Leszek Olesiński

Nieruchomości Leszek Olesiński
Kutno, łódzkie

Umiejętności

Prawo jazdy kat B prawo języki obce Administracja Publiczna nieruchomości Kwalifikacje pedagogiczne Procesy rekrutacyjne komputery inwestycje łatwość nawiązywania kontaktów i dostosowywanie się do nowych warunków

Języki

angielski
dobry
rosyjski
dobry
ukraiński
podstawowy

Doświadczenie zawodowe

Logo
własciciel
Nieruchomości Leszek Olesiński
www.centerofpoland.pl
Logo
Dyrektor Administracyjny/ Prokurent
Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.
Obsługa organów spółki, organizacja firmy, bezpieczeństwo, odzyskiwanie należności na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych, handel, inwestycje, w tym na terenie Ukrainy, pozyskiwanie środków zewnętrznych, plany i estrukturyzacja firmy, pozostałe zagadnienia dotyczące funkcjonowania firmy
Logo
obsługa prawna
Kancelaria Radcy Prawnego Ryszarda Kowalczyka
Obsługa prawna podmiotów gospodarczych.
Obsługa administracyjna kancelarii.
Sąd Rejonowy
Radca Kolegium d/s Wykroczeń
Sąd Rejonowy w Kutnie
Obsługa prawna Kolegium d/s Wykroczeń przy Sądzie Rejonowym w Kutnie. Prowadzenie biura. Szkolenie członków kolegium. Organizacja i prowadzenie wokand.
Logo
Dyrektor
BUH Torpis Sp. z o.o.
Prowadzenie spółki zajmującej się pośrednictwem handlowym.
Logo
Inspektor
Izba Skarbowa w Płocku
Rozliczanie podatków majątkowych.
Logo
robotnik w chłodni/zaopatrzeniowiec/Szef Zespołu Handlowego
Zakład Drobiarski w Kutnie
Praca w chłodni i magazynach.
Zaopatrzeniowiec.
Na zakończenie kierowanie zespołem handlowym oraz zespołem chłoni i magazynów wyrobów gotowych,a w tym sprzedaż i współpraca z chłodniami zewnętrznymi. .

Szkolenia i kursy

11/1997 Efektywna komunikacja Organizator: ACDI Barbara Ludwig Dodatkowe informacje: Agricultural Cooperative Development International

06/2004 Kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa Organizator: Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Zakres tematyczny: Komercjalizacja i prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych, pomoc publiczna dla przedsiębiorców, zasady działalności przedsiębiorstw, spółki handlowe, związki zawodowe, restrukturyzacja przedsiębiorstw, prawo upadłościowe i postępowania naprawcze, rachunkowość i finanse w przedsiębiorstwie, metody wyceny wartości przedsiębiorstw, biznes plan, rynek kapitałowy w Polsce, marketing w przedsiębiorstwie, zarządzanie przedsiębiorstwem, elementy prawa cywilnego. Kompetentni wykładowcy.
05/2008 Inwestycyjne interesy za granicą -Twoja firma na Ukrainie Organizator: Międzynarodowe Centrum Informacyjne w Kijowie Zakres tematyczny: regulacje prawne dotyczące inwestycji zagranicznych na Ukrainie, formy prowadzenia działalności, informacje celno-podatkowe, praktyczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej, obsługa prawno-finansowa firm zagranicznych. Kontakty bezpośrednie.
11/2008 Prawne zagadnienia działalności gospodarczej na rynku ukraińskim Organizator: Instytut Integracji Europejskiej w Rzeszowie Zakres tematyczny: obowiązujące przepisy oraz problemy spotykane na rynku ukraińskim wymiana praktycznych doświadczeń.
11/2011 Przeprowadzenie oceny pracowniczej Organizator: Akademia Skutecznego Działania Iwony Majewskiej-Opiełki Zakres tematyczny: dwuetapowe szkolenie wraz z elementami ćwiczeń praktycznych dla zarządu firmy i kierowników działów i zespołów.
12/2011 Ochrona własności intelektualnej Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Kutnie : prowadzący szkolenie w ramach programów wspomaganych przez UE - Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OICPoland"
04/2013 Auditor Wewnętrzny Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego z normami ISO 9001:2004; ISO 14001:2004; PN-N-18001:2004 Organizator: DEKRA Solutions Sp. z o.o.
1-5/2014 Szkolenia zawodowe w ING Bank Śląski SA
kredyty hipoteczne i inne produkty bankowe (w ramach współpracy jako przedstawiciel banku budujący sieć mobliną obsługi kredytów hipotecznych)
1-6/2014 Szkolenie zawowe w Warta SA
agnet ubezpieczeniowy
02/2015 Zielone światło dla MŚP Organizator: Profesjonalne Szkolenia Informatyczne Laura Gielewska w Bydgoszczy Finansowanie: współfinansowanie Unia Europejska ze środków EFS
11/2016-01/2017 Kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa Organizator: Łódzka Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Bieżący stan prawny oraz zagadnienia dotyczące zarządzania i kontroli finansowej przedsiębiorstw.
Samokształcenie i inne formy szkoleń:
Samoszkolenie - pernamentnie:
Bieżące, dostępne szkolenia tematyczne oraz prasa fachowa i pozyskiwanie informacji ze stron rządowych i tematycznych.

