Piotr J О.

Piotr J О. doświadczony
analityk i kierownik
projektów

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Jeśli afera posłanki Beaty Sawickiej to Rywingate do kwadratu, to afera Grada-Komorowskiego z zakupem głosów wyborców dla Platformy za 4,4 miliarda złotych z pieniędzy PGNiG, jest sześcioma rywingatami do sześcianu i zasługuje na nawłóczenie na pal, tak jak to zwykł czynić wachmistrz Soroka.

"Związki zawodowe działające w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie podpisały umowę z Platformą Obywatelską. Udzielą partii poparcia w wyborach parlamentarnych, a ta w zamian obiecała, że jeżeli je wygra i stworzy rząd, to doprowadzi do wydania byłym i obecnym pracownikom spółki 750 tys. darmowych akcji (około 12,7 proc. kapitału). Akcje o wartości rynkowej około 4,4 mld zł trafiłyby do blisko 61 tys. osób. Na głowę przypada pakiet wart średnio 72 tys. zł."
"Parkiet":
http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=529590&dz=01000

więcej:
http://www.michael.salon24.pl/
Jacek Piotrowski

Jacek Piotrowski ...teatr mój widzę
ogromny...

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Akurat obiecanki przed wyborami.

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

afera? A jak były dzielone wśród pracowników akcje dotychczas prywatyzowanych przedsiębiorstw? Na podobnej zasadzie, tyle że partia żadna się pod tym nie podpisywała, a ministerstwo skarbu - i to jest tylko niezwykłe. Więc jedynie czy partia może takie deklaracje składać?
Jacek Piotrowski

Jacek Piotrowski ...teatr mój widzę
ogromny...

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Maciej M.:
afera? A jak były dzielone wśród pracowników akcje dotychczas prywatyzowanych przedsiębiorstw? Na podobnej zasadzie, tyle że partia żadna się pod tym nie podpisywała, a ministerstwo skarbu - i to jest tylko niezwykłe. Więc jedynie czy partia może takie deklaracje składać?
Własnie o rto chodzi. I to przed wyborami.

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

po wyborach na pewno nie miałoby to sensu:)

konto usunięte

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

[author]Piotr J.

Stan K.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Wiesław R.:
[author]Piotr J.
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Stan K.:
Wiesław R.:

Aby można było mówić o zakupie głosu, to musiałaby zostać zawarta umowa z jego właścicielem. Czy też raczej blisko 61 tysięcy umów. Nie zawarto ich, więc proszę nie pisać o zakupieniu tych głosów.

A dlaczego nie mozna zawrzec umowy ze zwiazkiem zawodowym reprezentujacym 61 tys umow? Umowy zbiorowe nie sa wynalazkiem
ponieważ nikt normalny nie podpisuje umowy, której spełnienia warunków przez jedną stronę nie sposob sprawdzić

konto usunięte

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Arkadiusz Piotr Z.:
jest poważniejsza afera, PO obiecało, że jeśli Polacy oddadzą na nią głos to oni bedą dobrze rządzić i dadzą (o zgrozo!) ludziom dobrze zarabiać! toż to ohydne przekupstwo!! :))
to nawet nie jest obietnica wyborcza, to bezczelne kłamstwo...

konto usunięte

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

wiecie co.... to ja myślałam, że ja jestem ignorantką...
Przemysław Pacura

Przemysław Pacura Team leader,
programista php

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Wiesław R.:
[author]Piotr J.
Sławomir Kurek

Sławomir Kurek Wspieranie, promocja
i wdrażanie idei
wolnorynkowej
przed...

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

[author]Stanisław

Stan K.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Panowie czy Wy niw przesadzacie?
zdaje się, że jest cisza przedwyborcza.
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Stan K.:
Bartłomiej U.:
Stan K.:
Wiesław R.:

Aby można było mówić o zakupie głosu, to musiałaby zostać zawarta umowa z jego właścicielem. Czy też raczej blisko 61 tysięcy umów. Nie zawarto ich, więc proszę nie pisać o zakupieniu tych głosów.

A dlaczego nie mozna zawrzec umowy ze zwiazkiem zawodowym reprezentujacym 61 tys umow? Umowy zbiorowe nie sa wynalazkiem
ponieważ nikt normalny nie podpisuje umowy, której spełnienia warunków przez jedną stronę nie sposob sprawdzić

Wiem cos niecos o umowach i formulowaniu warunkow.
wiem sporo o umowach ustnych.
Warunki w umowie nie musza explicite wyrazac glownego celu, ktory zamierza sie osiagnac, zwlaszcza umowa o wspolpracy.
Ale co ja bede sie rozwadniac - przejrzyj pare umow o wspolpracy i poprobuj zalapac ducha tych umow, a potem mozliwosci ich przekrecania


drogi Pani, mam doświadcznie ( zapewne mniejsze ) ale jednak w zawieraniu i sporządzaniu treści umów

Jeżli uważa Pan, ze w ogólnej liczbie powiedzmy ( założenie frekwencja 50%, głosy na PO 30% ) około 5mln głosów da sie doszukac i stwierdzić czy te 61tys bądż jakakolwiek część z nich głosowała na daną partię o moim zaniem jest Pan w błedzie

ale to tlyko moje, mało istotne zdanie
każdy mozę mieć Swoje

Stan K.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Stan bądź łaskaw zauważyć, iż sam rozpocząłeś licytację:
Wiem cos niecos o umowach i formulowaniu warunkow.
wiem sporo o umowach ustnych.

cóż, jeżlei pozwolisz pozostanę przy swoim zdaniu, iż w tytułowym przypadku nie mozę być mowy o umowie sprzedazy/kupna głosów a jedynie o obietnicach przedwyborczych, których zawsze i wszedzie mnóstwoBartłomiej Usydus edytował(a) ten post dnia 21.10.07 o godzinie 14:25

konto usunięte

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

Stan K.:
Wiesław R.:

Aby można było mówić o zakupie głosu, to musiałaby zostać zawarta umowa z jego właścicielem. Czy też raczej blisko 61 tysięcy umów. Nie zawarto ich, więc proszę nie pisać o zakupieniu tych głosów.

A dlaczego nie mozna zawrzec umowy ze zwiazkiem zawodowym reprezentujacym 61 tys umow? Umowy zbiorowe nie sa wynalazkiem ostatnich czasow.

Dlatego, że żaden związek nie ma pełnomocnictw od swoich członków do dysponowania ich głosami. Związki zawodowe reprezentują pracowników w zakresie ich praw pracowniczych, ale nie w zakresie praw wyborczych.

konto usunięte

Temat: Jak Platforma kupiła głosy płacąc majątkiem państwowej...

zainteresowanym tym tematem, proponuję zapoznanie się z dotychczasowy mi sposobami prywatyzacji przedsiębiorstw a następnie porónać z programami wyborczymi poszczególnych partii, następnie wyciągnięcie wniosków... a nie bicie piany i to w czasie wyborów....
minimalnego poszanowania dla prawa brak.

a i jeszcze proszę sprawdzić czy to była umowa czy porozumienie...Aneta G. edytował(a) ten post dnia 21.10.07 o godzinie 19:15



Wyślij zaproszenie do