Jarosław Lech Babik

Jarosław Lech Babik Commercial Manager
Central Eastern
Europe, Presta
Cylinde...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Na początek kilka "oczywistych oczywistości"

-ukraińskie drogi w ogromnej większości są koszmarne
-po zimie ukraińskie drogi są nawet bardziej koszmarne
-jeżdżenie samochodem na Ukrainie jest niebezpieczne i z reguły nieprzyjemne

I uzupełnienie o wrażenia z podróży do PL tydzień temu i powrotu wczoraj - ze szczególnym uwzglednieniem obserwacji z wczoraj:

- chyba z braku kasy nawet nie próbuja remontować jak zwykle wyłażących po zimie dziur.Nigdy i nigdzie nie widziałem tak zdegradowanych dróg
- za to widziałem brygadę robotników zasypującą największe jamy piaskiem.Tak, mieli tylko piasek.Padał wtedy deszcz.
-odcinek Łuck-Ustiług (jazda do PL) - dramat.
-odcinek Dorohusk-Kowel (jazda z powrotem)- nie, to teraz jest dramat!!!
-obwodnica Równego - w obie strony - bez komentarza, na poligonie czołgowym jest lepiej.I zupełnie poważne - gdyby ktoś miał auto o obniżonym zawieszeniu i nie wiedzieć czemu chciałby tamtedy jechac - niech zapomni, NIE PRZEJDZIE.Sam nie wiem jak przeszedłem (mondeo), acz będę się bał pokazać w zaprzyjaźnionym warszawskim salonie na przeglądzie:)
-odcinek Równe - Żytomierz - no to mamy kwintesencję degradacji drogi.Auta jada pod prąd, poboczem jednym lub drugim, szukając w slalomie szansy na pokonanie kilkudziesięciokilometrowego odcinka - no po prostu coś pięknego.Drogi już nie ma.Rozgrzebane fragmenty rekonstruowane niszczeją, roboty nie zostały wznowione.
- fakt że odśnieżanie to kapitalistyczny wymysł nie ma już większego znaczenia.Acz od Lublina do Dorohuska(ca 100km) widziałem w PL koło 10-15 pojazdów walczących ze snieżycą, a od Dorohuska do Równego(ca 200km) jeden - i to traktor zmodyfikowany do odsnieżania za Breżniewa.
-styl jazdy lokalnych drajwerów podobnie jak styl pracy DAI - oczywiście bez zmian.

Ogólnie - jeśli nie musicie - nie jedźcie.Jarosław L. Babik edytował(a) ten post dnia 09.03.09 o godzinie 20:10
Anna J.

Anna J. poszukująca pracy

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Zawsze jeździmy na UA autem i to wcale nie terenowym. Trasa Lwów - Kamieniec Podolski równiez nie należy do luksusowych, jednak samochód wytrzymuje wszystkie dziury, jedzie się o wiele wolniej niż w PL no i slalomem. A jednak to w Polsce auto zaczeło sie psuć i rdzewiec od kamyków uderzających w karoserję... i u nas dziur nie brakuje...
Nie polecam jazdy na UA śnieżną zimą. Bardzo niebepieczne, chyba że sa łańcuchy...
Jarosław Lech Babik

Jarosław Lech Babik Commercial Manager
Central Eastern
Europe, Presta
Cylinde...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Anna J.:
(...)A jednak to w Polsce auto zaczeło sie psuć (...) od kamyków uderzających w karoserję... (...)

psuć od kamyków?Jak?:)))))
Jarek B.

Jarek B. Life goes on...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Jarosław L. Babik:
Anna J.:
(...)A jednak to w Polsce auto zaczeło sie psuć (...) od kamyków uderzających w karoserję... (...)

psuć od kamyków?Jak?:)))))


normalnie kamien uderza w karoserie wybija mikro dziurke, wkrada sie rdza (nawet ocynkowana blache szlak wezmie) i sie psuje w kobiecym zargonie wiec nie ma sie czego czepiac Pani :)

A swoim postem oprocz duzej ilosci literek niczego odkrywczego nie wniosles do ogolnej wiedzy o ukrainskich drogach kolego :) kazdy wie ze tam gorzej niz u nas wiec reszta to kwestia wyobrazni.

