konto usunięte

Temat: zawód medyczny po 30

Witam.Zastanawiam się nad podjęciem nauki w zawodzie medycznym, zawsze chciałam,ale brakowało finansów.Teraz w wieku 30 lat chętnie podjęłabym wyzwanie szkoły.Myślałam m.in. o masażu, również techniku dentystycznym,ale tu bardzo wysokie czesne jak i na farmacji.Proszę o podpowiedź osób w temacie w jakim zawodzie zdołam jeszcze coś osiągnąć i jest szansa na zatrudnienie.
Monika Słodkowska

Monika Słodkowska mgr fizjoterapii,
terapeuta NDT
Bobath, terapeuta SI

Temat: zawód medyczny po 30

pielęgniarstwo

Temat: zawód medyczny po 30

A ja zamiast odpowiedzi zadam pytanie.
W jakim zawodzie medycznym( studia, studium, kurs) mozna wystartowac około 50tki?Zostały resztki marzeń i pasji z młodości dot. pracy w zawodach paramedycznych,jednak jest juz mniej idealizmu a wiecej nastawienia na godne zarobki za ciezka i odpowiedzialna prace.Obawiam sie ze to nie ta branza.

Temat: zawód medyczny po 30

W tak młodym wieku masz chyba jeszcze szanse nawet na studia lekarskie.
Obawiasz sie o wysokie czesne na niektorych kierunkach, startuj na dzienne studia na panstwowych uzcelniach-sa bezplatne, tylko konkurencja wieksza.

konto usunięte

Temat: zawód medyczny po 30

wydaje mi się, że fizjoterapia

konto usunięte

Temat: zawód medyczny po 30

Wiek po 30 jest ok, nie przeszkadza w podjęciu nauki na kierunku medycznym. Pytanie tylko:

- czy dziennie, czy wieczorowo/zaocznie? jeśli to drugie, to automatycznie nauka płatna,
- jeśli płatna, to do jakiej kwoty za semestr?
- co znaczy "coś osiągnąć"? chcesz po prostu zostać specjalistą w danej dziedzinie, czy coś więcej?

Wiesz, w sumie takich pytań można mnożyć na pęczki. Najważniejsze pytanie jednak brzmi: w jakiej dziedzinie/branży Ty widzisz samą siebie? Bo inaczej, to Monika Ci powie, że pielęgniarstwo, druga Monika, że fizjoterapia, a Grzegorz Ci też poleci pielęgniarstwo odradzając równocześnie ratownictwo!

To nie o to chodzi...żebyś później była zgorzkniałym pracownikiem danego sektora ochrony zdrowia, który na wszystko narzeka, nie lubi swojej pracy, pacjentów ma dość tak jak i swoich kolegów z pracy.

Kieruj się po prostu tym, do czego wewnętrznie Ciebie ciągnie najbardziej. Twój wiek to jest sprawa drugorzędna, jeśli i nie dalsza.

PS Zdawałem kiedyś na pielęgniarstwo. Dziękuję teraz w duchu tym wstrętnym i niemiłym paniom w komisji, że mnie nie przyjęły :D.

konto usunięte

Temat: zawód medyczny po 30

Ponownie witam.Nauka zdecydowanie w systemie zaocznym, wolałabym , aby nie trwała 5 lat ,ale około 2.Co do hasła coś osiągnąć, to miałam na myśli stabilną pracę i możliwość pielęgnowania tego zawodu czyli szansę na skupienie się tylko nad nim i ciągłe doszkalanie i rozwijanie.
Sebastian K.

Sebastian K. Pielęgniarz
ambulansu
Ratownictwa
Medycznego,
Samodzielny...

Temat: zawód medyczny po 30

W obecnych czasach jeśli mysleć o zawodzie medycznym to zapewne w/g standardów Unii.
I na taki rynek pracy możnaby sie przygotowywać.
Ważne by później osiągnąć kompromis pomiedzy zarobkami i robieniem tego co się lubi.
Kłopotliwe może okazać się rozczarowanie, gdy mamy fajny fach w ręku, ale branża służby zdrowia jest na etapie nieustannych reform.
Pozostaje jeszcze wstrzelenie się w jakąś "nisze rynkową" w branży medycznej w naszym kraju ( może wypowiedzą się koledzy reprezentujący system edukacji w szeroko rozumianym sektorze usług medycznych ).

Temat: zawód medyczny po 30

Rozwijająca i przyszłościowa jest praca protetyka słuchu :)

tak samo- optometrysty

szkoły są 2-letnie; czesne- trzeba sprawdzic- ale myślę, że nie zdzierające pensji.
Podkreślic trzeba, że to są dziedziny rozwijające się, a gabinety optyczne i protetyczne pojawiają się jak grzybki po deszczu ;)

praca ta nie wymaga sprawności fizycznej- tak jak w przypadku fizjoterapeuty czy masazysty, natomiast wymaga zaangazowania, empatii, umiejętnosci pracy z pacjentem, oraz- co istotne- umiejętności sprzedażowych.

