Rafael Moucka

Rafael Moucka Positive Power Sp. z
o.o.

Temat: Sprzet na poczatek

Jak pewnie sie dowiedzieliscie z mojego poprzedniego posta, zaczynam przygode z golfem - czy waszym zdaniem powinienem kupic jakis sprzet, czy bazowac na razie na wypozyczaniu?

konto usunięte

Temat: Sprzet na poczatek

Rafael Moucka:
Jak pewnie sie dowiedzieliscie z mojego poprzedniego posta, zaczynam przygode z golfem - czy waszym zdaniem powinienem kupic jakis sprzet, czy bazowac na razie na wypozyczaniu?
uzywany
zdecydowanie
a po sezonie jesli stwierdzisz ze to to, to kupujesz callawaya big bertha :)
Krzysztof Leszek

Krzysztof Leszek Managing Partner,
KIMZE

Temat: Sprzet na poczatek

....albo NIKE SQ SUMO :)
A tak naprawdę dobrze przed zakupem pograć troche kijami które się chce kupić i zobaczyć jak ci leżą :)
Katarzyna K.

Katarzyna K. Prezes Zarządu,
"AFINA" Sp.z o.o.

Temat: Sprzet na poczatek

Rafael Moucka:
Jak pewnie sie dowiedzieliscie z mojego poprzedniego posta, zaczynam przygode z golfem - czy waszym zdaniem powinienem kupic jakis sprzet, czy bazowac na razie na wypozyczaniu?


Jeśli zapiszesz sie na kurs w klubie, to tam będziesz miał wybór i lepiej na początku wypożyczać (tak jak kolega wyżej napisał:) ),a później jak się ograsz, to pomogą Ci dobrać indywidualnie. Nie spiesz się;).
Krzysztof Leszek

Krzysztof Leszek Managing Partner,
KIMZE

Temat: Sprzet na poczatek

Właśnie właśnie.
Takie podejście z pewnościa wplynie na spadek ilości ogloszen na Allegro
" kije golfowe, prawie nowe, grałem tylko raz":)
Grzegorz Gruszecki

Grzegorz Gruszecki Projektowanie i DTP

Temat: Sprzet na poczatek

zimą lustruj internet - będzie czas do namysłu

:)

Tam zawsze znajdzie się ktoś, kto kupił, bo się napalił a później stwierdził, że w przyszłym sezonie popływa na desce ;)

na ibaju są dobre ceny dobrego sprzętu
Marcin Malanowicz

Marcin Malanowicz PRODUCT MANAGER, PPH
Fordex Sp. z o. o.

Temat: Sprzet na poczatek

Rafael Moucka:
Jak pewnie sie dowiedzieliscie z mojego poprzedniego posta, zaczynam przygode z golfem - czy waszym zdaniem powinienem kupic jakis sprzet, czy bazowac na razie na wypozyczaniu?

Rafael, jeśli to co znajdziesz na polu ze sprzętu używanego, który Cię interesuje, to może coś z Wilsona by Cię interesowało. Jako że firma w której pracuję i zajmuję się golfem jest wyłącznym dystrybutorem, ceny będą też zadowalające. :)
Rafael Moucka

Rafael Moucka Positive Power Sp. z
o.o.

Temat: Sprzet na poczatek

Dzieki za pomoc!
Golf bardzo mi sie spodobal, o ile mozna tak powiedziec po 3 wizytach na DR :)

A jesli juz kupowac, to jaki sprzet? Jakich firm najlepiej?
Grzegorz M.

Grzegorz M. szef projektu,
Macrologic S.A.

Temat: Sprzet na poczatek

Rafael Moucka:
Dzieki za pomoc!
Golf bardzo mi sie spodobal, o ile mozna tak powiedziec po 3 wizytach na DR :)

A jesli juz kupowac, to jaki sprzet? Jakich firm najlepiej?

Witam,

wprowadzę tu trochę zamieszania. Kupiłem kije najtańszej firmy w najtańszym hipermarkecie sportowym. Połowa kijów to grafity, połowa stalowe, bo akurat takie mieli. Jedynie putter i żelazną czwórkę mam "lepszych" firm, razem te dwa kosztowały tyle co cała reszta plus torba i 2 lekcje.
Gram tą zbieraniną i mam radochę że hej. A więc... chyba wszystko jedno jakiej FIRMY. Oczywiście jeśli ktoś nie jest zawodowcem.

Zawodowcy to co innego, im sprzęt dobierają clubfitterzy wyposażeni w takie zabawki elektroniczne, o których nam się nie śni.

