Maria Markiewicz

Maria Markiewicz piszę, bo lubię

Temat: WARSZTATY TAŃCA BRZUCHA ten weekend - 20% taniej!

Zapraszamy na warsztaty tańca brzucha- belly dance, które odbędą się w najbliższy weekend 27-28 listopada) w godz. 11-13 w Galerii Rabbit-Hole (2 DNI PO 2H)

Na hasło GOLDEN LINE zapłacicie 20% mniej!

80zł zamiast 100zł!

Liczba miejsc ograniczona, konieczne są wcześniejsze zapisy!!!

Taniec brzucha - warsztaty 27-28.11

Taniec brzucha, najbardziej egzotyczny i uwodzicielski taniec! Zapraszamy na 2-dniowe warsztaty tańca brzucha, pod okiem wyśmienitej tancerki. Daj się skusić!

W dniach 27-28 listopada zapraszamy na WARSZTATY TAŃCA BRZUCHA!

Zajęcie odbywać będą się w godzinach 11-13 (2dni po 2h).

O tańcu:

Taniec brzucha znany także pod nazwą belly dance, taniec orientalny, taniec arabski - jest jednym z najstarszych tańców świata. Uważany jest za najbardziej wymowny i wyrazisty kobiecy taniec, chwytający za serce swym liryzmem. W Europie zainteresowanie tą sztuką rozpoczęło się w XIX wieku i to właśnie Europejczycy nadali mu nową nazwę - taniec brzucha, z powodu licznych ruchów bioder wprawiających w drżenie również brzuch. Taniec orientalny nie posiada żadnego spisu reguł - jest sztuką żywą, która ciągle się rozwija i zmienia. Taniec wykorzystywany w poszczególnych krajach różni się nie znacznie między sobą są to jednak różnice trudno zauważalne. Ze względu na kraj pochodzenia, wyróżnia się następujące style: egipski, turecki, libański, syryjski, styl Zatoki, marokański i iracki. Przykładowo w Egipcie kobiecość jest wyrażana powolnymi, swobodnymi ruchami bioder z rękoma często nieruchomymi, a w krajach Zatoki Perskiej nacisk kładzie się na pracę nóg. W Syrii natomiast każda dziewczyna uczy się tańczyć, a jej taniec charakteryzuje duża dynamika ruchów bioder i ekspresyjne ruchy rąk. W Iraku natomiast ważnym elementem są... włosy tancerki! Różnice dotyczą także strojów. Na poziomie bardziej zaawansowanym do tańca są wykorzystywane również rekwizyty, m. in. jeden lub kilka woali, saggaty/zillsy, skrzydła Izis, świeczniki, laska, miecz. W tańcu nie ma się kompleksów, tu trzeba czuć się stuprocentową kobietą, znać swoje ciało i dbać o nie, trzeba też słuchać muzyki i dopasować ją do melodii ciała. To okazywanie emocji w bardzo subtelny sposób. Ruchy mogą być energiczne, żywe i skoczne, albo powolne i delikatne.

Obrazek

Zajęcia poprowadzi:

Dunya Al-Ahlam tańczy już od 10 lat, a od 3 lat swoją wiedzę przekazuje uczennicom. Największą radość sprawiają jej jednak występy przed publicznością. Uczyła się u rodowitych Arabek (z Syrii, Iraku, Libanu i Palestyny) poznając nie tylko taniec, ale i krąg kulturowy, z którego sztuka ta pochodzi, opanowując też język arabski. Kładzie nacisk na indywidualizm i improwizację, co sprzyja wyrażaniu emocji oraz pozostaje w zgodzie z prawdziwą, pustynną duszą tego tańca. Dba także o to, by w jej tańcu nie było europejskich naleciałości. W swoim repertuarze ma między innymi taniec z rekwizytami (skrzydła, miecz, laska, wachlarz i woal), beledi, tribal, saidi oraz dabkę.

Liczba miejsc ograniczona, konieczne są wcześniejsze zapisy:

- w naszej Galerii
od poniedziałku do piątku w godz. 11-18 oraz w soboty 11-14:
Galeria Rabbit-Hole
Jackowskiego 36/2, Poznań
- mailowo: warsztaty@rabbit-hole.eu
lub
- telefonicznie: 503 81 50 02

Mapka dojazdu:


Obrazek


Zapraszamy!

szczegóły: http://warsztaty.rabbit-hole.eu/news/12/15/Taniec-brzu...