Bogusław M.

Bogusław M. Najlepszym sposobem
przewidywania
przyszłości jest jej
tw...

Temat: Co wiemy o ACTA?

Polska podpisze kontrowersyjne ACTA. Wolność sieci zagrożona?

http://www.tvn24.pl/0,1732146,0,1,polska-podpisze-kont...

http://www.youtube.com/watch?v=_HQYmawtiA0&feature=pla...
http://www.youtube.com/watch?v=b0S2I06dhnk&feature=wat...Bogusław M. edytował(a) ten post dnia 21.01.12 o godzinie 23:13
Piotr D.

Piotr D. Tester
Oprogramowania

Temat: Co wiemy o ACTA?

Traktat Lizboński podpisaliśmy, jak wiele innych aktów, bez cienia pomyślunku.
Jeden więcej, jeden mniej... cóż.
A na chwilę obecną pokrętne tłumaczenie z filmu nie jest żadną nowością - wystarczy poczytać licencje dowolnego oprogramowania, choćby Windowsów. Ile osób może korzystać z komputera z zainstalowanym systemem :D
Lawful Interception w wykonaniu operatorów telekomunikacyjnych jest obowiązkiem od dawna, a operatorzy i państwa już się na tym przejechały.
Patenty na oprogramowanie w UE próbowała przepchnąć przez Komisję, jak się nie mylę. ds. Rybołóstwa.
Ot, będzie to co jest od dekad, tylko że jawnie i "legalnie"

Nieustannie wzrusza mnie troska o "obronę internetu". Bo poziom wód gruntowych, rozdane za darmo koncesje na zabobon w rodzaju gazu (g)łupkowego, chory system "refundacji" leków, zawyżający ceny mieszkań program "Developer na Twoim", tonący system emerytalny... to przecież żaden problem, bo jak padną Twitter i Facebook, to przecież, normalnie, koniec historii :>

Skoro Amazonowi, Hulu i komu tam jeszcze śmierdzą moje dolary - ich prawo. Ja bez oglądania sprzedawanych przez nich z ograniczeniami geograficznymi seriali i usług przeżyję. Oni bez pieniędzy, nie tylko moich...

Dowolny akt tego typu z czasem zabije sprzedaż, a więc i siebie. A żaden "wyzyskiwacz" nie chce umrzeć biedny.
Jarosław Miłaszewicz

Jarosław Miłaszewicz rzecz w tym, że
rzecz na rzeczy..

Temat: Co wiemy o ACTA?

Poziomu wód nie ruszaj :) - tu mamy spory problem :)
Bogusław M.

Bogusław M. Najlepszym sposobem
przewidywania
przyszłości jest jej
tw...

Temat: Co wiemy o ACTA?

Troche po ludzku - zapachniało demokracją …

Popełniono błąd i nie było konsultacji w momencie przygotowywania pełnej wersji projektu. Trzeba to odrobić i środowiskom internetowym, razem ze środowiskami twórczymi wyjaśnić wszystkie aspekty, które są w ACTA - mówił Boni.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-pols...
Roman K.

Roman K. Prawnik, aplikant
radcowski.

Temat: Co wiemy o ACTA?

Polecam dzisiejszy artykuł na moim blogu, wielu osobom może wyjaśnić co zawiera ta umowa:

http://www.prawofreelancera.pl/2012/01/wszystko-co-chc...
Juliusz B.

Juliusz B. INSTYTUT BIZNESU

Temat: Co wiemy o ACTA?

już 400.000 osób obejrzało ten niewinny link
http://www.youtube.com/watch?v=Na4KbXEMZk4
Sebastian Sadowski-Romanov

Sebastian Sadowski-Romanov CEO | ITRO Export
Solutions

Temat: Co wiemy o ACTA?

Lepsze pytanie to czego nie wiemy o ACTA.

Nikt nie wie i nie powie jak beda interpretowane zapisy prawne ACTA i jak beda sie mialy do roznych kodeksow karnych w roznych krajach, a w szczegolnosci w USA. Gdzie dodatkow kazdy stan ma swoje prawo.

Moim zdaniem to proba wydojenia spoleczenstwa pod przykrywka ochrony praw autorskich.

Tak naprawde prawa autorskie to smiech, cala kasa lezy w uslugach jakie mozna swiadczyc juz 3 miliardam internautow. Jezeli nie da sie ich oganiczyc to nie da sie na nich zarabiac i to jest cala prawda o ACTA.

Koroporacje maja chec znalezc sobie nowe zrodlo dochodu. Cale oprogramowanie open soce, serwisy wymiany danych, bezplatna skarbnica wiedzy jaka jest internet dla dwoch miliardow urzytkownikow.

Co sie tyczy artystow i ich praw autorskch to zadm jedno proste pytanie.

DLACZEGO ARTYSTA MA PRAWO DO SWOJEGO UTWORU JAKO JEGO TWORCA, A WYNALAZCA WYNALZKU JAKO JEGO TWORCA MUSI ZGLOSIC GO DO UZEDU PATENTOWEGO I ZA TO SLONO ZAPLACIC?