Jak ktos chce to pojedzie :)

A tak na marginesie gdyby byl niemiecki GL to w sumie przekleic by twoj post i mamy obraz polskich drog w oczach wyzszego cywilizacujnie nad polakiem niemca :)Jarek B. edytował(a) ten post dnia 10.03.09 o godzinie 13:38
Jarosław Lech Babik

Jarosław Lech Babik Commercial Manager
Central Eastern
Europe, Presta
Cylinde...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Jarek B.:
Jarosław L. Babik:
Anna J.:
(...)A jednak to w Polsce auto zaczeło sie psuć (...) od kamyków uderzających w karoserję... (...)

psuć od kamyków?Jak?:)))))

i sie psuje w kobiecym zargonie wiec nie ma sie czego czepiac Pani :)

Przyznaję, czepnąłem się z premedytacją.
A swoim postem oprucz duzej ilosci literek niczego odkrywczego nie wniosles do ogolnej wiedzy o ukrainskich drogach kolego :)

Za to użyłem własciwych literek - "oprócz" :)

A tak na marginesie gdyby byl niemiecki GL to w sumie przekleic by twoj post i mamy obraz polskich drog w oczach wyzszego cywilizacujnie nad polakiem niemca :)Jarek B. edytował(a) ten post dnia 10.03.09 o godzinie 13:21

Nie zgadzam się.Polskie drogi w ciągu ostatnich lat zmieniły się niesamowicie in plus, do głównych miast (W-wa,Krk,K-ce,Wrocław,Poznań) docieramy autostradami lub drogami ekspresowymi; także wiele samorządów znalazło kasę na remont małych lokalnych dróg.Przepaść między PL a zachodem kurczy się coraz bardziej, podczas kiedy między UA a PL wręcz rośnie (ze względu na praktyczne zawieszenie budowy nowych i porzucenie rekonstrukcji starych dróg).
Jarek B.

Jarek B. Life goes on...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Jarosław L. Babik:

Nie zgadzam się.Polskie drogi w ciągu ostatnich lat zmieniły się niesamowicie in plus, do głównych miast (W-wa,Krk,K-ce,Wrocław,Poznań) docieramy autostradami lub drogami ekspresowymi; także wiele samorządów znalazło kasę na remont małych lokalnych dróg.Przepaść między PL a zachodem kurczy się coraz bardziej, podczas kiedy między UA a PL wręcz rośnie (ze względu na praktyczne zawieszenie budowy nowych i porzucenie rekonstrukcji starych dróg).


he he he no jako byly pracownik GDDKiA no to musze Ci chyba flaszke samogonu postawic bo pierwsza osoba ktora cos pozytywnego o polskich drogach napisala no chyba ze to specjalnie w kontekscie porownania z niemieckimi drogami ;)

Ogolnie prywatnie moge stwierdzic ze jest co raz lepiej, pomimo dziwnego prawa PZP itd jakos sie cos robi, nie mowiac o tym ze oprocz prawa sa tez firmy ktore jak nie wygraja przetargu to robia wszystko zeby uwalic inwestycje..... i nie wazne ze to niemiecka, hiszpanska czy greckaJarek B. edytował(a) ten post dnia 10.03.09 o godzinie 13:45
Anna J.

Anna J. poszukująca pracy

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

No własnie, prosze sie nie czepiac zwłaszcza z premedytacją.
Niedawno w necie był reportarz z podróży maluchami do... Mołdawii. Przez Ukraine właśnie...
Dojechały
A ja po Poznaniu jezdze slalomem

konto usunięte

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Panowie ja nie jeżdże po Ukrainie, ale za to jeżdże po Polsce, może i jest lepiej nie miałam okazji jeżdzić 10lat temu, ale obecnie jak jadę wąziutką drogą na Pomorzy, pewną dziur i właśnie się mijam z cięarówką, to widzę jednocześnie i ciężarówkę i brzeg jezdni, który jest sporo wyżej względem pobocza, lub drzewo, które prawie z brzegu jezdni wyrasta, do tej pory nie wiem jak to robię:)A na kamyki i rdzę polecam autko aluminiowe, jego rdza się nie czepia, a jak wybierze się takiego SUVa z napendem na 4 kółka, każda droga, może z małym wyjątkiem tej bardzo wąskiej jest do pokonania:)
Małgorzata Jachymek

