Jan Powęzka

Starostwo Powiatowe w Kraśniku
Kraśnik, lubelskie

Języki

polski
ojczysty
angielski
dobry
rosyjski
podstawowy

Doświadczenie zawodowe

Logo
Specjalista ds. Ochrony Środowiska
Specjalista do spraw ochrony środowiska
Świadczę kompleksowe usługi w zakresie opracowania dokumentacji środowiskowych. Moją misją jest oferowanie usług o najwyższych standardach oraz profesjonalna obsługa klienta. Chętnie pomogą Państwu i wskażą najlepsze rozwiązania w zakresie ochrony środowiska dopasowane do Państwa potrzeb.
Świadczę usługi dla szerokiej grupy odbiorców. Moimi Klientami są zarówno samorządy lokalne, inwestorzy indywidualni jak i duże zakłady produkcyjno-przemysłowe. Pomagam w uzyskaniu wszelkich pozwoleń oraz decyzji administracyjnych w ochronie środowiska, sporządzamy opracowania i ekspertyzy. Gwarantuję pełne zaangażowanie w prowadzone przeze mnie sprawy oraz rzetelne i terminowe wykonywanie zleceń.

Oferuję kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony środowiska, w tym pomoc w opracowaniu m.in. dokumentacji środowiskowych.
Logo
Inspektor
Starostwo Powiatowe w Kraśniku
- Organizowanie wykonywania zadań określonych w aktach prawnych naczelnych organów władzy i administracyj, organów powiatu oraz zarządzeniach Wojewody.
- Realizacja zadań wynikających z uchwał Rady i Zarządu dotyczących spraw w zakresie budownictwa w gm. Kraśnik, gm. Annopol i gm. Gościeradów.
- Prowadzenie postępowań administracyjnych w indywidualnych sprawach z zakresu budownictwa w gm. Kraśnik, gm. Annopol i gm. Gościeradów.
- Rozpatrywanie interpelacji, wniosków i postulatów posłów, senatorów, członków sejmiku wojewódzkiego, radnych, ludności oraz przygotowanie propozycji ich załatwienia w sprawach z zakresu budownictwa w gm. Kraśnik, gm. Annopol i gm. Gościeradów.
- Współdziałanie z jednostkami państwowymi, spółdzielczymi, organizacjami społecznymi i organami samorządu terytorialnego w realizacji zadań z zakresu budownictwa w gm. Kraśnik, gm. Gościeradów i gm. Annopol.
- Przygotowanie i przedstawianie innym organom projektów i sprawozdań ocen, analiz i bieżących informacji o realizacji powierzonych zadań.
- Wykonywanie zadań wynikających z: powiatowego planu organizacyjnego przewidzianego w strategii Bezpieczeństwa RP, Planu Reagowania Kryzysowego i Planu Obrony cywilnej Powiatu Kraśnickiego oraz zadań ochrony przeciwpożarowej w zakresie ustalonym odrębnymi przepisami.
- Organizowanie i podejmowanie niezbędnych przedsięwzięć w celu ochrony informacji niejawnych.
- Rozpatrywanie skarg kierowanych do Starosty i wydziałów, badanie zasadności skarg, analizowanie źródeł i przyczyn ich postawienia, podejmowanie działań zapewniających należyte i terminowe załatwienie skarg, przyjmowanie interesantów i udzielanie im wyjaśnień oraz opracowywanie niezbędnych informacji o załatwieniu skarg i wniosków.
- Opracowywanie materiałów z obowiązującą sprawozdawczością.
- Realizacja zadań wynikających z ustawy o dostępie do informacji publicznej.
- Współpraca z organizacjami pozarządowymi w zakresie kompetencji wydziału.
- Przygotowywanie zgody bądź odmowy na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych.
- Przygotowywanie postanowień dotyczących usunięcia nieprawidłowości w projekcie budowlanym oraz uzupełnianie braków w składanych zgłoszeniach.
- Przygotowanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zatwierdzeniu projektu budowlanego.
- Przyjmowanie zgłoszeń o zamiarze budowy oraz wykonywania robót budowlanych, nie objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę.
- Nakładanie obowiązku uzyskania pozwolenia na rozbiórkę obiektów budowlanych.
- Prowadzenie rejestru pozwoleń na budowę i rejestru zgłoszeń dla gm. Kraśnik, gm. Annopol i gm. Gościeradów.
- Przygotowywanie decyzji o przeniesieniu pozwolenia na budowę.
- Przygotowywanie pozwolenia lub przyjmowanie zgłoszeń na zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego.
- Przygotowywanie zaświadczeń na podstawie posiadanych dokumentów.
- Przygotowywanie innych spraw zleconych przez Kierownika Wydziału.
- Załatwianie wszystkich spraw z zakresu działania Referatu Budownictwa oraz wydawania i podpisywania w imieniu - Starosty Kraśnickiego decyzji administracyjnych, postanowień, zaświadczeń podczas nieobecności kierownika Referatu Budownictwa.
Logo
Koordynator Projektu
Starostwo Powiatowe w Kraśniku
- Bieżące zarządzanie projektem zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym.
- Koordynacja pracy zespołu projektowego, przedstawianie przełożonemu o stanie realizacji projektu, w szczególności o postępie rzeczowo-finansowym prac zgodnie z harmonogramem.
- Współpraca w przeprowadzeniu postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego związanego z realizacją projektu, udział w pracach komisji przetargowej.
- Doprowadzenie do podpisania umowy po przeprowadzonych procederach przetargowych.
- Koordynacja współpracy pomiędzy zamawiającym a wykonawca robót.
- Sprawdzenie realizacji przedmiotu zamówienia pod kątem zakresu rzeczowego i zgodności z umowa, obowiązującymi przepisami prawa, wytycznymi Instytucji Zarządzającej RPO WL.
Logo
REFERENT
Starostwo Powiatowe
- Wydawanie pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza.
- Wydawanie zezwolenie na udział w handlu uprawnieniami do emisji do powietrza gazów cieplarnianych.
- Wydawanie pozwoleń wodno-prawnych.
- Przyjmowanie zgłoszeń dotyczących eksploatacji instalacji, z której emisja nie wymaga pozwolenia, mogącej negatywnie oddziaływać na środowisko
Logo
Asysten posła
Biuro poselskie Posła Jana Łopaty
Logo
Stażysta
Starostwo Powiatowe w Kraśniku
Pracownik administracyjny, szeroki zakres obowiązków
Logo
Stolarz budowlany – malarz powłok drzewnych
„POL-SKONE” Spółka z o.o. w Lublinie
Stolarz budowlany – malarz powłok drzewnych