Patent wynalazcy jst chroniny tylko na terytorium kraju w jakim go zglosil, aby rozszezyc go na inne kraje trzeba wydac fortune na zecznikow patentowych i oplaty patentowe.

CZY NUZYCY SA WAZNIEJSI NIZ WYNALAZCY?

Moim zdaniem sa o wiele mniej wartosciowi bo cala ta POP kultura to g...no a nie kultura.

Kazde ogrsnicznenie i kazdy przepis ktory jest lobbowany przez grupy interesw i wprowadzany przeciwko ogolnemu negatywnemu odbiorowi spoleczenstwa jest zamachem na wolnosc tego ze spoleczenstwa. Najbardziej chamskie w tym wszystkim jest to ze robia to ludzie ktorzy sami siebie nazywaja naszymi wybrancami.
Juliusz B.

Juliusz B. INSTYTUT BIZNESU

Temat: Co wiemy o ACTA?

"NIE WYTRZYMAM !
NIE WYTRZYMAM !
TOTALNA INWIGILACJA!"

nie wiem czy jeszcze wolno coś cytować?
tym razem to "Seksmisja".
Marcin Południkiewicz

Marcin Południkiewicz Gotowy na wszystko.

Temat: Co wiemy o ACTA?

Lepiej w ogóle nic nie pisać bo każde słowo to duplikat, a gdzie w ogóle prawa autorskie twórców słów? Na szczęście młodzież się broni i wymyśla slangi. Czy teraz z każdym nowo wymyślonym słowem trzeba lecieć do biura patentowego? Tylko jak udowodnić, że dziecko wymyśliło dane słowo? Albo, że samemu się wymyśliło podczas przejęzyczenia? nie wiem czy nie aresztują polityków, kupują garnitury a przecież zostały przez jednego człowieka wymyślone! Co z jego prawami autorskimi? Cały rząd kupuje podróby! Aresztują Picassa za nawiązanie w "Gueranice" do "Jedzących Ziemniaki" Van Gogha(lampa)? Podrobił ten motyw przecież. Prawa autorskie należą do Van Gogha. Aresztować wszystkich malujących wizerunki Jezusa, pierwszy był Całun. Co z prawami autorskimi Boga? Nie tak dawno temu czytałem, że artysta sam złamał prawa autorskie do swojego dzieła, bo korporacja nie chciała zakończyć kontraktu mimo upłynięcia terminu a facet chciał rozdać za darmo swą muzę. Jak więc wejdzie ACTA nie podpisujcie żadnych umów. Czy ACTA znaczy, że nie będzie można podzielić się swą sztuką od czasu do czasu za darmo? O rany, nie będzie dodatków do gazet i promocji.. Za obejrzenie zwiastunów filmów w necie też trzeba będzie płacić? Na wszelki wypadek nie będę chodził w majtkach, je też ktoś wymyślił i ma prawa autorskie a ja pewnie noszę podróbki. A co z prawami autorskimi do sześcianu? Wiele budynków ma taki kształt. O w mordę, wszystkich aresztują. Jak kupować farby skoro nazwy kolorów będą zakazane... Nie używajmy też gramatyki bo ją też ktoś wymyślił i trzeba będzie słono bulić. A kto wymyślił pierwszą ustawę? Wtedy można by dokument ACTA uznać za podróbkę bo prawa autorskie do dokumentu ktoś na pewno ma. Tak samo jak do słów i liter w nim użytych. Ba sam materiał dokumentu ktoś na pewno odkrył i ma pełne prawa autorskie do niego. Od teraz nie szukam pracy i nie zakładam firmy, idę do urzędu patentowego i patentuje każdy swój pomysł, zarobię krocie bo Sztuka w Polsce nie ma specjalnie popytu. Teraz będzie popyt na sprawy sądowe. A mam masę pomysłów. Jak tylko ktoś potem wpadnie na jakiś podobny to bach do sądu i kasa. Nowy zawód - oskarżyciel.

Sebastian weź na wstrzymanie.
Czy teraz mamy taki wysyp wynalazców jak w XX wieku?
Czy każdy w Popkulturze jest niekulturalny?
Np. Michael Jackson? No bardzo niekulturalnie w teledysku propagował ochronę przyrody.
Czy większość rodaków naukowców nie wyjechała za granicę? Powiedz mi co się w Polsce wynajduje. Chyba tylko nowe ustawy.
O żadnych wynalazkach z kolei nic mi nie wiadomo.
I wybacz mi, że na pierwszy rzut oka łatwiej mi odróżnić obrazy niż odróżnić płytę danego producenta od innej płyty głównej.
Gdyby nie nazwa(zastrzeżona) i opakowanie to bym nie wiedział czy to Asus czy Gigabyte.
Natomiast Ozzy Osbourne'a od Michael'a Jackson'a odróżnię, tak samo Van Gogha od Picassa. No i nikt nie musi mieć prawa patentowego na swoje imię i nazwisko.
Zarówno twórcy jak i naukowcy.
Poza tym naukowcy są zwykle finansowani a tacy malarze już na przykład wcale. Sami muszą opłacać transport wtem i z powrotem.
Więc nie bój się, też płacą dużo kasy.
Poza tym artyści zamiast do biura idą do takiego ZAiKS-u lub RIAA. Tylko urząd patentowy cię chyba nie wydyma i nie zostawi ochłapów a taki ZAiKS już może tak zrobić.
Poza tym o czym w ogóle mówisz? ACTA bardzo chciał TVN i Polsat. Gdzie ty tam widzisz multum artystów? Chyba na aktorach się kończy. Od czasu do czasu pokażą coś z bankietu i tyle.
O naukowcach przynajmniej bywa w wiadomościach, informacjach czy jak się to tam zowie.
Nowy wynalazek, innowacyjna diagnostyka...a jest coś o wystawach i wernisażach? Nowych kierunkach w malarstwie?

