Robert S.

Robert S. Ekspert finansowy -
kredyty,
ubezpieczenia,
inwestycje

Temat: Cena biletu?

Czy można ją jakoś przewidzieć? Istnieje jakiś wzór? Chciałem kupić bilet (nasz krajowy przewoźnik). Do wylotu ok. 1,5 miesiąca i od ok. tygodnia obserwuję cenę (ten sam lot + powrót).

Na początku cena (całkowita) wynosiła ok. 1250 zł, kilka dni później 780, po kolejnych dwóch dniach 970 a teraz ok. 1100 zł...

Ciekawy jestem ile ten bilet kosztował np. 3 tygodnie temu i za ile będzie go można kupić np. kilka dni przed odlotem (taniej/drożej)?

Latam dość rzadko i każda uwaga będzie dla mnie cenna ;-)
Katarzyna Sadowska

Katarzyna Sadowska Travel Consultant ,
Weco Travel Sp. z
o.o.

Temat: Cena biletu?

cóż można odpowiedzieć....nie ma reguły;) czasem na dzien przed wylotem pojawiaja się najtansze miejsca, a czasem zostaja tylko najdroższe.

konto usunięte

Temat: Cena biletu?

Niestety nie ma reguły co do cen biletów.
Ktoś ostatnio pisał, że kryterium ceny to głównie obłożenie lotu a nie sam termin.
Robert S.

Robert S. Ekspert finansowy -
kredyty,
ubezpieczenia,
inwestycje

Temat: Cena biletu?

Niestety nie ma reguły co do cen biletów.
Ktoś ostatnio pisał, że kryterium ceny to głównie obłożenie lotu a nie sam termin.

wniosek taki, że można obserwować cenę na dany lot i również dobrze dzień przed odlotem może być najtaniej jak i najdrożej?
Jacek M.

Jacek M. badacz rynku,
analityk
marketingowy,
konsultant w
zakresi...

Temat: Cena biletu?

W zasadzie jest tak jak piszesz, aczkolwiek myślę, że wśród nas jest wiele osób, które na bieżąco śledzą oferty linii lotniczych i są w stanie napisać Ci, czy cena za dany lot/ połączenie jest dobra (niska) czy też nie.
Faktem jest, że ceny potrafią "skakać" to w górę, to w dół. Myślę jednak, że w przypadku konkretnych linii lub pewnych połączeń można się pokusić o wyznaczenie pewnej granicy, poniżej której cena raczej nie spadnie. No chyba, że wpadnie jakaś super promocja :-) Tego jednak nigdy nie wiemy i większość z nas na takowe zapewne czeka ;-)
Monika G.

Monika G. Business Travel

Temat: Cena biletu?

Poza tym, ceny wyliczane są wg kursów walut na dany dzień. Jeśli są duże wahania . . .wiadomo.
Następna rzecz to klasy rezerwacyjne - jest ich sporo. Określona pula jest na klasę najniższą - najtańszą. Jeśli miejsca szybko się sprzedadzą, wskakuje wyższa klasa i tak aż do biznesu....

Promocje trwają krótko, a im lepsza cena, tym krócej. Są np. super promocje trwające 3 lub 5 dni . . .trzeba codziennie sprawdzać.

Nie napisałeś, o jakim kierunku mówisz. Z ceny widzę, że Europa. Tu tez jest kwestia ilu przewoźników operuje na danej trasie. Im więcej, tym każdy próbuje skalkulować najniższą cenę. Im rzadszy kierunek, tym cena wyższa i mało promocji.
Robert S.

Robert S. Ekspert finansowy -
kredyty,
ubezpieczenia,
inwestycje

Temat: Cena biletu?

Obserwowałem loty na trasie Warszawa - Rzym - Warszawa.

Najtańszą ofertę miał (początkowo) Wizz, ale wylot w inny dzień niż mnie interesował więc odpadł. Następnie Alitalia - dni ok, ale powrót już o 9.40 (strasznie wcześnie) i dodatkowo o tej linii naczytałem się wiele niepochlebnych opinii.
Pozostał LOT, w których ceny potrafią zaskakiwać. Cena była wyrażona w PLN poza tym w ostatnim czasie większych ruchów walut nie było, a zmiany kosztu zastanawiają...Z tego co się dowiedziałem to zarezerwowano dopiero kilka miejsc (klasa ekonomiczna).

