Artur Penar

Artur Penar "A co jeśli to
mogłoby zadziałać
dla Ciebie, a Ty
tego ni...

Temat: 10 ubezpieczeniowych postanowień noworocznych

Nowy Rok tuż tuż Wielu z nas spisuje noworoczne postanowienia. Ktoś chce rzucić palenie, ktoś chce kupić dom, ktoś chce się dokształcać, aby znaleźć lepszą pracę. Postanowień może być tyle, ilu ludzi. Dlaczego zatem nie określić sobie celów ubezpieczeniowych? W takiej dziedzinie jak ubezpieczenia także jest miejsce na noworoczne postanowienia. Wystarczy zastosować się, chociaż do kilku z poniższej listy, a unikniemy wielu podstawowych błędów. Zapraszam, zatem do lektury.

1. Nie będę zwlekał z zapisaniem się do OFE i czekał na ostatni moment.

Robienie czegokolwiek na ostatni moment zwykle nie wychodzi nam na dobre. Tak samo jest w przypadku wyboru OFE. Czekając aż ZUS przyśle nam zawiadomienie o konieczności dokonania wyboru II filaru popełniamy błąd, gdyż wybierając OFE na ostatni moment nie mamy czasu na zapoznanie się z możliwościami, jakie dają poszczególne OFE działające na naszym rynku. Nie kierujemy się racjonalnymi wskazówkami, ale często słuchając znajomego, (który zwykle też mało o OFE wie) skazujemy się na wybór tego, które nie należy do dobrych czy bardzo dobrych. Bywa też tak, że dopuszczamy do sytuacji, w której to ZUS decyduje za nas. W Nowym Roku pamiętajmy, zatem, że każdy z nas powinien sam decydować o sobie, swojej emeryturze i finansach.

2. Zanim wybiorę OFE zapoznam się, z co najmniej kilkoma działającymi na naszym rynku.

Zapisanie się do pierwszego lepszego OFE bez żadnych analiz, konsultacji czy przemyśleń jest pójściem na łatwiznę. Zastanów się, czy do wszystkich spraw podchodzisz z taką ignorancją? Dlaczego robisz to w przypadku OFE. Wiadomo, że są na naszym rynku OFE lepiej i gorzej inwestujące, może przez swoje zachowanie trafisz właśnie do tego gorszego? Nie lepiej od razu podejść do wyboru II filaru poważnie? W dobie Internetu porównanie dostępnych OFE zajmie Ci naprawdę niewiele czasu. Może jednak warto?

3. Zabezpieczę przyszłość moich dzieci wykupując ubezpieczenie posagowe.

Jeśli założyłeś rodzinę to z pewnością chcesz jej zapewnić godne życie i bezpieczeństwo. Nie jest to żaden slogan, takie są fakty. Dla tych, których kochasz chcesz jak najlepiej. Myślisz zapewne o jak najlepszej edukacji dla swoich pociech, o tym, aby nigdy nie musieli rezygnować z czegoś, na rzecz opłacenia rachunków. Zadbaj, zatem w tym roku o ich przyszłość. Nawet, jeśli zdołasz wykształcić dzieci ze swoich bieżących zarobków, kapitał z polisy będzie dla nich świetnym prezentem, gdy zechcą się usamodzielnić.

4. Zadbam o to, aby posiadać ubezpieczenie o charakterze oszczędnościowym, nie zapominając o części ochronnej.

Często popełnianym przez ubezpieczonych błędem jest skupianie się wyłącznie na inwestowaniu środków pieniężnych, przy jednoczesnym zmniejszeniu ochrony ubezpieczeniowej do minimum. Pomnażanie kapitału, który ma nam służyć w przyszłości jest jak najbardziej niezbędne, jednak ochrona ubezpieczeniowa może wybawić z kłopotów nie jedną rodzinę. Zachowaj, zatem dobre proporcje pomiędzy ochroną a oszczędnościami.

5. Nie będę rezygnował z polisy, jeśli moje kłopoty finansowe są przejściowe.

Często bywa tak, że mając nawet niewielkie kłopoty finansowe, ubezpieczony decyduje się pozbyć polisy. Zwykle decyzja nie jest tak naprawdę do końca przemyślana. Jest wiele sposobów na obniżenie kosztów związanych z polisą (rezygnacja z umów dodatkowych, zawieszenie opłacania składki, obniżenie sumy ubezpieczenia). Zapoznaj się z nimi, a dopiero później podejmuj ostateczną decyzję.

6. Zwrócę uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia, tak, aby moje ubezpieczenie nie było za małe.

Wysokość sumy ubezpieczenia w ubezpieczeniach na życie jest niezwykle istotnym elementem polisy. Od jej wysokości zależy, bowiem wielkość świadczenia wypłacanego uposażonym w razie śmierci ubezpieczonego. Dlatego jest tak istotne, aby nie była ona za mała. Pamiętaj, że taką kwotę pieniędzy otrzyma Twoja rodzina w razie Twojej śmierci. Na jak długo ma im ta kwota wystarczyć, jakie wydatki ma pokryć? Przemyśl to koniecznie.