I na koniec. Naukowcy jak są dobrzy to pracują np. w laboratoriach Sony i to w sumie Sony kupuje patenty. Nie słyszałem by ktoś np. domagał się kasy od Sony bo ma patent gdyż pracował w firmie. Artyści nie mają tak dobrze i nie mają regularnych dochodów, no może z wyjątkiem muzyków. Ale malarze nie mają z czego żyć praktycznie.
Naukowiec ma laboratorium a z osobistej pracowni wyrzucono nawet profesora ASP. Żadne Sony mu nie sfinansuje.Marcin Południkiewicz edytował(a) ten post dnia 07.02.12 o godzinie 11:13

konto usunięte

Temat: Co wiemy o ACTA?

Oto analiza ATCA dokonana na łamach gazety, którą trudno nazwać pro rządową.
http://www.rp.pl/artykul/406510,798024-O-to-naprawde-c...

i jeszcze z tego samego źródła:
http://www.rp.pl/artykul/9157,799847-Nie-takie-ACTA-gr...
Piotr D.

Piotr D. Tester
Oprogramowania

Temat: Co wiemy o ACTA?

Jacek J.:
Oto analiza ATCA dokonana na łamach gazety, którą trudno nazwać pro rządową.

To nie jest analiza tylko prywatna opinia jakiś tam ludzi.
Wreszcie nie odnosi się ona do podstawowego tematu:
- dlaczego ustawa dużej rangi jest - tradycyjnie - przemycana przez Komisję ds. Ryb i Morskich Żyjątek ?
- dlaczego dwóch ministrów (Boni i Zdrojewski) wygłasza 1. sprzeczne 2. kontrowersyjne opinie:
"nawet jeżeli podpiszemy, nie musimy uchwalać przepisów wykonawczych" vs. "będzie obowiązywać nawet nie podpisane, więc co szkodzi podpisać" ?
- dlaczego ministrowie przy tej okazji publicznie kłamią (np. o ratyfikacji i podpisaniu przez inne kraje) ?
- co z zastrzeżeniami GIODO, ETS i wielu innych instytucji ?
- dlaczego premier markuje jakieś "konsultacje społeczne" z założeniem że i tak nie zmieni postanowienia ?
- nadal nie wspomniano o zasadzie równości wobec prawa, a tutaj środki przewidziane do realizacji postanowień traktatu oznaczają dla pewnych organizacji możliwość pominięcia państwowych struktur (sądy, policja) albo uprzywilejowany dostęp do nich i realizację zadań z wyższym priorytetem... i te genialne sformułowania "bez wysłuchania drugiej strony".

Zresztą, jak pisałem - mi to lotto. Ale ja bym do ACTA dorzucił jeszcze zapisy o:
- obowiązku oferowania dóbr objętych acta na rynkach państw-sygnatariuszy na tych samych warunkach licencyjnych i w tej samej cenie i w tym samym czasie
- obowiązku likwidacji wszystkich parapodatków rozumianych jako zadośćuczynienie za domniemane przestępstwo (opłaty za papier, płyty, kserokopiarki, nagrywarki i niedługo aparaty cyfrowe)

Ot, w ramach "równowagi stron".

Jest jeszcze kwestia ścigania za budowę, używanie itp narzędzi "do obchodzenia zabezpieczeń" i zakaz budowy nie posiadających takowych. Długoterminowe skutki tego dla edukacji, wdrażania nowych pomysłów itp są trudne do przewidzenia. Nie mówiąc już o tym, że ochrona jednych praw często oznacza łamanie innych (ot, rootkit od Sony).

Niedawno, wobec dziury demograficznej niepubliczne uczelnie zaczęły się domagać dotacji takich, jakie mają publiczne - więc może jako i ich strumień przychodów jest zagrożony zorganizuje się Państwowe łapanki i wprowadzi obowiązek studiowania (kolejnych kierunków) ?

Naprawdę nie ma znaczenia czy tu chodzi o ACTA czy o ustawę regulują warunki przewozu cukierków - chodzi o podejście do procesu stanowienia prawa, o jakość tego prawa i przejrzystość tego procesu. Tutaj mamy blamaż na całej linii. To jest problem, a nie "wolność internetu". Piotr D. edytował(a) ten post dnia 09.02.12 o godzinie 10:07

Następna dyskusja:

Co wiemy o ACTA?




Wyślij zaproszenie do