Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Badanie działalności RODK- ów

Właśnie otrzymałem e-mail o treści:

"Komunikat: Badanie działalności RODKów w ramach działań strażniczych finansowanych przez Fundację im. Stefana Batorego.

Stowarzyszenie Centrum Praw Ojca i Dziecka w związku z realizacją projektu pt.: "Zbadanie jakości i terminowości działania Rodzinnych Ośrodków Diagnostyczno-Konsultacyjnych" zwraca się z uprzejma prośbą do wszystkich zainteresowanych o przesyłanie własnych opinii, spostrzeżeń i relacji z wizyty w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym /RODK/.

Szczególnie pomocne nam będą informacje na temat: w którym RODK odbyło się "badanie", nazwiska osób w nim uczestniczących, jak długo trwało oczekiwanie na badanie w RODK, jak przebiegało, jakie wrażenia odniosła osoba badana, kto był obecny przy badaniu, jakie stosowano metody badawcze, jak opinia z RODK wpłynęła na wyrok itp.? Gwarantujemy dyskrecję w myśl przepisów o ochronie danych osobowych także dla tych, którzy zechcieli by nam przesłać całą opinie z RODK z własnymi uwagami.

Projekt monitoringu RODKów realizowany jest w ramach Działań Strażniczych, czyli dotacji na projekty obywatelskiego nadzoru nad funkcjonowaniem instytucji publicznych finansowanych przez Fundację im. Stefana Batorego.

Efektem Państwa relacji, uwag, opinii z wizyty w RODK będzie opracowanie przez zespół naukowców i prawników raportu na temat działania tych instytucji.

Zapraszamy do lektury przykładowych relacji z „badań” w RODK na stronie http://prawaojca.org

Prosimy o wysyłanie opinii i relacji pod adres: biurozarzadu@prawaojca.org "

Osobiście tematykę funkcjonowania RODK-ów poruszam w publikacji Korupcja w sądownictwie, a prawo rodzinne, na stronie: http://kpor.pl/index.php?option=com_content&task=blogs... oraz w publikacji Co powinno się zmienić w prawie rodzinnym, w przypadku rozstania rodziców? na stronie http://kpor.pl/index.php?option=com_content&task=blogs...
a opinię Dyrektora Departamentu ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w sprawie mojego stosunku do funkcjonowania tej instytucji, jako drugą publikację, również na tej samej stronie:Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 22.04.09 o godzinie 15:32
Krzysztof T.

Krzysztof T. Konsultant /
projektant
oprogramowania

Temat: Badanie działalności RODK- ów

Ja już odesłałem moją ankietę. To dobry krok, choć osobiście mam jak najlepsze zdanie o RODK - osoby, z którymi się tam zetknąłem były obiektywne.

Z moich doświadczeń wynika, że kuratorzy, a szczególnie kuratorki, rodzinne są słabym ogniwem w systemie opieki państwa nad rodziną i pilnowaniem przestrzegania praw dziecka i praw człowieka.

konto usunięte

Temat: Badanie działalności RODK- ów

Hmmm...
Póki co mam żadne doświadczenia, bo są mimo mojego wniosku 2 razy jeszcze nie skierował sprawy do RODK. Przyznaję, że to dla mnie zagadka. Proszę kogoś biegłego w tej sprawie o kontakt na priv:)



Wyślij zaproszenie do