Edukacja

Logo
BHP, studia podyplomowe
Lodz University of Technology
Logo
Obrót Nieruchomościami, studia podyplomowe
Uniwersytet Łódzki
Logo
Podyplomowe Zamówienia Publiczne, studia podyplomowe
UMK Toruń
Logo
Prawo i Administracja, magisterskie
UW

Specjalizacje

Edukacja/Szkolenia
Szkolenia
Human Resources/Zasoby ludzkie
Kadry i płace
Nieruchomości
Sprzedaż/Wynajem/Cena
Nieruchomości
Utrzymanie/Zarządzanie nieruchomościami
Prawo
Inne

Zainteresowania

Film - epizody aktorskie w różnych produkcjach, a czasem statystowanie
Książka - historia, socjologia, biznes.
Muzyka - dobra z różnych gatunków, gra na perkusji.
Tworzenie - zdjęcia, pisanie krótkich tekstów.

Inne

tel.: 602455629 e-mail: l.olesinski@centerofpoland.pl
Doświadczenie zawodowe – wybrane elementy w odniesieniu do działalności w sferze gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczenia związanego z obrotem i zarządzaniem nieruchomosciami oraz wielu lat pracy w strategicznej firmie zajmującej się obszarem hodowli buraka cukrowego i związanego z nią nasiennictwa .
W całej mojej karierze zawodowej miałem do czynienia z pracą z ludźmi oraz zewnętrznymi klientami firm i instytucji, a także z organizacją pracy i zarządzaniem . Miałem też do czynienia z zagadnieniami obsługi prawnej oraz z prawem karnym. Zdobywałem je pracując w Sądzie Rejonowym w Kutnie na stanowisku Radcy Kolegium do spraw Wykroczeń oraz w Kancelarii Radcy Prawnego Ryszarda Kowalczyka.
Ważnym doświadczeniem była praca z ludźmi w ramach przedsiębiorstw , w których pracowałem. Pracowałęm jako pracownik w dziale zajmującym się obsługą gospodarczą Urzędu Miejskiego w Kutnie ponad pięć lat. Byłem tam również specjalistą do spraw bhp. Ponadto byłem przełożonym całych działów w róznych urzędach i przedsiębiorstwach. Najdłużej szefowałem działowi administracyjnemy w KHBC Sp. z o.o.. Tutaj poza kwestiamui organizacyjnymi i prawnymi, odpowiadałęm za pracę podległych mi pracowników gospodarczych, którzy obsługiwali budynki i otoczenie siedziby Zarządu naszej spółki. Praca na tych stanowiskach nauczyła mnie współpracy z innymi pracownikami i działami firm i urzędów administracji państwowej i samorządowej. Potrafię też dzięki temu, oraz osobistemu wykonywaniu wielu prac, oceniać i szanować pracę na każdym stanowisku pracy, od tych najniższych do najwyższych szczebli kierowniczych.
Aktualnie prowadzę działaność gospodarczą w mojej firmie NIERUCHOMOŚCI Leszek Olesiński - NIP 7751013254. Narynku nieruchomości mam kontakt z różnymi klientami i ich neruchomościami, a w tym nieruchomosciami komercyjnymi. Wiedzę doryczącą zarządznia i obrotu nieruchomosciami pozyskiwałem juź w trakcie studiów ucząc się na Wydziale Prawa i Admnistraciji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskałem tytuł mgr administracji, a następnie absolutorim zna kierunku prawo. Miałem tez uzgodniony temat doktoratu, który był związany z obrotem nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Niestety kwestie rodzinne nie pozwoliły mi tego dokończyć. Ponadto ukończyłem studia podyplomowe w zakresie obrotu nieruchomościami na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Nieruchomościami w praktyce zajmowałęm się też w wielooodziałowej firmie, jaką jest Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o., gdzie byłem Dyrektorem Administracyjnym i Prokurentem. Zdobyłem tam szereg doświadczeń biznesowych.
Poza tym uczestniczę w programach szkoleń organizowanych w ramach finannsowania z funduszy unijnych. Jestem zaangazowny w programy aktywizacji zawodowej w tematach tworzenia bizmnesplanów oraz prowadznia spraw kadrowo-płacowych jak też w ogólnym szkoleniu pracowników adminsitracyjno-biurowych.