Małgorzata Jachymek Senior associate

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Jarek, dzieki za wyczerpujaca informacje. Niestety wkrotce czeka mnie
przejazd opisana przez Ciebie droga i jakos nie ciesze sie na te okolicznosc :) Sadzac po zimie jaka byla mozna bylo sie tego spodziewac (to byl dopiero koszmar - moi znajomi serio prawie wrocili sie ze strachu do Polski :) plus obecny brak remontow, bo kryzys...i wiadomo

Nie chodzi sie o to by sie czepiac, ale by podac pozyteczne informacje dla tych co tych drog ukrainskich uzytkuja.
A w Polsce zgadzam sie w 100% jezdzi sie lepiej.Małgorzata Jachymek edytował(a) ten post dnia 10.03.09 o godzinie 15:56
Jarosław Lech Babik

Jarosław Lech Babik Commercial Manager
Central Eastern
Europe, Presta
Cylinde...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Oksana Volska:
Panowie ja nie jeżdże po Ukrainie, ale za to jeżdże po Polsce, może i jest lepiej nie miałam okazji jeżdzić 10lat temu, ale obecnie jak jadę wąziutką drogą na Pomorzy, pewną dziur i właśnie się mijam z cięarówką, to widzę jednocześnie i ciężarówkę i brzeg jezdni, który jest sporo wyżej względem pobocza, lub drzewo, które prawie z brzegu jezdni wyrasta, do tej pory nie wiem jak to robię:)A na kamyki i rdzę polecam autko aluminiowe, jego rdza się nie czepia, a jak wybierze się takiego SUVa z napendem na 4 kółka, każda droga, może z małym wyjątkiem tej bardzo wąskiej jest do pokonania:)

Ja nie chcę się sprzeczać.
Ja po prostu stawiam dolary przeciw orzechom, że jeśli przejedziesz między Równym a Żytomirem, nawet SUVem, to Twoja dróżka na Pomorzu nabierze dla Ciebie wielu cech niemieckiej autostrady:)
Każdy narzekający polski kierowca winien przyjechać do Kijowa i z powrotem - potem wróci do Polski na kolanach i ucałuje pierwszy metr asfaltu w Zosinie.

konto usunięte

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Jarosław L. Babik:
Ja nie chcę się sprzeczać.
Ja po prostu stawiam dolary przeciw orzechom, że jeśli przejedziesz między Równym a Żytomirem, nawet SUVem, to Twoja dróżka na Pomorzu nabierze dla Ciebie wielu cech niemieckiej autostrady:)
Każdy narzekający polski kierowca winien przyjechać do Kijowa i z powrotem - potem wróci do Polski na kolanach i ucałuje pierwszy metr asfaltu w Zosinie.
Może i tak, przecież się nie sprzeczam, do Kijowa polecam samolot, szybciej i bezpieczniej, a koszty są podobne, po co sobie życie komplikować i fora zapełniać:)

konto usunięte

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Ukrainskie drogi nie w najlepszem stanie, fakt. A ukrainskie kierowcy jakos po nich jezdza. I nie kazdy Ukrainiec ma SUVa. A moze najpierw warto sie nauczyc jezdzic.

konto usunięte

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Wlodzimierz Szczepny:
Ukrainskie drogi nie w najlepszem stanie, fakt. A ukrainskie kierowcy jakos po nich jezdza. I nie kazdy Ukrainiec ma SUVa. A moze najpierw warto sie nauczyc jezdzic.
Jedno drugiego nie wyklucza, ale temat dotyczy jakości dróg, a samochód i umiejętności są narzędziem. Pozdrawiam
Jarosław Lech Babik

Jarosław Lech Babik Commercial Manager
Central Eastern
Europe, Presta
Cylinde...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Wlodzimierz Szczepny:
Ukrainskie drogi nie w najlepszem stanie, fakt. A ukrainskie kierowcy jakos po nich jezdza. I nie kazdy Ukrainiec ma SUVa. A moze najpierw warto sie nauczyc jezdzic.


