konto usunięte

Temat: 26- 27 Maj 2012, Kraków. 5th Cracow Conference of...


Obrazek


„Tradycje i innowacje w psychologii sądowej”

Kraków, 26-27 maja 2012

Sekcja Psychologii Sądowej Koła Naukowego Studentów Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ma przyjemność zaprosić do udziału w jubileuszowej, piątej edycji Krakowskiej Konferencji Psychologii Sądowej (5th Cracow Conference of Psychology and Law), która odbędzie się w Krakowie, w dniach 26-27 maja 2012 roku , w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja ma charakter międzynarodowy, językami konferencji są polski i angielski, organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne w trakcie całej konferencji.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
Formularz rejestracyjny oraz informacje na temat konferencji (w tym wysokość opłaty rejestracyjnej) dostępne są na stronie: http://2012.ccpl.org.pl. Osoby, które zarejestrują się do 20 kwietnia obowiązuje obniżona opłata rejestracyjna. W przypadku wyczerpania liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

ZASADY NADYSŁANIA ABSTRAKTÓW
Zapraszamy osoby pragnące wystąpić z referatem lub zaprezentować plakat podczas konferencji do nadsyłania abstraktów (do 1500 znaków). Czas wystąpienia wynosi 20 minut (razem z dyskusją). Abstrakty w języku wystąpienia (polskim lub angielskim) należy wysyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej konferencji: http://2012.ccpl.org.pl. Nieprzekraczalnym terminem nadsyłania zgłoszeń jest dzień 20 kwietnia 2012.

O przyjęciu abstraktu na konferencję (wraz z informacją o zakwalifikowaniu go jako wystąpienie lub plakat) uczestnicy zostaną powiadomieni do 7 maja 2012. Pierwszeństwo mają wystąpienia prezentujące wyniki własnych badań.

Tematem tegorocznej konferencji są „Tradycje i innowacje w psychologii sądowej”. Szczegółowe zagadnienia podzielone zostały na trzy sesje tematyczne.

1. Z laboratorium do sali sądowej
- Zastosowanie wyników badań naukowych w psychologii sądowej
- Doniesienia z badań nad różnymi dziedzinami psychologii sądowej i ich zastosowanie w praktyce: zeznania świadków, sugestia, psychopatologia sprawców przestępstw, stalking
- Potrzeby współczesnej psychologii sądowej - nowe obszary badań

2. Biologiczne podstawy psychologii sądowej
- Psychofizjologiczne podstawy kłamstwa
- Zaburzenia neurologiczne a przestępczość
- Neuronauki a prawo
- Rule-guided behavior a przestępczość
- Diagnoza neuropsychologiczna w psychologii sądowej

3. Polityka kryminalna oparta na dowodach
- Narzędzia oceny ryzyka recydywy
- Porównanie skuteczności oddziaływań resocjalizacyjnych
- Prewencja zachowań przestępczych wśród osób z „grup ryzyka”
- Porównanie efektywności wybranych modeli polityki karnej/penitencjarnej
- Ewaluacja polityki karnej/penitencjarnej

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową konferencji: http://2012.ccpl.org.plKrzysztof Kasparek edytował(a) ten post dnia 11.03.12 o godzinie 14:56