Michał C.

Michał C. eCommerce Strategy
Consultant

Temat: Timbaland w Wierzynku?

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,5623881,Timbala...

Timbaland a sprawa sandacza po polsku
Mariusz Wiatrak
2008-08-24, ostatnia aktualizacja 2008-08-24 21:08

"Timbaland nie miał szczególnych wymagań co do menu. Podstawowy warunek, jaki nam postawiono, to żeby dania były lekkie" - mówi szefowa restauracji Wierzynek Elżbieta Filipiak na łamach piątkowej "Gazety Krakowskiej". Problem w tym, że Timbalanda w Wierzynku nigdy nie było i miało nie być.

"Na pewno na stole pojawi się więc delikatna zupa grzybowa i sandacz po polsku. Na deser zaserwujemy duże ilości polskich owoców, ale nie zabraknie też sernika, kremówek i musów czekoladowych. Do picia planujemy podać białe wytrawne wino i szampana" - snuła swoje plany Elżbieta Filipiak na łamach "Gazety Krakowskiej".

Wiadomość o planowanej przez muzyka imprezie w restauracji błyskawicznie podjęły rozgłośnie radiowe, gazety i portale internetowe. Na niekorzyść fanów artysty, którzy w grupkach czekali na czarnoskórego muzyka przed wejściem do lokalu do pierwszej w nocy.

- To podłe ze strony Wierzynka, że kosztem czyjejś sławy robią sobie promocję - złościła się jedna z fanek pod restauracją. - Wierzynek wysłał nam zaproszenie, jednak w sposób niepozostawiający najmniejszych wątpliwości zostało odrzucone - komentuje Mikołaj Ziółkowski, szef agencji koncertowej Alter Art odpowiedzialnej za sprowadzenie gwiazdy na koncert do Krakowa w ramach Coke Live Music Festival. - Timbalanda nigdy nie było i nie miało być w Wierzynku.

- Trudno mi uwierzyć, żeby do tego rodzaju marketingu skłonił się Wierzynek - mówi Marek Tobolewski z agencji reklamowej Eskadra. - Jeśli jest to działanie grupki aktywistów od beztroskiej zabawy, skłonny byłbym się zaśmiać, ale jeżeli jest to akcja Wierzynka, za którą restauracja płaci specjalistom od szumu w internecie, to jest to oczywiście obleśne, ohydne i niezgodne z żadnymi kanonami marketingu szeptanego.

Z Filipiak udało nam się skontaktować w sobotę. Właścicielka restauracji stwierdziła, że jej wypowiedzi w "Gazecie Krakowskiej" zostały błędnie zinterpretowane, ale... "przyjęła je do wiadomości" i nie będzie ich prostować.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

-------------

vs.

np. http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/888957.html

i kto ma rację i kto obsługuje Wierzynka? BO akurat nie było mnie w Krakowie kilka dni i przegapiłem to ;)

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Restauracja Wierzynek słynie z królewskiej obsługi gości i dbałości o wizerunek. Nie jest zainteresowana rozpowszechnianiem plotkarskich informacji na swój temat ani potencjalnych wizytach gwiazd. Szumu informacyjny powstał bez udziału jakiejkolwiek agencji i po mimo wyjaśnień restauratorki Elżbiety Filipiak w rozmowach z dziennikarzami.

Od ponad 650 lat restauracja Wierzynek jest otwarta dla wszystkich którzy chcą szeptać i smacznie zjeść w wytwornych wnętrzach, nie zależnie czy są to światowej sławy celebryci czy marketerzy.

Serdecznie Zapraszamy
Restauracja WierzynekZofia Jarczewska edytował(a) ten post dnia 26.08.08 o godzinie 13:22
Piotr A.

Piotr A. Solution provider

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Czyli co, ktoś z konkurencji zadzwonił do Wierzynka podając się za przedstawiciela organizatora koncertu i zarezerwował salę? A właścicielka od razu pobiegła z tym do prasy?

Przecież Gazeta Krakowska skąś wzięła tą informację, w jakiś sposób również weszła w posiadanie zacytowanej wypowiedzi p. Filipiak.

Też mi się wydawało, że restauracja Wierzynek nie uciekłaby się do tak hmmm niskiego poziomu promocji, to nie ta półka lokalu. Jednak dzisiejszy marketing przybiera bardzo przewrotne i nieprzewidywalne formy...

To kto tu kłamie? ;)

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Aby uciąć wszelkie domysły przesyłam tekst sprostowania jaki właścicielka Restauracji przesłała do Gazety Krakowskiej po opublikowaniu artykułu o wizycie Timbalanda.

"W związku z zaistniałą sytuacją bardzo proszę o zamieszczenie sprostowania, że Restauracja Wierzynek nigdy nie potwierdziła informacji o wizycie Timbalanda. W czwartkowym wywiadzie telefonicznym dla Gazety Krakowskiej mówiłam jedynie o toczących się rozmowach z agencją Alter Art i przygotowaniach do przyjęcia wyjątkowego gościa. Doświadczenie w goszczeniu gwiazd nauczyło mnie, że celebryci są kapryśni i często zmieniają zdanie nawet w ostatniej chwili.

