konto usunięte

Temat: KRESY I HUCULSZCZYZNA

Zapraszam do zobaczenia Huculszczyzny,którazachwyca prostotą i otwartością mieszkańców nazywanych Hucułami ma zawsze otwarte drzwi dla wędrowców i spragnionych wytchnienia. To także kraina legend powstałych w wyniku zetknięcia ludzkiej egzystencji z dzikością natury, kraina czartów i skrzatów. Region zachwycających gór, wodospadów i ruin zamków obronnych; zabytkowych kamienic, synagog, cerkwi i kościołów katolickich.
Trasa wycieczki ok. 1750 km:
Warszawa – Lwów – Drohobycz – Truskawiec – Mukaczewo – Użhorod – Wynohradiw – Worochta – Jaremce – Kołomyja – Stanisławów – Tarnopol – Warszawa
Cena: 1103 zł/os

Program imprezy:
1. dzień
Zbiórka wg informacji zawartych w Tabeli Odjazdów Autokarów. Przejazd na Ukrainę (z postojem na granicy na odprawę paszportową).W godzinach wieczornych przyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
2. dzień
Śniadanie, a zaraz po nim zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem, które rozpocznie się od cerkwi św. Jura - rokokowej perły prawosławnego Lwowa. Następnie, spacerując głównym deptakiem lwowskim – prospektem Swobody (przedwojenne Wały Hetmańskie), podziwiać będziemy secesyjną, bogatą zabudowę: imponujący, bogato zdobiony gmach Opery czy położoną nieopodal rynku Bazylikę Łacińską wraz z przyległą perłą – kaplicą Boimów, zwaną Szkatułką. Kolejnym punktem zwiedzania miasta będzie Ratusz Lwowski oraz klasycystyczny rynek. Dalej spacer zabytkowymi uliczkami po Lwowskiej Starówce. Kolejne atrakcje to Kamienica Sobieskich, Wieża Prochowa, Plac Halicki. Czas wolny. Po odpoczynku zobaczymy kwartał ormiański i kwartał żydowski, cerkiew ormiańską oraz kościół Bernardynów. Po niej czeka nas wizyta przy Pomniku Adama Mickiewicza, a także Pałac Potockich. Wieczorem zapraszamy Państwa na folklorystyczny wieczorek z tradycyjnymi daniami kuchni ukraińskiej. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Nocleg.
3. dzień
Śniadanie. Zaraz po nim wyjazd do Drohobycza, z którym nierozerwalnie związane jest życie i twórczość Bruno Schulza- jednego z największych pisarzy światowych. Zwiedzanie zaczniemy od centrum miasta, gdzie zlokalizowane są niemal wszystkie zabytki miasta: ratusz usytuowany w rynku, kościół św. Bartłomieja, zbudowany w XIV wieku, który przez długie lata pełnił zarówno funkcje sakralne jak i obronne; drewniana cerkiew św. Jerzego z XV w. Po zwiedzeniu Drohobycza przejazd do Truskawca - bardzo modnego w czasach II Rzeczypospolitej uzdrowiska, w którym wypoczywał m.in. Józef Piłsudski. W uzdrowisku wybija źródło wody mineralnej Naftusia. Kolejnym punktem dnia będzie zwiedzanie Mukaczewa. Spacerując po historycznym centrum z deptakami i starymi kamienicami zobaczymy pałac Rakoczych zwany również Białym Pałacem (z połowy XVII wieku) oraz oryginalny ratusz. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny oo. Bazylianów. Najciekawszym obiektem tej miejscowości jest jednak zbudowany w XVI wieku zamek Pałanka. Obecnie mieści się tu muzeum historyczne i tkanin. Z punktu widokowego podziwiać będziemy panoramę miasta a dla chętnych możliwość spróbowania w barku piwa warzonego na miodzie. Obiadokolacja i nocleg.
4. dzień
Śniadanie. Następnie udamy się do pobliskiego miasta Użhorod, gdzie zobaczymy ruiny zamku komitackiego (z XIV w.), wybudowanego na miejscu prasłowiańskiego grodu. Obecnie w zamku mieści się muzeum; jest to także miejsce, gdzie organizowane są różne imprezy i targi. U stóp zamku urządzono skansen z cerkwią, karczmą i chłopskimi chatami. W centrum miasta przespacerujemy się po słynnych deptakach miasta: Korzo i Wołoszyna. W odróżnieniu od pozostałych dużych miast Ukrainy, w Użgorodzie poczujemy atmosferę porównywalną choćby z krakowską. W centrum jest mnóstwo odrestaurowanych kawiarenek, restauracji i pubów. Godna zwiedzenia jest także drewniania barokowa cerkiew św. Michała Archanioła z Szelestowa, uznana za najwybitniejsze dzieło architektury ludowej Zakarpacia. Następnie zwiedzimy miejscowość Wynohradiw z ruinami XIII-wiecznego zamku Ugocsa z małą kapliczką. Dalej przejedziemy do wsi Worochta usytuowanej na wysokości 810-850 m.n.p.m., otoczonej terenami Karpackiego Parku Narodowego. Wjeżdżając do wsi zatrzymamy się przy wiaduktach kolejowych, wzniesionych na przełomie XIX i XX w. W miejscowości Worochta zobaczymy dawny kościół polski i przejdziemy na pobliski cmentarz, na którym zachowało się sporo przedwojennych nagrobków. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5. dzień
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Jaremce, zwanej „Perłą Karpat” i słynącej z wodospadów na Prucie, źródła wody mineralnej i terenów spacerowych. Zobaczymy tu dwie zabytkowe cerkwie: św. Jana Miłościwego (z XVIII w.) i św. Michała Archanioła (z XVII w.). Spacerując wzdłuż głównej ulicy podziwiać będziemy zachowaną, przedwojenną zabudowę willową. Następnie zrobimy zakupy na jarmarku huculskim i przejedziemy do Kołomyi gdzie zwiedzimy słynne Muzeum Pisanek. Następnie zwiedzanie Stanisławowa. Proponujemy tu chwilę odpoczynku na spacer po plantach otaczających stare miasto, powstałych na miejscu dawnych fortyfikacji. W Stanisławowie zobaczymy budynek dawnej fary parafialnej (z XVII w.), dawny kościół Jezuitów, w którego budynku mieści się obecnie katedra greckokatolicka, kościół ormiański z XVIII w. oraz ratusz miejski. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
6. dzień
Śniadanie. Wyjazd do Tarnopola na krótkie zwiedzanie miasta i chwila wytchnienia nad jeziorem, które znajduje się niemal w centrum miasta. Wyjazd do Polski z postojem na posiłek (płatny przez uczestników). Planowany przyjazd w godzinach nocnych.

Świadczenia w cenie:
5 noclegów w hotelach 2*/3*( 2 w okolicach Lwowa, 1 w okolicach Drohobyczy, 1 w okolicach Użhorodu, 1 w okolicach Kołomyji) , pokoje 1, 2- osobowe z możliwością dostawki, 5 śniadań, opieka pilota, przejazd klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Zapraszam do kontaktu:
http://travelneo.pl
tel. (12) 44 667 93
e-mail: biuro@travelneo.pl
gg: 22485753

pozdrawiam,
Dominika, Travelneo