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania- anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się.
    Wśród zaburzeń odżywiania wymienia się m.in.:
    Jadłowstręt psychiczny (anoreksję), żarłoczność psychiczną (bulimię), czy kompulsywne objadanie się. Trudnością osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania nie jest tylko i wyłącznie racjonalne odżywianie i dieta. Problemy emocjonalne osób
    z zaburzeniami odżywiania dotyczą zazwyczaj trudności w zakresie separacji/ indywiduacji od rodziców, ustalania granic, budowania autonomii, trudności w relacjach rodzinnych i interpersonalnych, deficytów emocjonalnych, braku samoakceptacji własnej osoby, własnego ciała lub płci, trudności w uświadomieniu sobie i ekspresji negatywnych emocji, trudności w przyjmowaniu wsparcia emocjonalnego. Czasami zaburzenie odżywiania wiąże się także
    z innymi problemami, jak urazy emocjonalne związane z przemocą
    w rodzinie, uzależnieniami, czy nadużyciami seksualnymi
    w przeszłości.
    Celem terapii jest poprawa funkcjonowania oraz nabycie umiejętności lepszego radzenia sobie z przeżywanymi trudnościami, poprzez systematyczny wgląd w ich przyczyny.
    Warunkiem uczestnictwa w grupie jest konsultacja indywidualna
    z osobą prowadzącą grupę w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, celem diagnozy zaburzeń odżywiania i określenia najlepszej formy terapii dla uczestnika grupy.
    Koszt tej jednorazowej konsultacji psychologicznej to 50 zł.
    Dzięki udziałowi w grupie terapeutycznej uczestnik pozna źródła i podstawowe przyczyny zaburzeń odżywiania; cechy i tendencje osób z zaburzeniami odżywiania do uwzględnienia w pracy terapeutycznej (niskie poczucie własnej wartości, nierealistyczne oczekiwania wobec siebie, głęboka potrzebę tłumienia prawdziwej siebie, życie za maską, nadmierne i nieracjonalne poczucie odpowiedzialności i poczucie winy, ambiwalentne emocje w stosunku do rodziców, deficyty emocjonalne, negatywne schematy myślenia itp.); ćwiczenia na obiektywne obserwowanie siebie; ćwiczenia na rozładowanie napięcia emocjonalnego i fizycznego - ćwiczenia na odczuwanie siebie, rozróżniania sygnałów z ciała; własne emocje i potrzeby, oraz nauczysz się je wyrażać; własne granice i zbuduje swoją autonomię; jak budować relacje z otoczeniem i usprawnić komunikację; jak radzić sobie z nawrotami choroby; jakie zmiany wprowadzić we własne schematy myślenia; jak zdrowo się odżywiać; jak się samorealizować i być szczęśliwą osobą; jak żyć i nie koncentrować się tylko na jedzeniu.
    Cena: Koszt 1 sesji terapeutycznej (2 h) to 60 zł
    Prowadzenie: Agnieszka Juszczyk - psycholog Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii
    Terapia grupowa zaburzeń odżywiania rozpoczyna się
    od października 2013 roku
    i obejmuje zamknięty cykl rocznych spotkań terapeutycznych.
    Zajecia odbywać się będą w każdą środę od godz. 17.00 do godz. 19.00. – grupa terapeutyczna dla młodzieży
    Zajecia odbywać się będą w każdą środę od godz. 19.00 do godz. 21.00. – grupa terapeutyczna dla osób dorosłych
    Adresatami grupy terapeutycznej są osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania- anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się.
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu specjalizuje się jako instytucja medyczna w leczeniu zaburzeń odżywiania. W ramach kompleksowej terapii zaburzeń odżywiania prowadzimy psychoterapię dla dzieci i młodzieży, oraz osób dorosłych.
    Naszym pacjentom z zaburzeniami odżywiania oferujemy:
    1.Opiekę lekarza psychiatry dla osób dorosłych oraz psychiatry dziecięcego
    2.Psychoterapię indywidualną ( prowadzoną w nurcie poznawczo-behawioralnym,
    systemowym, psychodynamicznym)
    3. Psychoterapię rodzinną
    4. Terapię grupową