Pani redaktor Joanna Weryńska w artykule "Timba, tylko nie zabrudź
podłogi w Wierzynku" (22 sierpnia 2008) na własną odpowiedzialność opublikowała niepotwierdzoną informację a wyrwane z kontekstu moje wypowiedzi posłużyły jako uwiarygodnienie tekstu. W czwartek po południu z inicjatywy restauracji doszło do kolejnego kontaktu z agencją Alter Art i dowiedzieliśmy się, że do wizyty Timbalanda w Wierzynku nie dojdzie.

Wywoływanie skandali i szumu informacyjnego jest by może właściwą formą promocji dla pubów i nocnych klubów. Restauracja Wierzynek słynie z królewskiej obsługi gości i nie potrzebuje takiej wątpliwej promocji. Z tego też powodu postanowiłam nie komentować artykułu w Gazecie Krakowskiej, jednakże szum medialny, który powstał wokół tej sprawy zmusza mnie do podkreślenia, że nigdy nie potwierdzałam, że Timbaland zje kolację w Wierzynku."

Elżbieta Filipiak
szefowa restauracji WierzynekZofia Jarczewska edytował(a) ten post dnia 26.08.08 o godzinie 14:16

konto usunięte

Temat: Timbaland w Wierzynku?

mi sie ta fraza podoba "krolewska obsluga gosci" jako czesc marketingu...gdzie Dominik Koza...do perelek moze by to dodal ? :P
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Krzysiek, kryteria perełek są za wysokie. Tu mamy sprawną i jasną komunikację. A że przy okazji przemyca się trochę promocji - w porządku, nikt nie oczekuje, że będzie inaczej.

Tylko na błędy bym zwrócił uwagę przy oficjalnych oświadczeniach, nawet jeśli to "tylko" internet.Dominik Koza edytował(a) ten post dnia 26.08.08 o godzinie 15:36
Anna Makuch (Piegza)

Anna Makuch (Piegza) Manager - Global HR
Operations

Temat: Timbaland w Wierzynku?

A czy mogę zapytać w czyim imieniu Pani Jarczewska się wypowiada? Bo brzmi trochę jakby była Wierzynkowym PR-owcem...
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Zaraz, zaraz, a nie jest?

konto usunięte

Temat: Timbaland w Wierzynku?

no to teraz mamy tak zwany "zonk" i o co chodzi ? darmowy PR ? tez "chcem" moze byc krolewski...
Anna Makuch (Piegza)

Anna Makuch (Piegza) Manager - Global HR
Operations

Temat: Timbaland w Wierzynku?

...właśnie tak pozwoliłam sobie zapytać ponieważ ta Pani u nas nie pracuje, no chyba, że zleciliśmy komuś pisanie takich "laurek" na forach:)
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Anna Piegza:
...właśnie tak pozwoliłam sobie zapytać ponieważ ta Pani u nas nie pracuje, no chyba, że zleciliśmy komuś pisanie takich "laurek" na forach:)

I znowu zaraz, zaraz. Wypowiadasz się, jako pracownik Wierzynka, ale nie wiesz, kto dla Was zajmuje się PR-em?

konto usunięte

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Dominik Koza:
Anna Piegza:
...właśnie tak pozwoliłam sobie zapytać ponieważ ta Pani u nas nie pracuje, no chyba, że zleciliśmy komuś pisanie takich "laurek" na forach:)

I znowu zaraz, zaraz. Wypowiadasz się, jako pracownik Wierzynka, ale nie wiesz, kto dla Was zajmuje się PR-em?


A mi się wydawało, że właśnie DEMO zajmuje się Wierzynkiem...Sylwia B. edytował(a) ten post dnia 29.08.08 o godzinie 11:57
Maciej W.

Maciej W. a czy ty masz swój
ręcznik?...

Temat: Timbaland w Wierzynku?

buahaha - to jeszcze tylko dojść do tego co to za profil...

viral czasem jest niebezpieczny
Anna Makuch (Piegza)

Anna Makuch (Piegza) Manager - Global HR
Operations

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Dominik Koza:
Anna Piegza:
...właśnie tak pozwoliłam sobie zapytać ponieważ ta Pani u nas nie pracuje, no chyba, że zleciliśmy komuś pisanie takich "laurek" na forach:)

I znowu zaraz, zaraz. Wypowiadasz się, jako pracownik Wierzynka, ale nie wiesz, kto dla Was zajmuje się PR-em?

