Dominika Radwańska

Dominika Radwańska Socjolog,
specjalista ds.
eventów i szkoleń,
coach diety ...

Temat: Kurs samodzielnej pielęgnacji kopyt

Zapraszamy na trójmodułowe warsztaty samodzielnej pielęgnacji kopyt. Kurs rozpocznie się w pierwszą sobotę października. Wykłady poprowadzi Kasia Goraj. Uczestnicy kursu nabędą wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej pielęgnacji kopyt między wizytami kowala. Kurs zakończony jest certyfikatem. Ilość miejsc: 10.

Kopyto to najważniejsza część konia. Stan kopyt jest odzwierciedleniem całego końskiego dobrostanu. Konie żyjące dziko są w stanie doskonale zadbać o własne kopyta dawkując sobie odpowiednią ilość ruchu po odpowiednim podłożu i wybierając odpowiednie pożywienie. Ich kopyta są poddawane „werkowaniu” każdego dnia. Nasze konie, trzymane w stajniach są w tej kwestii pokrzywdzone. Kondycja ich kopyt jest wypadkową rzadkich wizyt kowala, pożywienia dostarczanego przez opiekunów i właścicieli stajni oraz ilości i jakości ruchu, jaki koniowi zapewnimy.

W niektórych naturalnych szkołach werkowania kopyta pielęgnuje się codziennie, dzięki czemu wizyty kowala są zupełnie zbędne. Na naszych warsztatach samodzielnej pielęgnacji kopyt każdy uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu ocenić stan i kształt kopyt konia oraz wykonywać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne między wizytami kowala. Po odbytym szkoleniu każdy uczestnik będzie mógł świadomie kontrolować pracę swojego kowala, stanie się jego równorzędnym partnerem w dbaniu o kopyta.

Dla kogo?
• Dla właścicieli koni
• Dla właścicieli stajni
• Dla weterynarzy
• Dla instruktorów jeździectwa i osób opiekujących się końmi

Cały cykl zaplanowany jest na 3 moduły tematyczne, podczas których uczestnicy zdobędą obszerną wiedzę dotyczącą anatomii, fizjologii i patofizjologii kopyta oraz nabędą podstawowe umiejętności samodzielnej pielęgnacji kopyt między wizytami kowala.

Moduł I (4.10.2014, sobota)
Wykład: anatomia kopyta – budowa kopyta, jak funkcjonuje kopyto, jak powinno wyglądać prawidłowo wystrugane kopyto, na co zwracać uwagę przy ocenie wyglądu kopyta.
Wykład: fizjologia kopyta – wzajemny wpływ postawy, ruchu, wagi konia oraz podłoża po którym się porusza na kształt kopyta.
Wykład: wpływ żywienia na kopyta
Pokaz: Werkowanie metodą dr Strasser
Panel dyskusyjny: fakty i mity na temat kopyt

Moduł II (5.10.2014, niedziela)
Wykład: matematyka kopyta
Warsztaty: samodzielne werkowanie kopyt
Wykład: Jak prawidłowo fotografować kopyta – przygotowanie materiału do studium przypadków

Moduł III (11.10.2014, sobota)
Wykład: patofizjologia kopyta – najczęstsze problemy dotyczące kopyt, kulawizny, wady postawy i bóle spowodowane złym werkowaniem, schorzenia kopyt
Wykład: Kucie koni – dlaczego koń powinien chodzić boso.
Wykład: Buty dla koni – alternatywa dla podków
Interaktywne studium przypadków: analiza przypadków zgłoszonych przez uczestników

Prowadzący kurs:
Katarzyna Goraj – fizjoterapeutka i hipoterapeutka, autorka metody czytania z kopyta. Absolwentka kursu kopytowego metody dr Strasser u Tomasza Świątka oraz kursu „Kopyta doskonałe” u Jakuba Gołębia. Od 5 lat aktywnie uczestniczy w rajdach konnych, które stały się dla niej podstawą analizy wpływu ruchu oraz podłoża na kopyta. Od 2011 roku zajmuje się profesjonalnym struganiem koni, korektą zniszczonych kopyt i rehabilitacją koni poochwatowych. Od kilku lat testuje buty dla koni, które w niektórych sytuacjach stają się niezbędną alternatywą dla podków.

Termin: moduł I - 4.10.2014, moduł II – 5.10.2014, moduł III – 11.10.2014

Cena: 330 zł (w cenie wykłady, warsztaty, lunch)

Ilość miejsc: 10 (decyduje kolejność zapisów)

Kurs zakończony jest certyfikatem potwierdzającym nabytą wiedzę i umiejętności.

Miejsce na kursie zostanie zarezerwowane po wpłaceniu zaliczki w wysokości 100zł. Pozostała część wpłaty do 10 dni przed kursem.

Zgłoszenia proszę kierować na adres: biuro@dorad.pl

Więcej informacji pod numerem 691 715 154

Zapraszamy również na nasz fanpage z aktualnościami: https://www.facebook.com/konceptdorad