7. Nie będę zwlekał z wykupieniem polisy na życie.

Jeśli w tym roku planujesz zakup polisy na życie nie zwlekaj z tym w nieskończoność (np. do grudnia). Dokonaj zakupu przed swoimi kolejnymi urodzinami, gdyż im jesteś starszy, tym wielkość Twojej składki ubezpieczeniowej jest również większa. Poza tym, skoro ubezpieczenia ma Ci zapewnić ochronę, to, po co z tym zwlekać. Zapoznaj się z dostępnymi na rynku ofertami, skonsultuj się ze specjalistą i do dzieła.

8. Zamiast narzekać na opiekę zdrowotną zapoznam się z ofertą prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Programy zdrowotne stanowią alternatywę na bolączki współczesnej służby zdrowia. Dzięki nim klienci mają nieograniczony i szybki dostęp do lekarzy wszystkich specjalności bez skierowania i w całej Polsce. Ubezpieczenia zdrowotne proponują Państwu wiele ciekawych rozwiązań, które należy wziąć pod uwagę. Kto bowiem najlepiej o nas zadba? Tylko my sami.

9. Zanim zainwestuję, zaplanuję inwestycję, aby osiągnąć jak najwięcej.

Zanim podejmiesz decyzję o inwestowaniu środków pieniężnych zastanów się, na co chciałbyś zdobyć środki. Czy potrzebna Ci jest inwestycja, która w stosunkowo krótkim czasie przyniesie zyski, czy Twoje cele są raczej długoterminowe. Od tego, bowiem zależy, jaką formę inwestycyjną wybierzesz, jaka będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Może posiadasz już kapitał i chcesz go pomnożyć, chcesz, aby pracował na siebie? A może myślisz już o emeryturze i jesteś świadomy tego, że emerytura państwowa nie będzie należała do wysokich, dlatego postanowiłeś zdobyć kapitał, który zapewni Ci godne życie na starość? Być może Twoje plany sięgają jeszcze dalej – może chcesz w przyszłości pomóc swoim dzieciom i zebrać dla nich większy kapitał, tak, aby mieli ułatwiony start w dorosłe życie? Cele mogą być różne, tak jak różne są osoby decydujące się na inwestowanie. Ważne jest, aby decyzja o inwestycjach była przemyślana.

10. Zwiększę ubezpieczeniową wiedzę.

Jeśli jesteś osobą znającą Internet i zdajesz sobie sprawę z korzyści, jakie on daje, dobrze wiesz, że możesz znaleźć tam wszystko. Internet to wygoda, oszczędność czasu, zbiór wielu informacji, możliwość bieżącego śledzenia nowych produktów. Nie ruszając się z domu możesz podnosić poziom swojej wiedzy ubezpieczeniowej i porównywać oferty. Dzięki temu przyszły zakup polis będzie prostszy a wybrane ubezpieczenia lepiej dopasowane do Twoich potrzeb.Artur Penar edytował(a) ten post dnia 01.01.10 o godzinie 19:32
Robert P.

Robert P. szukam .....

Temat: 10 ubezpieczeniowych postanowień noworocznych

Artur nie gniewaj sie ale przesadzasz .....to sie spam nazywa....reklamuj się w odpowiednim dziale...

Temat: 10 ubezpieczeniowych postanowień noworocznych

1. Popieram p.Roberta, ale trzeba pamiętać, że tu niestety nigdy nie możnabyło liczyć na interwencję. :(
2. Dlaczego autor usunał link źródłowy? Wstawił i skasował. Bardzo nie ładne to i zastanawiające.
3. Najśmieszniejsze jest jednak to, że większość tego tekstu, to głupoty.
Punkty 1 i 2 - małoistotne, bo OFE jest małoistotne.
Punkt 3 jest ok, ale nie precyzuje niestety jak to powinno wyglądać/.
Punkt 4 - bzdura, zupełnie na odwrót, szkoda słów...
Punkt 5 - trochę zadelikatnie autor ubiera w słowa Polski problem lekceważenia wagi ubezpieczenia zdrowia/życia. Polisa powinna być ostatnim elementem cięcia kosztów!
Punkt 6 - ważna sprawa, to fakt, lecz znacznie ważniejszy jest zakres ubezpieczenia!
Punkt 7 - zgadzam się w całości.
Punkt 8 - ujdzie :]
Punkt 9 - banały, zero konkretów.
Punkt 10 - internet jest fajny, można sobie poczytac o ubezpieczeniach (oby nie na anonimowych forach!), jednak priorytetem jest spotkanie z agentem, a najlepiej z kilkoma.

Wstyd dla strony która zamieszcza takie rzeczy.Marcin Marciński edytował(a) ten post dnia 02.01.10 o godzinie 22:47
Artur Penar

Artur Penar "A co jeśli to
mogłoby zadziałać
dla Ciebie, a Ty
tego ni...

Temat: 10 ubezpieczeniowych postanowień noworocznych

Zgodnie z prośba Pana Marcina podaje link do strony http://www.ubezpieczenie.com.pl/10_ubezpieczeniowych_p....



Wyślij zaproszenie do