No właśnie w tym sęk, że Wierzynek ma swój dział marketingu i swojego pr-owca, którym ta Pani nie jest, dlatego tak zapytuje skąd te peany na cześć W., wyjaśnienia itd., itp.

konto usunięte

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Anna Piegza:
No właśnie w tym sęk, że Wierzynek ma swój dział marketingu i swojego pr-owca, którym ta Pani nie jest, dlatego tak zapytuje skąd te peany na cześć W., wyjaśnienia itd., itp.
Jeden PRowiec wiosny nie czyni i nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć. Może zwyczajnie Wasz dział marketingu zatrudnia speców od PRu w necie? :D

Trudno, żeby każdy w firmie wiedział co się DOKŁADNIE dzieje w innych działach ;p stąd też możesz nie znać pani J.Oleś K. edytował(a) ten post dnia 28.08.08 o godzinie 13:43

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Oleś K.:
Anna Piegza:
No właśnie w tym sęk, że Wierzynek ma swój dział marketingu i swojego pr-owca, którym ta Pani nie jest, dlatego tak zapytuje skąd te peany na cześć W., wyjaśnienia itd., itp.
Jeden PRowiec wiosny nie czyni i nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć. Może zwyczajnie Wasz dział marketingu zatrudnia speców od PRu w necie? :D

Trudno, żeby każdy w firmie wiedział co się DOKŁADNIE dzieje w innych działach ;p stąd też możesz nie znać pani J.

Dzięki,Oleś. Widać, że masz pojęcie jak to działa:)
DEMO od wielu lat współpracuje z Wierzynkiem, a w swoim poście wyraźnie napisałam kogo reprezentuję.
Aniu myślę, że się wkrótce poznamy.Zofia Jarczewska edytował(a) ten post dnia 29.08.08 o godzinie 00:57
Anna Makuch (Piegza)

Anna Makuch (Piegza) Manager - Global HR
Operations

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Anna Piegza:
A czy mogę zapytać w czyim imieniu Pani Jarczewska się wypowiada? Bo brzmi trochę jakby była Wierzynkowym PR-owcem...

- czy nikt nie czytał mojego pierwszego posta? Właśnie o to pytałam- czy ta Pani dla nas pracuje. Ale swoją drogą Pani wypowiedź brzmi jakoś tak baaardzo pompatycznie a przez to sztucznie. Może lepiej by nam zrobiło, gdyby ludzie, którzy do nas przychodzą po prostu na forach piasli, że rzeczywiście jest fajnie. No ale rozumiem, że tą sprawę z Timbalandem trzeba teraz wyjaśniać na wszystkie strony, szkoda, że ktoś kto jest za to odpowiedzialny umywa ręce;)

konto usunięte

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Anna Piegza:
A czy mogę zapytać w czyim imieniu Pani Jarczewska się wypowiada? Bo brzmi trochę jakby była Wierzynkowym PR-owcem...

Sorry laska - zabrzmiałaś ironicznie, przekornie i ja tego posta odczytałem jako tekst: "pierwsze słyszę, żeby Wierzynek miał innego PRowca niż nasz własny" plus następujące wypowiedzi tylko taką wizję u mnie podtrzymały. Zakładam, że nie jestem jedyną osobą, która tak pomyślała.

Nie widziałem z Twojej strony pytania: "czy ta pani dla nas pracuje?" tylko zupełnie coś innego. A skoro już pracujesz w Wierzynku, to przecież mogłaś spytać Waszego PRowca, czy kogoś zatrudniacie, zamiast takie kwiatki siać po forach. Bo np w moich oczach to w tej chwili jesteś zupełnie niewiarygodna.

Następnym razem: może pomyśl zanim zaczniesz się wciskać w czyjeś kompetencje.

Koniec umoralniania.
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Timbaland w Wierzynku?

Oleś K.:
Nie widziałem z Twojej strony pytania: "czy ta pani dla nas pracuje?" tylko zupełnie coś innego. A skoro już pracujesz w Wierzynku, to przecież mogłaś spytać Waszego PRowca, czy kogoś zatrudniacie, zamiast takie kwiatki siać po forach. Bo np w moich oczach to w tej chwili jesteś zupełnie niewiarygodna.

Zgadzam się, to właśnie wcześniej dawałem do zrozumienia.

Dominik Koza:
I znowu zaraz, zaraz. Wypowiadasz się, jako pracownik Wierzynka, ale nie wiesz, kto dla Was zajmuje się PR-em?
Anna Makuch (Piegza)

Anna Makuch (Piegza) Manager - Global HR
Operations

Temat: Timbaland w Wierzynku?

No proszę, a czasem wystarczy czytać to co jest napisane a nie między wierszami. A swoją drogą to chyba nie myślałeś, że podpisując się imieniem i nazwiskiem będę robić W. czarny pr i pod sobą dołki kopać, hę? Chciałam się zorientować jak ta cała sprawa wygląda z punktu widzenia profesjonalistów. A z Panią Jarczewską sprawa wyjaśniona więc chyba i tak koniec tematu.

Następna dyskusja:

Timbaland




Wyślij zaproszenie do