Projekty

Budowa infrastruktury Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Kraśnickiego
Projekt pn. „Budowa infrastruktury Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Kraśnickiego” realizowany przez Powiat Kraśnicki w latach 2012-2014 współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Działanie 4.1 Społeczeństwo informacyjne.
Realizacja projektu obejmujmowała budowę w Powiecie Kraśnickim infrastruktury systemu informacji przestrzennej (SIP) we wszystkich jego aspektach: informacyjnym (budowa i aktualizacja baz danych), funkcjonalnym (budowa i wdrożenie aplikacji i portali) i technicznym (zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania).
W wyniku zrealizowania projektu powstały bazy danych wspierające działania związane z zarządzaniem Powiatem oraz zapewniające świadczenie usług w formie elektronicznej wraz ze zwiększeniem ich zakresu, dostępności i jakości, szczególnie pod kątem wykorzystania informacji przestrzennej.
Gromadzone dane przestrzenne i opisowe będą dostępne w postaci zintegrowanej dla użytkowników wewnątrz Starostwa (poprzez sieć lokalną), jak również dla użytkowników zewnętrznych m. in.: urzędów gmin, powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, podmiotów gospodarczych, turystów, mieszkańców powiatu (poprzez Internetu, przy wykorzystaniu przeglądarki www). System będzie wykorzystywany również przez straże i służby odpowiedzialne za ład i bezpieczeństwo publiczne, szczególnie w sytuacji zagrożenia kryzysowego.
Celem bezpośrednim projektu pn. „Budowa infrastruktury Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Kraśnickiego” jest wdrożenie nowoczesnego, zintegrowanego systemu wspomagania zarządzania w jednostce administracji samorządowej z dodatkowym uwzględnieniem realizacji publicznych usług elektronicznych, poprzez rozbudowę zasobów informacyjnych, informatycznych oraz technicznych Powiatu Kraśnickiego.