A więc kupuj cokolwiek, byle fajnie leżało w rękach. Może trudno w skepie wypróbować drajwer i żelaza (swoją drogą - fajnie by to wyglądało), ale putter można.

Zdecydowanie bardziej warto na początek wydać na INDYWIDUALNE lekcje u jakiegoś sensownego trenera. Taka lekcja bardzo poprawi działanie nawet tanich kijów. Ja wydałem na szkółkę więcej niż na kije i nie żałuję. A gdzie się szkolić - wiadomo. Tam, gdzie ja.

Do zobaczenia na turnieju Ligi Początkujących.
Marcin Malanowicz

Marcin Malanowicz PRODUCT MANAGER, PPH
Fordex Sp. z o. o.

Temat: Sprzet na poczatek

Teraz ja troszkę namieszam :)

Zawodowcy to co innego, im sprzęt dobierają clubfitterzy wyposażeni w takie zabawki elektroniczne, o których nam się nie
śni.

Mianowicie golf jest trudną grą i z tym każdy powinien się zgodzić!

Na czym polega Club Fitting? Na dopasowaniu kijów do predyspozycji statycznych jak i dynamicznych gracza. Np: Gracz jest wysoki, ma standardowe kije, musi się nienaturalnie garbić przy swingu i najczęściej wychodzi mu slice. Club Fitting pozwala każdemu dobrać dokładnie takie kije jakie potrzebuje pod siebie. Czyli ze zmienioną długością, gripem, (chudszy/grubszy/standard) no i co najważniejsze ze zmienionym kątem nachylenia główki. I każda szanująca firma powinna mieć możliwość zrobienia takich kijów bez dodatkowych opłat.

Dzięki takiemu dobraniu kijów nie ma potrzeby zmieniać swojego naturalnego swingu, domykać główkę czy ustawiać się nie równolegle do kierunku w którym chcemy posłać piłkę.

Dlatego Club Fitting dla jest jak najbardziej dla każdego początkijącego i średnio zaawansowanego pożądany (oczywiście pod okiem trenera). To tylko ułatwi tą nie łatwą grę jaką jest golf!
Marcin T.

Marcin T. Dyrektor
Zarządzający,
Reich-cK Sp. z o.o.,
dr n. ekon.

Temat: Sprzet na poczatek

No chyba, że jest się statystycznym Kowalkim czy innym Smithem, pod którego robione są standardowe kije...
Dominik Kolan

Dominik Kolan "Od projektu do
efektu"

Temat: Sprzet na poczatek

Witam
Dobranie odpowiedniego rodzaju kiji tzn rodzaj i długosć szaftu ,loft@lie,grubość grypa jak najbardziej ale wydaje mi sie ,że na początek ,tak jak piszecie warto poćwiczyć .Gram kijami dobranymi do moich potrzeb ale pełen fitting był możliwy dopiero po pewnym czasie kiedy opanowąłem juz podstawy. Jeśli masz możliwosć to na początek sprawdz długość szaftów i grubosć grypa.

Jesli Będziesz myślał o zmianie zestawu to możesz tak jak pisze Pan Marcin pomyslec o Wilsonie, może Wilson 1200 CG... Poznałem ostatnio parę osób zadowolonych z tego zestawu. Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Sprzet na poczatek

Ja na początek na treningach dostałem di7 na graficie... świetne kije.
Tomasz Golińczak

Tomasz Golińczak Still alive ...

Temat: Sprzet na poczatek

Marcin T.:
No chyba, że jest się statystycznym Kowalkim czy innym Smithem, pod którego robione są standardowe kije...

Dokładnie. Na początek tańszy zestaw do zajechania a później Callaweye, TM, Nike i całą resztę.
Piotr Kiljanek

Piotr Kiljanek Menedżer Sprzedaży

Temat: Sprzet na poczatek

Witam
Widze tu dosc ciekawa dyskusje o doborze kijow ale nikt nie pisze gdzie kupuje sprzet. Ja bawie sie w golfa od zeszlego sezonu. Mam jakastam zbieranine kijkow, ale mam straszny problem z zakupem, a mieszkam w Warszawie. Sklepy sa beznadziejnie wyposazone, na allegro same stare badziewie a z zagranicy troche strach sciagac. Napiszcie gdzie kupujecie kije, buty, torby, ciuchy.
Dzieki i pozdrawiam
Oksana W.

