konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

Hey,
Powzięłam dziś decyzję o kupnie nowego roweru i tak się zastanawiam, jaki byłby najlepszy pod kątem takich weekendowych wycieczek (MTB, czy bardziej cross). A czym Wy jeździcie, jaki model możecie polecić?

Pozdr
Aneta

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

Aneta F.:
Hey,
Powzięłam dziś decyzję o kupnie nowego roweru i tak się zastanawiam, jaki byłby najlepszy pod kątem takich weekendowych wycieczek (MTB, czy bardziej cross). A czym Wy jeździcie, jaki model możecie polecić?

Pozdr
Aneta
Osobiście mam MTB (Kellys Salamnder), ale gdybym raz jeszcze kupował to crossa.... Do miasta o niebo lepszy...
Inna sprawa, że patrząc na nasze drogi (a czasem po jezdni jadę), to MTB wydaje się zbyt słaby ;)
Piotr Janowski

Piotr Janowski Zarządzanie spółką

Temat: Czym jeździcie??

To zależy czy zamierzasz bardziej jeździć po drogach, czy po bezdrożach. Po mieście czy za miastem.
MTB jest dobry, ale po wycieczce masz z reguły ślad z błota na plecach. I żaden błotnik montowany do MTB nie pomoże.
Trekking z porządnymi błotnikami brudzi mniej, ale na błocie i piachu...
Co kto lubi.
Ja jeżdżę MTB, a żona trekkingowym.

PS. Lampka na kierownicę nie sprawdza sie gdy na kierownicy wisi torba - Kodeks Drogowy się kłania...

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

Ja na swoim trekkingowym Mongoose przejechałam już około 2000 km, z czego sporą część z sakwami, i bardzo sobie chwalę. Oczywiście nie jest to rower na góry, ani na długie odcinki po błocie i piachu (na krótkich daję radę), ale do wycieczek i wypraw połączonych ze zwiedzaniem świetnie się nadaje.

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

ja mam taki czarny, dwa kola, trudno mi cos wiecej powiedziec poza tym ze sie fajnie prowadzi ;)
Sylwia Biniak

Sylwia Biniak Prezes Zarząd

Temat: Czym jeździcie??

Dominik Z.:
ja mam taki czarny, dwa kola, trudno mi cos wiecej powiedziec poza tym ze sie fajnie prowadzi ;)


A ja niebieski metalik :)))))
Paweł Jarosiński

Paweł Jarosiński St. Specjalista,
Polkomtel

Temat: Czym jeździcie??

Tylko MTB i bez błotników ;-P, zrywniej, zwrotniej niż na CROSS'ie, ale jak już napisano wszystko zależy od stylu jazdy.

Aha moje MTB w jedynym słusznym i najszybszym kolorze - w czarnym ;-)Paweł Jarosiński edytował(a) ten post dnia 16.05.07 o godzinie 09:51

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

Sylwia B.:
Dominik Z.:
ja mam taki czarny, dwa kola, trudno mi cos wiecej powiedziec poza tym ze sie fajnie prowadzi ;)


A ja niebieski metalik :)))))

ślicznie :)
Sylwia Biniak

Sylwia Biniak Prezes Zarząd

Temat: Czym jeździcie??

Dominik Z.:
Sylwia B.:
Dominik Z.:
ja mam taki czarny, dwa kola, trudno mi cos wiecej powiedziec poza tym ze sie fajnie prowadzi ;)


A ja niebieski metalik :)))))

ślicznie :)

jutro poznasz moje niebieskie cudeńko :)) staroć jeszcze ze stalową ramą, więc czas poszukać czegoś na podmiankę. tym razem będzie srebrny albo różowy hihihihi

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

Dziękuję Wszystkim za udział w ankiecie :-))
Szymon N.

Szymon N. Sieciorozwijacz

Temat: Czym jeździcie??

Hej,

A ja zawsze, zawsze, dorosłej osobie, kobiecie tym bardziej,
doradzam albo lekkiego trekkinga, albo zwykłego crossa
z lekkim osprzętem w postaci błotników i bagażnika.

Dlaczego nie MTB? Bo jednak taka rowerowa kobietka spędzi
mnóstwo czasu na miejskich ulicach i chodnikach. Po co się
męczyć na nich z szerokimi kołami MTB? Męczyć w sensie
wkładać więcej sił w pokonanie oporów szerokiej opony, dużo
przecież szerszej od opony crossowej.

Dalej - kolejna nawierzchnia na której rower będzie śmigał,
to leśne ścieżki i drogi - tu znowu crossowo-trekkingowa opona
da sobie świetnie radę.

Innymi słowy - MTB ma sens według mnie tlko wtedy, jeśli
rzeczywiście zakładamy jakiś solidny rowerowy off-road,
początki wyczynu, może jakieś zawody, rajdy rowerowe... I tyle.


Obrazek


- a to mój bajk, Beskid Niski dwa tygodnie temu.

