konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

W marcu 2009 kupiłem w salonie samochód Peugeot 407 (salon DORPOL w porębie k/zawiercia).
Zapewniano mnie ze jest to auto testowe,ktorym jezdzila właścicielka (auto miało drobną stłuczkę i jest w idealnym stanie).
Mineły 4 miesiące i zdarzyła się awaria (cała pół oś do wymiany-auto ma 2 lata i tylko 32 tyś przebiegu co przy dieslu jest bardzo małym przebiegiem) i taka awaria nie powinna mieć miejsca....
Udając sie do innego salonu peugeot i robiąc diagnostyke okazalo sie ze auto bylo po bardzo duzym wypadku (przesuniety silnik itd,poprzesuwane elementy zawieszenia-badanie na ramie),nawet wymiana pół osi nic nie da,gdyz auto ma krzywą konstrukcje i usterka sie powtórzy). Wszystko to zostalo zakamuflowane ze nawet bedac po zakupie na stacji diagnostycznej nic nie stwierdzono. Dopiero po rozebraniu polowy auta w serwisie peuegot w Rybniku wszystko wyszło najaw. Salon peugeot Dorpol zataił przede mną podczas zakupu wielka przeszlosc wypakową auta. Zaplacilem za nie 57 000. Zgodnie z zaleceniem prawnika napisalem pismo do peugeot w porębie k/zawiercia z informacja iz odstepuje od zawartej umowy i prosze o zwrot pieniedzy,jak rowniez zawarlem informacje gdzie mozna odebrac auto. Nastala cisza,dzwoniac do salonu i proszac o kontakt w włascicielem,cialge slysze ze nie ma takiej mozliwosci,brak tez odzewu na moje pisma..Peugeot Polska stwierdzilo natomiast ze ich nie interesuje jakie auta sprzedaje dealer w swoim salonie oprocz nowych (przeciez to oszustwo w biały dzień).
Sprawa w sadzie potrwa pewnie ze 2 lata...Na wyslane pismo do salonu dostalem odpowiedz ze chca opinie biegłego,za ktorą musiałbym zaplacic kilka tysiecy,nie wystarcza nawet badania ktore zostaly zrobione w innym salonie peugeot wraz z wyceną naprawy (8 tyś),co jasno dokumentuje iż auto jest po duzym wypadku.Niestety w dalszym ciagu wlasciciel unika ze mna kontaktu.

Wydalem pieniadze na wymarzony samochód a kupilem bubel pieknie opakowany i to za jakie pieniedze !
Juz nie wiem co mam robić,jestem bez samochodu,nikogo to nie interesuje,w dorpolu mają czas na pisanie sobie listów,a to ja jestem pokrzywdzony,czy da się coś zrobić?Czemu musze jeszcze płacić za biegłego? i znowu czekać,auto jest mi potrzebne do pracy,co robić???
Marta A.

Marta A. Credit Agricole Bank
Polska S.A.

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Znam identyczną historię, ale tam wszystko się rozwiązało. Nabywca auta po tym jak się okazało, że samochód jest po poważnym wypadku (dowodem były zdjęcia samochodu znalezione w internecie po wypadku), poszedł do salonu i powiedział, że albo nagłośni sprawę i pójdzie do sądu albo oddadzą mu pieniądze. Pieniądze oddali odrazu.
Proponuję wybrać się osobiście.

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Skoro nie chcą rozmawiać (żądają pism, diagnostyki etc. mając świadomość tego co zrobili) to czy nie byłoby rozsądniej zgłosić się z tym do prokuratury i założyć sprawę z powództwa cywilnego? Taką sprawę wycofać zawsze możesz.

Możesz rozpocząć od pisma powiadamiającego ich o zamiarze wystąpienia na drogę sądową. To oni powinni Ciebie "błagać" a nie ty ich.

Niech prawnik zasugeruje jak takie pismo napisać.
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

W tym wszystkim najbardziej dziwi mnie postawa Peugeot Polska. Rozumiem, że diler jest licencjonowany, więc reprezentuje markę Peugeot. Nieetyczne zachowanie takiej firmy godzi w wizerunek marki.

