Katarzyna D.

Katarzyna D. Specjalista ds.
Doradztwa Zawodowego

Temat: IV Śląskie Spotkania z Biznesem - 25 listopada br.

IV Śląskie Spotkania z Biznesem
Miejsce: Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J. Ziętka w Katowicach
25 listopada 2010

Harmonogram konferencji

10:00 – 10.40 O różnorodności w coachingu, modele pracy coachingowej – dr Beata Kozak, , coach pracujący w modelu PSC, co-active i coaching prowokacyjny, psycholog, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

10:40 – 11.20 Połączenie przywództwa i coachingu w roli menedżera - jak skutecznie doskonalić
przywództwo w organizacjach – Tomasz Mnich specjalizuje się w przyspieszaniu wdrażania projektów i zmian oraz doskonaleniu przywództwa w firmach. Jego działania skutkują wzrostem efektywności organizacyjnej i skuteczności pracy menedżerów oraz poprawą efektywności zarządzania IT

11:20 – 12:00 "Zasady etyczne w coachingu a jego skuteczność" - dr Mirosława Huflejt-Łukasik , Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka dwóch zespołowych nagród Ministra Edukacji Narodowej za publikacje naukowe. Autorka artykułów popularyzujących Neurolingwistyczne Programowanie w czasopismach „Manager”, „Bussines Sales”, „Impact”. Współzałożycielka Polskiego Instytutu Neurolingwistycznego Programowania oraz Ahead Research. Certyfikaty Praktyka i Mistrza Neurolingwistycznego Programowania uzyskała w Institute for Integrative Communication (potwierdzone przez German Association for Neuro-Linguistic Programming oraz International Association for NLP). Certyfikaty trenera Neurolingwistycznego Programowania uzyskała w Erickson University International – Kanada oraz w Osterreichisches Traningszentrum fur NLP.

12:00 – 12.40 „Kim jest COACH?” – Anna Ratajczyk, Piotr Pilipczuk, Kefann, certyfikowani Trenerzy Coachingu ICC i członkowie trenerskiego teamu International Coaching Community. Prowadzą szkolenia dla coachów I i II poziomu, procesy certyfikacyjne oraz procesy superwizyjne.

12.40 – 13.20 „Coaching jako narzędzie wpływu na zyski firmy” - Kazimierz Nalepa, TMT Group, Doradca, coach i trener z 22-letnim doświadczeniem w pracach dla biznesu (m.in. banki, ubezpieczenia, przemysł, handel). Zajmuje się strategicznym i operacyjnym zarządzaniem, problematyką władzy i skuteczności działań o strategicznym znaczeniu. Usprawnia i reorganizuje firmy, rozwija ich kadrę menadżerską.

13:20 - 14:00 Model coachingu wielopoziomowego – Liliana Kupaj, Trener i konsultant zarządzania, Executive Coach ICF, Certyfikowany Trener Komunikacji Transformującej

14:00 – 14.40 „Coaching jako narzędzie rozwoju postawy przywódczej u menedżerów”- Artur Rzepecki, niezależny konsultant prowadzący projekty rekrutacyjne i rozwojowe dla zarządów i wyższej kadry menedżerskiej. Wyróżnia go wieloletnia praktyka menedżerska oraz prawdziwa pasja i zainteresowanie rozwojem przywództwa. Absolwent wielu kursów coachingowych min ICC, CTI, CCL, ORSC wybrane z nich również na poziomie Master. Od ponad 5 lat jest aktywnym członkiem, a od IV 2009 roku Prezesem Polskiego Oddziału International Coach Federation. Zrealizował w ciągu ostatnich pięciu lat ponad 1500 godzin coachingu.


14:40 – 15:20 „Znaczenie Coachingu dla biznesu” – Robert Reinfuss, Doradca w zakresie zarządzania personelem. 12 lat praktyki w zarządzaniu w tym 10 lat na stanowisku dyrektora personalnego w firmach produkcyjnych, handlowych i bankowości. Dyrektor Personalny Roku 1999. Autor książki o technikach zarządzania wynikami pracy: „MBO – prosta, skuteczna technika zarządzania Twoją firmą”. Zajmuje się doradztwem biznesowym w zakresie zarządzania personelem oraz wdrażaniem systemów zarządczych.


15:20 - 16:00 „Coaching z końmi (horse assisted education) jako innowacyjna forma rozwoju w
biznesie i życiu” – Dorota Soida, trener, coach i konsultant z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w efektywnym wprowadzaniu zmian w życiu jednostek oraz organizacji, w szczególności w obszarze przywództwa, komunikacji i budowaniu efektywnych zespołów.

Część praktycza
16:00 - 17:30 Biznesowa Wartość Menadżera – warsztat poprowadzi Kazimierz nalepa TMT Group.
 Co decyduje o sukcesie menadżera
 Jak określać potencjał zawodowy menadżera
 Profile kompetencji menadżera
 Jak skutecznie stymulować wzrost Biznesowej Wartości Menadżera
 Rozwój kluczowych kompetencji menadżera poprzez coaching
 Biznesowa Wartość Menadżera a zyski firmy


Zgłoszenia do udziału w konferencji i warsztacie prosimy przesłać do dnia 25 października br. na adres e-mail: kariery@swsz.katowice.pl lub telefonicznie (32) 251 08 90.
UDZIAŁ W KONFERENCJI I WARSZTACIE JEST BEZPŁATNY.