Temat: Kurs z Arteterapii 2010

ARTETERAPIA

Zajęcia rozpoczną się treningiem interpersonalnym w dniach 30 września do
3 października 2010 roku. Kolejne zjazdy to: 11-14 listopada 2010; 3-5 grudnia 2010;
7-9 stycznia 2011; 10-13 luty 2011; 11-13 marca 2011; 15-17 kwietnia 2011; 6-8 maja 2011; 3-5 czerwca 2011; 24-26 czerwca 2011; 26-28 lipca 2011.

Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do grupy – osoba do kontaktu mgr Marek Szczęsny - 601 053 458. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Projekt ARTETERAPIA jest projektem wspomagający pracę dydaktyczno-wychowawczą. Umożliwia nabycie wiedzy teoretycznej z zakresu metod arteterapeutycznych, a jednocześnie wiedzy praktycznej. Pozwala na rozwijanie własnych działań twórczych, pozawerbalne porozumiewanie się, uzewnętrznienie własnych przeżyć i odczuć, zaspokajanie podstawowych potrzeb i zrozumienie ich, poznawanie innych, akceptacja siebie, relaks, przyjemność oraz odpoczynek. Pomaga przyczynić się do zmiany niepożądanych zachowań, prowadzi do większej otwartości i pogłębienia zaufania wobec innych ludzi, a także redukuje niskie poczucie własnej wartości. Pomaga również w rozładowaniu nadmiaru tłumionych emocji, uczy nazewnictwa i rozpoznawania, a także wyrażania swoich uczuć, i wreszcie, umożliwia potrzebę samorealizacji.

Celem arteterapeuty jest pokazanie jak rozwiązać problem poprzez świadome działanie artystyczne. Wykorzystuje on do celów terapeutycznych formy plastyczne, muzyczne, literackie, taneczne i teatralne, co daje możliwość symbolicznego wyrazu trudnych przeżyć, doświadczeń i emocji w bezpiecznych warunkach, jednocześnie obniżając napięcie i pomaga nazwać problem.

Cele główne arteterapii:
1) Diagnoza pozwalająca rozpoznać potrzeby emocjonalne, poznawczo– rozwojowe oraz możliwości manualne u klienta.
2) Terapia polegająca na wzroście zdolności percepcyjno– poznawczych, socjalizacji, uzewnętrznianiu przeżyć i doznań, usprawnianiu możliwości ruchowych.
3) Relaksacja pozwalająca na odreagowanie wewnętrznych napięć, niepowodzeń, frustracji i agresji.

Cele szczegółowe arteterapii:
1) Pobudzanie wszechstronnego rozwoju klienta.
2) Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych.
3) Stwarzanie możliwości do własnych wypowiedzi za pomocą różnorodnych środków artystycznych.
4) Wyposażenie w niezbędne umiejętności plastyczne oraz wiedzę z tego zakresu.
5) Rozwijanie sprawności manualnej.
6) Podnoszenie poziomu samoakceptacji.
7) Rozładowanie negatywnych napięć, emocji i agresji.
8) Poznanie różnego rodzaju materiałów do wykorzystania w procesie tworzenia.
9) Zrozumienie istoty samodzielności i odpowiedzialności za wykonane zadanie.
10) Uaktywnienie i otwarcie się klienta mającego problemy z nawiązaniem kontaktów.
11) Przygotowanie do uczestnictwa i odbioru kultury

Liczba godzin: 350

Miejsce realizacji szkolenia:

- zajęcia teoretyczne: Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze, ul. Długa 13

- warsztaty: Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze, ul. Długa 13 oraz zajęcia wyjazdowe

Kadra: jest wysoko wykwalifikowana z wieloletnim doświadczeniem w zakresie nauczanych przedmiotów.

Regina Wolska - wykładowca i autorka programów w zakresie terapii tańcem. Współpracuje z psychoterapeutami i lekarzami wspomagając terapię. Specjalizuje się w pracy z kobietami, z osobami starszymi i niepełnosprawnymi (autorskie programy dla matek i córek, kobiet w ciąży). Prowadzi również w Polsce autorskie warsztaty, stworzyła i prowadzi grupy rozwoju osobistego w ramach K3 (Krąg Kobiet Kreatywnych).

