konto usunięte

Temat: Przed głosowaniem - Przeczytaj

Drodzy Przyjaciele, Koledzy i Koleżanki,

Kandyduję Wyborach Parlamentarnych do Sejmu RP z ramienia Lewicy i Demokratów (Lista nr. 20, poz.11).
Chciałbym poinformować wszystkich o tym fakcie i prosić o Wasze głosy w dniu 21 października 2007 roku.

Aby, tym którzy mnie nie znają, przybliżyć moją osobę, przesyłam poniższą informację

Z pozdrowieniami - Paweł Babski

Rozwój gospodarczy Regionu Łódzkiego - tym właśnie chcę się zająć.

WIEM, jakie są problemy gospodarcze małych i średnich przedsiębiorców,
WIEM, bo pracuje w największym Centrum Handlowym w Europie skupiającym łódzkich, polskich producentów i przedsiębiorców,
CHCĘ im pomóc usuwając przeszkody, utrudniające rozwój ich firm,
ZROBIĘ to, bo sam doświadczyłem jak wygląda pokonywanie tych barier,

Będę wspierał również kobiety pracujące i przedsiębiorcze,

GWARANTUJĘ to swoim nazwiskiem - PAWEŁ BABSKI


O Łodzi i regionie jeszcze nie tak dawno mówiło się jako o polskim Manchesterze.

Fabryki, hale przemysłowe, zakłady rzemieślnicze nadawały ton, kreowały trendy i kierunki w modzie i produkcji tkanin. Przemiany gospodarcze, prywatyzacja, zmiany strukturalne jak też warunki ekonomiczne zmieniły obraz dzisiejszej Łodzi. Wielkie fabryki, zatrudniające tysiące osób zamieniło się w tysiące zakładów, małych firm. Prawa wolnego rynku, popytu i podaży wyzwoliły własne spojrzenia na zarządzanie, marketing, inwestowanie i analizę kosztów. Przedsiębiorcy we własne ręce wzięli swój los, inwestowali i zaciągali kredyty upatrując szansę dla własnych pomysłów i przyszłości. W wielu przypadkach jedyną alternatywą dla braku możliwości zatrudnienia było rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Powstawały nowe firmy i nowe miejsca pracy dla ludzi, którzy tą pracę potracili w państwowych zakładach.

Istotną rzeczą stała się rola Państwa jako mecenasa perspektyw i rozwoju tych firm.

W ostatnim dziesięcioleciu wzrost gospodarczy pokazał, że Polacy potrafią dbać o własne interesy a przez ostatnie dwa lata marzą o tym, aby Państwo im nie przeszkadzało. I wcale nie chodzi tu o wysokość podatków, ale o bariery administracyjne, koncesyjne, uzyskiwanie różnorakich zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień jak również długich terminów rejestracyjnych działalności gospodarczej. Procedury urzędnicze i administracyjne są sztucznie wydłużone i często zbyt trudne do przebycia dla nowych przedsiębiorców. Czas to pieniądz, a pieniądz to środek warunkujący sukcesy gospodarcze i bytowe ludzi. Wymagany jest wzajemny szacunek. Inną kwestią jest zaufanie przedsiębiorcy i kontrola nad jego działalnością gospodarczą. Ingerencja winna być zminimalizowana tak samo jak obciążenia nakładane na przedsiębiorców. System prawny musi być przejrzysty a urzędnik powinien pełnić rolę służebną dla podatnika i przedsiębiorcy oraz informować o wszystkich dostępnych instrumentach wsparcia jego przedsiębiorczości.

I wreszcie inwestycje …… Państwo powinno bezwzględnie doceniać polskich inwestorów. Obojętnie czy chodzi tu o budowę nowego zakładu rzemieślniczego czy wielką fabrykę, czy o mały sklep czy wielkie centrum handlowe. To zawsze nowe miejsca pracy, nowe źródła dochodu dla Skarbu Państwa i sukces gospodarczy dla inwestora czy przedsiębiorcy. Nowe strefy ekonomiczne i lokalizacja inwestycji w bliskiej odległości od granic Łodzi pozwalają uchronić nasze miasto od dużego natężenia komunikacyjnego oraz ochronę historycznego miasta.

Jednym z ważniejszych tematów jest stworzenie infrastruktury dla odwiedzających Region Łódzki turystów, handlowców, kupców i ludzi biznesu. To oni zostawiają tu swoje niemałe pieniądze, korzystając z hoteli, restauracji czy kupując wyroby i towary łódzkich przedsiębiorców.

Oczywiście, oczywistą rzeczą jest troska o zwykłych ludzi, emerytów, rolników, mieszkańców Łodzi i regionu, którą traktuję jak obowiązek i powinność.



To tylko niektóre z wielu tematów …..



Mam 47 lat, urodziłem się w Łodzi i tu zdobyłem wykształcenie. Ukończyłem Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Finanse.

Już podczas studiów podjąłem pracę, aby odciążyć rodziców. Po ich ukończeniu, rozpocząłem własną działalność gospodarczą, którą prowadzę do dnia dzisiejszego. Dzisiaj to firma handlowa, ale przez wiele lat byłem producentem obuwia i konfekcji damskiej z siecią odbiorców w całej Polsce a także w Niemczech, Czechach, Słowacji, na Ukrainie, Białorusi i Rosji. Zdobyte wtedy doświadczenie wykorzystuję do dnia dzisiejszego.

Od kilku lat jestem Dyrektorem Centrum Targowego PTAK S.A. w podłódzkim Rzgowie. Tutaj , tak jak wielu łódzkich producentów i przedsiębiorców uczyłem się handlu i biznesu w praktyce.

Obecnie, wraz z Zarządem CT PTAK S.A., modernizujemy i rozwijamy firmę, mierząc się z coraz to nowszymi i większymi wyzwaniami .

Przed nami kolejna i największa inwestycja w Europie tej branży.

Dla przypomnienia, dzisiaj Centrum Targowe PTAK S.A. w podłódzkim Rzgowie, to prawie 90 000 m2 powierzchni handlowej, ok. 4 000 firm, zatrudniające tysiące osób. Dzięki tym firmom, setki tysiący osób funkcjonuje w polskiej gospodarce.

W 2006 roku w wyborach samorządowych zostałem wybrany przez wyborców Radnym w Radzie Powiatu Łódzkiego-Wschodniego, gdzie powierzono mi funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki. Uczestniczę również w pracach Komisji Budżetowej Rady.

W tym roku , mój syn rozpoczął wymarzone studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Mój pogodny charakter, optymizm i jednocześnie konsekwencja w działaniu, to cechy, które pomagają mi realizować się zawodowo i prywatnie.

Nie należę do żadnej partii politycznej , jednak moje przekonania skierowane są w stronę Lewicy i Demokratów.

Po zapoznaniu się z programem 100 Konkretów dla Polski z satysfakcją przyjąłem propozycję kandydowania z tej listy do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.
PawełBabski
Kandydat do Sejmu RP



W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę o telefon : 607 187 805 ; 602 50 60 70