Marcin Nowak

Marcin Nowak Handel B2B

Temat: „Jedwabny szlak” wyznacza dobrą jakość i oryginalny styl

„Jedwabny szlak” wyznacza dobrą jakość i oryginalny styl

Nie tylko w Paryżu czy Mediolanie, a także w Hongkongu zobaczysz i kupisz najnowsze kolekcje uznanych na świecie marek. Hongkong od lat określa najnowsze trendy w dziedzinie projektowania i produkcji odzieży. Jakość i design wywodzące się z azjatyckiego centrum, od lat podbijają światowe rynki.
Prężnie rozwijający się rynek odzieżowy Hongkongu i Chin nie pozostaje bez wpływu na rynki Europy i USA. Zagraniczni kontrahenci chętnie odwiedzają targi w Hongkongu, zakładają tu oddziały firm i coraz częściej otwierają niezależne zakłady produkcyjne w Azji. To, co przyciąga przedsiębiorców z Hongkongu, to przede wszystkim niskie podatki, niezależny i przejrzysty system prawny wzorowany na prawie brytyjskim oraz łatwa wymiana walut. Język angielski jest tu powszechnie używany, a przy wjeździe do Hongkongu nie wymaga jest wiza. W ten sposób powstała najbardziej prężna gospodarka na świecie, oferująca przyjazne środowisko biznesowe. - Od 5 lat współpracujemy z producentami w Hongkongu. Jest to dla nas dogodny rynek, w związku z czym nieustanne poszerzamy sieć kontaktów biznesowych na tym terenie. Hongkong jest świetnym miejscem do prowadzenia interesów, a to za sprawą polityki wolnego rynku i niskich podatków. Warto również zaznaczyć, że duży rynek przekłada się na dużą różnorodność produktów - mówi Jerzy Taranko, właściciel sklepów z ekskluzywną odzieżą damską Taranko. Coraz częstszym procederem jest także zakładanie własnych biur zajmujących się pośrednictwem w kontaktach handlowych. Oddział w Szanghaju posiada gdańska spółka LPP, właściciel marek takich jak Reserved i Cropp Town. Z kolei łódzka firma Kan, właściciel sieci salonów odzieżowych Tatuum, prowadzi biuro w Hongkongu. Ich pracownicy szukają lokalnych dostawców tekstyliów, zakładów szyjących ubrania, zlecają im produkcję i nadzorują jej jakość. Wielkie korporacje odzieżowe poszły o krok naprzód, otwierając w Chinach własne linie produkcyjne. Nie ma dziś liczącej się w modzie i biznesie odzieżowym firmy, która nie miałaby w Chinach przynajmniej biura handlowego.
Jakość odzieży produkowanej w Azji Południowo-Wschodniej to temat wciąż aktualny, wywołujący liczne dyskusje. Jak jest naprawdę, najlepiej wiedzą sami przedsiębiorcy. - Jakość towaru zależy tylko i wyłącznie od naszego osobistego wyboru. Rozległy rynek Hongkongu oferuje towar we wszystkich możliwych przedziałach cenowych i jakościowych. Można zakupić odzież za grosze, ale adekwatna do ceny będzie i jakość. Ja wybieram produkty bardzo dobrej, sprawdzonej jakości, w eleganckim i ekskluzywnym designie. Cena jest oczywiście nieco wyższa, ale i tak się opłaca. Myślę, że na tak szerokim rynku każdy może znaleźć dokładnie to, czego szuka - dodaje Jerzy Taranko. W wydanym przez Radę Rozwoju Handlu Hongkongu przewodniku „Jak rozpocząć biznes z Hongkongiem” autorzy podpowiadają jak sprawdzić wiarygodność partnerów biznesowych oraz jakość proponowanych produktów. Jak się okazuje, najlepszą gwarancją jest osobista wizyta w fabryce produkującej interesujące nas towary. Można wówczas samemu prześledzić proces produkcji oraz nawiązać trwałe relacje z dostawcą. Przed podróżą do Hongkongu warto zainicjować wcześniejszy kontakt z producentem drogą mailową czy telefoniczną, w celu ustalenia tematyki rozmów, składu delegacji i czasu wizyty. - Biznesmen, który przyjedzie niezapowiedziany, zostanie odebrany jako nieodpowiedzialny i niegodny zaufania. Sprawdzanie wiarygodności partnera polecałbym zlecić firmom lub instytucjom, które specjalizują się w takiej usłudze - przekonuje Maciej Wilk, przedstawiciel Rady Rozwoju Handlu Hongkongu w Polsce. W ten sposób można zebrać informacje odnośnie kontrahenta, a jak sprawdzić sam produkt? W większości przypadków producent powinien przesłać nam darmowe egzemplarze towaru, który wybraliśmy. Dzięki temu przekonamy się, czy dany produkt spełnia nasze oczekiwania. Warto dodać, że większość firm z Hongkongu posiada certyfikat ISO, a ich produkty odpowiadają standardom europejskim.
Dzięki prężnie rozwijającemu się przemysłowi odzieżowemu oraz kompleksowości oferowanych usług - wyznaczaniu najnowszych trendów w dziedzinie projektowania jak i samej produkcji odzieży, możemy mówić o Hongkongu, jako światowym centrum mody. O jakości i designie azjatyckich produktów będziemy mogli przekonać się osobiście podczas wrześniowej edycji Lifestyle Expo w Warszawie (21-23.09.2010).

http://info.hktdc.com/lifestyleexpowarsaw/index_polski...

http://targi-w-kantonie.pl/targi-w-kantonie-2010-canto...

------------------------------------
http://Aladyns.pl Twoja Firma w Chinach i Hong KonguMarcin Nowak edytował(a) ten post dnia 24.08.10 o godzinie 18:39