konto usunięte

Temat: Pełnomocnik na zgromadzeniu wspólników.

Pełnomocnik na zgromadzeniu wspólników.

Pełnomocnikiem na zgromadzeniu wspólników może inny wspólnik, jak i osoba trzecia. Pełnomocnikiem nie może być jednak członek zarządu i pracownik spółki. Oczywiście umowa spółki może wprowadzić inne zapisy dotyczące zastępowania wspólnika przez pełnomocnika na zgromadzeniu. Może nawet całkowicie wyłączyć możliwość zastępowania przez pełnomocnika na zgromadzeniu.

Rodzaj pełnomocnictwa na zgromadzenie.

Co do samego pełnomocnictwa to może ono upoważniać do uczestnictwa w konkretnym zgromadzeniu wspólników. Nie ma również przeciwwskazań, aby było ogólne i upoważniało do udziału we wszystkich zgromadzeniach wspólników. Ponadto pełnomocnictwo może upoważniać do udziału jedynie w zgromadzeniu wspólników. A także może umocowywać zarówno do udziału i wykonywania prawa głosu w imieniu wspólnika na zgromadzeniu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby jeden pełnomocnik reprezentował na zgromadzeniu kilku wspólników.

Forma pełnomocnictwa
Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie pod rygorem nieważności. Dotyczy to również zgromadzeń wspólników protokołowanych przez notariusza. Pamiętajcie, że pełnomocnictwo załączacie do protokołu zgromadzenia wspólników. Zgodnie z aktualnym brzmieniem znowelizowanego art. 243 § 3 k.s.h., pełnomocnik wspólnika nie będzie musiał dołączać oryginału pełnomocnictwa do księgi protokołów zgromadzeń wspólników, a jedynie jego kopię.

*****

Najbardziej aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zapraszam do zapoznania się z ostatnimi wpisami na blogu:

https://zarzadwspolcezoo.pl/pelnomocnik-na-zgromadzeniu...