konto usunięte

Temat: "Postęp" w Europie

W tym wątku mam zamiar zamieszczać niezwykle doniosłe osiągnięcia biurokracji europejskiej. Komenatarze mile widziane :)

(gdyby ktoś zechciał wklejac podobne ciekawostki, proponuję zamieszać CAŁY tekst pod spodem + podawać link/źródło u góry, jako że część mediów kasuje po jakims czasie te arykuły, etc.)

na poczatek niezwykle istotny problem, myslę że bez uregulowania tej kwestii świat po prostu przestałby istnieć. :))

http://tnij.org/bbe6

i tekst, za Pulsem Biznesu/PAP:

"UE karci Francję za niedostateczną ochronę chomików (PAP)

Francja musi się przyłożyć do ochrony chomików żyjących na wolności. W przeciwnym razie może grozić jej sąd i grzywna w wysokości kilku milionów euro - ostrzegł w czwartek unijny komisarz ds. środowiska Stawros Dimas.
Dziko żyjący chomik europejski (Cricetus cricetus), występujący m.in. w Alzacji, to jeden z gatunków najbardziej zagrożonych wymarciem.

Zaniedbania w ochronie ze strony Francji mogą doprowadzić do tego, że zostanie pozwana do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Francja ma teraz dwa miesiące na odpowiedź.

"Kiedy europejski ssak, taki jak chomik, zbliża się do granicy wymarcia, przyroda wysyła pewien sygnał - powiedział Dimas. - Francja musi jak najszybciej i w pełni wdrożyć ustawodawstwo chroniące przyrodę".

Jego zdaniem sprawa ta wskazuje, że "zaczynamy niszczyć nasze ekosystemy w nieodwracalny sposób."

W Alzacji liczba tych ryjących nory w ziemi gryzoni spadła z ponad 1100 w 2001 roku do zaledwie 160 w 2007 roku - podała UE w oficjalnym ostrzeżeniu.

Naturalnym siedliskom chomików europejskich (we Francji nazywanych też alzackimi) zagraża przede wszystkim niekontrolowana urbanizacja, zagarniająca coraz większe obszary podmiejskie, oraz rolnictwo.

Komisarz przestrzegł Francję także przed rozszerzeniem rozbudowy atlantyckiego portu Saint Nazaire na mokradła. (PAP) "Hubert S. edytował(a) ten post dnia 06.06.08 o godzinie 11:56
Tomasz Paszek

Tomasz Paszek inwestycje,
nieruchomości,
webdesigning

Temat: "Postęp" w Europie

Od razu przypomina mi się hałas o tzw. dolinę Rospudy...

I tak się zastanawiam kto dał prawo temu całemu unijnemu "Trybunałowi" wydawać wyroki...

Pozdrawiam,
Tomasz Paszek
Bogdan Szymanski

Bogdan Szymanski inżynier OŹE

Temat: "Postęp" w Europie

jedyny postęp z jakim mamy do czynienia w UE to postęp biurokratyczny . Jak tak dalej pójdzie to dyrektywy unijne będą regulować nawet sposób w jaki mamy oddychać oczywiście po tym jak na powietrze wprowadzą podatki.

konto usunięte

Temat: "Postęp" w Europie

Kolejny kwiatek:

http://tnij.org/bb1t

"UE: Wszystkie konie i osły z elektronicznym chipem

Konie, osły i inne jednokopytne hodowane w Unii Europejskiej będą musiały mieć wszczepiony elektroniczny chip identyfikacyjny - ogłosiła Komisja Europejska.

Zdaniem KE pozwoli to na lepszą identyfikację tych zwierząt, dzięki czemu łatwiejsza będzie kontrola ich stanu zdrowia oraz przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu chorób zwierzęcych.

- Aktualny system identyfikacji jest przestarzały - powiedziała unijna komisarz ds. zdrowia Andrulla Wasiliu. - Dlatego musi zostać dostosowany do nowych technik identyfikacji.

Obecnie konie identyfikuje się - np. na potrzeby wyścigów - za pomocą opisu słownego i odręcznie wypełnionego diagramu.

Zgodnie z przyjętym w poniedziałek rozporządzeniem, każdemu hodowlanemu zwierzęciu jednokopytnemu będzie trzeba najpóźniej pół roku po urodzeniu wszczepić pod skórę chip, a także wydać mu dożywotni - paszport. Numer zakodowany w chipie i zapisany w paszporcie znajdzie się w bazie danych. Podobny system obowiązuje już w UE przy przewożeniu psów i kotów.

Nowe rozporządzenie, które oczywiście nie dotyczy zwierząt dziko żyjących, ma wejść w życie 1 lipca przyszłego roku."

konto usunięte

Temat: "Postęp" w Europie

kolejne pochody postępowych towarzyszy z UE, tym razem marnotrawienie publicznego grosza na łapówki dla farmerów/sadowników (nazywa się to "jabłka dla dzieci"):

http://tnij.org/bb3i

"Unia kupi dzieciom jabłka

Co roku Unia wyda 90 milionów euro na dofinansowanie owoców i warzyw dla dzieci w szkołach.
Unijna komisarz do spraw rolnictwa Mariann Fischer Boel przewiduje coroczne wspieranie tego przedsięwzięcia przez UE przy równoczesnym przekazywaniu identycznej sumy przez państwa członkowskie. Biedniejsze regiony będą traktowane odrębnie, z refundowaniem przez unijny budżet do 75 proc. wydatków na ten cel.

- Program ma skłonić młodych konsumentów do doceniania owoców i warzyw. Ogólnym celem programu w sprawie owoców i warzyw na szczeblu unijnym jest trwałe zwiększenie udziału owoców i warzyw w diecie dzieci w czasie, gdy kształtują się ich nawyki żywieniowe - głosi uzyskany przez Reutera dokument.

Program jest nadal sprawdzany przez inne resorty Komisji Europejskiej, które przed opublikowaniem dokumentu mogą wprowadzić w nim korekty wydatków. Współfinansowanie miałoby obowiązywać od początku roku szkolnego 2009/10.

- Ponieważ jest tendencja do częstszego występowania otyłości w grupach mniej uprzywilejowanych społecznie, program w sprawie owoców w szkołach miałby również pozytywny efekt społeczny, redukując nierówności zdrowotne - głosi dokument.

Przytacza również szacunki, według których przeciętne spożycie owoców i warzyw w UE wynosiło w 2006 roku 380 gramów na osobę dziennie - czyli poniżej rekomendowanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) minimum 400 gramów. Minimum to osiągnęło zaledwie osiem spośród 27 państw członkowskich Unii."
Szymon Robert I.

Szymon Robert I. Student, Akademia
Ekonomiczna w
Poznaniu

Temat: "Postęp" w Europie

Dziwne uczucie kiedy to na Naszych oczach tworzą Nowy Lepszy Świat, a my nic nie możemy z tym zrobić... z systemem demokratycznym zawsze się przega, a sanacja (nie kojarzcie z obozem Piłsudczyków;)) w dobie głupiejącego społeczeństwa jest praktycznie niemożliwa.

"Wolność? Po co Wam Wolność?"
Macie przecież nadzór UE!

I tak jak kocham Swój kraj to...
Witaj Nowa Zelandio:)



Wyślij zaproszenie do