Karolina Anna Bąkała

Karolina Anna Bąkała "Kobieta jest
atrakcyjna wtedy,
gdy wierzy w to, że
taka ...

Temat: To co było i kiedyś wróci...

To co było i kiedyś wróci... czyli archiwum imprez, które odbyły w Cafe Skene http://www.cafeskene.pl :

7. LISTOPADA 2008 O GODZINIE 19:00 W SKENE ODBYŁ SIĘ KONCERT "BIAŁE NOCE".
BYŁ TO WIECZÓR ROMANSÓW I PIEŚNI ROSYJSKICH, A WYSTĄPILI: Iza Wardak - alt; Jan Kierdelewicz - bas.

22. LISTOPADA 2008 O GODZ. 19:00 W CAFE SKENE WYSTĄPIŁA FAINA NIKOLAS Z REPERTUAREM ROMANSÓW I PIEŚNI CYGAŃSKICH ORAZ ROSYJSKICH.

Faina Nikolas urodzila sie w Rosji, na Syberii. Wyksztalcenie: szkola podstawowa w klasie akordeonu, studia muzyczne w Krasnodarze (1981-1985), wydzial wokalny, specjalizacja - spiew klasyczny. Zawód: wokalistka, solistka zespolu estradowego, artystka chóru akademickiego.
W Rosji pracowala w profesjonalnym zespole muzycznym jako solistka-wokalistka , jeszcze przed studiami. Podczas studiów kontynuowala prace: od 1983r. w agencji estradowo-koncertowej oraz "Teatrze Variete" w Krasnodarze. Oraz spiewala w cerkiewnym chórze. W 1990r. dostala propozycje pracy w Teatrze Estrady w Soczi. Pracowala jako solistka programu muzyczno-artystycznego. W 1992r. w ramach miedzynarodowej wymiany kulturowej przyjechala do Polski. Od tego czasu zwiazala zycie z Polska. Cala rodzina to muzycy. Wystepowala w muzyczno-artystycznych programach w Warszawie ("Victoria", "Europejski")oraz Szczecina ("Babylon"). Wspólpracowala z agencja "Allegro" (Warszawa). Od 1995r. spiewa w zespole muzycznym "Rendez-vous" (muzyka rozrywkowa).

13. i 20. GRUDNIA 2008 O GODZINIE 20:00 W CAFE SKENE ŚPIEWAŁ EVGEN MALINOVSKIY- Syberyjski Bard, Aktor, Muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej.

We wrześniu 2004 po raz pierwszy zaprezentował swój solowy projekt pt. „Syberyjski bard zaprasza”, którego pomysł nosił w sobie od wczesnej młodości. Jego repertuar obejmuje utwory Władimira Wysockiego, Aleksandra Rosenbauma i Bułata Okudżawy.

Artysta śpiewa po rosyjsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Każdą balladę poprzedza krótki komentarz w języku polskim, lub polska wersja tekstu utworu we własnym przekładzie wykonawcy .

Interpretacje Evgena Malinovskiy’ego są całkowicie odmienne od dotychczas słyszanych wykonań a każda pieśń to swoisty spektakl, który porusza w słuchaczach nawet najgłębiej skrywane emocje. Wykonywane utwory, poza elementami satyry i humoru, są głęboko dramatyczne. Niosąc ogromny ładunek emocjonalny, obnażają przed słuchaczem prawdy życiowe, ludzkie charaktery, losy, pragnienia i uczucia.

10. STYCZNIA 2009 GODZ. 20:00 ZESPÓŁ BACKUP!

Zespół BACKUP tworzą doświadczeni muzycy, znani dobrze nie tylko na polskiej scenie rockowej, ale i w Rosji, Niemczech czy Finlandii. Aktualnie pracują nad materiałem na swoją pierwszą płytę. Gdyby już trzeba koniecznie określać to, co sami tworzą, najbliższe byłoby stwierdzenie, iż jest to stary, dobry pop rock. Na koncertach grają głównie covery - nieśmiertelne przeboje światowej muzyki pop-rockowej lat 70-90.

W ich repertuarze znajdziemy m.in. utwory The Beatles, Deep Purple, Smokie, Carlosa Santany, Creedence Clearwater Revival, Dire Straits, Roya Orbisona i wielu innych (w sumie mają opracowane do perfekcji ponad 140 utworów). Wykonują również własne kompozycje, w języku angielskim oraz rosyjskim.

