Aleksandra Kwiecień

Aleksandra Kwiecień Regionalny Kierownik
Sprzedaży Sygnity
S.A.

Temat: Jak zostać trenerem???

Witam wszystkich,
Pracuję w firmie informatycznej, w której wielokrotnie prowadziłam szkolenia z różnej tematyki. Między innymi: Efektywne pozyskiwanie klientów, telemarketing, jak zatrudnić pracownika, środki unijne, komunikacja w procesie sprzedaży itd. Bardzo lubię to robic i chciałabym się w tym kierunku szkolić. Możecie mi powiedzić, czy aby zostać trenerem musze miec jakieś certyfikaty? jak je zdobyć? które szkoły sa najlepsze? czym się kierować w doborze takich kursów?
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź :)
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: Jak zostać trenerem???

Szkolenie, szkoła - coś co cię przygotuje do pracy z ludźmi. Pomimo intuicji, którą pewnie posiadasz bo już szkolisz sugeruję również uporzadkowanie wiedzy poprzez szkolenie lub własnie szkołę trenerską.
Certyfikat nie jest ci potrzebny, ludzie, których szkolisz wystawią ci najbardziej rzetelny certyfikat.
Powodzenia
Maria Kuczewska

Maria Kuczewska Talent Manager

Temat: Jak zostać trenerem???

Zgadzam sie z Arturem - najlepsza droga to nie bawic sie w certyfikaty (juz szkolisz wiec nabywasz doswiadczenia a to ono sie liczy dla klienta), ale poduczyc sie o procesach grupowych, komunikacyjnych , pracy z ludzmi itd, zeby uporzadkowac wiedze, zrozumiec to na co sie natykasz podczas szkolen. Szkola pomoze tez ukladac lepsze programy szkolen, zwroci uwage na dynamike grupy, aktywizacje, motywacje itp. Ponadto czytac czytac i jeszcze raz czytac - nie tylko ksiazki i artykuly z tematow, z ktorych szkolisz, ale tez o bardzo szeroko rozumianej "psychologii i relacjach miedzyludzkich".
Anna  Leśnikowska-Jaro s

Anna
Leśnikowska-Jaro
s
Psycholog, Trener
Biznesu dla firm
produkcyjnych, HR
Kons...

Temat: Jak zostać trenerem???

dobrze gdy obie rzeczy idą w parze - nabywanie doświadczenia, czyli praktyka równolegle z kursami / szkołą trenerską czyli wiedzą;

po pierwsze masz wówczas ułatwioną pracę - wiesz na co zwracać uwagę by wszyscy byli zadowoleni z efektów
po drugie w nawyk wchodzą Ci "dobre praktyki"

pamiętam jak zaczynałam naukę gry na gitarze i ktoś mi powiedział, że nie muszę wykrzywiać ręki żeby zagrać "G" itp; ten "oszukany" chwyt, którego się uczyłam był świetny - bardzo wygodny;
ale kiedyś kolega zwrócił mi uwagę bym posłuchała jak brzmi prawdziwe "G"... oduczanie się tej maniery trochę trwało; kurs gry na gitarze dał mi dobry szlif, choć ćwiczenie prawidłowego układu dłoni było bolesne; dziś cieszę się, że liznęłam trochę wprawek na tym kursie; dyplomu nie zdobywałam, ale traktowałam grę jako hobby (dziś trochę już zaniedbane ;)
Tomasz Piotr Sidewicz

Tomasz Piotr Sidewicz Ponad 20 lat
doświadczeń w handlu
w tym 14 w handlu
zagra...

Temat: Jak zostać trenerem???

Aleksandra Fijałkowska:
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź :)

Może TO Ci pomoże...(?)

TPS

Następna dyskusja:

Jak zostać trenerem?




Wyślij zaproszenie do