W mojej 17-letniej pracy, u ostatniego pracodawcy, tzn. w Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o. zajmowałem się wieloma zagadnieniami z racji pełnionych funkcji. Od 2005 r. byłem Dyrektorem Administracyjnym i Prokurentem Spółki.
Największym wyzwaniem były kwestie restrukturyzacji firmy oraz wypracowanie strategii działania. Rozpatrywaliśmy w tym zakresie wiele różnych wariantów. Na temat kilku z nich prowadzone były rozmowy na najwyższych szczeblach zarządzania i nadzoru nad spółkami strategicznymi w zakresie hodowli roślin oraz nad spółkami Skarbu Państwa związanymi pośrednio i bezpośrednio z funkcjonowaniem naszej Spółki. Rozmawialiśmy również z zainteresowanymi, potencjalnymi inwestorami z kraju i zagranicy. W związku z powyższym uczestniczyłem też w rozmowach i negocjacjach związanych z restrukturyzacją i ewentualną prywatyzacją naszej Spółki na szczeblu kierownictwa ANR i Ministerstwa Rolnictwa. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że dzięki mojej pracy, nawiązanym kontaktom bezpośrednim i nabytej wiedzy mam pewne pomysły związane z dalszym funkcjonowaniem hodowli buraka cukrowego w Polsce, powstałe również dzięki kontaktom z naukowcami zajmującymi się tymi zagadnieniami i zapoznaniem się z szeregiem raportów tworzonych przez konsultantów ANR.
Otrzymywałem różnorodne zadania, a w tym inwestycyjne, łącznie z prowadzeniem i koordynowaniem całych inwestycji. Uczestniczyłem również w procesach pozyskiwania środków zewnętrznych na działalność spółki - fundusze PHARE oraz środki z ARiMR z Poznania i Kielc (ze względu na wieloodziałową działalność naszej firmy), a także z PARP.
Dbałem o jakość naszych umów na wszystkich kierunkach działania firmy, szczególną uwagę przykładając do kwestii bezpieczeństwa obrotu oraz zabezpieczenia finansowego naszej firmy. Prowadziłem kwestie zamówień publicznych, jeżeli zachodziła taka potrzeba, kontaktując się przy tym bezpośrednio z kierownictwem Urzędu Zamówień Publicznych.
W zakresie handlu współpracowałem z Działem Handlowym przy tworzeniu umów i zasad współpracy, uczestnicząc często w bezpośrednich spotkaniach z naszymi kontrahentami z rynku krajowego, jak również spoza Polski. Duża część mojej pracy w tym zakresie dotyczyła rynków wschodnich, tzn. krajów WNP, takich jak Rosja, Białoruś czy Ukraina. Osobiście zajmowałem się tworzeniem od zera rynku dla cukru pozyskiwanego w ramach rozliczeń naszych dostaw do cukrowni. Zadanie, pomimo dużych trudności mogę określać jako sukces. Handel ten trwał kilka lat i systematycznie rosły obroty. Ponadto zajmowałem się tworzeniem naszej spółki na terenie Ukrainy, a następnie wycofaniem się z tego rynku, po nadejściu kryzysu finansowego. Sukcesem było wycofanie się bez żadnych zaległych zobowiązań i rozliczenie dostaw z kontrahentami. Wcześniej handlem zajmowałem się w ramach własnej działalności oraz w przedsiębiorstwach. Dotyczyło to pośrednictwa handlowego, handlu mięsem w Zakładach Drobiarskich w Kutnie oraz usług.
Zajmowałem się też trudnymi nieruchomościami w Spółce i porządkowaniem ich stanu. Pomimo problemów własnościowych i faktu, że byliśmy Spółką nadzorowaną przez Agencję Nieruchomości Rolnych, udało mi się doprowadzić do uporządkowania tych kwestii, pomimo wielu oporów ze strony nadzorujących transakcje ministerstw i urzędów centralnych. Prowadziłem z ich przedstawicielami, również na najwyższych szczeblach, bezpośrednie rozmowy i organizowałem niezbędne spotkania. Starałem się też mieć wpływ na bieżące procedury z tym związane.
