Arkadiusz

Arkadiusz B. MANAGER ds.
PLANOWANIA I ZAKUPÓW
- NB Polska Sp. z
o.o. (...

Temat: Jak zostac trenerem?

Witam,

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie chęć aby stać się renerem....oczywiście, sprawa dyskusyjna zawsze jest czy ktoś się do tego nsadaje czy nie. Ale pytanie podtstawowe brzmi - jak zrobić pierwszy krok, jak można zostac trenerem w renomowanej firmie szkoleniowej? Jakie są plusy i minusy tego (...) Zobacz więcej
30.04.2007, 23:19
Aleksandra

Aleksandra S. psycholog, coach,
trener, mediator

Temat: Jak zostac trenerem?

Arku zajrzyj na ten wątek, chyba cię zainteresuje.
http://www.goldenline.pl/forum/szkolenia-konferencje-t...
znajdziesz tam część odpowiedzi na swoje pytania.
Jeżeli lubisz kontakty z ludźmi, jesteś nastawiony na stały rozwój, nie uciekasz przed informacją zwrotna i systematyczną oceną twojej pracy - to zawód dla ciebie. Zapomniałam jeszcze o życiu nomada, czyli spędzaniu wielu dni w miesiącu poza miejscem zamieszkania. Ale ile zyskujesz .... :)
Ścieżek prowadzących do zawodu trenera jest wiele np. terminowanie u mistrza (doświadczonego trenera), ukończenie szkoleń (tych krótszych i dłuższych tzw "szkół trenerskich" (160-250 godz.) a potem zostaje ci wysyłanie CV do, jak to ładnie nazwałeś renomowanej firmy szkoleniowej. Ważne jest także jaki obszar trenerki cię interesuje szkolenia twarde czy tzw miękkie, od tego też zależy sposób przygotowania do zawodu. W działce szkoleniowej którą ja uprawiam , czyli w szkoleniach miękkich znam świetnych trenerów po medycynie, politechnice, ekonomii, nie koniecznie po psychologii.
piszesz ... sprawa dyskusyjna czy ktoś się do tego nadaje. Widziałam już kilka przypadków, kiedy z brzydkiego kaczątka wyrastał piekny ptak zwany ... trenerem. Wiemy jakie kompetencje ułatwiają pracę w tym zawodzie, jedni to mają na starcie np. "dobrze brzmiący głos", inni muszą na to ciężko pracować. kiedy pracuję z przyszłymi trenerami, słuchacze po treningu interpersonalnym otrzymują informację zwrotną na temat swoich kompetencji, potem na zajęciach mają sznasę ćwczyć i się rozwijać (np. na warsztacie z ekspresji i emicji głosu pracować z aktorem-logopedą nad swoim głosem i sposobem mówienia", tak naprawdę to od nich samych zależy najwięcej. Dróg jest wiele ... dróg różnych, sam odkryjesz czy dla ciebie ciekawych. pozdrawiam i zapraszam na stronę studiów podyplomowych GWSH. Zachęcam do szukania twojej własnej drogi. Bo chyba to w tym zawodzie jest intersujące, że trenerskie drogi są tak różne .... w końcu jest to zawód interdyscyplinarny
1.05.2007, 10:21

Temat: Jak zostac trenerem?

Dziękuję Wam obojgu za ten wątek:) Po cichu też sobie o tym myślałam, ale nie zrobiłam nic w kierunku. Fakt jednak pozostaje taki, że trzeba sobie to dobrze przemyśleć, czy tracić czas innych na szkolenie swojej osoby. A tak przy okazji. Olu, czy trenerowanie może być dodatkowym zajęciem, oprócz pracy bazowej? Przepraszam za tak sformułowane pytanie, mam jednak nadzieję, że w miarę zrozumiale (...) Zobacz więcej
1.05.2007, 10:29
Wiktor

Wiktor Wojciechowski Trener, Coach,
Menedżer projektów
rozwojowych,
Doświadczo...