Ich utwory grane były przez stacje radiowe oraz stacje telewizyjne, m.in. MTV. W Polsce rozpoczęli od występów na Wybrzeżu. Na scenie wystepowali m.in. w towarzystwie takich zespołów, jak Blue Cafe, BONEY M., Dżem, Kult, Czerwone Gitary, De Mono, Kombii, Leszcze czy Oddział Zamknięty. Grupa otrzymała również nagrody na festiwalach "Rock Twins 98" i "Singing Nevsky 97" oraz wyróżnienie na Malborskim Przeglądzie Muzycznym. Koncerty zespołu BACKUP zawsze spotykają się z żywiołową reakcją publiczności i - gdyby tylko organizatorzy na to pozwolili - wieńczyłyby je niekończące się bisy.

Przy evergreen'ach muzyki w wykonaniu grupy BACKUP doskonale bawią się zarówno najmłodsi, dla których jest to często pierwszy kontakt z tą wspaniała muzyką, jak i pokolenie, które wychowało się na tych utworach.

Skład:
Andrey Mayevsky - wokal; Valery Pleshanov - gitara, chórki; Nikolay Pleshanov - gitara basowa; Robert (Qba) Kubajek - perkusja; Sławomir Wiśniewski – klawisze

backup.mp3.wp.pl/?tg=L3Avc3RyZWZhL2FydHlzdGEvMz...

23. STYCZNIA GODZ. 20:00- JAZZ W CAFE SKENE
WYSTĄPILI: MICHAŁ SOŁTAN I MICHAŁ PRZERWA-TETMAJER
http://myspace.com/tetmajer
http://myspace.com/michalsoltan

Duet gitarowy prezentuje standardy jazzowe takich muzyków jak Miles Davis, Thelonious Monk, Wes Montgomery i innych, w tym kompozycje własne. Duet powstał we wrześniu 2008 roku. Projekt prezentuje muzykę, którą można określić jako szeroko pojęty swing i bebop, ale też nie braknie elementów transu, inwencji hard-bopowej i free jazzowej.

Michał Sołtan
Ur. w 1985. Gitarzysta, kompozytor. Student Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie gitary prof. Piotra Lemańskiego. W 2008 roku założył trio (Sołtan-Praśniewski-Piątkowski) i kwartet (Sołtan-Gańko-Praśniewski-Piątkowski), które koncertowały w warszawskich klubach (Projektor, Siedem Grzechów, Buffo). We wrześniu 2008 założył duet jazzowy z gitarzystą Michałem Przerwą-Tetmajerem. Gra również w Big Bandzie UMFC.
Jest współzałożycielem zespołu Alters ( http://alters.pl) z którym :
- w 2007 roku wydał debiutancką płytę
- w 2008 roku zdobył szereg nagród (w tym I Nagrodę Prezydenta Miasta Słupsk) w Festiwalu o charakterze konkursowym „Niemen Non Stop”,
- wystąpił w prestiżowym Festiwalu Jazz Forum „Ci na których liczymy” w klubie Tygmont (szczegóły w październikowym i listopadowym numerze Jazz Forum z 2008 r.)

Michał Przerwa-Tetmajer
Ur. w 1985. Gitarzysta, kompozytor, aranżer. Student Policealnego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie przy ul. Bednarskiej. Ukończył z wyróżnieniem Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy. Jako lider kwartetu jazzowego wystąpił w legendarnym klubie jazzowym Rura we Wrocławiu. Współtworzył muzykę do musicali „Najwyższy Czas” oraz „Mały Książę” wystawianych w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Obecnie współpracuje z Marleną Zynger autorką spektaklu „Śni mi się sen. Rzecz o Kobiecie” wystawianego między innymi na Festiwalu Kultury Żydowskiej: „Warszawa Singera”. Michał interesuje się również pedagogiką. Na łamach specjalistycznego magazynu TopGuitar opublikował cykl autorskich warsztatów edukacyjnych poświęconych gitarze jazzowej.

Warsztaty muzyczne, w których brał udział oraz pedagodzy, u których się kształcił:
Brzozów, luty 2002r. - Marek Piątek,
Bolesławiec, sierpień 2002r. - Roman Puchowski,
Bolesławiec, sierpień 2003r. - Artur Lesicki,
Jaworki, lipiec 2004r. - Marek Raduli,
Leszno, lipiec 2006, 2007r. - David Doruzka,
Tarnów, grudzień 2007r. - Grzegorz Nagórski,
Katowice, kwiecień 2008r. - Brad Shepik,
Warszawa, wrzesień 2008r. - 'The California Honeydrops',
Warszawa, listopad 2008r. - Kevin Harris, Joel Press.

