Ewa Michałowska

Ewa Michałowska trener biofeedback
(EEG, HEG )
trening-uwagi.pl

Temat: Poszukuję trenera Biofeedback

Poszukuję trenera EEG Biofeedback
Praca na etat w Warszawie.
Wymagane ukonczone szkolenie I stopnia i praktyka.
Kontakt 792508067.
Joanna Krawczyk

Joanna Krawczyk Jestem ciekawa
świata. Poznawania
ludzi. Zawsze widzę
w n...

Temat: Poszukuję trenera Biofeedback

Szanowna Pani,
Widzę, że kiedyś poszukiwała Pani terapeuty EEG Biofeedback.
Ja obecnie poszukuję pracy jako terapeuta EEG Biofeedback.
Skończyłam kurs I stopnia w maju 2010 roku, od listopada 2010 roku
prowadzę treningi (mam za sobą 107 treningów).
Chciałabym pracować w zespole.
Pani poszukiwała terapeuty w zeszłym roku, ale różnie to bywa,
może obecnie też jest Pani zainteresowana współpracą,
z osobą taką jak ja.
Będę bardzo zobowiązana za odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam
Joanna Krawczyk
Ewa Michałowska

Ewa Michałowska trener biofeedback
(EEG, HEG )
trening-uwagi.pl

Temat: Poszukuję trenera Biofeedback

Pani Asiu,
to ogłoszenie jest już nieaktualne. Ale od września zamierzam uruchomić nowy projekt związany z neurofeedbackiem i będę zainteresowana współpracą z Panią.
Dariusz Gołębiewski

Dariusz Gołębiewski EEG INSTYTUT
Warszawa Systemy
Medyczne

Temat: Poszukuję trenera Biofeedback

Witam serdecznie. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony http://eeginstytut.com i uzyskania specjalnego rabatu na nowe systemy biofeedbac, EEG oraz aparaty AVS. http://laxman.pl
Ewa Michałowska

Ewa Michałowska trener biofeedback
(EEG, HEG )
trening-uwagi.pl

Temat: Poszukuję trenera Biofeedback

Panie Jarku,
Czy reklamowane przez Ciebie AVS są wyposażone w funkcje „feedbacku”?
Czy współpracują z oprogramowaniem i urządzeniami Biofeedback oferowanymi, np. przez Instytut w którym pracujesz?

Pytam o to, bo przy terapeutycznym zastosowaniu aparatów do audiowizualnej stymulacji kluczowe jest sprzężenie zwrotne między generowanym sygnałem EEG a częstotliwością podawaną w okularkach i słuchawkach. Możliwe jest wówczas sterowanie aktywnością neuronów, a o to chodzi w neurofeedback-u.

Niestety, większość dostępnych na rynku AVS nie ma takich możliwości. Można wybrać jeden z wielu wbudowanych programów lub stworzyć własny. Stymulacja AV w oparciu o taki program jest niezależna od aktualnej aktywacji mózgu. Nie ma feedbacku.

W przypadku, np. tendencji depresyjnych dłuższe używanie niewłaściwych programów AVS może nawet pogłębić depresję. Wprawdzie mózg jest dość odporny na błędy neuroterapeutów, ale jest też plastyczny i długotrwałe stosowanie niepoprawnych wzorców aktywności mózgu może być niekorzystne. Dlatego na stronach producentów i dystrybutorów są ograniczenia i zastrzeżenia do stosowania AVS.

W swojej praktyce terapeutycznej czasami wykorzystuję aparat AVS PhotoSTIM, który współpracuje z Bioexplorerem i używanymi przeze mnie urządzeniami EEG. Wykorzystuję go sporadycznie, bo Klienci wolą otrzymywać sygnał zwrotny w bardziej czytelnej formie. Ale wiem też, że wśród neuroterapeutów są entuzjaści sterowanej stymulacji AV.
Dariusz Gołębiewski

Dariusz Gołębiewski EEG INSTYTUT
Warszawa Systemy
Medyczne

Temat: Poszukuję trenera Biofeedback

Szanowna Pani Ewo.

Reasumując aparaty AVS które oferuję są duzo bardziej zaawansowanymi urządzeniami od AVS PhotoSTIM.

Wszystkie informacje znajdzie Pani na podanej stronie. Proszę mieć na uwadze, że AVS i biofeedback to dwie inne technologie wykorzystywane w pracy z mózgiem...