Temat: Jak zostac trenerem?

witam
Chętnie przyłącze się do dyskusji z racji doświadczeń w zawodzie trenera. Pracuję jako trener pond 9 lat, byłem trenerem korporacyjnym, a od 6 lat jestem freelancerem. Wyszkoliłem blisko 100 trenerów wewnętrznych.
Jest możliwe aby łączać "normalą" pracę z byciem trenerem... w niektórych firmach w ramach awansu poziomego specjalista czy kierownik dostaje dodatkowe zajęcie bycia trenerem. Niekiedy firma wysyła taką osobę na szkolenie Train the trainer lub na studia podyplomowe dla trenerów. Jest to niewątliwie dobry start do "zawodowego" trenersta.
Inaczej sprawa wygląda gdy ktoś to pracuje na etacie chce robić szkolenia po za swoją firmą co więcej stawia w tym swoje pierwsze kroki. Tu przydaje się naprawdę sporo doświadczenie i trenerskie i z zakresu z którego chce sie szkolić (np: sprzedaż)
Sam kiedy byłem trenerem wewnętrznym nie musiałem się martwić o klienta bo klientami byli pracownicy firmy, a że firma była dużo to pracy było ogromnie dużo.
Kiedy trafiłem na wolny rynek, kiedy wymagali ode mnie kompleksowego podjeścia do projektów szkoleniowych .. od pierwszego kontaktu z klientem, rozpoznania potrzeb, pisania programu, realizacji szkolenia a na raportach po szkoleniu kończąc okazało się, że moja wiedza trenera wewnętrznego jest zbyt skromna.
Po 6 latacha na wolnym rynku mogę powiedzieć, że opłaciło się na nim zostać. Jest satysfakcja, stabilna sytuacja finansowa, stale zwiększające się grono klientów.
Są też minusy.... zawalone noce ... ciągłe podróże... wczesne wstawanie, godziny za kierownicą .... hotelowe/cateringowe jedzenie, ciągłe pakowanie..... itd.
Ja pracuję na swoim więc sam sobie jestem szefem ale wykorzystując dobrą koniunkturę na rynku szkoleniowym trduno jest odmówić szkolenia... co za tym idzie trudno jest nawet o dzień wolny czy urlop.
Podsumowując:
Oprócz kompetencji, talentu, uporu warto mieć "końskie" zdrowie i naprawdę mocno tego chcieć.

Pozdrawiam (...) Zobacz więcej
1.05.2007, 11:38
Aleksandra

Aleksandra S. psycholog, coach,
trener, mediator

Temat: Jak zostac trenerem?

Joanno, nie wiem czy dobrze zozumiałam, ale miasz na myśli "pracę na etacie" i dodatkową wspołprace z firmą szkoleniową. Jeżeli tylko masz takie mozliwości w swoim macierzystym zakładzie pracy jest to oczywiście możliwe. Najczęściej dotyczy to trenerów specjalizujących się w "niszowych" tematach, ale nie tylko. Czasami klient oczekuje trenera z duzym doświadczeniem w jakiejś branży np. logostycznej i firmy szkoleniowe chętnie z kimś takim współpracują. Podsumowując - zalezy to tylko i wyłącznie od twoich możliwości - szkolenia najczęściej są w dni "robocze" i będziesz musiała np. co pewien czas (...) Zobacz więcej
2.05.2007, 18:29

Temat: Jak zostac trenerem?

Aleksandra S.:
Joanno, nie wiem czy dobrze zozumiałam, ale miasz na myśli "pracę na etacie" i dodatkową wspołprace z firmą szkoleniową. Jeżeli tylko masz takie mozliwości w swoim macierzystym zakładzie pracy jest to oczywiście możliwe. Najczęściej dotyczy to trenerów specjalizujących się w "niszowych" tematach, ale nie tylko. Czasami klient oczekuje trenera z duzym doświadczeniem w jakiejś branży np. logostycznej i firmy szkoleniowe chętnie z kimś takim współpracują. Podsumowując - zalezy to tylko i wyłącznie od twoich możliwości - szkolenia najczęściej są w dni "robocze" i będziesz musiała np. co pewien czas brać urlop.
---
Dziękuję:) tak tez sobie myslalam... ale moze jednak warto podjac taka wspolprace... musze dojrzec...:)))
2.05.2007, 20:59

konto usunięte

Temat: Jak zostac trenerem?

Witam ciepło! Czytając Wasze wypowiedzi, uwierzyłam że jeszcze nie wszystko stracone. Pracuję 8 lat jako manager sklepu, wyszkoliłam sporo sprzedawców i managerów ( swego czasu byłam osobą odpowiedzialną za to w mojej firmie). Jestem z wykształcenia socjologiem, skończyłam też studia podyplomowe z zarzadzania ludźmi w firmie. Jednak największe marzenie, to bycie trenerem!
Cieszę się, że odnalazłam Waszą stronę, bo to dla mnie nadzieja że mozna coś z tym zrobić. Poradźcie mi proszę, czy warto kończyć studia, kursy dla trenerów bez doświadczenia ściśle trenerskiego, czy najpierw szukać pracy w tej dziedzinie? Co może zrobic taka osoba jak ja? Od czego zacząć, by robić w zyciu, to co może być pracą i pasją? Dodam, że jestem ze Szczecina a tych możliwości jest u nas niwiele.... będę wdzięczna za wszelkie uwagi.
p.s. Miło (...) Zobacz więcej
17.05.2007, 14:05
Arkadiusz

Arkadiusz B. MANAGER ds.
PLANOWANIA I ZAKUPÓW
- NB Polska Sp. z
o.o. (...

