Anna P.

Anna P. Muzyk / Copywriter

Temat: Zostań mecenasem i wesprzyj wydanie płyty ze wspaniałymi...

Zostań mecenasem i wesprzyj wydanie płyty... każdy otrzyma atrakcyjny prezent .

Dwupłytowy album zawierający najpiękniejszą twórczość poetycką i muzyczną dla dzieci oraz wspaniałe opracowania najpiękniejszych polskich kolęd. Pieśni powstały do słów najwybitniejszych polskich poetów, a także znakomitych wierszy dla dzieci autorstwa francuskiego surrealisty Roberta Desnosa. Wydawnictwa tego typu cechują wysokie walory edukacyjne, ponadto dzięki naszym wykonawcom noszą najwyższy poziom artystyczny.
Wykonawcy:
Anna Patrys - sopran
prof. Mirosław Gąsieniec - fortepian

Każdy DONATOR dostanie osobiste podziękowanie od artystów i 1 egz. płyty. Ponadto może wybrać dla siebie jeden z 6 różnych prezentów w zamian za dotację. Jeśli nie uzbieramy pełnej kwoty portal wspieramkulture.pl prześle przelaną kwotę na konto donatora z powrotem.
OFERTA w 100% uczciwa!!!!

Dwu-płytowy album zawierający najpiękniejszą twórczość poetycką i muzyczną dla dzieci oraz wspaniałe opracowania najpiękniejszych polskich kolęd. Pieśni powstały do słów najwybitniejszych polskich poetów, a także znakomitych wierszy dla dzieci autorstwa francuskiego surrealisty Roberta Desnosa. Wydawnictwa tego typu cechują wysokie walory edukacyjne, ponadto dzięki naszym wykonawcom noszą najwyższy poziom artystyczny.

CD 1
Chantefleurs et chantefables (Śpiewokwiaty i śpiewobajki) to cykl dziewięciu pieśni na sopran i orkiestrę z pojedynczą obsadą instrumentów dętych skomponowany w latach 1989-90 do poezji francuskiego surrealisty Roberta Desnosa (1900-45). To drugie dzieło Lutosławskiego, po Les espaces du sommeil, napisane do słów tego poety. Teksty pieśni wybrane zostały ze zbioru osiemdziesięciu wierszy o kwiatach, ptakach, owadach i zwierzętach, opublikowanych w zbiorze pod tym samym tytułem, co kompozycja Witolda Lutosławskiego, w Paryżu w roku 1955. Wiersze przeznaczone są dla dzieci. „Nie mogę tego samego powiedzieć o napisanej przeze mnie muzyce - stwierdził kompozytor - jakkolwiek ich »dziecięcy« charakter ma w niej swoje odbicie".
Utwór wszedł do repertuaru wielu śpiewaczek, m.in. Gwendolyn Bradley, Olgi Pasiecznik czy Anny Patrys. Z inicjatywy Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego powstała jego wersja na sopran i fortepian, przygotowana przez Eugeniusza Knapika w roku 2007.

Chantefleurs et chantefables składa się z poetyckich dźwiękowych scen odmalowanych z nadzwyczajną subtelnością; uwodzicielski zbiór muzycznych nastrojów, emocji i uczuć oddanych z mistrzowskim kunsztem.

Pieśni :
La Belle-de-nuit- gdzie mowa jest o tajemniczej roślinie zakwitającej po zmierzchu - po łacinie mirabilis, po polsku - dziwaczek;
La Sauterelle - Konik polny, z prześmieszną ilustracją skoków konika polnego, kojarzącą się z dziecinnymi wyliczankami;
La Véronique - przedstawia pełne wzajemnych zadziwień i zachwytów spotkanie byka z kwiatem Weroniką (po polsku - przetacznik);
L'Eglantine, l'aubépine et la glycine - czwarta pieśń opowiada o rozśpiewanym ptaku, który przelatuje nad trzema intensywnymi w kolorach i zapachach roślinami: dziką różą, tarniną i glicynią;
La Tortue - portret żółwia na poły groteskowo, na poły lirycznie zachwyconego samym sobą;
La Rose - portret róży o słodkim aromacie;
L'Alligator - humorystyczna scenka spotkania aligatora z małym Murzynkiem na brzegu Missisipi, w wyniku której aligator nadal pozostaje bez kolacji;
L'Angélique - urzekający obraz wzruszającego zachwytu, jakim napawa sikorkę spotkana tytułowa roślina, po polsku dzięgiel;
Le Papillon - inwazja chmary motyli spragnionych oczek z rosołu, który spożyć pragną mieszkańcy miasteczka Châtillon, nie jest - wbrew pozorom - wizją apokaliptyczną.

Twórczość Witolda Lutosławskiego na głos z towarzyszeniem fortepianu jest ilościowo skromna(...). Opracowanie „Chantefleurs et chantefables” dokonane przez profesora Eugeniusza Knapika powiększa tę liczbę o utwór bodaj najpiękniejszy w wokalnej spuściźnie Lutosławskiego. Oczywiście samym fortepianem nie sposób oddać oszałamiającej barwności dźwiękowej oryginału, lecz dzięki wielu innym walorom muzyka ta nawet w skromniejszej, za to praktyczniejszej wersji, zachowuje swój niezwykły urok.

6 Piosenek dziecinnych do słów Tuwima na głos i fortepian, Dwie piosenki do słów Tuwima na sopran i fortepian . Najmniej znana i najmniej rozpropagowana, ale przepiękna część twórczości wielkiego kompozytora W. Lutosławskiego. Wśród poetów, którzy stali się natchnieniem do powstania tej lubianej przez najmłodszych twórczości są m.in. L. Krzemieniecka, J. Osińska, A. Barto, S. Szuchowa czy J.Korczakowska, a przede wszystkim sam Julian Tuwim.

Repertuar:
W.Lutoslawski – Majowa Nocka
W.Lutoslawski – Srebrna szybka
W.Lutoslawski – Wianki
W.Lutoslawski – Wróbelek
W.Lutoslawski – Muszelka
W.Lutoslawski – Piórko
W.Lutoslawski – Taniec
W.Lutoslawski – Rok i bieda
W.Lutoslawski – Kotek
W.Lutoslawski – Idzie Grześ
W.Lutoslawski – Rzeczka
W.Lutoslawski – Ptasie plotki

W.Lutoslawski – Spóźniony Słowik
W.Lutoslawski – Pan Tralaliński

CD 2
„20 Kolęd na głos i fortepian”

Gdy się Chrystus rodzi
Hej weselmy się
W żłobie leży
Północ już była
Lulajże Jezuniu
My tez pastuszkowie
Jezu śliczny kwiecie
Hola, hola pasterze z pola
Dziecina mała
Z narodzenia Pana
Jezus malusieńki
Przybieżeli do Betlejem
Najświętsza Panienka po świecie chodziła
Gdy śliczna Panna
Bóg się rodzi
Anioł pasterzom mówił



Biografie artystów

prof.Mirosław Gąsieniec

http://www.amuz.wroc.pl/pl/miroslaw_gasieniec/456/2/

Anna Patrys

http://annapatrys.pl.tl



TERMIN UKAZANIA SIĘ PŁYTY - Marzec 2014


http://wspieramkulture.pl/projekt/430-Plyta-CD-Widold-...