    5. Treningi pracy z ciałem

    6. Warsztaty psychoedukacyjne.
    Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą leczenia zapraszamy!
    Kontakt
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 116/4
50-347 Wrocław
    Dział Usług Terapeutycznych - Rejestracja pacjentów
    tel. +48 71 332 36 70 e-mail: info@dcp.wroclaw.pl
    • 9.08.2013, 13:49
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Grupa terapeutyczno-rozwojowa DDA
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na sesje terapeutyczno-rozwojowe przeznaczone dla osób dorosłych, którzy wychowywali się w rodzinach alkoholowych (DDA - Dorosłe Dzieci Alkoholików). Program terapeutyczny składa się z sesji grupowych odbywających się raz w tygodniu przez 2 godziny, oraz indywidualnych konsultacji diagnostycznych z terapeutą.
    W trakcie terapii osoby dowiedzą się jak funkcjonuje rodzina alkoholowa, jak doświadczenia z dzieciństwa są przenoszone w ich dorosłe życie, co pozwoli zrozumieć, uporządkować własne przeżycia, uwolnić się od poczucia krzywdy, urazów z dzieciństwa, nauczyć się radzić z emocjami. Terapia stworzy także okazję do przyjrzenia się swojej aktualnej sytuacji, zmienić to z czego jesteśmy niezadowoleni, zmienić obraz samego siebie na adekwatny do aktualnej sytuacji, by móc poczuć swoją siłę i niezależność, pozwoli na otwarcie się na bliskie kontakty z ludźmi bez lęku przed odrzuceniem. Praca w grupie będzie obejmować: zajęcia integracyjne, pracę z genogramem, pracę z rozpoznawaniem i konstruktywnym wyrażaniem uczuć tj. złość, wstyd, poczucie winy itd., pracę z Okrutnym Krytykiem Wewnętrznym, praca nad rozpoznaniem i obroną własnych granic, jak i pracę z problemami osobistymi.
    W ramach rocznego cyklu terapeutycznego przewidziane jest 38 sesji. Zajęcia odbywają się w określony dzień tygodnia o stałych porach.
    Miejsce zajęć: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, ul. Sienkiewicza 116/4, Wrocław
    Cena: Koszt 1 sesji terapeutyczno-rozwojowej to 60 zł/2 h
    Terapia grupowa dla Dorosłych Dzieci Alkoholików rozpoczyna się
    od października 2013 roku
    i obejmuje zamknięty cykl rocznych spotkań terapeutycznych.
    Zajecia odbywać się będą w każdy poniedziałek od godz. 18.00 do godz. 20.00. – grupa terapeutyczna dla osób dorosłych
    Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą leczenia zapraszamy!
    Kontakt
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 116/4
50-347 Wrocław
    Dział Usług Terapeutycznych - Rejestracja pacjentów
    tel. +48 71 332 36 70 e-mail: info@dcp.wroclaw.pl
    • 9.08.2013, 13:49
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na Studium Asystenta Rodziny 2013/2014
    Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Zapraszamy
    • 3.08.2013, 12:15
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na Studium Interwencji Kryzysowej- edycja Jesień 2013 Gr.1 i 2
    Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Zapraszamy
    • 3.08.2013, 12:15
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na Studium Terapii Rodzin - edycja Jesień 2013 Gr.1 i 2
    Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Zapraszamy
    • 3.08.2013, 12:14
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na Studium Treningu i Terapii Grupowej - edycja Jesień 2013
    Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Zapraszamy
    • 3.08.2013, 12:14
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na Studium Terapii Dzieci i Młodzieży – edycja Jesień 2013
    Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Zapraszamy
    • 3.08.2013, 12:14
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na Studium Mediacji – edycja Jesień 2013
    Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Zapraszamy
    • 3.08.2013, 12:14
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na Studium Psychologii Sądowej - edycja Jesień 2013
    Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Zapraszamy
    • 3.08.2013, 12:13
  • Agnieszka Mirek
    Wpis na tablicy
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie:
    Nieśmiałość, lęk społeczny i fobie u dzieci i młodzieży
    – diagnoza i terapia
    Data 20.09.2013 Cena: 300 zł
    Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, pracowników pomocy społecznej, świetlic, oraz studentów - szczególnie ostatnich lat pedagogiki, psychologii, resocjalizacji i innych kierunków społecznych - którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności dotyczące diagnozy i pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z problemem nieśmiałości, lęku społecznego i fobii.
    Program:
    Podstawy psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży
    a) charakterystyka funkcjonowania, potrzeby i zadania rozwojowe
    b) charakterystyka trudności rozwojowych
    2. Nieśmiałość u dzieci i młodzieży
    a) uwarunkowania organiczne
    b) uwarunkowania osobowościowe
    c) uwarunkowania środowiskowe
    d) diagnoza nieśmiałości ( aktywność społeczna, kompetencje społeczne, samoocena)
    e) metody pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z problemem niesmiałości
    3. Problem lęku społecznego u dzieci i młodzieży
    a) kryteria diagnostyczne zaburzenia lęku społecznego
    b) uwarunkowania zaburzenia
    c) metody leczenia i terapii lęku społecznego
    4. Fobie u dzieci i młodzieży
    a) kryteria diagnostyczne
    b) uwarunkowania zaburzenia
    c) metody leczenia i terapii fobii u dzieci, młodzieży
    5. Treningi grupowe w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży- cele, metody prowadzenia, techniki pracy terapeutycznej.
    6. Techniki pracy poznaczej w zaburzeniach lękowych u dzieci i młodzieży
    7. Techniki ekspozycyjne w zaburzeniach lękowych u dzieci i młodzieży
    8. Budowanie kompetencji społecznych, wzmacnianie samooceny u dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi.
    9. Analiza stadium przypadku- praca warsztatowa
    10. Superwizja przypadków.
    • 30.07.2013, 13:38

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do