Temat: Jak zostac trenerem?

Widzę Kasiu, że nie jestem jedyny. Mamy te same mysli, te same wątpliwości, i tak samo szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, jak w ogóle zacząć tego typu (...) Zobacz więcej
17.05.2007, 20:33
Ilona

Ilona Knapik Public relations -
szkolenia,
strategie, doradztwo

Temat: Jak zostac trenerem?

Kasiu, Arku - nigdy nie jest za późno. Ależ truizmem Was poczęstowałam ;(
Kasiu ja po 3 latach prowadzenia szkoleń i zajęć na studiach podyplomowych jako praktyk, zdecydowałam się na Szkołę Trenerów Biznesu Trop. To dopiero mój poczatek w szkole, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
Asiu - pytasz czy można łączyć pracę ze szkoleniami. Ja tak robię od lat 3 i ... dorastam do momentu, żeby oddać się całkowicie szkoleniom. PR zostawić sobie ewentualnie na deser. Praca na co dzień nie pozwala mi tyle czasu poświęcać na poszerzanie swoich kompetencji trenerskich, ile bym chciała. I wydaje mi się, choć mogę mówić jedynie w swoim imieniu, że wcześniej czy później przychodzi moment, kiedy chce się coś wybrać :)
powodzenia!!! (...) Zobacz więcej
17.05.2007, 21:01
Andrzej

Andrzej Worotyński Menedżer Projektów
Szkoleniowych

Temat: Jak zostac trenerem?

http://lazarski.pl/ckp/ecet.php
6.08.2007, 15:05
Przemysław

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: Jak zostac trenerem?

Andrzej W.:
http://lazarski.pl/ckp/ecet.php
W ten oto uroczy sposób Andrzej Worotyński wykazał, że na Forum są trzy wątki na ten sam temat :))
6.08.2007, 17:31
Katarzyna

Katarzyna Herman
HR/szkolenia/rekruta
cja

Temat: Jak zostac trenerem?

Witam,

Kilka lat temu w mojej głowie pojawiło się marzenie bycia trenerem. Zaczęłam od szkolenia dla trenerów a potem poza pracą handlowca szkoliłam moich kolegów z pracy (dodatkowo). Tak rozpoczęłam karierę w branży szkoleń a potem to już poszło :)

Dziś ma 5 letni staż i własną firmę szkoleniową. Dla tych którzy chcą rozpocząć karierę trenera przygotowałam trening ABC Trenera a potem dla tych którzy go skończą, cykliczne spotkania, darmowe e-szkolenia oraz wspólne planowanie projektów.
Jeśli kotś jest chętny zapraszam do odwiedzenia mojej strony.
(...) Zobacz więcej
6.08.2007, 19:12
Grzegorz

Grzegorz Zbiński Agencja SEDNO sp. z
o.o.

Temat: Jak zostac trenerem?

Jeśli chcesz zostać trenerem biznesu zachęcam do uczestnictwa w kursie treneskim. Ręczę za jakość Akademii TRENERSKIEJ, prowadzonej przez trenerów
Agencji SEDNO. Kolejna edycja planowana jest w Warszawie (5 zjazdów) i rozpocznie się 23.10.2010 roku.
Szczegóły na stronie internetowej organizatora lub pod telefonem (76) 722-88-33.Grzegorz Zbiński edytował(a) ten post dnia 15.06.10 o godzinie 11:22
29.08.2007, 18:41

konto usunięte

Temat: Jak zostac trenerem?

Czy w Warszawie ktoras z uczelni prowadzi podyplomowe studium dla trenerow? Wstepnie przejrzalem oferte warszawskich uczelni, ale nic nie znalazlem, byc moze przeoczylem. Jesli ktos wie cos na ten temat bede bardzo wdzieczny (...) Zobacz więcej
1.12.2007, 21:23
Przemysław

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: Jak zostac trenerem?

Paweł Szczepanik:
Czy w Warszawie ktoras z uczelni prowadzi podyplomowe studium dla trenerow? Wstepnie przejrzalem oferte warszawskich uczelni, ale nic nie znalazlem, byc moze przeoczylem. Jesli ktos wie cos na ten temat bede bardzo wdzieczny za pomoc. :)
Studium trenerskie na uczelni?
A kto miałby tam prowadzić zajęcia? :))
1.12.2007, 21:25
Aleksandra

Aleksandra S. psycholog, coach,
trener, mediator

Temat: Jak zostac trenerem?

