konto usunięte

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Witam Wszystkich,

Noszę się z zamiarem zapisania na wspomniane w temacie studia. Zastanawiam się, czy jest ktoś wśród nas, kto właśnie kończy pierwszą edycję i mógłby podzielić się wrażeniami. Przede wszystkim, czy warto, a jeśli tak, to dlaczego. Studia są drogie, do tego musiałabym dojeżdżać z Warszawy do Gdańska i zaczynam kalkulować, czy zapisanie się do Koźmińskiego nie będzie lepszym rozwiązaniem (tym bardziej, że program na obu uczelniach wydaje się być porównywalny).

Z góry wielkie dzięki za informacje!
Pozdrawiam,
Magda
Patryk Mikucki

Patryk Mikucki Hub Director

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

rzuć nazwiska powiązane z Gdańskiem- może coś podpowiem...
Koźmiński? no wiele tam ma być znanych twarzy - nawet znanych z Golden Line - wiesz czy są już jacyś pewniacy?
Jadwiga Para

Jadwiga Para Project Manager

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Ja skończyłam w tym roku studia podyplomowe z Farmacji Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W programie są też zagadnienia związane z badaniami klinicznymi ale jeśli ktoś się tym zajmuje, to niestety nic nowego na ten temat raczej się tu nie dowie:(

konto usunięte

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Patryk, co do Gdańska, to same znane nazwiska (przynajmniej dla mnie), niektórych wykładowców znam osobiście, niektórych ze słyszenia:
Dr Janusz Kabata
Dr Wojciech Masełbas
Dr Michał Markuszewski
Dr Marcin Dudek
Dr Aneta Sitarska-Haber
Dr Tomasz Dyszyński
Dr Marcin Ossowski
Dr Teresa Brodniewicz
Dr Urszula Wendt
Prof. Cezary Watała
Prof. Stefan Raszeja
Prof. Janina Suchorzewska
Mec. Ireneusz Pawłowski
Alicja Polek
Maciej Jakubowski
Mariusz Kardaś
Andrzej Popadiuk

Jeśli możesz coś podpowiedzieć, to będę wdzięczna. Zależałoby mi również na opinii osoby, która skończyła pierwszą edycję i może podzielić się spotrzeżeniami (czy np. program został zrealizowany w takim zakresie w jakim go zaplanowano). Zdobycie opinii wykładowców nie jest dla mnie większym problemem.

Dzięki,
Magda

konto usunięte

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

A co do Koźmińskiego, to słyszałam, że pierwsze wykłady prowadził dr Masełbas i dr Żukowski i że było naprawdę przyzwoicie. O farmacji medycznej na UM też słyszałam, ale póki co chcę podrążyć temat samych badań klinicznych, bo to w końcu moje codzienne zajęcie.

konto usunięte

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

witam Was:)

Ja jestem bardzo zadowolona z Koźmińskiego:)
Joanna N.

Joanna N. Senior Product
Manager, Abbott
Laboratories Poland
Sp. z ...

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

hej
A moze wiecie cos nt studiów farmacja przemyslowa na collegium medicum UJ w Krakowie? program wyglada interesujaco, zwlaszcza jesli ktos jeszcze nie jest zdeklarowany do konca co chce w farmaceutyce robic:)
pozdrawiam :)

konto usunięte

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Magdalena L.:
Witam Wszystkich,

Noszę się z zamiarem zapisania na wspomniane w temacie studia. Zastanawiam się, czy jest ktoś wśród nas, kto właśnie kończy pierwszą edycję i mógłby podzielić się wrażeniami. Przede wszystkim, czy warto, a jeśli tak, to dlaczego. Studia są drogie, do tego musiałabym dojeżdżać z Warszawy do Gdańska i zaczynam kalkulować, czy zapisanie się do Koźmińskiego nie będzie lepszym rozwiązaniem (tym bardziej, że program na obu uczelniach wydaje się być porównywalny).

Z góry wielkie dzięki za informacje!
Pozdrawiam,
Magda


na jakiej uczelni się one obywają ? masz może adres www ?

konto usunięte

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Studia organizuje Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów we współpracy z Akademią Medyczną w Gdańsku.

http://www.gfkm.pl/x.php/1/1516/Podyplomowe-Studia-Zar...
Patryk Mikucki

Patryk Mikucki Hub Director

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Mam wrażenie że to ta sama grupa ludzi - biorąc pod uwagę czas dojazdu do Gdańska - Koźmiński chyba byłby lepszym rozwiązaniem
Anna Dobrowolska

Anna Dobrowolska magister farmacji /
CDM

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

WItam,
ja tez jestem po pierwszym zjezdzie w Kozminskim i tez jestem zadowolona. Oby tak dalej...
Pozdrawiam
Agnieszka M.

Agnieszka M. Clinical Research
Manager, Novo
Nordisk Pharma

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

ja skończyłam pierwszą edycje w Gdańsku. jak każdy pierwszy nabór ma trochę minusów, ale generalnie chodzi w nich o zarzadzanie projektem badań klinicznych i o to mi chodziło - zarządzanie bylo na wysokim poziomie, polecam...
reszta nudna dla tych, którzy od jakiegos czasu pracują w badaniach klinicznych
Koźmiński jest raczej dla tych, którzy jeszcze nie pracują w badaniach jako monitorzy...
ale każdy szuka czegoś innego więc komfort - znaczy sie kasa i dojazdy jest tez istotna:)
pozdrawiam
milus
Agnieszka M.