Masz kilka możliwości naciśnięcia na firmę:
- Centrala - znajdź kontakt na kogoś wyżej a nie na dział obsługi klienta. jakiś szef marketingu i sprzedaży, a może ktoś odpowiedzialny w firmie za standardy jakości.
- Diler - działa na rynku regionalnym. Znajdź jakiegoś upartego dziennikarza, który zainteresuje się tematem. Po pierwszej jego wizycie u dilera w celu przeprowadzenia wywiadu z właścicielem, pewnie sami do Ciebie zadzwonią :)

Co do zwrotu kosztów. Jeśli sami nie będą chcieli ustąpić to sugeruję dwie drogi dochodzenia swoich praw:
- Federacja Konsumentów - pomogą Ci właściwie napisać pisma do dilera, tak aby nie "ślizgać się" po terminologii prawnej i celniej odnosić się do właściwych przepisów. Ale oni pomagają tylko na poziomie załatwiania sprawy polubownie.
- Adwokat - wydasz na jego wynagrodzenie z góry, ale jak będzie dobry to nie tylko odzyska Twoje pieniądze ale też zarobi na swoje wynagrodzenie.
- Firma specjalizująca się o pozyskiwaniu odszkodowań. Często sami wykładają pieniądze w imieniu klienta, ale biorą zwykle 30% tego, co pozyskają tytułem odszkodowania. Oczywiście, jak są dobrzy to te 70%, które Ci zostanie i tak pokryje wszystko, co do tej pory wydałeś.

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Jeśli ze względów finansowych nie jest możliwe zaangażowanie prawnika to polecam kontakt z rzecznikiem praw konsumenta:

Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Starostwo Powiatowe Zawiercie
42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 34
tel.: (032) 671 07 10 wew. 361; fax: (032) 672 19 71
rzecznikkonsumenta@zawiercie.powiat.pl

Trzymam kciuki żeby udało się wygrać.
Aneta R.

Aneta R. Trener i audytor
RODO, prawa pracy i
rachunkowości,
IOD...

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Ja dorzucę jeszcze - z autopsji - że w takim przypadku masz prawo do zwrotu pieniędzy za samochód, a także do zwrotu wydatków poniesionych na diagnostykę i naprawy auta -nalezy podać konkretne kwoty wynikające z faktur.
Możesz też powołać się na ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów z dnia 15 grudnia 2000r. (Dz.U. Nr 86, poz. 804).

<<<"Ustawa wprowadza m.in. czarną listę 31 niedozwolonych praktyk, tj. takich, które wprowadzają klientów w błąd. (...) Według ustawy, za nieuczciwą praktykę rynkową uznaje się takie działanie przedsiębiorcy, które wprowadza klientów w błąd, w efekcie czego podejmują oni decyzję o nabyciu danego produktu, czego w innej sytuacji by nie zrobili. Głównie chodzi o podawanie przez przedsiębiorcę nieprawdziwych informacji lub pomijanie informacji istotnych>>>>

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Sprawa dalej stoi w miejscu,dealer unika kontaktu ze mną,nie mogę się z nim w zaden sposób skontaktować. Zgłosiłem sprawe do prokuratury rejonowej o możliwości popełnienia przestępstwa,po m-cu dostałem informacje że policja pod nadzorem prokuratury rozpoczyna śledztwo,narazie cisza....Boli mnie to że w całej tej sprawie konsument się nie liczy,nie ważne że ma zepsut auto co utrudnia mu życie...to sie widać nie liczy,wszyscy mają czas...Sprawe opisała już lokalna gazeta Nowiny Rybnickie,powoli już trace nadzieję...

Przesyłam link do artykułu,który opisała gazeta...

Obrazek
Jakub T.

Jakub T. JT KANCELARIA PRAWNA
RADCA PRAWNY JAKUB
TARKOWSKI

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Witam, radzę Panu jak najszybciej skontaktować się z prawnikiem i wytoczyć powództwo. Radzę także skierować do Peugota ostateczne pismo przedsądowe. Radzę też o całej sprawie poinformować zarząd Peugot Polska, a anwet pokusiłbym się o przesłanie pisma za granicę do siedziby spółki matki wraz z kopią artykułu prasowego.Może uda się całą sprawę załatwić ugodowo.