31. STYCZNIA O GODZ. 20:00 W SKENE PO RAZ KOLENY WYSTĄPIŁ NASZ WSPANIAŁY EVGEN MALINOVSKIY

Artysta wykonał utwory Bułata Okudżawy.

6. LUTY 2009 GODZ. 20:30- FLAMENCO W CAFE SKENE- MIRELLA KOSTRZEWA (ŚPIEW) I MACIEJ ZAKRZEWSKI (ŚPIEW, GITARA)

W programie muzyka hiszpańska i połudionowoamerykańska.

Mirella Kostrzewa jest absolwentką szkoły baletowej, obecnie śpiewa w zespole MAZOWSZE. Współpracowała m.in. z Andrzejem Rosiewiczem, Kayą.

Maciej Zakrzewski- jeden z pierwszych gitarzystów flamenco, jego gra została doceniona przez Paco Peńe. Ma za sobą wieloletnią współpracę z Filharmonią Warszawską, współpracował również z Anną Chodakowską, wziął udział w kilku produkcjach filmowych.

14. LUTY 2009 GODZ. 20:00- LECH DYBLIK "BANDITEN SONGS"; wokal i gitara akustyczna http://www.dyblik.pl

Info o artyście (ze strony http://evart.pl ):
Lech Dyblik: urodzony w 1956 w Złocieńcu. Absolwent PWST z 1980 roku, w latach 1981-87 aktor Teatru Narodowego. Aktor teatru, filmu i teatru telewizji. Stworzył wyraziste drugoplanowe kreacje w filmach takich jak "Kroll", "Ogniem i mieczem", "Człowiek wózków", "Wtorek" i "Zemsta". Wystąpił także w serialach - "Boża Podszewka", "Sukces", "Wiedźmin"...Na stałe mieszka w Łodzi. Pasjonuje się specyficznym i nieznanym w Polsce gatunkiem rosyjskiej muzyki - "szansonem" (tzw. muzyką bandycką).

„7 lipca ub.r. znany polski aktor Lech Dyblik po raz pierwszy wystąpił na forum publicznym w nowej i jakże nieoczekiwanej dla wszystkich roli. Otóż zagrał w "ANASTAZJI" swój pierwszy koncert piosenek Odeskiego półświatka!I ruszyło.
Niewinne hobby zamieniło się w drugi zawód. W przeciągu niespełna roku wystąpił nie tylko sześć razy w "ANASTAZJI", lecz również występował na dużej scenie, koncertował w pubach Łodzi oraz więzieniach w całej Polsce.”

Lech Dyblik o BANDITEN SONGS:
To żartobliwe tłumaczenie rosyjskiego zwrotu „błatnyje piesni”. Pierwszy raz błatnyje piesni usłyszałem w więzieniu w Rostowie nad Donem gdzie trafiłem na jedną noc z powodu podobieństwa do Lochy Skripacza. Oszusta poszukiwanego wtedy listem gończym. Każda z tych pieśni jest opowieścią o jakimś zmarnowanym życiu, o tęsknocie czy też o niewiernej kobiecie. Odessa jest miejscem gdzie Blatnyje piesni powstawały . Wiele z tych utworów napisanych jest żargonem odeskim. Teksty są często mierne pod względem literackim ale nie o kunszt artystyczny tu chodzi tylko o prostą opowieść o uczuciach. Ciekawostką może być fakt że od tego repertuaru zaczynał W. Wysocki Cała jego późniejsza twórczość jest właśnie w „błatnym” stylu.
Lech Dyblik


21.02.2009 GODZ. 20:30 MIŁOSZ ŁABIŃSKI

Miłosz Łabiński – pianista, data urodzenia : 14 lutego 1979.
W latach 1988 - 1994 ukończył Szkołę Muzyczną im. Grażyny Bacewicz w Radomsku oraz Szkołę Muzyczną w Częstochowie. Jako nastolatek wyruszył do Francji i tam ukończył paryską Ecole Normale de Musique de Paris. Naturalną konsekwencją było Wyższe Konserwatorium Paryskie, które ukończył w roku 2000.

