Zofia Kędziora

redaktor, dziennikarz, Misyjne Drogi
Poznań, wielkopolskie

Umiejętności

Copywriting Microsoft Word Podcasting Adobe Photoshop Dziennikarstwo internetowe Media społecznościowe, organizacja projektów internetowych Felietonistyka

Języki

polski
ojczysty
angielski
dobry

Doświadczenie zawodowe

Logo
Felietonistka
Kluby "Tygodnika Powszechnego"
Od jakiegoś czasu współpracuję także z Klubami „Tygodnika Powszechnego”, które są ruchem społeczno-kulturalnym, zapoczątkowanym 13 czerwca 2007 r. w Łodzi. Kluby „TP” zajmują się organizacją dyskusji, debat, warsztatów, spotkań i innych przedsięwzięć poświęconych sprawom społecznym, obywatelskim, a także kształtowaniu dialogu. Wg. samych inicjatorów, motywacją do powołania Klubów była potrzeba spotkania i rozmowy w duchu idei „Tygodnika Powszechnego” – w dokumencie ideowym można przeczytać o „czerpaniu z duchowego i społecznego dorobku tego pisma”.
Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.
Felietonistka
W ramach współpracy międzyredakcyjnej publikuję także na portalu onet.pl w dziale „Onet Religia”. Miałam przyjemność pisać autorskie felietony m.in. na temat podejścia katolików do sprawy aborcji, antropologii śmierci czy teologii katolickiej.
Logo
Dziennikarka, redaktorka, osoba odpowiedzialna za patronat, koordynatorka akcji ogólnopolskich
Portal misyjne.pl i dwumiesięcznik "Misyjne Drogi"
Od ponad trzech lat pracuję w ekipie redakcji misyjne.pl i Misyjnych Dróg jako dziennikarka, redaktorka, koordynatorka akcji ogólnopolskich, osoba odpowiedzialna za współpracę z innymi portalami i firmami a także publicystka. Do moich zadań na tym stanowisku należało:

- Współpraca z innymi redakcjami i firmami w ramach Patronatu Misyjnych Dróg
- Prowadzenie ogólnopolskich kampanii społecznych (np. „Misjonarz na Post”, „Ryż na Madagaskar”, „Himalaje muzyki”)
- Social Media Ninja (Google Analytics, Google News, Wordpress, SEO)
- Praca dziennikarska i szeroko rozumiana publicystyka (artykuły do czasopisma „Misyjne Drogi”, felietony, newsy, podcasty)
Radio Emaus
Autorka cyklicznej audycji radiowej
„Ludzie z misją” to regularne spotkania z ludźmi, którzy… mają misję. Rozmowy dziennikarzy portalu misyjne.pl to ciekawe opowieści o ewangelizacji zarówno najdalszych zakątków ziemi jak i Europy a także Polski. To rozmowy nie tylko z misjonarzami ale bardzo często świeckimi wolontariuszami misyjnymi, tymi, którzy na misje dopiero się wybierają i tymi, którzy już z nich powrócili. To historie, zwykłe i jednocześnie niezwykłe – których nie usłyszy się nigdzie indziej.
Logo
Specjalistka od przeprowadzania wywiadów
Europeana
Podczas „EUROPEANA1914-1918” pracowałam jako specjalistka od przeprowadzania wywiadów z uczestnikami zbiórki materiałów do cyfrowego, ogólnoeuropejskiego archiwum. Filmik z wydarzenia można obejrzeć tutaj: https://vimeo.com/177519921.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
badaczka
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Podczas studiów antropologicznych, miałam okazję pięciokrotnych praktyk antropologicznych w ramach grantu MKiDN w kilku polskich ośrodkach dla uchodźców (zarówno zamkniętych jak i otwartych). Praktyki polegały na obserwacji uczestniczącej (jedna z metod pracy antropologicznej) uchodźców znajdujących się w ośrodkach a także sporządzenie ostatecznego raportu z badań.

