Tomasz Wylandowski

Właściciel, Ekspert CRM

Wypowiedzi

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie GL - Ogólne w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    15.09.2007, 19:40

    Agnieszka P.:
    Ugrupowanie Ludzi Myślącyh nie jest złą ideą , ale na 21 października juz nie zdąży wystartowac ot co.

    To znaczy, że ludzie powinni się organizować w "partie" tylko na czas wyborów? A myślałem, że to proces ciągły. Ale pewnie masz rację, bo najwięcej partii powstaje przed wyborami.

    Uważam, że to, że jest już za późno na najbliższe wybory to nie znaczy, że mamy czekać 4 lata na następne. A nuż będą znowu za dwa!! :)

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    15.09.2007, 11:15

    Radku, może zachęcisz naszych 200 członków do aktywnego wyrażania opinii, a nie biernego przyglądania się :)

    Skrobnij jakiś biuletyn. Może podsumowanie lub zachęcenie do dyskusji.

    Może jakaś promocja? Ciekawy post - 1 lizak ;P

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Tezy :)
    15.09.2007, 11:06

    Błażej S.:
    prosiłem Was o swoje TEZY - czyli nie szczegóły, a ogóły :) A Wy dyskutujecie z moimi :) Co oznacza, że idea ugrupowania ludzi myślących może się sprzedać... tylko, że każdy myśli inaczej :)

    "ugrupowanie ludzi myślących inaczej"... moc :)

    Dyskutujemy z Twoimi tezami, bo o to chyba też tu chodzi. Jeśli nie podyskutujemy z tym co tu wypisujemy to może się to skończyć np. tak:

    MOJE TEZY:
    1) Załozyć bazę na Księżycu.
    2) Wysłać tam wszystkich obywateli, którzy mają dość polskiej polityki.

    albo tak:
    1) Emerytura dla każdego obywatela po min. 2400zł. To jest dobre dla obywatela, prawda? Ale jak to sfinansować? I tu jest pole do popisu dla demagogii. Ktoś rzuca tezę, ale nie pomyśli o wszystkich konsekwencjach.

    Wracając do zarzutów: to chyba dobrze że wielu z nas myśli inaczej, bo mamy wiele spojrzeń na ten sam problem i można dojść do kompromisu, bo tylko wtedy dyskusja ma sens. No chyba że ktoś uważa się za Alfę i Omegę, co możemy przyuważyć na naszej scenie politycznej w dużej ilości.

    Dyskutujmy, dyskutujmy, ale merytorycznie! Podajesz w tezie ogół - darmowe porady prawnicze - ja (i nie tylko ja) pytam kto za to zapłaci? Czy to ma sens w perspektywie całego społeczeństwa? Ile procent obywateli korzysta z usług sądów? Może lepiej rozważyć uwolnienie zawodów adwokata itd. w celu obniżenia ceny usług?Tomasz Wylandowski edytował(a) ten post dnia 15.09.07 o godzinie 11:12

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie GL - Ogólne w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    15.09.2007, 10:34

    Już kilka razy głosowałem na UPR (bo nie było specjalnie na kogo głosować - w Kraku mamy do wyboru Rokitę lub Ziobrę albo Wassermana i kilku innych ciekawych polityków. Na Prezydenta swój głos oddałem Majchrowskiemu, bo uważam, że gość jest dobry i stateczny). Wracając do tematu, UPR startuje teraz z LPR i PR co mi strasznie nie pasi, bo program UPR do pozostałych koalicjantów ma się tak jak między jabłkiem a cytryną - łączy je kształt (a partie prawicowość). Bez obrazy, ale Zawiszy to nie trawię jak ognia, Jurek mógłby być, ale jak dla mnie jest za bardzo Ultra. LPR w moim mniemaniu jest za bardzo populistyczna. Duże hasła, a konkretów brak. Może być ciężko z głosowaniem na UPR. Myślę, że rozczarowali tym mariażem z LPR i PR. Poza tym JKM przyznaje, że chodzi tylko o wejście do sejmu.

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    15.09.2007, 10:18

    Tak a propos ZUSU:

    Chciałbym zauważyć, że koszty ZUSU nie są tak drastycznie wielkie jak się nam wydaje. Ponieważ:
    1) od przychodu odejmujemy składki na ubezpieczenie społeczne
    2) od podatku odejmujemy sładki na ubezpieczenie zdrowotne
    Jak się policzy (biorąc pod uwagę ROK rozliczeniowy, tak naprawdę dużo nie płacimy, a jakąś tę emeryturę dostaniemy

    Kwestia ubezpieczenia się na starość uważam, że powinna być obowiązkowa, ale powinien być większy wybór form tego ubezpieczenia.