Pana roszczenie oparte będzie na rękojmi. Jednak aby z niej skorzystać nalezy dotrzymać odpowiednich procedur. W pozwie koniecznie musi Pan wnieść o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego sądowego na okoliczność istnienia wady. Wszelkie opinie prywatne załączone do pozwu choćby nie wiem jakich specjalistó nie stanowią dowodu na którym sąd oprze orzeczenie. Takie opinie są traktowane w orzecznistwie jako stanowisko strony. Takie opinie mogą jedynie potwierdzać na Pana korzytść stanowisko biegłego sądowego. Jeżeli jakiś prawnik powie Panu, że nie trzeba wnosić o biegłego sądowego bo ma Pan prywatną opinię rzeczoznawcy to niech Pan ucieka :):)
Sąd wezwie Pana o zaliczkę na opinię biegłego. Jednak wszystkie koszty postępowania w tym koszty opinii zostaną zasądzone od pozwanego na Pnana rzecz w momencie wyroku uznającego Pana roszczenie. W związku z powyższym nie radzę Panu teraz na własną rękę wydawać pieniędzy na prywatne opinie, skoro w postępowaniu i tak będzie Pan musiał powołać biegłęgo. Za opinie prywatne nawet w przypadku Panan wygranej Sąd nie zasądzi Panu zwrotu ich kosztów, z uwagi na to że nie powstały one w toku sprawy. Tok sprawy rozpoczyna się z momentem wytoczenia poiwództwa. Z tego co Pan opisuje nie widzę żeby dobry prawnik miał problemy z wygraniem dla Pana procesu.

Sądzę, że ktoś z salonu, a nie koniecznie sam Peugot Polska obłowił się Pana kosztem, dlatego jeszcze raz radzę powiadomić centralę. Postraszyć UOKiK, ale do samego urzędu jeszcze nie pisać. Jak dobrze rozegra Pan to przed skierowaniem sprawy do Sądu to myślę że oddadzą pieniądze. Pisma radzę słać już za pośrednictwem prawnika, będzie Pan wtedy odpowiednio potraktowany. Koszty obsługi prawnej przed sądowej nie będą duże. To jest kwestia poświęcenia sprawie kilku godzin nad dokumentami i wczytaniem się w przepsiy przed sporządzeniem pisma.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Co do nagłośnienia sprawy proponuję napisać do TVN TURBO - program turbo kamera - turbokamera@tvn.pl

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Sprawą zajmuje się już policja pod nadzorem prokuratury,ale strasznie się to ciągnie,dealer nadal jest dle mnie nieuchwytny,nakłamał również do puegeot polska że to ja się nie chce z nim skontaktować,że on wielokrotnie próbował się ze mną skontaktować,co jest wierutnym kłamstwem,mimo że dzwoniłem do niego 30 razy,oraz wysyłałem pisemną prośbę o kontakt.Sprawa ciągnie się już od końca września a ja dalej mam zepsuty samochód,naprawa bedzie kosztowała prawie 7,5 tyś,dodatkowo ostatnio dowiedziałem się jeszcze po ekspertyzach za tylko dwa elementy nie byly !! w samochodzie malowane,w niektorych miejscach jest nawet 1200 normy kitu...
W tym kraju to jakas paranoja...niby konsument ma jakieś prawa,ale w praktyce ????cięzko odzyskać swoje pieniądze,napisałem pod koniec września pismo z odstapieniem od umowy z uwagi na zatajenie wielkiej przeszłości wypadkowej samochodu i nic,auto stoi,a dealer ma mnie gdzieś,peugeot polska tez mnie zbyło twierdząc ze nie ponoszą odpowiedzialności za to jakie auta używane sprzedaje dealer u siebie,wychodzi na to że państwo Dorobisz z Poręby k/zawieriercia są ponad prawem..jeden z prawników z Rybnika stwierdził że w sądzie to może być różnie..gdyż na f-rze pisze ze " kupujący zapoznał się ze stanem technicznym samochodu i nie wnosi roszczeń" ,ponoć dealer będzie próbał udowodnić przed sądem że poinformował mnie ustanie o naprawach blacharsko lakiernicznych pojazdu,co faktycznie miało miejsce,ale miały to być lekkie naprawy a nie pół auta wymienione i to jeszcze źle poskładane..auto było przygotowane i wypicowane typowo pod sprzedaż...jestem już załamany,sprawa się bedzie chyba ciągła 2 lata :-(

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Z moich informacji wynika że Dorpol stracił już autoryzacje,za kilka dni bede dysponował opinią biegłego sądowego-rzeczoznawcy samochodowego,potrzebuje pomocy w zredagowaniu pisma do salonu...