Agnieszka M. Clinical Research
Manager, Novo
Nordisk Pharma

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

ja skończyłam pierwszą edycje w Gdańsku. jak każdy pierwszy nabór ma trochę minusów, ale generalnie chodzi w nich o zarzadzanie projektem badań klinicznych i o to mi chodziło - zarządzanie bylo na wysokim poziomie, polecam...
reszta nudna dla tych, którzy od jakiegos czasu pracują w badaniach klinicznych
Koźmiński jest raczej dla tych, którzy jeszcze nie pracują w badaniach jako monitorzy...
ale każdy szuka czegoś innego więc komfort - znaczy sie kasa i dojazdy jest tez istotna:)
pozdrawiam
milus
Agnieszka M.

Agnieszka M. Clinical Research
Manager, Novo
Nordisk Pharma

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Agnieszka M.:
ja skończyłam pierwszą edycje w Gdańsku. jak każdy pierwszy nabór ma trochę minusów, ale generalnie chodzi w nich o zarzadzanie projektem badań klinicznych i o to mi chodziło - zarządzanie bylo na wysokim poziomie, polecam...
reszta nudna dla tych, którzy od jakiegos czasu pracują w badaniach klinicznych
Koźmiński jest raczej dla tych, którzy jeszcze nie pracują w badaniach jako monitorzy...
ale każdy szuka czegoś innego więc komfort - znaczy sie kasa i dojazdy jest tez istotna:)
pozdrawiam
milus
Patryk Mikucki

Patryk Mikucki Hub Director

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

a ja brałem udział w takim kursie GCPpl certyfikowany kierownik badań klinicznych byłem 2 dni z 5 dni i było fajnie... mam przynajmniej taka nadzieję bo to jest autoreklama ;)Patryk Mikucki edytował(a) ten post dnia 15.12.07 o godzinie 12:05

konto usunięte

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

A warto wogole robic takie podyplomowe studia/kursy? Bo wlasnie zaczelam prace w branzy badan klinicznych jako Clnical Trial Assistant (CTA) i planuje startowac po roku pracy na monitora badan klinicznych. Przeciez i tak szkolą w pracy aż do bólu wręcz;)
Robicie to dla papierka?
Marek R.

Marek R. CTI: LCRA

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Beata F.:
A warto wogole robic takie podyplomowe studia/kursy? Bo wlasnie zaczelam prace w branzy badan klinicznych jako Clnical Trial Assistant (CTA) i planuje startowac po roku pracy na monitora badan klinicznych. Przeciez i tak szkolą w pracy aż do bólu wręcz;)
Robicie to dla papierka?

W firmie nauczą Cie SOPow, wysla na jakies szkolenie GCP i zazwyczaj na tym koniec. Kursy o jakich tu mowa dotyczą zarzadzania badaniami, a wiec poziomu CTM/PM, gdzie potrzebna jest juz dodatkowa wiedza z zakresu prawa, ekonomii, umiejetnosci menagerskie, negocjacyjne itp itd. Malo która firma organizuje takie szkolenia. Pytanie Magdy o poziom zajęć jest w 100% słuszne, bo nie papierek się liczy (choc warto go miec) ale wiedza.
Patryk Mikucki

Patryk Mikucki Hub Director

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Słuszne - to mało powiedziane - myślę że kluczowe. tylko jak poznać nie biorąc w nich udziału?

Ja sobie tak wykombinowałem, że jak już jesteś "we firmie" to jeżeli dla papierka "coś" to może lepiej zrobić "coś" bardziej ogólnego i obejmującego szerszy zakres jak powiedział Marek

A jeśli chodzi o bardzo specyficzne/techniczne kursy które mają się przydać się w pracy to trzeba być bardzo ostrożnym. Pewnie idealnie byłoby wybierać coś znanych marek (np.: DIA) ale to drogo daleko i bardzo często nijak się to ma do rzeczywistości naszego regionu (CEE). Ja bym wybierał te, które dają największą możliwość pogadania z różnym ludźmi o różnych sytuacjach. W tej pracy jak wszyscy wiemy poza podstawową wiedzą bardzo ważna jest informacja - a skąd ją brać? moim zdaniem najszybciej od znajomych :)

konto usunięte

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Nazwiązując troszeczkę do tego co powiedział Patryk, zastanawiam się nad tym, czy studia takie jak Zarządzenie Projektami może przydać się w branży badań kliniczych. Rzeczywiście obejmują bardzo szeroki zakres, bo uczą zarządzania projektami w róznych dziedzinach. Załaczam link z programem http://www.sgh.waw.pl/ksztalcenie/podyplomowe/spis/zar...

Poproszę o opinę kolegów i koleżanek starszych stażem :)

Temat: Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi w...

Jest i nowy nabór na GFKM, tym razem spotkania mają być w Warszawie:

http://www.gfkm.pl/x.php/1/1516/-Podyplomowe-Studia-Za...

Czy ktoś się wybiera? Czy dziś ktoś może powiedzieć już coś więcej na temat tych studiów?

W każdym razie ja się mocno zastanawiam. Specyfikę pracy mam co prawda ciut inną - badania kliniczne w weterynarii, ale myślę, że i tak warto.

Następna dyskusja:

studia podyplomowe




Wyślij zaproszenie do