Fortepian to głos duszy Miłosza, wybrzmiewa jego radości, smutki, miłości i troski. Obok najznakomitszych klasyków, takich jak Chopin, grywa także repertuar rozrywkowy.
Mimo iż nie lubi konkursów zdarzyło mu się kilkakrotnie brać udział w pianistycznym współzawodnictwie. Jako dwunastolatek zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pianistycznym w Piotrkowie Trybunalskim oraz pierwsze miejsce w Regionalnym Konkursie Pianistycznym w Zgierzu. Niespełna rok później otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie. Jako 14-latek sięgnął po laur Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu zajmując pierwsze miejsce i otrzymując nagrodę specjalną za wykonanie muzyki francuskiej. Koncert Laureatów odbywał się w prestiżowym miejscu - sali UNESCO.

Nagrywał dla Telewizji Katowice, Polskiego Radia w Warszawie. Koncertował w warszawskiej Oranżerii i Podchorążówce a także w Muzeum im. Paderewskiego w Łazienkach. W 1997 otrzymał stypendium Rządu Francuskiego. Grywał w paryskich kabaretach m.in. w miejscu debiutu Jacqua Brela i George’a Brassensa na paryskim Montmartre – w Kabarecie Le Petit Bar (ex Patachou). W 2006 zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Rozrywkowych w Warszawie.

Największą radością Miłosza są koncerty dla publiczności, te, które gra w bezpośredniej bliskości słuchaczy.

28.02.2009 GODZ. 20:00 - JOLANTA MÓRAWSKA I WOJCIECH SUCHAŃ

Jolanta Mórawska - pianistka, wiolonczelistka, akompaniatorka i kompozytorka

Edukacja muzyczna:
*Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie - fortepian i wiolonczela.
*Wyższa Szkoła Muzyczna w Łodzi - klasa wiolonczeli

Doświadczenie zawodowe:
-wiolonczelista w orkiestrze w Filharmonii Łódzkiej
-wiolonczelista w Operetce Warszawskiej
-wiolonczelista w Teatrze Dramatycznym pod dyr. G . Holoubka

Koncerty muzyczne: Polska, Chiny, U.S.A, Niemcy, Francja, Emiraty Arabskie

Od kilku lat zajmuje się kompozycją. Ma w dorobku liczne utwory ilustracyjne, muzykę baletową (w przygotowaniu balet – Pantomima Lalka i Pajac), pieśni m.in. do słów Leśmiana ( III miejsce na konkursie w Iłży),
muzyka i fotografia Galeria Cytadela i Galeria Powsin Ogród Botaniczny.

Sama o swojej twórczości mówi: "inspirację czerpię z życia, z kontaktów z ludźmi, rozmów z przyjaciółmi. Za pomocą muzyki wyrażam swoje uczucia..."

Z artystką wystąpi Wojciech Suchań- gra na niecodziennym instrumencie, jakim jest piła.

Występował w programach telewizyjnych takich jak: RTL 7; TVN; TVP1; Teleexpress; TV Polonia; Canal + ;POLSAT w programach oświatowych i edukacyjnych.

Brał udział w cyklicznym programie „ Karuzela Cooltury” organizowanym przez Fundację Twórczości Narodowej w Warszawie z udziałem m.in. Jerzego Maksymiuka, Janusza Gajosa, Krzysztofa Zanussi. Występował z Markiem Majewskim = znanym i cenionym poetą, satyrykiem, felietonistą i kompozytorem

Występuje także na wernisażach, wieczorach poetyckich, imprezach plenerowych- koncertach, targach.

W repertuarze ma m.in. standardy jazzowe, muzykę filmową, evergreeny.

7.03.2009 GODZ. 20:00 - TOLEK MURACKI

Antoni Muracki- twórca programów literackich i kabaretowych, autor, kompozytor, wykonawca i tłumacz.
Od 2004 – prowadzi własną scenę muzyczno-kabaretową „Salonik
z kulturą”

Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą tak tekst i muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Autor dwóch płyt autorskich „Po drugiej stronie” i „Świat do składania”. Do nagrania tej ostatniej zaprosił znakomitości polskiej sceny jazzowej: Andrzeja Jagodzińskiego, Zbigniewa Wegehaupta, Czarka Konrada i innych.