Naturalnie, jak w każdym zawodzie medycznym, non stop trzeba się dokształcac (szanujące się firmy zatrudniające pracowników wysyłają na szkolenia produktowe i inne)
ps. odradzam ratownictwo medyczne- kobieta w tym zawodzie jednak ma gorzej... chyba, że jestes w stanie dzwigac na noszach 100kg nieprzytomnego pacjenta lub próbowac wpakowac w kaftan bezpieczeństwa osobę z zaburzeniami psychicznymi)

zawody medyczne to wyzwanie- wybierz sobie kierunek, który pozwoli na rozwój po ukończeniu szkoły- i pracę w tym zawodzie... trzeba podejsc do tego racjonalnie

powodzenia!
:)Karina R. edytował(a) ten post dnia 12.05.11 o godzinie 21:50
Marcin Kalęba

Marcin Kalęba MBA. Specjalista z
zakresu zdrowia
publicznego. Szukam
no...

Temat: zawód medyczny po 30

Lekarz, farmaceuta itd - odpada - skończysz w wieku 36 lat. Potem staż itd - jak będziesz mieć 45 może coś zaczniesz zarabiać.
Perspektywa - może jakieś studiom pielęgniarstwa i opieka nad seniorami.
Tylko, w takim zawodzie, sorry ale do końca życia się uczysz ;)
Katarzyna Aleszczyk

Katarzyna Aleszczyk Pomagam oswajać
WordPressa

Temat: zawód medyczny po 30

Nie istnieje już "studium pielęgniarstwa". Albo studia, albo nie pielęgniarstwo. Logopedia jest też fajna (praca z dziećmi głównie), ale to po studiach pedagogicznych chyba. Fizjoterapię odradzam (rynek nie mieści obecnych absolwentów). Jest jeszcze technik RTG - 2 lata studium. Minus wykonywania RTG, to fakt, że mają podobno im czas pracy wydłużyć (z pięciu do ośmiu godzin dziennie). Masaż jest fajny, ale nie trzeba studium, raczej dobry kurs i jako dodatek do czegoś innego. No i masażystów przybywa, jak grzybów po deszczu...

Jest jeszcze cała gama opiekunów (osób starszych, niepełnosprawnych, medycznych). To praca w DPS-ie, prywatnej opiece lub za granicą...

Protetyk słuchu lub optometrysta brzmi nieźle. Rynek się rozwija niesamowicie...

No i jedna wielka racja: w każdym zawodzie medycznym trzeba się uczyć całe życie :)
Najlepiej podpatrzyć sobie, czym kto po jakich szkołach się zajmuje i pomyśleć, co mogłoby być dla mnie.

Temat: zawód medyczny po 30

Katarzyna Kordek:
Logopedia jest też fajna (praca z dziećmi
głównie), ale to po studiach pedagogicznych chyba.



tak, to studia pedagogiczne, albo jako specjalność na filologii polskiej :) tylko, że tutaj trzeba mieć nienaganną dykcję, ewentualne wady zgryzu korygować, bo nawet gdy osoba taka dostanie się na studia, to egzaminu dyplomowego nie zaliczy ;) logopeda nie pracuje jedynie z dziećmi, często to seniorzy po wylewach, udarach; dzieci z innymi zaburzeniami (zachowania, wadami rozwojowymi, chorobami genetycznymi, np zespól Downa), osoby po ciężkich wypadkach, urazach twarzoczaszki, osoby po laryngektomii, osoby niesłyszące, obcokrajowcy chcący ćwiczyć wymowę języka polskiego itd...

>> Jest jeszcze cała gama opiekunów (osób starszych,
niepełnosprawnych, medycznych). To praca w DPS-ie, prywatnej opiece lub za granicą...


szczegolnie za granicą ;))

Protetyk słuchu lub optometrysta brzmi nieźle. Rynek się rozwija niesamowicie...


fakt :)

Temat: zawód medyczny po 30

Nie ma progu wiekowego jeśli chodzi o zdobycie zawodu medycznego :) W szkołach dla dorosłych nie mają limitu wiekowego, przynajmniej nie w Cosinus. Patrząc na to, jak aktualizuje się ich oferta, to chyba warto teraz iść w technika sterylizacji albo w opiekuna medycznego, bo ich teraz brakuje, a przez covida pewnie będzie brakować jeszcze przez jakiś czas... Ja polecam technika sterylizacji, sama się na nim uczę w Cosinus Kraków, mamy i osoby 20+ i 40+ :)

Temat: zawód medyczny po 30

W szkołach Cosinus nie ma czesnego :) Ani limitu wieku. Warto sprawdzić

Temat: zawód medyczny po 30

Pielęgniarstwo! Obecnie braki personelu pielęgniarskiego dotyczą każdego państwa EU. Praca odvręki w Polsce jak I za granicą. Bardzo dobrze płatny zawód z licznymi benefitami w Norwegii, Niemczech, Szwacjarii. Jeśli myślisz o wyjeździe to już od 1szego roku studiów najlepiej zapisać się na kurs językowy ( medyczny)
Fizjoterapia to zawód raczej dla mężczyzn ( takie mam osobiste zdanie), masaże, terapia manualna wymaga siły fizycznej. Plus, żeby być naprawdę dobrym specjalistą potrzebne są kursy dodatkowe, które kosztują krocie. Rynek jest I tak przesycony. Osoby po fizjoterapi, które znam pracują na etacie np w szpitalu plus prowadzą swój gabinet - praca od rana do wieczora 6-7 dni w tygodniu, żeby wyjść na swoje.. Ratownik medyczny, b cięż fizycznie I psychicznie zawód, słabe wynagrodzenie. Ten post został edytowany przez Autora dnia 16.08.21 o godzinie 06:28

Następna dyskusja:

Polski personel medyczny we...




Wyślij zaproszenie do