    ZUS tak naprawdę ma małe koszty funcjonowania i zarządzanie nie kosztuje % dużo w stosunku do obracanego kapitału.

    Jeżeli (tak jak jest to po reformie emerytalnej) nasze świadczenia będą wypłacane od wartości zgromadzonych składek to każdy dostanie sprawiedliwie tyle ile wpłacił. Kwestią irytującą jest brak inwestowania wpłacanych środków (z wiadomych przyczyn) oraz po przejściu na emeryturę sposób wypłacania świadczeń. To trzeba zmienić! Wiadomo, są wady i zalety takich rozwiązań i trzeba być tego świadomym. Nie wszystko co funkcjonuje w naszym kraju jest złe i ma z nas wypruć ciężko zarobione pieniądze.
    Denerwuje tylko rozdawnictwo przez rządzących nie swoich pieniędzy (emerytury pomostowe, kiedyś przedemerytury - a co znaczy słowo emerytura? - znaczy zasłużony odpoczynek) Nikt nikomu nie broni przechodzić na emeryturę w wieku 20 lat, tylko, żeby jego świadczednie było wypłacane z pieniędzy włożonych przez niego, a nie ze wspólnego wora.

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie GL - Ogólne w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    14.09.2007, 18:05

    Przeczytałem Wasze wypowiedzi i chcę podsumować:

    1) to się nie uda, bo...[tu wpisz cokolwiek]...
    2) wiec nie ma sensu nic robić, bo patrz pkt 1
    3) polityka to bagno i tylko świnki czują się tam dobrze (biznes to też bagno bo świnki są wszędzie)
    4) do parlamentu najlepiej wybierać bogatych profesorów etyki i filozofii
    5) itd itp...

    Wiecie co, w Polsce nigdy nie będzie dobrze. Zamiast gadać trzeba się wziąć do roboty. (pytania i odpowiedzi do poszczególnych postów)
    1) skąd wiadomo, że w najbliższym czasie (ok. 4 lat) ugrupowanie nie zdobędzie poparcia? nic nie robiąc tylko tocząc puste dyskusje daje temu 102% szans
    2) o bagnie decydują jego mieszkańcy! skoro sejm to bagno to pluskamy się razem, bo to nasi reprezentanci!
    3) wiele nieżyciowych przepisów i niemoc decyzyjna wynika z "filozofowania" co mądrzejszych, bo coś trzeba robić
    4) najgorsze przewinienie obywatela - olać wybory (wiecie kto chodzi na wybory? Najwięcej jest tych, którzy żyli w komunie i nie mieli prawa głosu! Młodzi olewają głosowania i politykę czynną to kto się ma ich reprezentować! Programy partii są dostosowane do potrzeb GŁOSUJĄCYCH a nie obywateli! Jak bedzie w kraju 50% emerytów to kazda partia bedzie miała w programie podwyżki dla emerytów!!
    5) kto mi poda procentowo ile jest biznesmenów, którzy korumpują, oszukują, wyzyskują, kradną itd. w stosunku do WSZYSTKICH pracodawców?
    6) kto z was pracował u pracodawcy w opisie jak wyżej i zgłosił na policję, że szef jest przestępcą? Więc odczepcie się od uczciwych pracodawców.
    7) tylko ferujecie opinie przeczytane na onecie czy wp napisane przez prowokatorów narzekaczy.

    Podsumowując - narzekacie, że jest źle (ale nic nie robicie) a robicie jeszcze gorzej, bo zniechęcacie kazdego kto coś chce zrobić!! I czasem mi wstyd przed dziadkiem, bo walczył za wolność naszą i waszą a niektórzy z Was Polskę traktują jak ścierwo. Polska to nie ludzie nami rządzący, tylko MY!! A jak tego nie rozumiecie to mi was żal. (Ciekawe jakie "łatki" dostanę za ten post? czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi)

    Cholera moglibyście się uśmiechać na ulicy!! To nie boli ;)

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    14.09.2007, 15:51

    Michał M.:
    oczywiście ideałem są pomysły Samoobrony z cyklu minimum socjalne 800 na łeb i 2400 na rodzine ...
    Gratuluje

    Nie dyskutujemy tu o konkretnych rozwiązaniach konkretnych partii. Szukamy najlepszego rozwiązania na jakie nas stać. Obrzucanie błotem różnych partii sprawadza nas do tego samego co mamy teraz w Polsce. Wszyscy się obrzucają mięsem, a czas leci.