Sugeruje Pan, że narzekanie na drogę pozbawioną na wielokilometrowych odcinakach asfaltu w 50% za to ze stosowną iloscią jam głebokości do 50 cm jest spowodowane brakiem umiejętności jeżdżenia?
Gratuluję zatem fantazji, bo takiej - excusez le mot - bzdury skomentować nie zamierzam.Jarosław L. Babik edytował(a) ten post dnia 10.03.09 o godzinie 16:50

konto usunięte

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Witam
Zgadzam sie. Ale...pamietam na poczatku lat 90,kiedy do Ukrainy ciagneli sie kolumny maluchow i trabantow z glodnymi Polakami, nikt z nich nie narzekal na stan ukrainskich drog (a drogi wtedy nie byli lepsi) :)> Oksana Volska:
Wlodzimierz Szczepny:
Ukrainskie drogi nie w najlepszem stanie, fakt. A ukrainskie kierowcy jakos po nich jezdza. I nie kazdy Ukrainiec ma SUVa. A moze najpierw warto sie nauczyc jezdzic.
Jedno drugiego nie wyklucza, ale temat dotyczy jakości dróg, a samochód i umiejętności są narzędziem. Pozdrawiam
Jarosław Lech Babik

Jarosław Lech Babik Commercial Manager
Central Eastern
Europe, Presta
Cylinde...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Oksana Volska:
do Kijowa polecam samolot, szybciej i bezpieczniej,

Słuszna słuszność, tylko jak się ma tutaj auto na polskich numerach, to zgodnie z prawem należy opuszczać obszar celny UA co 60 dni (choćby tylko na chwilkę) :(

konto usunięte

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Wlodzimierz Szczepny:
Witam
Zgadzam sie. Ale...pamietam na poczatku lat 90,kiedy do Ukrainy ciagneli sie kolumny maluchow i trabantow z glodnymi Polakami, nikt z nich nie narzekal na stan ukrainskich drog (a drogi wtedy nie byli lepsi) :)> Oksana Volska:
Ok, tylko skąd skierowanie komentarza o głodnych polakach w mym kierunku, tuż to ja ukrainką jestem:)
Proponuję Panu czytać wolniej i ze zrozumieniem, nie będzie wtedy pochopnych i niepotrzebnych komentarzy:)
Jarosław Lech Babik

Jarosław Lech Babik Commercial Manager
Central Eastern
Europe, Presta
Cylinde...

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Wlodzimierz Szczepny:
Witam
Zgadzam sie. Ale...pamietam na poczatku lat 90,kiedy do Ukrainy ciagneli sie kolumny maluchow i trabantow z glodnymi Polakami, nikt z nich nie narzekal na stan ukrainskich drog (a drogi wtedy nie byli lepsi)

jakoś umknął mi ten Wielki Głód w Polsce lat 90tych i bratnia pomoc zamożnego wschodniego sąsiada:))))))))

konto usunięte

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Jarosław L. Babik:
Oksana Volska:
do Kijowa polecam samolot, szybciej i bezpieczniej,

Słuszna słuszność, tylko jak się ma tutaj auto na polskich numerach, to zgodnie z prawem należy opuszczać obszar celny UA co 60 dni (choćby tylko na chwilkę) :(
No cóż, wszędzie są jakiej niedougodnienia, trzeba sobie jakoś radzić a człowiek ma to do siebie, że lubi narzekać i szybko przyzwyczaja się do lepszego
Piotr Guz

Piotr Guz młodszy kierownik
projektu, PTK
Centertel

Temat: OSTRZEŻENIE: ukraińskie drogi po zimie

Oksana Volska:
Ok, tylko skąd skierowanie komentarza o głodnych polakach w mym kierunku, tuż to ja ukrainką jestem:)
Proponuję Panu czytać wolniej i ze zrozumieniem, nie będzie wtedy pochopnych i niepotrzebnych komentarzy:)
moze jestes glodna? ;)



Wyślij zaproszenie do