Szy.Szymon N. edytował(a) ten post dnia 16.05.07 o godzinie 23:18

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

Kamila W.:
Ja na swoim trekkingowym Mongoose przejechałam już około 2000 km, z czego sporą część z sakwami, i bardzo sobie chwalę. Oczywiście nie jest to rower na góry, ani na długie odcinki po błocie i piachu (na krótkich daję radę), ale do wycieczek i wypraw połączonych ze zwiedzaniem świetnie się nadaje.

Jak fajnie że ktos jeszcze jeżdzi Mongoosem i sobie to chwali, dla mnie jest to super rower,a mam crrosway pro 350 - troche juz na nim przebyłam, jeśli mowa o górach - dwa razy przeżył Beskid Żywiecki, Jure K-Cz i różne inne wyprawy o równinach i dalej daje rade..polecam i pozdrawiam
p.s. oczywiście jest piekny niebieski metalik

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

Szymon N.:
Hej,

A ja zawsze, zawsze, dorosłej osobie, kobiecie tym bardziej,
doradzam albo lekkiego trekkinga, albo zwykłego crossa
z lekkim osprzętem w postaci błotników i bagażnika.

Dlaczego nie MTB? Bo jednak taka rowerowa kobietka spędzi
mnóstwo czasu na miejskich ulicach i chodnikach. Po co się
męczyć na nich z szerokimi kołami MTB? Męczyć w sensie
wkładać więcej sił w pokonanie oporów szerokiej opony, dużo
przecież szerszej od opony crossowej.

Dalej - kolejna nawierzchnia na której rower będzie śmigał,
to leśne ścieżki i drogi - tu znowu crossowo-trekkingowa opona
da sobie świetnie radę.

Innymi słowy - MTB ma sens według mnie tlko wtedy, jeśli
rzeczywiście zakładamy jakiś solidny rowerowy off-road,
początki wyczynu, może jakieś zawody, rajdy rowerowe... I tyle.


Obrazek


- a to mój bajk, Beskid Niski dwa tygodnie temu.

Szy.Szymon N. edytował(a) ten post dnia 16.05.07 o godzinie 23:18


Dokładnie też tak podchodzę do tematu. Mam trekkingowego Scotta na wąskich oponach, duże koła, na razie bez błotników. Wyczynowo nie jeżdżę, podnoszę go jedną ręką i radzę sobie na wszystkich udeptanych ścieżkach i dróżkach. Na piachu jest kiepsko, ale coż... coś za coś.

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

Ja jeżdżę rowerem ;-)
a dokładniej Wheeler 3901zx
po kilku zmianach. Wymieniony amortyzator na R7 Super lock out (polecam, naprawdę świetny amortyzator) i hamulce na avidy 7.
Reszta zmian w trakcie. Rower naprawdę świetnie spisuje się w terenie. Trochę kiepsko radzi sobie w piachu ale to kwestia opon Kendy.

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

ja jezdze giantem. chcecie foto? jest zajebistym jednospeedowcem...
:)
Paweł S.

Paweł S. Media, Analiza Sieci
Społecznych,
Zarządzanie wiedzą

Temat: Czym jeździcie??

Ja jeżdżę Birią (MTB) jeszcze na stalowej ramie z przednim amorkiem Rock Shock Judy XC. Rower jeszcze z 1997 albo 98 roku ale "chodzi wciąż bez zarzutów". Jako że teraz raczej częściej jeżdżę po szosie to używam opon author slick i sobie chwalę.
Pozdrawiam :)
Marta B.

Marta B. S.P.D. doda Ci
skrzydeł

Temat: Czym jeździcie??

Po zmianie z ciężkiego stalowego Giant'a na Wheeler'a PRO 49 czuć różnice. Osprzęt deore (przód i tył, manetki, hamulce) jak na razie sprawuje się bez zarzutów.
Piotr K.

Piotr K. Senior Front-End
Developer,
Konsultant
UI/UX/WCAG, Analityk

Temat: Czym jeździcie??

jestesm posiadaczem Kelly's Salamander (MTB). Uzywam go glownie w miescie, ale jesli jest jakas okazja, zeby posmigac po jakichs gorkach czy bezdrozach to z niej korzystam. W jezdzie po miescie czuc ze jest troche ciezki (amortyzator troche wazy) ale bardzo dobrze sie nim jezdzi ;)

konto usunięte

Temat: Czym jeździcie??

...wlaśnie dwa tyg. temu zakupiłam ten sam rowerek (Kelly's Salamander (MTB)-silver ) i mam zamiar sprawdzić go w górach ,
jak się tylko zabiorę ze wszystkimi bagażami - bo jeszcze
siodła i zwierzaczek i te 15 walizek...z ciuchami...;-)
Piotr R.

Piotr R. główny księgowy,
Warszawa, BASF
Coatings Services
Sp. z o.o.

Temat: Czym jeździcie??

Mam gazelle furore...aus Holland na osprzęcie deore. świetny do miasta, rewelacyjne oświetlenie ze światłem postojowym i dynamem w przedniej piaście :)



Wyślij zaproszenie do