Daniel Janik

Daniel Janik #MentalPower, Daniel
Janik Sport
Consulting

Temat: Trening mentalny

Zachęcam do zapoznania się z tematem treningu mentalnego. Jakkolwiek to nie brzmi, metoda ta wcale nie polega na żadnym "mentaliźmie" ani innych magicznych sztuczkach. Trening mentalny to nic innego, jak praca z umysłem zawodników na podstawie naukowo potwierdzonych metod (psychologia, neurobiologia, socjologia itp.), po to, by skuteczniej wykorzystać posiadane umiejętności oraz rozwinąć je w krótszym czasie.

Stosując różne ćwiczenia (narzędzia) treningu mentalnego wpływamy na nasze myśli, emocje i przekonania tak, by wspierały nas w naszych dążeniach. Stosując m.in. wizualizację, świadome oddychanie czy auto-hipnozę zwiększamy naszą skuteczność i pozwalamy sobie lepiej panować nad emocjami a tym samym pełniej wykorzystać nasz potencjał. Podobnie, jak w treningu fizycznym pracujemy nad naszym ciałem, tak w treningu mentalnym materiałem, który poddajemy "obróbce", jest nasz umysł.

Zadanie treningu mentalnego jest proste - wydobyć z nas MAXA! Zwiększenie koncentracji, lepsza kontrola emocji, radzenie sobie ze stresem i presją, udoskonalanie zagrań (w sporcie), większa pewność siebie i zaufanie do własnych możliwości i umiejętności - to wszystko elementy, które możemy poprawić dzięki zastosowaniu treningu mentalnego.

Coraz więcej osób interesuje się treningiem mentalnym. W zawodowym sporcie staje się on powoli normą a najwięksi mistrzowie, jak np. Michael Phelps swoje sukcesy przypisują w głównej mierze przygotowaniu mentalnemu właśnie! Wiele osób jest jeszcze dość sceptycznych wobec tego tematu (choć tak naprawdę każdy z nas go stosuje w pewnym stopniu na co dzień - tylko nieświadomie), ale skoro 28-krotny medalista olimpijski przypisuje mu tak wiele zasług, to... może warto chociaż dać mu szansę?

Wejdź i poznaj trening mentalny