    Wydawało mi się, że szukamy konstruktywnych rozwiązań, a nie uprawiania "zapasów w błocie".

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Tezy :)
    14.09.2007, 15:44

    Błażej S.:
    Rozumiem, że powinieneś wczytać się w projekt ustawy o bezpłatnym świadczeniu pomocy prawnej, a potem takie pierdoły wygadywać.

    To Ty jesteś tu fachowcem. Nie sądzisz chyba, że każdy wczytuje się w projekty ustaw :)

    Zamiast pisać, że ktoś pisze "pierdoły" wytłumacz merytorycznie swój punkt widzenia, bo zahaczasz o znany sposób działania polityków.

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Tezy :)
    14.09.2007, 15:33

    Nie żebym się czepiał, ale nie wiem co masz na myśli :)

    Błażej S.:
    >
    Funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości:
    - konieczność uchwalenia ustawy o bezpłatnym dostępie do pomocy prawnej na etapie przedsądowym

    A kto będzie się zajmował tą bezpłatną pomocą prawną i jak to będzie finansowane?
    - konieczność przekazania większości wymiaru sprawiedliwości w sprawach cywilnych i gospodarczych podmiotom niepaństwowym: arbitrom, mediatorom

    Jakie będą warunki zostania takim arbitrem czy mediatorem?
    - rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości i odpolitycznienie prokuratury poprzez nowelizację konstytucji w tym zakresie (prokurator generalny powoływany przez prezydenta rzeczypospolitej na wniosek samorządu prokuratorskiego)

    Tu się nie znam w ogóle... co nam to daje? Organa ścigania (policja, prokuratura) podlegają pod MSWiA. Skoro politycy zasiadają w tym ministerstwie to jak chcesz to odpolitycznić? I jak Minister Sprawiedliwości ma działać skoro nie ma kontroli nad strukturami mającymi mu pomagać sprawować "sprawiedliwość" (przepraszam za ten skrót myślowy). Czym się będzie zajmował?

    Władza publiczna:
    - pogłębiona decentralizacja władzy publicznej poprzez przekazanie jak największej ilości kompetencji samorządowi wojewódzkiemu, włącznie ze stanowieniem sądów wojewódzkich i formacji mundurowych, podatków etc. co mogłoby odciążyć sądownictwo państwowe

    To mi brzmi jak państwo federalne... Uważam jednak, że podział powinien wyglądać następująco: rząd i jednostki terenowe rządowe - funkcje kontrolne; samorząd - rządzimy na podstawie stanowionego prawa. Muszę się zastanowić jak się to bedzie miało do trójpodziału władzy.
    - oparcie funkcjonowania gmin o model spółki prawa handlowego, w której zatrudnia się managerów jako organy wykonawcze

    Nie zawsze chodzi o pieniądze. Kontrola wydatków tak, ale ważna jest też misja społeczna non profit.
    - likwidacja durnych obowiązków administracyjnych - dowodów osobistych, obowiązku meldunkowego, nadmiernej biurokracji w prostych sprawach jak rejestracja samochodu, zakładanie działalności gospodarczej, etc.

    Nadmierna biurokracja z tym się zgadzam (rozwój e-administracji). Likwidacja dowodów osobistych - mam mieszane uczucia. Likwidacja obowiązku meldunkowego - paraliż organizacyjny (jak sobie wyobrażasz działania takich służb jak policja, prokuratura czy zwykłych urzędów gminy? Państwo musi wiedzieć, kto mieszka na jego terenie)

    Kto da więcej :D ?

    Ja dam więcej tylko że wieczorem :)

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    14.09.2007, 14:15

    Chciałbym tu jeszcze dodać, abyśmy nie używali tutaj słów takich jak: "przeciętnemu Kowalskiemu, większość ludzi itp." tylko używali "ja sądzę, ja uważam itd.". A z tej prostej przyczyny, że nie znamy poglądów większości (czy ktoś zrobił sondę wśród 20mln Polaków? bo to jest większość). Używanie słów "większość, przeciętny" powoduje, że toczymy puste dyskusje nie poparte niczym. Bądźmy sobą i mówmy o własnych poglądach a nie cudzych.

    Wieczorem napiszę większy post z MOIMI przemyśleniami jak zadziałać :)

    Tymczasem, do przeczytania :]

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    14.09.2007, 11:51

    Drogi Radku!