14.03.2009 GODZ. 20:00 - TOMASZ WACHNOWSKI
http://www.tomekwachnowski.com

Tomasz Wachnowski- autor, kompozytor, wykonawca.
Od kilkunastu lat już w przestrzeni zwanej „Krainą łagodności”.

Współpracował i występował z Wolną Grupą Bukowina, Jurkiem Filarem, Krzysztofem Ścierańskim, Marcinem Dańcem. Występował w nie tylko w Polskich miastach lecz także w Pekinie, Atenach, Chicago.
Wydał trzy autorskie płyty: Śniegowice - 1993, Właśnie tak – 1999, Dla bogaczy pogodę – 2003.

Charakterystyczny głos, naturalna interpretacja i powazna zażyłość z gitarą sprawiają, że piosenki Tomka Wachnowskiego trafiają do serca i pozostają na długo w pamięci.

20.03.2009 GODZ. 20:00 IMAGINATION TRIO

http://myspace.com/michalsoltan

IMAGINATION TRIO:
Michał Sołtan - g
Maciej Dziedzic - dr
Artur Krawczyk - b

Trio powołane z inicjatywy Michała Sołtana i Macieja Dziedzica na początku 2009 roku. Zespół realizuje zarówno własne pomysły jak i
interpretuje na nowo utwory takich muzyków jak m.in. Wes Montgomery, Jackie McLean, Thelonious Monk czy John Coltrane.

"Chcemy, żeby głównym motorem naszej muzyki była wyobraźnia"

Michał Sołtan
Ur. w 1985. Gitarzysta, kompozytor. Student Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie gitary prof. Piotra Lemańskiego. W 2008 roku założył trio (Sołtan-Praśniewski-Piątkowski) i kwartet (Sołtan-Gańko-Praśniewski-Piątkowski), które koncertowały w warszawskich klubach (Projektor, Siedem Grzechów, Buffo). We wrześniu 2008 założył duet jazzowy z gitarzystą Michałem Przerwą-Tetmajerem.
Jest współzałożycielem zespołu Alters (http://alters.pl) z którym :
- w 2007 roku wydał debiutancką płytę
- w 2008 roku zdobył szereg nagród (w tym I Nagrodę Prezydenta Miasta Słupsk) w Festiwalu o charakterze konkursowym "Niemen Non Stop",
- wystąpił w prestiżowym Festiwalu Jazz Forum "Ci na których liczymy" w klubie Tygmont (szczegóły w październikowym i listopadowym Jazz Forum z 2008 r.)

Maciej Dziedzic
Ur. w 1985. Perkusista, kompozytor, aranżer. Jego fascynacje muzyczne kierują się w stronę jazzu tradycyjnego, nowoczesnego jak również muzyki filmowej (muzyki ilustracyjnej). Uczy się na Wydziale Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Kazimierza Jonkisza.
W latach 2005-2007 współpracował z:
Wydziałem Jazzu UMCS w Lublinie (Big Band Wydziału Jazzu pod dyrekcją Tomasza Momota, Markiem Stefankiewiczem, Krystyną Prońko.

Od 2007 roku związany z zespołem Dwootho:
w sierpniu 2007 Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu,
w lipcu 2008 FAMA w Świnoujściu - laureat,
w sierpniu 2008 - Festiwal Filmowy "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym
w grudniu 2008 - I Nagroda w kategorii Muzyka Rozrywkowa na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu

Współpracuje z eksperymentalnym składem Kar Ma Pa:
w lipcu 2008 Festiwal Flamenco - Fiesta Alegria: muzyka do filmu niemego "Pies Andaluzyjski" z 1926r. (reż. Luis Bunuel, scen. Salvador Dali)

28.03.2009 GODZ. 20:00 FLAMENCO

Muzyka hiszpańska i południowoamerykańska.

Maciej Zakrzewski- jeden z pierwszych gitarzystów flamenco, jego gra została doceniona przez Paco Peńe. Ma za sobą wieloletnią współpracę z Filharmonią Warszawską, współpracował również z Anną Chodakowską, wziął udział w kilku produkcjach filmowych.

Anna Rychlewska- jedna z pierwszych wychowanek warszawskiej szkoły flamenco występowała w wielu różnych zespołach. Współpracowała również z teatrami. Obecnie tańczy w zespole "Verde aseituna", tworząc wspaniały duet z gitarzystą Maciejem Zakrzewskim.

