Piotr Wojciechowski

Piotr Wojciechowski always picking the
gountlet

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Witam wszystkich,

Mam pytanie, być może już się pojawiło, ale go nie zlokalizowałem.

Co sądzicie o białej koszuli podczas rozmowy kwalifikacyjnej? W jakich sytuacjach (typach rozmów o pracę, innych okolicznościach biznesowych) można nie zakładać krawata do niej, a w jakich trzeba to zrobić?

Przyznam, że ja osobiście nie przepadam za krawatami hi, ale jak trzeba to trzeba ;)

Pozdrawiam i życzę miłego poranka.

konto usunięte

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

No cóż, biznes ma swoje prawa i bez krawata się nie obejdzie...
Konrad Brywczyński

Konrad Brywczyński menedżer ds.
handlowych - PTC
Polymer Trade Center
Sp. z ...

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Piotr Wojciechowski:
Witam wszystkich,

Mam pytanie, być może już się pojawiło, ale go nie zlokalizowałem.

Co sądzicie o białej koszuli podczas rozmowy kwalifikacyjnej? W jakich sytuacjach (typach rozmów o pracę, innych okolicznościach biznesowych) można nie zakładać krawata do niej, a w jakich trzeba to zrobić?

Biała koszula jest obowiązowa do fraka i smokingu. W dzień i do stroju roboczego raczej nie jest zalecana. Natomiast jak nie krawat, to muszka, ale jednak pod szyją coś powinno być zawiązane.
Paweł K.

Paweł K. Time Solutions / VP
of Sales

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Konrad B.:
Piotr Wojciechowski:
Witam wszystkich,

Mam pytanie, być może już się pojawiło, ale go nie zlokalizowałem.

Co sądzicie o białej koszuli podczas rozmowy kwalifikacyjnej? W jakich sytuacjach (typach rozmów o pracę, innych okolicznościach biznesowych) można nie zakładać krawata do niej, a w jakich trzeba to zrobić?

Biała koszula jest obowiązowa do fraka i smokingu. W dzień i do stroju roboczego raczej nie jest zalecana. Natomiast jak nie krawat, to muszka, ale jednak pod szyją coś powinno być zawiązane.

IMHO biała koszula na rozmowie kwalifikacyjnej jest dopuszczalna jako druga, zaraz po blado-niebieskiej. grunt to dobrze dopasowany, stonowany krawat.
Aleksander Rak

Aleksander Rak Fortune Auto Finance
- Internal Control &
Management Info...

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Od kogoś kiedyś słyszałem, że na rozmowę kwalifikacyjną niedopuszczalna jest koszula we wzór, dozwolona jest jedynie jednolita, najlepiej niebieska.
Czy orientujecie się, czy faktycznie tak jest? Wiele osób do garniturów nosi na co dzień koszule prążkowane.Aleksander Rak edytował(a) ten post dnia 28.10.08 o godzinie 20:31
Konrad Brywczyński

Konrad Brywczyński menedżer ds.
handlowych - PTC
Polymer Trade Center
Sp. z ...

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Aleksander Rak:
Od kogoś kiedyś słyszałem, że na rozmowę kwalifikacyjną niedopuszczalna jest koszula we wzór, dozwolona jest jedynie jednolita, najlepiej niebieska.
Czy orientujecie się, czy faktycznie tak jest?

Może w Twojej branży (czytałem, że dress code w firmach audytorskich jest bardzo sztywny, np. w kwestii dozwolonych kolorów). Wg. mnie w pozostałych branżach normalne koszule biznesowe są dopuszczalne.
Katarzyna Kiewrel

Katarzyna Kiewrel HR Payroll Business
Analyst

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

A moim zdaniem najważniejsze jest aby ubiór był schludny. Nawet najbielsza koszula i najpiękniejszy krawat nie będą się dobrze prezentować na kandydacie jeżeli będą poplamione, wymięte - albo co gorssza ich właściciel będzie wymięty.
Tak naprawdę trzeba za każdym razem stanąć przed lustrem i zobaczyć jak się wygląda lub (jak się nie ma pojęcia o ubiorze ani gustu) spytać żony, matki, babki itp.
Co do firm audytorskich - to moda się zmienia: jeszcze nie tak dawno mojego kolegę ochrzaniono za koszulę w paski do garnituru, a teraz więszkość takie nosi. Taka moda i już!
Także ważne jest aby wyglądać "dobrze i profesjonalnie" a najważniejsze, żeby samemu tak się czuć!
Paweł K.

Paweł K. Time Solutions / VP
of Sales

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Konrad B.:
Aleksander Rak:
Od kogoś kiedyś słyszałem, że na rozmowę kwalifikacyjną niedopuszczalna jest koszula we wzór, dozwolona jest jedynie jednolita, najlepiej niebieska.
Czy orientujecie się, czy faktycznie tak jest?

Może w Twojej branży (czytałem, że dress code w firmach audytorskich jest bardzo sztywny, np. w kwestii dozwolonych kolorów). Wg. mnie w pozostałych branżach normalne koszule biznesowe są dopuszczalne.