Dorota Niewiedział - psycholog, od wielu lat zainteresowana problematyką zaburzeń w rozwoju człowieka w ciągu życia, psychopatologią i zagadnieniami z zakresu psychogerontologii. Wykładowca uczelni wyższych, oraz szkoleniowiec w dziedzinach rozwoju osobistego, public relation, zachowań społecznych. Aktualnie uczestnik szkolenia w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

Katarzyna Kaźmierczak - mgr sztuki, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Ukończyła studium socjoterapii oraz Roczny Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii i pomocy psychologicznej - oba organizowane przez Instytut Terapii Gestalt w Krakowie. Absolwentka Studium Treningu Grupowego prowadzonego przez ITiEP - Andrzej Szulc. W swojej pracy zawodowej trenera integruje doświadczenia dramy i techniki teatralnej z twórczą pracą w nurcie rozwoju osobistego. Jest współtwórczynią profesjonalnego, niezależnego Teatru Anagram i Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych, gdzie piastuje funkcje Prezesa.

Jacek Rydlewski – superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, superwizor i trener treningu grupowego PTP, terapeuta ustawień systemowych.

Joanna Krysiak – psychoterapeutka zajmująca się terapią strategiczną, małżeńską i rodzinną oraz terapią uzależnień; prowadzi terapię indywidualną, rodzinną i grupową w ramach programu postrehabilitacyjnego dla rodzin żyjących z HIV; Jest realizatorką i współtwórcą programów z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień a także instruktorką autorskich zajęć aktywności twórczej „Coś z niczego”.

Joanna Jucha psycholog, terapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka licznych programów profilaktycznych i szkoleniowych. Psycholog - orzecznik w Komisji ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności. Odbyła liczne szkolenia z zakresu psychoterapii min. w Polskim Instytucie Eriksonowskim; w Ośrodku Edukacji Psychologicznej, w Krakowskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej oraz liczne szkolenia z zakresu Systemowych Ustawień Rodzinnych Berta Hellingera. Na co dzień pracuje w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.

Andrzej Bembenek – Jest asystentem w pracowni rysunku Prof. Elżbiety Kalinowskiej - Motkowicz Politechniki Koszalińskiej na wydziale wzornictwa. Zdobywca wielu nagród min.: złoty medal i wyróżnienie na międzynarodowy konkursie plastycznym dla młodzieży w EVORA (Portugalia); wyróżnienie na Ogólnopolskim konkursie plastycznym dla Szkół Plastycznych w Lublinie. Jest organizatorem plenerów oraz warsztatów autorskich dla młodzieży. Uprawiane dyscypliny sztuki: malarstwo, grafika, rysunek.

Beata Ogińska-Dutkiewicz – nauczyciel dyplomowany wychowania plastycznego, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog-terapeuta, terapeuta neurosensomotoryczny. Posiada certyfikat terapeuty Integracji Sensorycznej uzyskany w Warszawie. Ukończyła wiele kursów: min. kwalifikacyjny: I stopień Integracji Sensorycznej i II stopień Integracji Sensorycznej; kurs ontogeneza motoryczna dziecka i jego rozwój odruchowy; kursy z zakresu kinezjologii edukacyjnej; kurs instruktorski gimnastyki mózgu.

Marek Szczęsny - pedagog, terapeuta. Założyciel Ośrodka Terapii Integralnej w Zielonej Górze w ramach którego, prowadzi grupy terapeutyczne, treningi rozwoju osobistego i szkoleniowe. Od 2003 roku praca w obszarze terapii i psychoterapii z osobami niepełnosprawnymi i upośledzonymi umysłowo w Ośrodku i Warsztatach Terapii Zajęciowej w Zielonej Górze. Praca z klientem indywidualnym oraz prowadzenie grup z ramienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Ukończył Roczny Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii, psychoedukacji i rozwoju osobistego w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej Andrzeja Szulca w Krakowie. Wykładowca na Uniwersytecie Zielonogórskim w zakresie przedmiotów: socjoterapii, arteterapii, treningów interpersonalnych, oraz zajęć z zakresu rozwoju osobistego. Ukończył trzyletnią Szkołę Psychoterapii Gestalt w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Odbył szkolenie - Ustawienia systemowe w poradnictwie i psychoterapii, kurs podstawowy - Kontakt indywidualny w Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych. Jest autorem książek: Całkiem blisko...bajki trzy, Wydawnictwo Kropka, Zielona Góra - 2002 oraz Tertu - sprzedawca opowieści, Wydawnictwo Aksjomat, Kraków - 2003. W latach 1990 - 2003 aktor i dziennikarz związany z teatrami w Opolu, Łodzi i Zielonej Górze, a także rozgłośniami radiowymi: Polski Radio Program 1, Program 3, Rozgłośnia Regionalna Radia Zachód w Zielonej Górze.

Arkadiusz Deciuk – współzałożyciel pierwszej zielonogórskiej kapeli bębniarskiej DRUMHEANDS. Jest członkiem Orkiestry Bębniarskiej Tupot Białych Mew, z którą grywa do dnia dzisiejszego. Ma na koncie niezliczone koncerty, projety taneczne, teatralne, akcje społeczne oraz eksperymenty muzyczne z różnymi środowiskami.