18.04. GODZ. 20:00 PRASKA KAPELA O NAZWIE: ŚWIT ŻYWYCH MUZYKÓW

W składziku siedzą :
- Marek Wierzchucki – piano , wokal
- Mariusz Kubicki – kontrabas , wokal
- Mateusz Szemraj – gitara elektryczna
- Szymon Linette– perkusja

Zespół ŚWIT ŻYWYCH MUZYKÓW powstał bo musiał i działa do dzisiaj .
Poetyckie teksty piosenek , podszyte gwarą warszawską zainspirowały lidera
zespołu do stworzenia ciekawej formy folku miejskiego . Autorska muzyka
interesująco zinstrumentalizowana , unosząca się na wierszach o ludzkich losach
i cierpieniu , z dużą dawką dystansu i humoru , pozostawia w słuchaczu
niezatarte wspomnienia . Co prawda matka dyrektorka zespołu postanowiła chodzić
w papierowej torbie na głowie ale mimo to wróży im świetlaną przyszłość .
Jedno jest pewne – warto przyjść na występ ŚWITU ŻYWYCH MUZYKÓW !

Ładnie o chłopcach :
Chłopcy są pełnoletni ( dwóch w podeszłym wieku – w podeszłym do wszystkiego)
mają poukańczane różne ( kwadratowe i podłużne )szkoły muzyczne , grali już
ze wszystkimi , a z kim nie grali niech żałuje !
Chłopcy są ładne śliczne i liryczne oraz apetyczne – i mogłabym tak rymować w
nieskończoność ale nie ma po temu okoliczności . Wyglądają w prototypie i ostate-
cznie mnie zadawalniają .
Grają dziarsko , elektrycznie i elektryzująco , uskuteczniają piano , forte i cały
fortepian barw .

Czasem grymas face pomarszczy
wtedy się wydają starsi
lecz chłopaki to morowe
w każdym calu honorowe
Tyle zalet w każdym człeku
warte to każdego czeku
To o chłopcach chyba wszystko – muszę lecieć , bo jest ślisko !

Z wyrazami – Hanka Makidatna !

25.04. GODZ. 20:00 DAVID BUCHTA Z ZESPOŁEM

Skład:
David Buchta – wokal [voix]
Jakub Kobak – fortepian [piano]
Marta Dudek – wiolonczela [violoncelle]

Zapraszamy wszystkich pasjonatów i nie tylko na kameralny recital piosenki francuskiej.

Podczas recitalu usłyszycie Państwo utwory „Mon Dieu” Edith Piaf, „Voir un amie pleurer” Jacquesa Brela i wiele innych. Projekt nie zawiera tylko samej muzyki francuskiej. Można usłyszeć również znany utwór „Caruso” Lucio Dallego.

„J’y crois encore on est vivant tant qu'on est fort… On a la foi quand on s'endort la rage au ventre… Mais j’y crois encore a tout jamais… Le silence a eu tort – non moi parce que j’y crois encore…”
„Nadal wierzę, że żyje się dopóki jest się silnym… ma się wiarę w to, by stłamsić w sobie gniew… Bo nadal wierzę, na zawsze… to cisza się pomyliła – nie ja, bo ja wciąż wierzę…”

Projekt „J’y crois encore” powstał z inwencji samej muzyki francuskiej.

Wszyscy pytają: „Dlaczego akurat piosenka francuska?” Odpowiedź jest prosta: „W Polsce tak mało słucha się tego rodzaju muzyki, a jednak prawie każdemu się ona podoba, więc to ja mogę zadać pytanie: Dlaczego nic nikt nie próbuje zrobić, aby sprawić, żeby muzyka francuska stała się w Polsce popularna?” Muzyka francuska pozwala nam na refleksje, umila czas spędzany we dwoje przy świecach…

Na pytanie o tytuł projektu mogę odpowiedzieć po prostu: „J’y crois encore”, bo „właśnie wierzę”, że muzyka wykonywana przez nas trafi do serca każdego, kto nas usłyszy. Chcemy przekazać tą pasję… te emocje… Aby słuchacz odczuł to samo, co czuje wykonawca… Jak to możliwe? Na to pytanie nie pozwolę sobie odpowiedzieć. Nikt się nie dowie, póki nie usłyszy. Więc serdecznie zapraszamy 25 kwietnia o godzinie 20:00 na wspólnie spędzony czas przy romantycznej kawie, ciastku, czy winie .
David, Kuba i Marta

