Dariusz N.

Dariusz N. student, redaktor

Temat: Nabór artykułów do czasopisma naukowego

Witam,

w imieniu całej redakcji nowego czasopisma naukowego "Indigena. Przeszłość i współczesność tubylczych kultur amerykańskich" chciałem zaprosić wszystkie zainteresowane osoby do nadsyłania swoich tekstów.

Poszukujemy artykułów naukowych, popularnonaukowych, felietonów, recenzji oraz wywiadów.

Koncentrujemy się głównie na trzech typach działalności wydawniczej:
- Naukowe czasopismo drukowane
- Popularnonaukowe czasopismo internetowe w formie pliku PDF
- Informacyjna strona internetowa / vortal tematyczny

We wszystkich publikacjach poruszać będziemy tematykę rdzennych mieszkańców obu Ameryk.
Artykuły będą dotyczyć różnorodnych dyscyplin naukowych, m.in.: historii, archeologii, antropologii i etnologii, religioznawstwa, językoznawstwa, kulturoznawstwa, politologii, socjologii, etc.

Okresy historyczne związane z poruszaną przez nas tematyką:
- Okres od początków pojawienia się ludzi na kontynencie amerykańskim do początku konkwisty.
- Dzieje konkwisty i historia stosunków między Europejczykami, a autochtonicznymi mieszkańcami obu Ameryk w czasie walk o niepodległość.
- Okres kolonialny i sytuacja rdzennych mieszkańców w nowopowstałych państwach.
- XX wiek i czasy współczesne.

Regiony geograficzne związane z poruszaną przez nas tematyką:
- Ameryka Północna i Karaiby
- Mezoameryka i Ameryka Środkowa
- Andy i zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej
- Amazonia i obszar Ameryki Południowej położony na wschód od Andów

Artykuły o charakterze naukowym będą recenzowane przez pracowników naukowych (specjalistów w danej dziedzinie nauki). Gwarantujemy rzetelny dobór tekstów. Współpracujemy z różnymi ośrodkami akademickimi na terenie całego kraju.

Nabór ma charakter ciągły, jednak gotowe teksty do pierwszego numeru czasopisma (wersji drukowanej) prosimy nadsyłać nie później niż do końca pierwszego tygodnia marca 2011 roku.

Więcej informacji oraz nowa strona internetowa już niedługo!
http://indigena.edu.pl

Wszelkie pytania i sugestie:
redakcja@indigena.edu.pl


Zapraszam!
--
Dariusz Niezgoda
Dariusz N.

Dariusz N. student, redaktor

Temat: Nabór artykułów do czasopisma naukowego

Szanowni Państwo,
miesiące przygotowań, prac i oczekiwań dobiegły końca. Z przyjemnością ogłaszamy, że drugi numer naszego czasopisma jest dostępny. Droga, przez którą przeszliśmy, była długa i kręta, mimo to – nie poddawaliśmy się i krok po kroku dążyliśmy do celu. Udało się go zrealizować niemal w całości, ponieważ pamiętaliśmy, że to nie cel jest najważniejszy, lecz ścieżka, po której się kroczy.

Chcieliśmy naszą pracą uszczęśliwić nie tylko naszych Czytelników, ale po raz kolejny osoby, które znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych. Nasz wybór padł tym razem na Fundację Papaya zbierającą pieniądze na dom Ayllu Situwa w Limie. Cieszymy się, że mogliśmy oddać część egzemplarzy czasopisma, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie edukacji chłopców ulicy. Ponieważ „Indigena” jest własnością Fundacji, mogą Państwo tym razem w łatwy sposób nabyć drugi numer czasopisma. Wystarczy dokonać wpłaty powyżej 12 zł [1] na konto:

Fundacja Papaya
ul. Prof. Bobrzyńskiego 23/9
30-348 Kraków
Nr konta: PLN 87 2490 0005 0000 4500 9773 3878
W tytule: „Indigena”

Po wykonaniu transakcji prosimy przesłać drogą mailową (redakcja@indigena.edu.pl) imię i nazwisko wpłacającego (zgodne z danymi widniejącymi na przelewie) oraz adres, na jaki mamy nadać przesyłkę. Aby przyśpieszyć cały proces, mogą Państwo dołączyć do wiadomości dowód wpłaty.

Państwa wpłaty zostaną przeznaczone w całości na edukację chłopców ulicy z domu Allu Situwa w Limie. Podobnie, jak to miało miejsce ostatnio, także tym razem opublikujemy na łamach czasopisma lub na naszej stronie internetowej artykuł, w którym opowiemy o najprzyjemniejszej części pracy nad czasopismem: sukcesie akcji charytatywnej i uśmiechniętych twarzach zwykle zatroskanych ludzi.

http://indigena.edu.pl

[1] W cenę wliczone są koszty wysyłki (ok 2-3 zł)

Następna dyskusja:

warsztaty teatralne, tanecz...




Wyślij zaproszenie do