Koryna Opala-Wnuk - z wykształcenia teatrolog, trener amerykańskiego programu kreatywnego myślenia „Odyseja Umysłu", specjalista ds. edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracuje z dziećmi i dorosłymi z wyzwaniami w rozwoju, środowiskami zagrożonymi patologią (zakłady penitencjarne, poprawcze). Kinezjolog, artekinezjolog, terapeuta turnusów neurokmezjologiczno rehabilitacyjnych Międzynarodowego Instytutu Neurokmezjologii w Warszawie. Prowadzi autorskie zajęcia warsztatowe w Polsce i Niemczech.

Lidia Kataryńczuk-Mania – Ekspert MEN-u w zakresie przedmiotów artystycznych, humanistycznych i pedagogiki ogólnej; Członek Stowarzyszenia Masażystów Dźwiękiem (instruktor I st.) oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów; organizatorka i kierownikiem studiów podyplomowych z muzykoterapii w edukacji; współpracuje z Instytutem Terapii Dźwiękiem w Uenzen (Niemcy). Jest autorką wielu prac a także artykułów. Organizowała wiele imprez artystycznych dla dzieci i studentów oraz warsztatów artystycznych/.

Warunki ukończenia kursu: jest obecność na 90% zajęć, aktywne uczestnictwo w trakcie zajęć, oraz zaliczenie egzaminu końcowego.

Słuchacze otrzymają zaświadczenie wydane na podstawie § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (DzU nr31,poz.216). Słuchacze otrzymają również zaświadczenie Ośrodka Terapii Integralnej o odbyciu 350 godzinnego szkolenia z zakresu ARTETERAPII.


Osoba odpowiedzialne i do kontaktu: Mgr Marek Szczęsny - 601 053 458

Koszt kursu – 4 500 zł./ osobę

Szczegóły tu: http://www.marekszczesny.eu/
Klara Łojko

Klara Łojko rękodzieło-filc
artystyczny

Temat: Kurs z Arteterapii 2010

Marta M.:
ARTETERAPIA

Zajęcia rozpoczną się treningiem interpersonalnym w dniach 30 września do
3 października 2010 roku. Kolejne zjazdy to: 11-14 listopada 2010; 3-5 grudnia 2010;
7-9 stycznia 2011; 10-13 luty 2011; 11-13 marca 2011; 15-17 kwietnia 2011; 6-8 maja 2011; 3-5 czerwca 2011; 24-26 czerwca 2011; 26-28 lipca 2011.

Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do grupy – osoba do kontaktu mgr Marek Szczęsny - 601 053 458. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Czy nadal jest taka możliwość, a może jakiś nowy kurs?
Czy sa jakieś wymagania dla osoby która chciałaby ukończyć taki kurs?

Zajmuję sie filcem artystycznym i prowadzę warsztaty, czy po ukończeniu takiego kursu mogłabym tytułowac się jako instruktor arteterapii?

>
Jolanta Ł.

Jolanta Ł. trener, coach,
pedagog,
arteterapeuta,
terapeuta
zajęciow...

Temat: Kurs z Arteterapii 2010

Polskie Centrum Ustawicznego Kształcenia Dorosłych RADIUS oraz Fabryka Kreatywności zaprasza na Zawodowy Kurs Arteterapii - 100 godzin
Najbliższa edycja :
28.04.2012r. - 13.05.2012r. – 10 spotkań po 10 godzin dydaktycznych. Kurs jest zatwierdzony w Kuratorium w Katowicach i kończy się egzaminem oraz wystawą prac, które powstaną podczas warsztatów.
Wystawiamy zaświadczenie zgodnie z wzorem MEN-III/1 dla kursów zawodowych kończących się egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Działamy też w oparciu o
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 27 kwietnia 2010 r.
w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania
(Dz. U. z dnia 17 maja 2010 r.)
Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymują dyplom w języku angielskim.

Kod uzyskanego zawodu:
323090 - Pozostali praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii

Forma zajęć to:
mini wykłady wprowadzające w tematykę
warsztaty
trening twórczości

Obecnie trwają zapisy na kolejną edycję kursu.

Więcej szczegółowych informacji na stronie:
http://www.fabrykakreatywnosci.pl/67,zawodowy_kurs_art...

Fabryka Kreatywności
biuro : 32 / 724-53-53
e-mail : szkolenia@fabrykakreatywnosci.pl

Następna dyskusja:

szkolenie z arteterapii (ku...




Wyślij zaproszenie do