8.05.2009 GODZ. 20:00 MICHAŁ SOŁTAN I MICHAŁ PRZERWA-TETMAJER.

Więcej o artystach:
http://myspace.com/tetmajer
http://myspace.com/michalsoltan

Duet gitarowy powstał we wrześniu 2008 r., prezentuje standardy jazzowe takich muzyków jak Miles Davis, Thelonious Monk, Wes Montgomery i innych oraz własne kompozycje. Projekt prezentuje muzykę, którą można określić jako szeroko pojęty swing i bebop, nie brakuje również elementów transu, inwencji hard-bopowej i free jazzowej.

16.05.2009 GODZ. 20:00 EVGEN MALINOVSKIY

Syberyjski Bard, Aktor, Muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej.

We wrześniu 2004 po raz pierwszy zaprezentował swój solowy projekt pt. „Syberyjski bard zaprasza”, którego pomysł nosił w sobie od wczesnej młodości. Jego repertuar obejmuje utwory Władimira Wysockiego, Aleksandra Rosenbauma i Bułata Okudżawy.

Artysta śpiewa po rosyjsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Każdą balladę poprzedza krótki komentarz w języku polskim, lub polska wersja tekstu utworu we własnym przekładzie wykonawcy .

Interpretacje Evgena Malinovskiy’ego są całkowicie odmienne od dotychczas słyszanych wykonań a każda pieśń to swoisty spektakl, który porusza w słuchaczach nawet najgłębiej skrywane emocje. Wykonywane utwory, poza elementami satyry i humoru, są głęboko dramatyczne. Niosąc ogromny ładunek emocjonalny, obnażają przed słuchaczem prawdy życiowe, ludzkie charaktery, losy, pragnienia i uczucia.

23.05.2009 GODZ. 20:00 PATRYCJA OLTON

Doświadczona wokalistka jazzowa.

Artystka jest absolwentką Wydziału Wokalnego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
W 2002 r. artystka została laureatką I-go miejsca konkursu „Złoty Krokus” w Jeleniej Górze a w 2003 r. laureatką I-ego miejsca w konkursie wokalistów jazzowych podczas Międzynarodowych Spotkań Jazzowych w Zamościu.
Jwj piękny, dojrzały, doceniany głos powoduje, że uważana jest za jedną ze sław największego formatu.

"...Niesamowite wyczucie stylistyki oraz pełny, emanujący spokojem głos wokalistki doskonale brzmi zarówno w lirycznych, jak i bardziej dynamicznych utworach."

http://patrycjaolton.com

5.06.2009 GODZ. 20:00 FLAMENCO W CAFE SKENE- MIRELLA KOSTRZEWA (ŚPIEW) I MACIEJ ZAKRZEWSKI (ŚPIEW, GITARA)

W programie muzyka hiszpańska i południowoamerykańska.

Mirella Kostrzewa jest absolwentką szkoły baletowej, obecnie śpiewa w zespole MAZOWSZE. Współpracowała m.in. z Andrzejem Rosiewiczem, Kayą.
Maciej Zakrzewski- jeden z pierwszych gitarzystów flamenco, jego gra została doceniona przez Paco Peńe. Ma za sobą wieloletnią współpracę z Filharmonią Warszawską, współpracował również z Anną Chodakowską, wziął udział w kilku produkcjach filmowych.

20.06.2009 GODZ. 20:00 JOLANTA MÓRAWSKA

Pianistka, wiolonczelistka, akompaniatorka i kompozytorka.

Jolanta Mórawska ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie ( fortepian i wiolonczela) oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi (klasa wiolonczeli).
Doświadczenie zawodowe:
-wiolonczelista w orkiestrze w Filharmonii Łódzkiej
-wiolonczelista w Operetce Warszawskiej
-wiolonczelista w Teatrze Dramatycznym pod dyr. G . Holoubka
Koncerty muzyczne: Polska, Chiny, U.S.A, Niemcy, Francja, Emiraty Arabskie

Artystka od kilku lat zajmuje się kompozycją. Ma w dorobku liczne utwory ilustracyjne, muzykę baletową (w przygotowaniu balet – Pantomima Lalka i Pajac), pieśni m.in. do słów Leśmiana ( III miejsce na konkursie w Iłży), muzyka i fotografia Galeria Cytadela i Galeria Powsin Ogród Botaniczny.