Oksana W. Neava Poland /
Managing Director

Temat: Sprzet na poczatek

Piotr Kiljanek:
...a z zagranicy troche strach sciagac.
A to dlaczego? Jeżeli masz opory przed podawanie numeru swojej karty kredytowej online, to istnieje tak bezpieczna forma, jak przedpłata. Adresy sprawdzonych sklepów internetowych już nie raz przewijały się w innych wątkach. Osobiście buty, wózki, torby, piłki i takie tam kupuję m.in. w http://www.golfonline.co.uk/
Co prawda nigdy nie kupowałam kijów przez internet, bo potrzebuję club fittingu :-(
Marek K.

Marek K. Człowiek uczy się
całe życie :)

Temat: Sprzet na poczatek

Witam przyłączę sie do dyskusji
Gram w golfa od 5 lat i miałem to szczęście że zaczynałem w US gdzie jest raj dla golfisty. Ale do sprawy, jak wejdziesz w golfa to bedzie to sport na całe życie i bedziesz uzależniony. Problem jest taki że jest to sport gdzie rzadziej się nieudaje niż udaje - game of mistakes. Trwa bardzo długo zanim sie cos zakuma i naprawde wielu mysli że po dwóch uderzeniach bedzie dobrym graczem - NIE MA DROGI NA SKRÓTY....... nawet dla uzdolnionych. Drugi problem to w PL nie będziecie mieli dostatecznie czasu żeby tę pasję rozwijać na serio ( czyli 2-4 razy w tyg., ale co to ma się do zakupu kiji....
polecam nabyć kije i torbę bo to jest jakis sposób na złapanie bakcyla, oczywiście nie w PL. Mam dla początkujących golfistów radę. Własnie moi znajomi nabyli kije Mizuno MX 17 i jest to cena 200 funtów, niesamowita - do tego jest tam torba za 50 f i mamy zestaw
Co roku liczba ludzi zaczynajacych gre w golfa jest ogromna ale tak naprawde liczba ogólnie golfistów wzrasta minimalnie bo większośc rezygnuje i to z powodu tego że gra wymaga cierpliwości i samozaangażowania. Jezeli się komus znudzi to odsprzeda za to samo na allegro
http://www.direct-golf.co.uk/

Aha UWAGA w sklepie jest opcja do tzw. Fittingu. Jeżeli ktos ma 183-184 cm i w zwyż to potrzebuje prawie zawsze dłuzsze kije i nisi (np165) potrzebują krótsze - TO WAŻNE !!! bo bedzie się zmieniać tor czy linie swingu - bo nie bedzie innej możliwości - bo swing ma swój naturalny tor tzw plane
pozdr

konto usunięte

Temat: Sprzet na poczatek

A ja dopiero "raczkuje" gram od roku i musze przyznac ze jestem szczesciara bo pola golfowe w Irlandii to raj na ziemi..(no moze nie liczyc deszczu 24h/7 hehe) powiedzcie mi prosze gdzie grywacie w Polsce? bo latem to lepiej w sloneczku a nie w ulewie grac,thanxKarolina Sawicka edytował(a) ten post dnia 03.10.08 o godzinie 11:33
Grzegorz M.

Grzegorz M. szef projektu,
Macrologic S.A.

Temat: Sprzet na poczatek

Karolina Sawicka:
A ja dopiero "raczkuje" gram od roku i musze przyznac ze jestem szczesciara bo pola golfowe w Irlandii to raj na ziemi..(no moze nie liczyc deszczu 24h/7 hehe) powiedzcie mi prosze gdzie grywacie w Polsce? bo latem to lepiej w sloneczku a nie w ulewie grac,thanxKarolina Sawicka edytował(a) ten post dnia 03.10.08 o godzinie 11:33

No cóż, w Polsce gram na razie na jednym polu - Lisia Polana. http://lisiapolana.pl, również na Goldenline jest grupa "Lisia Polana" - tam trochę więcej wypowiedzi pisanych przez Lisy-Tygrysy. No bo oczywiście na Lisiej Polanie same Tajgery siedzą.

Mogę na 100% polecić ten Klub, jego walory przyrodnicze i niebywale spokojna atmosfera to to, co mnie tam trzyma. I ludzie jacyś tacy mało nerwowi tam się gromadzą.

Klub bardzo przyjazny dla początkujących, również jeśli chodzi o rozgrywki: turniej "Liga Początkujących" jest na prawdę dostępy dla Zieloniaków.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Sprzet na poczatek

dzieki wielkie:-)
ja polecam stronke z opisami Irlandzkich pol golfowych
http://www.irelandgolf.com/
przepiekna sceneria..mialam okazje ogladac Ryder Cup w Irlandii..wow niezapomniane chwile..

Następna dyskusja:

Poczatek Lobby




Wyślij zaproszenie do