    Uporządkuj proszę tę dyskusję, bo zaczyna to przypominać takie jedno coś co widziałem przez przypadek w TV (obrady Sejmu :])

    Postanówmy, czy bierzemy się za przemyślenia i dysputy koncepcyjne czy pasujemy, bo sami się podzielimy na tych co sądzą, że się uda i na tych co myślą, że się nie uda i będziemy toczyć puste dysputy przekonując do swoich racji.

    Ja myślę, że to może się udać, jeśli ktoś uważa przeciwnie to może założy osobną grupę?

    Myślę także, że kazda z obecnych partii ma coś ciekawego do zaproponowania. Trzeba tylko wybrać te najlepsze rozwiązania. Nie ma partii, która w 100% ma super program tylko CIEMNY LUD na nią nie głosuje (dotyczy programu UPR [ukłon w stronę Michała] - są tam fajne pomysły ale jest też sporo "abstrakcji filozoficznej").

    I've had a dream... (M.L.King)

    Ja także mam marzenie, a Wy?

    Pozdrawiam,

    Tomek.

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    13.09.2007, 23:23

    Michał M.:
    Towarzysze o czym Wy tutaj...? tow.Stalin nie żyje.....

    Podałem to dla przykładu i nie należy tego odczytywać dosłownie.

    Anyway... Trzeba się zmierzyć z dwoma bardzo dużymi problemami:
    1) Wiele rodzin wycierpiało za komuny. I teraz trzeba zdecydować czy "babramy się" w przeszłości i rozliczamy decydentów (to chyba się dzieje od 1989roku) lub decydujemy się, że każdy Polak wybacza przeszłość (brzmi to utopijnie). Może ustanowimy, że np. osoby urodzone po 1970 roku (max. 18-19lat w 1989r.) są czyste i tylko one mogą pełnić funkcje publiczne i pracować w organizacji. Nie wiem... Przeszłość się za nami ciągnie i myślę, że powinien powstać osobny wątek do rozpatrzenia tego.

    2) Opinia Polaków na temat ludzi zamożnych. "On jest bogaty tzn. nakradł i korumpował wszystkich naokoło". "Nie bedziemy budować Polski dla bogaczy! (czyli wszystkim po równo udzielimy biedy)". "Bogacze to wyzyskiwacze i bogacą się naszą krwawicą".
    Zatem problem jest poważny, bo w czasie wyborów, niemal każda partia mówi: "rozliczymy oligarchów z majątku (zagrabionego ludowi pracującemu w domyśle)".

    Liczę na wasze opinie w tym temacie :)

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Ugrupowanie Ludzi Myślących w temacie Ugrupowanie Ludzi Myślących
    13.09.2007, 22:34

    Chciałbym się do tego pomysłu dołączyć.

    Jednakże chcę zauważyć, że każdy rząd i partie startujące do parlamentu głoszą, że tylko oni stworzą rząd "fachowców".
    Uważam, że nie potrzebujemy rządu fachowców... (patrz prof. Religa - to że jest wybitnym kardiochirurgiem nie znaczy że jest doskonałym ministrem zdrowia). Sądzę, że potrzebujemy przede wszystkim odważnych ludzi, liderów, którzy skupią wokół siebie fachowców... potrzebujemy odważnych ludzi, którzy pójdą "pod prąd". Niestety, polskie społeczeństwo lubi jak mu się obieca przywileje i zapewni igrzyska.

    Druga sprawa, uważam, że państwo powinno być mniej opiekuńcze. Sami musimy o siebie zadbać. Jestem za administracyjną i kontrolną (w sferze prawa) rolą państwa. Pomocą róznym grupom potrzebującym wsparcia powinny się zając organizacje pozarządowe. One potrafią lepiej dysponować środkami, które trafiają do odpowiednich ludzi.

    Jestem całym sercem z Wami. "Rozwalmy ten układ".

    Wiem, że wielu ludzi było prześladowanych za komuny (mój dziadek spędził kilka lat za Stalina, był w AK), ale dla dobra nas wszystkich musimy myśleć o przyszłości zamiast o przeszłości, bo przyszłość to jest teraźniejszość tyle że jutro.

    Pozdrawiam serdecznie!Tomasz Wylandowski edytował(a) ten post dnia 13.09.07 o godzinie 22:35

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Zamówienia publiczne w temacie Ubezpieczenia na życie a zamówienia publiczne
    7.08.2007, 10:44

    Dzień dobry.