M.J. Yate "Great answers to tough interview questionts" - biblia dla wybierających się na rozmowę kwalifikacyjną, blisko 300 stron porad doświadczonego rekrutera. Oto co zostało napisane o męskich koszulach:

"Men's shirts
The principles here are simple:
Rule 1: always wear a long-sleeved shirt
Rule 2: always wear a white, cream or pale-blue shirt
Rule 3: never violate rules 1 or 2."

EOT ode mnie jeżeli chodzi o kolor koszuli.Paweł K. edytował(a) ten post dnia 28.10.08 o godzinie 21:20

konto usunięte

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Aleksander Rak:
Od kogoś kiedyś słyszałem, że na rozmowę kwalifikacyjną niedopuszczalna jest koszula we wzór, dozwolona jest jedynie jednolita, najlepiej niebieska.
Czy orientujecie się, czy faktycznie tak jest? Wiele osób do garniturów nosi na co dzień koszule prążkowane.
przyjęło sie że białe koszule oraz we wszelkich odcieniach błekitu sa koszulami biznesowymi. dopuszczalne jest noszenie koszul jasnych w rzadki prążek. popularne sa prażki w odcienie błekitu czy szare a nawet delikatnie czarne.
co do zaś jeszcze białej koszuli. na wieczór nosi sie jedynie białą koszule lub w koloerze fioletu do czarnego garnituru. dopuszczalne jest noszenie koszuli z krawatem w tzw. ton w ton. ja osobiście preferuje albo zestwienie black&white albo własnie na mniej oficjalne wieczorowe wyjscia fiolet do czarnego garnituru...Rafał M. edytował(a) ten post dnia 29.10.08 o godzinie 10:46
Robert S.

Robert S. ekspert marketingu
terytorialnego i
politycznego /
www.Wy...

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

hmm...
Ja mam 3 zasady:
1) Schludnie i czysto.
2) W zależności od stanowiska, rodzaju firmy i osoby z którą rozmawiamy.
3) Dobrze czuć się w ubraniu - naturalnie. Moda jest po to by się nią bawić. To co dobrze wygląda na jednej osobie wcale nie musi wyglądać tak samo na innej.

Pozdrawiam i zapraszam:
http://marketingmiejsca.com.pl
http://marketingmiejsca.socjum.pl

konto usunięte

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Konrad B.:
Piotr Wojciechowski:
Witam wszystkich,

Mam pytanie, być może już się pojawiło, ale go nie zlokalizowałem.

Co sądzicie o białej koszuli podczas rozmowy kwalifikacyjnej? W jakich sytuacjach (typach rozmów o pracę, innych okolicznościach biznesowych) można nie zakładać krawata do niej, a w jakich trzeba to zrobić?

Biała koszula jest obowiązowa do fraka i smokingu. W dzień i do stroju roboczego raczej nie jest zalecana. Natomiast jak nie krawat, to muszka, ale jednak pod szyją coś powinno być zawiązane.

Muszka na rozmowę kwalifikacyjną?... po raz pierwszy słyszę...
Konrad Brywczyński

Konrad Brywczyński menedżer ds.
handlowych - PTC
Polymer Trade Center
Sp. z ...

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Patryk M.:

Muszka na rozmowę kwalifikacyjną?... po raz pierwszy słyszę...

Dlatego gdyż ponieważ? Nie wolno? Muszka jest bardziej elegancka od krawata i co najmniej równoprawna. A że dziś nieco ekstrawagancka? Na niektórych stanowiskach fantazja jest wskazana.
Kamila Sicińska

Kamila Sicińska Najgorszy sort
Polaka

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

OMG - dlaczego zakładacie, że wszędzie trzeba iść na rozmowę kwalifikacyjną w koszuli i pod krawatem?

ktoś wspomniał - przeszło na razie bez echa: ubiór ma być dostosowany do stanowiska na jakie aplikujemy.

mucha - a i owszem, dyrygent :-)

absolutny zakaz garnituru - powiedzmy iż copy writer w awangardowej agencji reklamowej
Michał Kasak

Michał Kasak Kierownik działu IT,
Ficomirrors Polska
Sp. z o.o.

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Ja się troche wyłamię,
na rozmowy kwalifikacyjne ubierałem do tej pory garnitur,
pomarańczową koszulę i do tego brak krawata.
Teraz albo nikt do tej pory nie patrzał na koszulę i krawat, albo byłem tak dobrym kandydatem, że osobą rekrutującym mnie było wszystko jedno w co jestem ubrany:))

A tak na poważnie, nie strój czyni człowieka.
Kamila Sicińska

Kamila Sicińska Najgorszy sort
Polaka

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Michał Kasak:
A tak na poważnie, nie strój czyni człowieka.

a tak na poważnie - uważasz, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej ktokolwiek jest w stanie ocenić jakim jesteś człowiekiem?

nie - i właśnie dlatego należy, niestety, dokonać trochę manifestacji strojem.
Michał Kasak

Michał Kasak Kierownik działu IT,
Ficomirrors Polska
Sp. z o.o.