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Dwa kolejny serwisy opublikowały artykuły o mojej sytuacji,tym razem lokalne w miejscu w którym znajduje się ów salon peugeot...
Z komentarzy użytkowników wynika ze salon nie cieszy sie najlepszą opinią...

http://www.zawiercie.info/view.php?mod=wiadomosci&art=...

http://www.e-poreba.pl/viewtopic.php?f=35&t=1521&sid=0...Marek Ściborski edytował(a) ten post dnia 15.12.09 o godzinie 07:29

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Wysłałem opinie biegłego rzeczonawcy samochodowego wraz z kosztorysem napraw w odpowiedzi dostałem pismo ale juz od prawnika Dorpolu iż auto popsułem ja wskutek nieprawidłowego użytkownia a ślady nieprofesjonalnego naniesienia lakieru jak wykazała ekspertyza świadczą o tym iż auto nie mogło być malowane w ASO Dorpol,bo przecież w warunkach serwisowych nie jest to możliwe,zarzucono mi również iż auto było naprawiane m-c po zakupie ale przecież naprawiało jes ASO Dorpol ale nie dano mi wtedy żadnych dok.
To wszystko to jakaś paranoja..powoli ja jestem wszystkiemu winny,policja próbowała wezwać ich na przesuchanie kilkakrotnie ale się nie stawiali (poki co sa w charakterze swiadka) dostali grzywne,sprawa ciagnie sie juz od konca wrzesnia.Marek Ś. edytował(a) ten post dnia 14.02.10 o godzinie 14:28

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Oto kosztorys,który zrobił Peugeot Uliarczyk ale którego nie akceptuje Dorpol...


Obrazek

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Zobaczcie również opinie biegłego rzeczoznawcy samochodowego..również podważoną...

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Na wysłane opinie wraz z kosztorysem napraw otrzymałem odpowiedź iż to ja popsułem auto w skutek nieprawidłowgo użytkowania

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Peugeot Polska też się odcina od sprawy mimo wielu próśb...
Ani razu nie udało mi się skontaktować z właścicielem Peugeot Dorpol. Nietety właściciel stwierdził w rozmowie z pracownikiem Peugeot Polska co innego jak widać ...
W piśmie przesłanym przez kancelarię jest szereg kłamstw ale za to też nic nie grozi jak widać..
Już nie wiem co mam robić..to niestety nie sen...


Obrazek

Jedyną propozycją ugody jest naprawa po kosztach,czyli brak opłat za robocinę,ale dlaczego ja mam płacić za częsci takie pieniądze.
W rozmowie z pracownikiem serwisu podając informacje z peugeot polska iż mam podstawić auto na mój koszt 120 km (laweta) usłyszałem że mają terminy zajęte na 2 tygodnie do przodu. Zresztą bałbym się tam oddać to auto w obawie iż nie wykręcą i nie wymienią innych rzeczy...
Mam Aso Uliarczyk w Rybniku ale oni sa przeciez niewiarygodni dla innego serwiu....
Za auto zapłaciłem 58 tyś,początkowo miało kosztować 60 000 ale chcąć stargować troche stwierdzili iż tylko za możliwość obniżenia f-ry zaplacilem 58 000,51 000 na f-re a 7 tyś w salonie gotówką w obecności 2 praconików salonu.Jechałem po auto 120 km i dowodem sa tez na to wyplaty z bankomatu w tej samej wysokosci co brakujaca kwota.(to nie jest najbardziej istotne).
Smutne ze w Poolsce tak traktuje się klientów.
Wychodzi na to iż to ja jestem wszystkiemu winny. Auto stoi na placu snieg po nim pada juz 4 m-ce i nikogo to nie obchodzi...ze nie mam czym jeździć...
Liczy sie tylk sprzedaź potem radź sobie sam,to sę nazywa obsługa serwiswa i dbałość o klientó w Peugeot Polska.Marek Ś. edytował(a) ten post dnia 14.02.10 o godzinie 15:50