Odpowiadałem za cały sektor spraw pracowniczych, odpowiadając za kadry, współpracę z instytucjami i urzędami związanymi z procesami zatrudnienia i pracy oraz ze związkami zawodowymi. Moim zadaniem było też rozwiązywanie wszelkich problemów w zakresie organizacji pracy. Jako prokurent i Dyrektor Administracyjny KHBC Sp. z o.o. często musiałem samodzielnie podejmować decyzje związane ze sprawami pracowniczymi. Prowadziłem w związku z tym także sprawy związane z restrukturyzacją firmy, gdzie mieliśmy do czynienia ze zwolnieniami grupowymi oraz likwidacją dwóch oddziałów, mających statusy odrębnego zakładu pracy oraz centralizacją zarządzania.
Bezpośrednio współpracowałem ze służbą bhp. Sam także posiadam aktualne uprawnienia w tym zakresie. Technikiem bhp zostałem w roku 1982, a w roku 2013 skończyłem podyplomowe studia bhp na Politechnice Łódzkiej.
Pracując wcześniej w różnych urzędach i instytucjach oraz w przedsiębiorstwach zdobywałem doświadczenie, zarówno z zakresu kierowania zespołami ludzkimi, jak i wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania oraz prawa, logistyki i handlu. Wykonując różne funkcje musiałem też rozwijać swoją wiedzę z zakresu techniki i różnych technologii produkcyjnych. Próbowałem też swoich sił we własnej firmie w sferze usług handlowych.
Cały czas podnosiłem swoje kwalifikacje zawodowe, co pokazuje moje c.v. Nie mam problemów z uczeniem się jak również z nawiązywaniem nowych kontaktów i budowaniem relacji partnerskich. Co do kierowania zespołami ludzkimi doświadczeń nabierałem w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach. Ostatnio byłem uczestnikiem kursu dla kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Pństwa, organizowanego przez Łódzką Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości. Kurs zakończył się 21 stycznia bieżącego roku.
W ramach swojej działaności gospodarczej byłem też przedstawicielem ING Bank Ślaski S.A., a moim zadaniem było tworzenie mobilnej sieci zewnętrznej na terenie województwa łodzkiego. Miałem też zawarte umowy o współpracy z kilkoma bankami.
Od jesieni 2016 roku uczestniczę jako osoba szkoląca w szkoleniach organizowanych w ramach programów unijnych. Rozpocząłem w roku 2016 od prowadzenia osób przygotowujących swoje biznesplany w ramach prtogramów aktywizacji zawodowej połączonej z dofinansowaniem. W roku 2017 przeprowadziłem około 1000 godzin szkoleń dla pracowników administracyjno-biurowych oraz specjalistów do spraw kadr i płac, a także związanych z konsultacjamimosób realizujących bswoje przedsięwzięcia gospodarcze w ramach programu dofinansowania . W roku 2017 skonczyłem też podyplomowe studia, zdobywając kwalifikacje pedagogiczne. Rok 2018 i 2019 to kolejne szkolenia pracowników biurowych, gospodarczych, sprzedawców i pracowników kancelaryjno-archiwalnych i pracowników służb socjalnych oraz konsultacje i oceny kolejnych biznesplanów. Szkolenia odbywały się na terenie województwa wielkopolskiego oraz łódzkiego,i kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.
Kutno, dnia 01.07.2019 r. Z poważaniem /-/ Leszek Olesiński

Grupy

Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Łódzki powstał 24 maja 1945 roku jako kontynuator dorobku wcześniejszych instytucji działających w okresie międzywojennym w Łodzi. Obecnie jest jedną z największych polskich uczelni.
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski, założony w 1816 roku, jest największą polską uczelnią i jednocześnie jedną z najlepszych w kraju.