Kombinowałem też, aby polecieć dwoma liniami. Np. Wizz miał bilet tam za 219 zł a powrotny 669 zł (razem 980), jednak powrotny w locie kosztował na początku więcej niż kilka dni później w dwie strony!?

Zastanawiam się czy cena będzie jeszcze niższa niż 780 zł, które przyuważyłem kilka dni temu?
Krzysztof Szczerbacz

Krzysztof Szczerbacz Senior Project
Manager, ARC Rynek i
Opinia

Temat: Cena biletu?

Robert S.:
Zastanawiam się czy cena będzie jeszcze niższa niż 780 zł, które przyuważyłem kilka dni temu?

A Norwegian? Lata bezpośrednio z Warszawy na Fiumicino. Widzę, że na października można w dwie strony kupić bilet za około 500 zł. Loty tylko w poniedziałki i piątki, godziny mogłyby być lepsze, ale nie jest tak najgorzej (wylot z Warszawy o 11.40, wylot z Rzymu o 14.50).
Robert S.

Robert S. Ekspert finansowy -
kredyty,
ubezpieczenia,
inwestycje

Temat: Cena biletu?

A Norwegian? Lata bezpośrednio z Warszawy na Fiumicino. Widzę, że na października można w dwie strony kupić bilet za około 500 zł. Loty tylko w poniedziałki i piątki, godziny mogłyby być lepsze, ale nie jest tak najgorzej (wylot z Warszawy o 11.40, wylot z Rzymu o 14.50).

Dzięki. Zupełnie nie brałem ich pod uwagę.
Godziny ok, ale dni nie te kiedy był ewentualnie chciał...Poza tym pod koniec września drożej niz w locie ;-/

Jak będę planował kolejną podróż to zacznę od samolotu, bo ustalenie optymalnego (data i cena) lotu jest znacznie trudniejsze niż np. noclegu...
Krzysztof Szczerbacz

Krzysztof Szczerbacz Senior Project
Manager, ARC Rynek i
Opinia

Temat: Cena biletu?

Robert S.:
Jak będę planował kolejną podróż to zacznę od samolotu, bo ustalenie optymalnego (data i cena) lotu jest znacznie trudniejsze niż np. noclegu...

To fakt - ja zwykle najpierw planuję lot, a potem całą resztę.
Katarzyna Sadowska

Katarzyna Sadowska Travel Consultant ,
Weco Travel Sp. z
o.o.

Temat: Cena biletu?

Robert S.:
Obserwowałem loty na trasie Warszawa - Rzym - Warszawa.

Najtańszą ofertę miał (początkowo) Wizz, ale wylot w inny dzień niż mnie interesował więc odpadł. Następnie Alitalia - dni ok, ale powrót już o 9.40 (strasznie wcześnie) i dodatkowo o tej linii naczytałem się wiele niepochlebnych opinii.
Pozostał LOT, w których ceny potrafią zaskakiwać. Cena była wyrażona w PLN poza tym w ostatnim czasie większych ruchów walut nie było, a zmiany kosztu zastanawiają...Z tego co się dowiedziałem to zarezerwowano dopiero kilka miejsc (klasa ekonomiczna).

Kombinowałem też, aby polecieć dwoma liniami. Np. Wizz miał bilet tam za 219 zł a powrotny 669 zł (razem 980), jednak powrotny w locie kosztował na początku więcej niż kilka dni później w dwie strony!?

Zastanawiam się czy cena będzie jeszcze niższa niż 780 zł, które przyuważyłem kilka dni temu?

A może z Wrocławia? zaczyna latać Ryanair może będą jakieś atrakcyjne promocje.
Robert S.

Robert S. Ekspert finansowy -
kredyty,
ubezpieczenia,
inwestycje

Temat: Cena biletu?

To fakt - ja zwykle najpierw planuję lot, a potem całą resztę.

Teraz będę o tym już pamiętał...;-)

Następna dyskusja:

problemy techniczne z kupne...




Wyślij zaproszenie do