konto usunięte

Temat: Hormonalne zepoły napędowe

Nie tak dawno bo 6 lat temu upadła koncepcja tak zwanych hormonalnych zespołów napędowych. Była to koncepcja stosowana skutecznie do pewnego poziomu w krajach dalekowschodnich i nie tylko.

Polegała ona na selekcji spośród kandydatów na stanowiska Menagerskie tylko tych u których występowała nadprodukcja hormonów - powodując tym samym naturalne zespoły determinujące do kierunkowego działania.

Jednak okazało się, że niestety zbyt wysoki poziom zarobków kadry Menagerskiej powodował, że zamiast kierunkowo wyczerpywać swoje zasoby - dochodziło do wyczerpywania skokowego w warunkach innych niż założone przez Rady Nadzorcze a przy tym bardzo komfortowych.

Czytałem to i doszedłem do wniosku, że wiem gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Przedstawiłem zatem Przewodniczącemu Rady Nadzorczej rewolucyjne rozwiązanie z którym po jakimś czasie musiał się zgodzić a mianowicie:

nowi super wydajni Menagerowie tacy u których występuje naturalna nadprodukcja a tym samym stymulacja do działania muszą być niestety:

- Plato Erotomanami

Niestety warunek jest to dość specyficzny gdyż inaczej, poziom zarobków oraz łatwość dostępu do obiektów, umożliwiałby im pozbywanie się bezproduktywne swoich hormonów ze szkodą dla Korporacji.

Przewodniczący pokiwał głową jak i reszta Rady - po czym stwierdził , że cieszy się że właśnie na tym etapie rozwoju kiedy on jest już gdzie jest i reszta też mieli przyjemność wysłuchać tej słusznej skąd inąd diagnozy ze współczuciem patrząc na CV i wyniki testów poszczególnych kandydatów.

konto usunięte

Temat: Hormonalne zepoły napędowe

No a jakie koledzy znają zespoły hormonalne odpowiedzialne za wewnętrzne mechanizmy determinujące mechanizmy kreatywnościowe w psychice osobnika X czy Y ??

Może Pan Maciej Wojewódka coś podpowie ;)
Maciej Wojewódka

Maciej Wojewódka analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...

Temat: Hormonalne zepoły napędowe

Hormony, biochemia mózgu. Nauka zaczęła odkrywać, że nie jesteśmy w sposób bierny uzależnieni od procesów zachodzących w naszym wnętrzu, a także że nie zawsze jest konieczne korzystanie z farmaceutyków w celu zniwelowania niedoskonałości w naszym funkcjonowaniu czy zoptymalizowania naszych poczynań. To samo dotyczy emocji, które są bardzo silnym motorem naszego działania. Poziom serotoniny czy endorfin, wywołujących dobre samopoczucie możemy u siebie zwiększać za pomocą poprawiaczy nastroju takich jak lody czy czekolada. Z drugiej strony możemy zaserwować sobie także odpowiednią dawkę gry w piłkę czy dobrych komedii. Istnieje także cała gama ćwiczeń i gier terapeutycznych poprawiających naszą efektywność poprzez naturalną zmianę biochemii mózgu. Okazuje się zatem, że to nie wrodzone cechy muszą determinować naszą przyszłość, a know-how, doświadczenie i dobra wola.
Najsilniejszymi mechanizmami ludzkiego działania jest pogoń, za przyjemnością i ucieczka przed bólem. Specjalista od psychologii zmian Anthony Robins uważa, że kluczem do sukcesu jest umiejętność wykorzystania tych stanów emocjonalnych i nie pozwolenie, aby one wykorzystywały nas. Umiejętność wzbudzania u siebie ciekawości, determinacji czy pasji wiąże się z dokonywaniem manipulacji procesami biochemicznymi, w ten sposób aby te procesy determinowały naszą siłę działania.



Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 01.03.07 o godzinie 08:54

konto usunięte

Temat: Hormonalne zepoły napędowe

Bardzo ładnie napisane - należy się 5 z plusem, mnie natomiast zawsze fascynowała możliwość regulacji tych procesów tyk by kierunkowo zwiększać efektywność osobnika X czy Y.

Ponadto interesował mnie mechanizm biotransformacji np testosteronu na dopaminy, lub adrenaliny na endomorfiny.

Najbardziej podoba mi się zmiana struktury sieci neuronowych na skutek nadprodukcji endomorfin - fascynujące jest kiedy umysł efektywnie przyspiesza tak 6 krotnie.

Poza tym fascynująca jest opcja Homo Internet i przeglądanie portali wielowymiarowych - taki Matrix ;)



Wyślij zaproszenie do