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Kamila Sicińska:
Michał Kasak:
A tak na poważnie, nie strój czyni człowieka.

a tak na poważnie - uważasz, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej ktokolwiek jest w stanie ocenić jakim jesteś człowiekiem?

nie - i właśnie dlatego należy, niestety, dokonać trochę manifestacji strojem.

wiadomo, że nie da się poznać człowieka w godzinę ale uważam, że
strój to tylko pierwsze wrażenie, które bardzo często zostaje przytłoczone przez wiedzię, sposób bycia i zachowanie kandydata podczas rozmowy.
Konrad Brywczyński

Konrad Brywczyński menedżer ds.
handlowych - PTC
Polymer Trade Center
Sp. z ...

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Michał Kasak:
Ja się troche wyłamię,
na rozmowy kwalifikacyjne ubierałem do tej pory garnitur,
pomarańczową koszulę i do tego brak krawata.

W co ubierałes ten garnitur? ;)
Teraz albo nikt do tej pory nie patrzał na koszulę i krawat, albo byłem tak dobrym kandydatem, że osobą rekrutującym mnie było wszystko jedno w co jestem ubrany:))

A tak na poważnie, nie strój czyni człowieka.

A tak na poważnie, to jak już ktoś napisał - zależy od stanowiska. Oczywiście że pracownik fizyczny nie musi się wbijać w garnitur, a inżynier na produkcję nie koniecznie musi być pod krawatem. Niemniej na pewno mu to nie zaszkodzi. Natomiast na stanowisko kierownicze albo do stanowisk typu front office - myślę że jednak wypada ubrać się stosownie do wymogów funkcji.
Krzysztof Bujak

Krzysztof Bujak Senior Manager

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Michał Kasak:
Kamila Sicińska:
Michał Kasak:
A tak na poważnie, nie strój czyni człowieka.

a tak na poważnie - uważasz, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej ktokolwiek jest w stanie ocenić jakim jesteś człowiekiem?

nie - i właśnie dlatego należy, niestety, dokonać trochę manifestacji strojem.

wiadomo, że nie da się poznać człowieka w godzinę ale uważam, że
strój to tylko pierwsze wrażenie, które bardzo często zostaje przytłoczone przez wiedzię, sposób bycia i zachowanie kandydata podczas rozmowy.

A ja stawiam na szacunek okazany "drugiej stronie" i nie jest ważne czy jest to rekruter w firmie doradztwa czy ktoś już w docelowej "instytucji".

"Nigdy nie masz drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia" - to Sapkowski chyba:)

Są sytuacje, które wg mnie wymagają zachowania pewnej konwencji i tyle.

Ale.. Koszuli białej nie założyłbym na rozmowę - dla mnie zbyt uroczysta.

Pozdrawiam:)Krzysztof Bujak edytował(a) ten post dnia 29.10.08 o godzinie 20:34
Piotr Wojciechowski

Piotr Wojciechowski always picking the
gountlet

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. Ja do tej pory zakładałem koszule np. w odcieniach brązu, bez krawata ;) Jeżeli białe to z krawatem.

konto usunięte

Temat: Dress Code - Rozmowa Kwalifikacyjna

Konrad B.:
Patryk M.:

Muszka na rozmowę kwalifikacyjną?... po raz pierwszy słyszę...

Dlatego gdyż ponieważ? Nie wolno? Muszka jest bardziej elegancka od krawata i co najmniej równoprawna. A że dziś nieco ekstrawagancka? Na niektórych stanowiskach fantazja jest wskazana.

Nie twierdze ze nie mozna, tyle, ze trendy sie zmieniaja i jest to normalne a mucha to raczej dodatek do stroju nieco bardziej... hmmm... wyjsciowego od roboczego garnituru (zeby uniknac nieporozumien: roboczy nie znaczy: brudny, tani, kiepski, niegustowny - roboczy w tym przypadku oznacza "codzienny"). Starajac sie byc ekscentrycznymi na sile czesto mozemy przecholowac...

A co do fantazji... no... jesli bedziesz szukal pracy w biurze p. Korwina-Mikke...
Kamila Sicińska:
OMG - dlaczego zakładacie, że wszędzie trzeba iść na rozmowę kwalifikacyjną w koszuli i pod krawatem?

ktoś wspomniał - przeszło na razie bez echa: ubiór ma być dostosowany do stanowiska na jakie aplikujemy.

mucha - a i owszem, dyrygent :-)

absolutny zakaz garnituru - powiedzmy iż copy writer w awangardowej agencji reklamowej

Nie tylko copywriter - zapytaj jakiegos admina czy programiste, czy na rozmowe zaklada chocby koszule... .
Z pozostala czescia wypowiedzi zgadzam sie w 100%...

Następna dyskusja:

Współczesny Dress Code




Wyślij zaproszenie do