    Ja niestety nie spotkałem się z takową interpretacją, ale mogę się podzielić swoimi uwagami.

    Jeżeli składkę będą płacić pracownicy to nie zachodzą przesłanki do stosowania ustawy, ponieważ Zamawiający jest tylko dysponentem a nie właścicielem środków pieniężnych.
    Uruchamiając taki program (ubezpieczeń na życie dla pracowników) dobrze jest mieć zgodę pracownika na włączenie do takiego programu (ktoś może nie chcieć lub może mieć swoje własne ubezpieczenie).

    Problemem może być sytuacja, w której Zamawiający zwiększa podstawę wynagrodzenia (tak, aby wartość netto wypłaty się nie zmieniła) w przypadku, gdy pracownik nie chce przystąpić do programu. Problemem może być w tym wypadku równość według prawa. Jeżeli wszyscy dostają podwyżkę, zeby zrekompensować składkę, to Ci co nie zostali włączeni do programu także powinni.

    Jeżeli podwyżka ma zrekompensować składkę dla ubezpieczyciela to trzeba to racjonalnie wyjaśnić, gdyż może zajść podejrzenie nieracjonalnego dysponowania srodkami publicznymi i narażanie SP na utratę jakiejś części dochodu. Dobrym rozwiązaniem jest uzasadnienie o bardzo dobrych wynikach finansowych i w zwiazku z tym "niewielka podwyżka dla pracowników sie należy :)". Jeżeli przedsiębiorstwo jest dotowane z budżetu, to trzeba uzasadnić to jeszcze inaczej.

    No ale ekspertem w tym zakresie to nie jestem :)

    Pozdrawiam,

    Tomek.

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Zamówienia publiczne w temacie Gwarancja na towar
    24.07.2007, 22:45

    Wiecie, czegoś tu nie rozumiem w tym przykładzie... Skoro Zamawiający ustala długość gwarancji to po co przyznaje punkty za to? Przecież jak coś jest obligatoryjne (na coś tam 3 lata, a na coś innego 1 rok) to po co to punktuje?

    A może chodzi o Wykonawcę, który daje gwarancję w ofercie na coś 3 lata a na coś 1 rok. Według mnie, jeśli tak jest, to trzeba uważać jak to było sprecyzowane w SIWZ żeby nie zostać odrzuconym z art.89 ust.2 :)

    Tomek.

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Zamówienia publiczne w temacie Komentarz do Ustawy Prawo Zamówień Publicznych
    13.06.2007, 19:16

    Najlepszym wyborem jest komentarz T. Czajkowskiego. Możesz go sobie ściągnąć ze strony http://uzp.gov.pl w dziale Publikacje.

    Pozdrawiam,

    Tomek.

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Zamówienia publiczne w temacie Jaki powinien być naliczony podatek VAT 7% czy 22%
    13.06.2007, 19:11

    Witaj,

    uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostawić ten wybór Wykonawcy. W razie rozbieżnych ofert mozna zapytać na jakiej podstawie zastosowano stawki.

    Pozdrawiam

    Tomek

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Zamówienia publiczne w temacie Znaczki skarbowe i opłacanie pełnomocnictw
    6.04.2007, 00:05

    Jak na razie nikt mi nie zakwestionował pełnomocnictwa ani wyjasnień jeśli musiałem udzielić.

    Tomek

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Zamówienia publiczne w temacie Znaczki skarbowe i opłacanie pełnomocnictw
    19.03.2007, 19:03

    Na reszcie ktoś się zlitował w MF.

    I to chyba koniec tego wątku.

    Tomek.

  • Tomasz Wylandowski
    Wpis na grupie Zamówienia publiczne w temacie Znaczki skarbowe i opłacanie pełnomocnictw
    7.02.2007, 18:40

    Anna W.:

    Tomku a możesz szerzej rozwinąć co znaczy: dokładne sprecyzowanie treści pełnomocnictwa, masz może jakieś pomocne zapisy dot. tego sprecyzowania?
    Z tą opinią się już spotkałam, aczkolwiek nadaleś nowe światło na zastosowanie tego w praktyce.


    No powiem szczerze, że nie zaryzykuję podania odpowiedniej treści, ponieważ różnie to bywa z "Z" i sam zawsze opłacam pełnomocnictwo. Podałem tę informację jako pewną możliwość, lecz nie jestem prawnikiem, aby powiedzieć "TAK! to jest ta treść przy której nie musicie płacić 17zł."

    Pozdrawiam

    Tomek.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do