Patryk Rak

Wrocław, dolnośląskie

Umiejętności

Arduino Microsoft Excel Microsoft Word Python Microsoft PowerPoint Raspberry Pi C++ podstawy

Języki

polski
ojczysty
angielski
dobry
francuski
podstawowy

Projekty

Pupilometr oparty o Raspberry Pi!
Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o obszary elektroniki medycznej? Badasz efekty psychologiczne i potrzebujesz nowego narzędzia? A może po prostu masz w domu nieużywane Raspberry Pi i zastanawiasz się, jak je mądrze wykorzystać?

Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, to MUSISZ zapoznać się z moim projektem!

Pupilometr SE to darmowa odpowiedź w stylu open-source na koszty i możliwości komercyjnie oferowanych pupilometrów. Za ułamek ceny sprzętu, z podstawową wiedzą programistyczno - elektroniczną, zbudujesz coś, co realnie może przydać Ci się m.in. w badaniach nad emocjami. Jedyne czego potrzebujesz to Raspberry Pi, dedykowana kamera i trochę chęci :)

Ale zaraz - pewnie zapytasz, czym jest pupilometria? Na to pytanie, w ponad 6000 słowach, odpowiedź znajdziesz na stronie projektu - w obszernym wprowadzeniu do tematyki pomiarów pupilometrycznych. A jeśli liczba słów Cię przeraziła - specjalnie dla Ciebie nagrałem również prezentacje w formie wideo!

ZAPRASZAM!
Seria projektów elektromiograficznych Arduino
Pewnie nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że urządzenie, na którym to czytasz, obsługujesz za pomocą mięśni. Twoją ciekawość natomiast może wzbudzić moje pytanie - czy na pewno?

O tym, że z mięśni - do sterowania urządzeniami - można korzystać nieco inaczej, będziesz mógł przekonać się, zapoznając się z tym projektem. Dowiesz się m.in. jak właściwie działa Twój układ ruchu, jak mózg wydaje "komendy" Twoim kończyną oraz samemu spróbujesz "przechwycić" te sygnały i wykorzystać je do sterowania ... bombą.

Zobacz sam!
Projekt labolatorium "Hardwarowa Pracownia Aparatury Medycznej" na Politechnice Częstochowskiej
Każdy, kto musiał kiedyś wcielić się w rolę nauczyciela wie, że nie jest to wcale takie proste. Przekazanie wiedzy to nie wszystko - trzeba zrobić to w sposób przystępny, ciekawy i - co najważniejsze - skrojony pod odbiorców.

A kto, jak nie sam odbiorca, będzie wiedział najlepiej, czego potrzebują słuchacze?

Stąd narodził się pionierski pomysł zaprzęgnięcia studentów do zaprojektowania zajęć, które prowadzone byłyby dla ich równieśników. I jak się pewnie już domyślasz - to ja byłem osobą po drugiej stronie barykady oświaty :)

W tym projekcie znajdziesz zestaw pięciu (z dziesięciu) ćwiczeń laboratoryjnych opartych o platformę Arduino, które wykonałem na te potrzeby. Każde z nich posiada osobne wprowadzenie, przykładowy problem do rozważenia oraz zadania pomagające utrwalić zadaną tematykę. Całość zaprojektowana została tak, by - z początku zupełnie niezaznajomione z tematem osoby - pod koniec kursu były w stanie wykonać samodzielnie własny układ.

Zanim jednak pomyślisz "kolejne nudne laborki, których miałem tysiące na studiach" - zachęcam Cię do zapoznania się z tym projektem. Będziesz zaskoczony!

Edukacja

Logo
Inżynieria Biomedyczna, magisterskie
Politechnika Wrocławska
Logo
Inżynieria Biomedyczna, inżynierskie
Politechnika Częstochowska

Specjalizacje

IT - Rozwój oprogramowania
Programista Python