Sama o swojej twórczości mówi: "inspirację czerpię z życia, z kontaktów z ludźmi, rozmów z przyjaciółmi. Za pomocą muzyki wyrażam swoje uczucia..."

23.06.2009 r.
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W SKENE Z UDZIAŁEM FAINY NIKOLAS Z REPERTUAREM ROMANSÓW I PIEŚNI CYGAŃSKICH ORAZ ROSYJSKICH ORAZ MARZENY MRÓWCZYŃSKIEJ- PARAPSYCHOLOGA, TAROCISTKI, TERAPEUTKI I PLASTYKA.


Na 23 czerwca przypada święto ognia i wody oraz wróżb miłosnych. Wigilia Św. Jana poprzedzająca rozpoczęcie lata, nazywana nocą świętojańską lub Sobótką to czas, w którym tradycyjnie pali się ogniska, puszcza wianki na wodzie i próbuje odgadnąć swoje miłosne losy za pomocą wróżb.

Cafe Skene zaprasza Państwa do spędzenia tego magicznego wieczoru z Fainą Nikolas, która podczas koncertu wykona romanse i pieśni cygańskie oraz Marzeną Mrówczyńską, która za pomocą indywidualnej rozmowy i tarota pomoże Państwu odnaleźć drogę życiową, podjąć właściwe decyzje w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, uzdrowić istniejący związek, wskazać drogę, jak wyjść z problemów zawodowych i finansowych oraz co zrobić, aby znaleźć odpowiedniego partnera.

Faina Nikolas urodziła sie w Rosji, na Syberii. Wykształcenie: szkoła podstawowa w klasie akordeonu, studia muzyczne w Krasnodarze (1981-1985), wydział wokalny, specjalizacja - śpiew klasyczny. Zawód: wokalistka, solistka zespołu estradowego, artystka chóru akademickiego.
W Rosji pracowała w profesjonalnym zespole muzycznym jako solistka-wokalistka , jeszcze przed studiami. Podczas studiów kontynuowała prace: od 1983r. w agencji estradowo-koncertowej oraz "Teatrze Variete" w Krasnodarze. Oraz śpiewała w cerkiewnym chórze. W 1990r. dostała propozycje pracy w Teatrze Estrady w Soczi. Pracowała jako solistka programu muzyczno-artystycznego. W 1992r. w ramach międzynarodowej wymiany kulturowej przyjechała do Polski. Od tego czasu związała życie z Polską. Cala rodzina to muzycy. Występowała w muzyczno-artystycznych programach w Warszawie ("Victoria", "Europejski")oraz Szczecinie ("Babylon"). Współpracowała z agencja "Allegro" (Warszawa). Od 1995r. śpiewa w zespole muzycznym "Rendez-vous" (muzyka rozrywkowa).

Marzena Mrówczyńska studiowała psychologię, w 1997 roku ukończyłam Międzynarodową Szkołę Parapsychologii. Od 17 lat jej droga życiowa jest drogą rozwoju duchowego, którą dzieli się z innymi. Pomaga ludziom odnajdywać drogę życiową, podejmować właściwe decyzje, uzdrawiać istniejące związki. Zajmuje się głównie tarotem. Jego rola według niej polega na zrozumieniu przyczyn konkretnych zachowań, sytuacji, które stały się naszym udziałem oraz poznaniu swoich mocnych i słabych stron.

Istotna dla niej jest także numerologia i jej wpływ na życie każdego z nas. Otóż wszystko w przyrodzie sprowadzić można do liczb i ich wibracji. W naszym życiu najistotniejsza jest wibracja i oddziaływanie imienia i nazwiska, daty urodzenia oraz miejsca pobytu.

Motto Pani Marzeny:
„JEŚLI CHOĆ JEDNĄ JASNĄ I DOBRĄ MYŚL WNIOSŁEŚ DO CZYJEGOŚ UMYSŁU,
JEDNO DOBRE UCZUCIE ZASZCZEPIŁEŚ W CZYJES SERCE,
JEDNĄ GODZINĄ SZCZĘŚCIA ROZPROMIENIŁĘŚ JAKIEŚ SMUTNE, SZARE ŻYCIE, SPEŁNIŁEŚ ZADANIE”.Karolina Anna Bąkała edytował(a) ten post dnia 01.09.09 o godzinie 18:39