Celami niniejszego projektu były :

1) osiągnięcie kompletności i możliwie najwyższej jakości kluczowych dla wszystkich użytkowników danych przestrzennych poprzez informatyzację i aktualizację zasobów źródłowych,
2) zwiększenie ilości i jakości usług świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku drogą elektroniczną jednostkom podległym, służbom i strażom, Gminom powiatu kraśnickiego, społeczeństwu, instytucjom i przedsiębiorstwom - poprzez wdrożenie nowych aplikacji i geoportali,
3) uzyskanie interoperacyjności z innymi węzłami IIP poprzez utworzenie metadanych geoinformacyjnych i ich publikację w portalu metadanych oraz wdrożenie usług INSPIRE,
4) zwiększenie świadomości i wiedzy mieszkańców powiatu kraśnickiego i całego regionu w zakresie informacji przestrzennej, SIP, społeczeństwa informacyjnego oraz posługiwania się IIP poprzez budowę i wdrożenie portalu dedykowanego SIP,
5) stworzenie odpowiednio wydajnej, skalowalnej i zapewniającej bezpieczeństwo w zakresie dostępu do danych (także wrażliwych) infrastruktury technicznej dla ISIP-PK poprzez rozbudowę istniejącej infrastruktury technicznej i modernizację sieci teleinformatycznej Starostwa.

Realizacja powyższych celów nie byłaby możliwa bez budowy w Starostwie Powiatowym w Kraśniku Systemu Informacji Przestrzennej, który za pomocą optymalnych procedur służących systematycznemu zbieraniu, aktualizowaniu, przetwarzaniu i udostępnianiu informacji umożliwi zgromadzenie w jednym miejscu danych przestrzennych oraz danych opisowych, wiążących się z przestrzenią, pochodzących ze wszystkich komórek organizacyjnych Starostwa.
Zakres obowiązków
Koordynator projektu

Edukacja

Logo
Zarządzanie Systemami Środowiska, magisterskie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Logo
Ochrona i Kształtowanie Środowiska Przyrodniczego, Studia Podyplomowe, magisterskie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Logo
Doradztwo do spraw projektow unijnych, Studia Podyplomowe, magisterskie
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Logo
Technika Rolnicza i Leśna, Specjalność: Technika Motoryzacji i Energetyki, magisterskie
Uniwersytet Przyrodniczy (Akademia Rolnicza) (Lublin)

Specjalizacje

Administracja biurowa
Inne
BHP/Ochrona środowiska
Specjaliści/Konsultanci
Budownictwo
Ekologiczne

Zainteresowania

Film, muzyka, sporty walki, bieganie, kolarstwo szosowe, żużel, 1 z 10

Inne

- Prawo jazdy kat. B,
- Bardzo dobra znajomość obsługi komputera i urządzeń peryferyjnych ( drukarka, skaner, fax, projektor, fotokopiarki itp.),
- Sprawna praca z wykorzystaniem pakietu biurowego Microsoft Office, programów pocztowych (Outlook),
- Umiejętność skutecznego wyszukiwania, selekcji i wykorzystania informacji.

Grupy

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Najstarsza prywatna uczelnia w Lublinie. Kształcimy na studiach licencjackich, inżynierskich , magisterskich i podyplomowych. Można studiować w języku polskim i angielskim a także on-line!