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Przestałem chyba wierzyć w sprawiedliwość w naszym państwie...
prokuratura umorzyła postępowanie..stwierdzono iż nie udowodnie dealerowi Peugeot w Porębie koło Zawiercia iż mnie oszukał...ponoć były już 3 takie pozwy i wszystkie przegrali z peugeotem...
Dealer schował się za kancelarią prawniczą która po analizie moich dokumentów sywierdziła iż auto popsułem sam w skutek nieprawidłowego użytkowania...w niektórych miejscach dopatrzono sie nieprofesjonalnie naniesionego lakieru co wg kancelarii świadczy o tym iż auto nie mogło być naprawiane w serwisie peugeot gdyż w warunkach serwisowych nie jest możliwe naniesienie lakieru w ten sposób
paranoja..
no pewnie w serwisie nie da sie tak spierd...samochodu
to przeciez dowód...
zmarnowałem tylko 5 miesiecy a auto beda musial naprawić na swój koszt.Marek Ś. edytował(a) ten post dnia 27.04.10 o godzinie 12:42

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

http://www.goldenline.pl/forum/bezplatne-porady-prawne... Przejdź przez ten wątek. Może przyjdzie Ci jakiś nowy pomysł?

I przede wszystkim: narób temu dilerowi tyle brudu, ile potrafisz! Bo skoro mówisz że nie jesteś jedynym niezadowolonym, a z drugiej strony sprawa wygląda na całkiem nieźle zaplanowaną (blacharka zrobiona tak, żeby nie wykryła tego diagnostyka, lakier zrobiony tak, żeby można było zwalić na Ciebie), to trzeba ostrzec ludzi przed kupowaniem od nich aut w przyszłości!
Przemysław Suszek

Przemysław Suszek Analityk IT,
Analityk systemowy

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Przykra sytuacja :-/ ze swojej strony dodam że byłem swoim autem na przeglądzie, wszystko ok. Po dwóch tygodniach pękła mi tylna belka..tak robi się w Polsce przeglądy, kolo wchodzi pod auto popatrzy i kasuje 100,00 zł

Pozdrawiam!

konto usunięte

Temat: OSZUKANO MNIE PRZEZ SALON PEUGEOT DORPOL

Nie wiem czy to już nie musztarda po obiedzie, skoro prokuratura umorzyła postępowanie ale czy może prokuratura ustaliła
w jakich okolicznościach i jakich uszkodzeń doznał samochód gdy właścicielem była jeszcze Pani D. (czy była to kolizja drogowa? czy był jakiś wypadek zarejestrowany przez policję z udziałem takiego samochodu? Czy były inne pojazdy/osoby "zaangażowane"? W jakim zakładzie pojazd był naprawiany, czy są faktury na naprawę, czy uzyskała odszkodowanie z ubezpieczenia? Jaka to była kwota itd.). Chodzi o to aby znaleźć jakichś świadków w jakim stanie był samochód po wypadku - albo bezpośrednich świadków wypadku, albo sąsiadów, albo mechaników. Jeśli nie da się znaleźć świadków, to na podstawie kwot i faktur, ew. kwoty z ubezpieczalni można by stwierdzić jaki był poziom uszkodzeń. Skoro Pani D. taka cwaniara, to pewnie wycisnęła też na maxa z ubezpieczalni. Ew. pytanie w jaki sposób weszła w posiadanie samochodu i za ile go nabyła.
Ale ja niestety nie mam pojęcia jak działa prokuratura ani co robi w takich przypadkach aby znaleźć dowód przestępstwa. Sam niestety niejednokrotnie już znalazłem się w podobnej sytuacji gdy ręce opadają, bo na złodzieja nie ma bata w tym kraju - więc serdeczne współczucia.
Pozdrawiam

Następna dyskusja:

oszukano mnie na pracach bu...




Wyślij zaproszenie do