Co do Pani wskazówek, odnośnie pracy przy stanach depresyjnych odniosę się następująco:

- jeżeli terapeuta źle diagnozuje i dobiera program do pracy z pacjentem jest to wina tego pierwszego, nie urządzenia,

- ograniczenia i zastrzeżenia producentów dotyczą epilepsji, rozrusznika serca i problemów z oddychaniem (tak na marginesie),

- co do stosowanego treningu i sygnałów zwrotnych które pacjenci/klienci preferują proszę mieć na uwadze, że AVS jest przede wszystkim dopełnieniem treningu a nie jego substytutem...

do usług JS.
Ewa Michałowska

Ewa Michałowska trener biofeedback
(EEG, HEG )
trening-uwagi.pl

Temat: Poszukuję trenera Biofeedback

Panie Jarku,
mam na uwadze różnice miedzy AVS a BFB i wiem jakie są ich obszary zastosowań. Zapytałam czy urządzenia, które Pan reklamuje mogą być sterowane sygnałem EEG (EEG-driven AVS). Taka funkcjonalność – łącząca obie technologie AVS i BFB - umożliwia poszerzenie metod terapii biofeedback. Czy brak odpowiedzi na moje pytania oznacza, że Pańskie urządzenia takich funkcji nie posiadają?

Odnośnie diagnostyki przed użyciem „nie-feedback-owych” AVS: prawdą jest, że „jeżeli terapeuta źle diagnozuje i dobiera program do pracy z pacjentem jest to wina tego pierwszego, nie urządzenia.” Tylko, że terapeuta jest szkolony w tym zakresie i wyposażony np. w QEEG. Prawdopodobieństwo błędnego doboru programu przez terapeutę jest znacznie niższe niż użytkownika nieprzeszkolonego, „pragnącego zakupić dla siebie lub dla kogoś bliskiego aparat do Audiowizualnej Stymulacji” (cytat z Pańskiej strony). A jeżeli terapeuta taki błąd popełni, to ma narzędzia do jego skorygowania. Użytkownik – raczej nie, może ew. dalej eksperymentować z innymi programami AVS.

Zaznaczyłam, że efekty stymulacji AV nie dla każdego są korzystne. I nie chodzi mi tu o fotowrażliwość, rozruszniki serca czy inne powody, np. wspomniane w artykule (http://craigtavs.wordpress.com/2009/08/28/safety-of-avs/), ale o wpływ stymulacji AV na zmiany EEG.

Proszę zajrzeć do badań Teplana nad efektami długotrwałej stymulacji AV http://www.um.sav.sk/sk/images/stories/dep03/doc/meas_...
Wspomina się tam o podwyższeniu wolnych fal (4-10Hz) w obszarach czołowych i centralnych. W praktyce NFB terapeuci bardzo często właśnie hamują Theta, bo relatywnie wysoka Theta z przodu jest jednym z markerów deficytu uwagi. Teplan przytacza również pozytywne efekty zmian EEG po AVS, np. przesunięcie z lewej na prawą stronę aktywności (6-10Hz) lub normalizację Alpha. Dzięki takim badaniom mamy jakieś wskazówki o oczekiwanych zmianach EEG przy zastosowaniu AVS w praktyce terapeutycznej.

Inny przykład dotyczy OCD (taki temat został poruszony na tym forum). Czesi (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1388... wskazują na podwyższenie fal wolnych w środkowej części kory czołowej przy OCD (nad przednią częścią zakrętu obręczy). Wyjściowym protokołem dla OCD jest – między innymi - obniżenie fal wolnych w okolicy Fz-Cz. Czy w świetle przytoczonych badań, poleci Pan takiej osobie stymulację AV? Czy sądzi Pan, że AVS będzie skutecznym dopełnieniem NFB?

Jeżeli dysponuje Pan wynikami badań wpływu na obraz EEG oferowanych urządzeń, to proszę je udostępnić. Chętnie się z nimi zapoznam.

Chciałbym być dobrze zrozumiana: nie twierdzę, że „zwyczajne, niebiofeedback-owe” AVS są nieprzydatne. Przeciwnie, istnieje szereg badań potwierdzających skuteczność stymulacji AVS. Jednak ich bezpieczne i skuteczne stosowanie powinno być odpowiednio nadzorowane.

Pozdrawiam
Ewa

P.S.
Temat stymulacji AV jest na tyle interesujący, że warto założyć nowy wątek na forum. Bo tu to trochę nie w temacie :-).
Paweł Grecki

Paweł Grecki Jedyna rzecz jaka
nas ogranicza to
nasza wyobraźnia

Temat: Poszukuję trenera Biofeedback

Pani Ewo,
ja również jak Pani Joanna jestem zainteresowany współpracą z Państwem. Z niecierpliwością czekam na rozmowę w okolicach września.
Pozdrawiam

Następna dyskusja:

BIOFEEDBACK - co to jest?




Wyślij zaproszenie do