Projekty

Misjonarz na Post
Misjonarz na Post to ogólnopolska akcja wspierania duchowego polskich misjonarzy. W 2020 r. wspierało ich ponad 46 tysięcy osób. Jest to zasługa sprawnie przeprowadzonej kampanii medialnej, kontaktu z mediami a także umijętnej administracji tym projektem.
W zespole z
Michał Jóźwiak
Michał Jóźwiak
redaktor prowadzący portalu misyjne.pl, Misyjne Drogi
Zakres obowiązków
- Koordynowanie projektu od 2017 r.
- Kontakt z największymi polskimi mediami (TVP i wszelkie programy wchodzące w skład ramówki, Polsat News, Radio Maryja, WTK, TVP Info, wszystkie programy Polskiego Radia, regionalne programy Polskiego Radia)
- Współpraca z Komisją Misyjną KEP
- Administrowanie strony, coroczna aktualizacja listy polskich misjonarzy
- Zarządzanie patronatem medialnym akcji (największe polskie media katolickie)

Szkolenia i kursy

- Szkolenie social media (kreowanie postów, grafika, PR) "Szkoła Boskiego Dizajnu"

- Szkolenie opiekuna grupy "Towarzystwo Aktywnej Turystyki i Sportu"

Edukacja

Logo
Etnologia, magisterskie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Specjalizacje

Internet/e-Commerce/Nowe media
E-marketing/SEM/SEO
Internet/e-Commerce/Nowe media
Media społecznościowe
Media/Sztuka/Rozrywka
Redakcja/Dziennikarstwo
Obsługa klienta
Marketing/Reklama/Media
Public Relations
Zewnętrzny PR

Zainteresowania

Fotografia, projektowanie, programowanie (JS, HTML5, CSS), bieganie

Organizacje

- Członek Towarzystwa, grafik, osoba organizująca konferencje " Towarzystwo Naukowe im. I. J. Paderewskiego": W trakcie pisania mojej pracy magisterskiej, która dotyczyła zagadnienia antropologii pamięci miałam przyjemność współpracy z poznańskim Towarzystwem Naukowym im. I. J. Paderewskiego. Towarzystwo to zajmuje się propagowaniem idei antropologii pamięci, dziedzictwa, edukacji i integracji międzypokoleniowej.

- Związek Harcerstwa Rzeczypostpolitej: Ponad 10 lat w harcerstwie (Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej) to organizowanie zbiórek, obozów harcerskich (dla ponad 300 osób), kursów a także szeroko rozumiana służba społeczna. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej jest organizacją non-profit, od 20 kwietnia 2004 zarejestrowany jest jako organizacja pożytku publicznego. Związek opiera swoją działalność wychowawczą na społecznej pracy członków.

Inne

PUBLIKACJA:

Reportaż „Mobilne domy” (w: „Odzyskiwanie Pamięci Migracyjnej”, C K Zamek, Poznań 2017).

Reportaż, który jest efektem pracy terenowej w projekcie „Wszyscy jesteśmy migrantami” miał na celu (od)zyskanie naszej własnej zbiorowej pamięci migracyjnej, opowiedzenie o nas jako migrantach. Był tym samym głosem w burzliwej debacie publicznej wywołanej tzw. „kryzysem uchodźczym”, próbą odwrócenia perspektywy i uruchomienia mechanizmu empatii. W debacie tej figura uchodźcy/migranta była prawie zawsze redukowana do kategorii Innego. Tymczasem szacuje się, że od połowy XIX wieku do wybuchu pierwszej wojny światowej z terenów podzielonej zaborami Polski wyemigrowało do Stanów Zjednoczonych 2,5 miliona ludzi, a do Brazylii kolejne 100 tysięcy. Na początku XX wieku Chicago było – obok Warszawy i Łodzi – największym „polskim” miastem. Potomkowie emigrantów z tego okresu – w liczbie blisko 10 milionów – stanowią dziś najliczniejszą grupę Amerykanów słowiańskiego pochodzenia w USA. Te masowe, zamorskie wyjazdy zwykłych ludzi „za chlebem” zostały wyparte ze zbiorowej świadomości.

Publikacja dostępna pod tym linkiem: https://ckzamek.pl/media/files/Wszyscy_jestesmy_migrantami_EXZ4kcL.pdf

Grupy

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. W uznanych rankingach polskich szkół wyższych UAM sytuuje się w ścisłej czołówce najlepszych uczelni