Podyplomowe Studia trenerskie są najczęściej wynikiem współpracy uczelni i firmy szkoleniowej. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy a nie pracownicy dydaktyczni czy naukowi.
Jedne z pierwszych oferowała Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie - we wspólpracy z Laboratorium . Obecnie wiele uczelni ma ten kierunek w swojej ofercie np. reklamujący się w tym wątku Łazarski.
Propozycją podyplomowych studiów trenerskich na śląsku jest AKADEMIA TRENERA (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa i Meditor) http://podyplomowe.gwsh.edu.pl/at.html mająca zresztą na GL swoją zamkniętą grupę.
Zainteresowanie jest spore,prawdopodobnie uruchomiona zostanie kolejna grupa w semestrze letnimAleksandra S. edytował(a) ten post dnia 02.12.07 o godzinie 16:07
2.12.2007, 16:06
Tomasz Piotr

Tomasz Piotr Sidewicz Ponad 20 lat
doświadczeń w handlu
w tym 14 w handlu
zagra...

Temat: Jak zostac trenerem?

ARKADIUSZ B.:
Witam,

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie chęć aby stać się renerem....oczywiście, sprawa dyskusyjna zawsze jest czy ktoś się do tego nsadaje czy nie. Ale pytanie podtstawowe brzmi - jak zrobić pierwszy krok, jak można zostac trenerem w renomowanej firmie szkoleniowej? Jakie są plusy i minusy tego typu pracy?

Wątków tego typu jest juz sporo na grupach dot szkoleń i konferencji.

Czy jesteś w stanie odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie dlaczego chcesz zostac trenerem ...?

Dlaczego ja zostałem trenerem?

Ponieważ ktoś mnie obserwował, zweryfikował moje osiagniecia i zaproponował mi taką pracę.

W wątku napisałem

Pokaz mi swoje osiągniącia a powiem Ci czy będę Twoim uczniem a Ty moim Mistrzem!

Jesli masz osiagniecia (udokumentowane) to firmy szkoleniowe same do Ciebie przyjdą!

Powodzenia

TPS
2.12.2007, 18:46
Aleksandra

Aleksandra Gondek HR Manager, SMG/KRC
POLAND HUMAN
RESOURCES

Temat: Jak zostac trenerem?

Witajcie, ze względu na duże zainteresowanie możliwością kształcenia się w zawodzie trenera biznesu zapraszam Was do zapoznania się z projektem - AKADEMIĄ TRENERA BIZNESU.

Osobiście gwarantuję najwyższą jakość i profesjonalizm. Zajęcia prowadzone są przez wieloletnich trenerów biznesu oraz gwiazdy estrady i szklanego ekranu np. trening aktorskich umiejętności trenera poprowadzi Emilia Krakowska.

Szczegółowy plan treningu mogę wysłać mailem (zainteresowanych proszę o kontakt na piva).
Zachęcam Was do zapoznania się z Projektem i do kontaktu ze mną!

Jeśli macie jakieś pytania nt. pracy trenera biznesu, to forum, jest idealnym miejscem by mi je zadać.

Więcej na http://smgkrc-poland.pl

Pozdrawiam
Aleksandra Gondek
17.12.2007, 10:51
Steve

Steve Jones Business English
Trainer, Translator,
Proofreader

Temat: Jak zostac trenerem?

Zapraszam do poznania oferty szkolenia trenerskiego w Trojmieście!

Certyfikat Trenera oraz Trenera NLP!

Link: http://www.goldenline.pl/forum/nlp-events/361916
27.05.2008, 23:20
Artur

Artur Pawłowski Menedżer
zmian/dyrektor
personalny/wykładowc
a/doradca

Temat: Jak zostac trenerem?

A ja mam prostszą radę - jak zostac trenerem, może trochę staroświecką, ale zapewniam, że skuteczną, wypróbowaną od setek lat:
Zeby zostac trenerem najlepiej:
1. Znac się dobrze na tym co się chce trenowac
2. najlepiej samemu robic to wcześniej co sie chciałoby trenowac i robic to na wysokim poziomie/ np. zarzadzanie /
3. poczytac troche ksiązek i miec jakiegos mistrza na kim mozna sie wzorowac
...a dalej juz poleci samo....prawda, że proste ? szkoda, że tak (...) Zobacz więcej
1.06.2008, 22:55Zobacz dyskusje w grupie trenerzy biznesu

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do