Marta Machaj Renner

Marta Machaj Renner instruktorka,
choreograf, Szkoła
Tańca RENN

Temat: Warsztaty Lindy Hop z Michałem Oblacińskim i Kasią...

Warsztaty Lindy Hop z Michałem Oblacińskim i Kasią Dybowską 15-16.01.2011, Wrocław Szkoła Tańca RENN

Program:

Sobota 15.01.2011

Godzina 17:00-20:10

- postawa ciała w tańcu, przebieg ruchu, charakter tańca, bouncing
- przepływ energii w parze, połączenie partnera z partnerką, prowadzenie i
podążanie za nim (leading & following)
- wstęp do kroku podstawowego w parze (8-count)
podstawowe elementy w wersji 8-krokowej: tuck turn, lindy circle,
promenade

Niedziela 16.01.2011

Godzina 10:00 – 13:10

- podstawowy krok Lindy Hop (8-count swingout), energia i jej
wykorzystanie, postawa ciała, styling
- różne wariacje z 8-count swingout
- 6-count i jego wykorzystanie w tańcu: tuck turn, underarm pass, jig
walks
- charleston i jego wykorzystanie w tańcu: basic charleston, side by side
charleston, skip ups, slide on 7 charleston, kick the dog

Ceny: (za 1 osobę)

DAY PASS - (3h - 1 dzień)
do 21.12.2010 – 96zł
do 31.12.2010 – 105zł
od 01.01.2010 – 114zł


FULL PASS - (6h - 2dni)
do 21.12.2010 – 180zł
do 31.12.2010 – 198zł
od 01.01.2010 – 216zł

Dla stałych klientów RENNu 50% rabatu *

Zapisy do 10-go stycznia 2011!!!
OBOWIĄZKOWO NALEŻY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE NA E MAIL*. ZANIM DOKONASZ WPŁATY ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM – DOSTĘPNY PO ZŁOŻENIU REZERWACJI.
*ZGŁOSZENIA WYSYŁAĆ NA: marta@renn.pl
W treści należy wpisać:
Imię, nazwisko, nr telefonu kontaktowego, e mail, wybrany warsztat (z kim) oraz jaki warsztat
(np. W1). W przypadku zgłoszeń więcej niż 1 osoby należy podać dane do wszystkich osób.




Opis:

Zapraszamy do nauki tańca swingowego!

Warsztaty mają na celu zaznajomienie uczestników z podstawowymi
elementami, rytmiką, muzyką oraz charakterem Lindy Hop. Na zajęciach
chcielibyśmy zarazić Was pasją do tańca i muzyki swingowej oraz przekazać
podstawy, dzięki którym będziecie mogli dobrze bawić się zarówno przy
wolnych, jak i nieco szybszych utworach.

Kurs podzielony będzie na dwa 3 godzinne bloki: jeden w sobotę, jeden w
niedzielę. Zajęcia obejmować będą następujące elementy:


Uwaga! Ilość oraz poziom trudności przedstawianych elementów mają
wyłącznie charakter poglądowy i dostosowana zostanie do poziomu
zaawansowania grupy.


Lindy Hop – protoplasta większości znanych obecnie tańców swingowych m.in. Balboa, Boogie Woogie, East i West Coast Swing, Jive, Rock and Roll.

Poprzez dużą dowolność zarówno w kwestii interpretacji muzyki, jak i modyfikacji figur tanecznych i kroku podstawowego, oferuje tańczącym niemal nieograniczone możliwości wyrazu artystycznego. Lindy Hop może być tańczony do zróżnicowanego tempa muzyki swingowej: zarówno jako przepełniony erotyzmem, płynny taniec w wersji wolnej, jak i szalony, naszpikowany figurami akrobatycznymi i wykopami w wersji szybkiej. Uniwersalny charakter, porywająca muzyka oraz brak sztywnych zasad i reguł sprawiają, że Lindy Hop jest tańcem dla każdego, dzięki czemu zdobywa coraz większą rzeszę miłośników na całym świecie.

Jego źródeł historycy doszukują się w tańcach amerykańskiej czarnej społeczności takich, jak Charleston, Texas Tommy, Breakaway, The Hop czy step. Rozwój Lindy Hopa związany jest nierozerwalnie z oszałamiającą karierą, jaką bigbandowa swingowa muzyka rozpoczęła w latach 20-30. XX wieku. Na fali popularności nowych, porywających brzmień, w Harlemie zaczęło powstawać coraz więcej sal tanecznych, gdzie mieszkańcy czarnych dzielnic mogli bawić się przy akompaniamencie swoich ulubionych wykonawców. Stopniowo, w lokalach takich jak Small's Paradise, Roseland Ballroom, Alhambra Ballroom, Apollo Theatre czy też sławny Savoy Ballroom, zaczęły powstawać pierwsze kroki tańca, znanego obecnie na całym świecie jako Lindy Hop. W klubach tych można było wtedy spotkać największe sławy muzyki swingowej: Duke Ellington, Count Basie, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey, Artie Shaw, Benny Goodman, Cab Calloway czy Glenn Miller oraz tancerzy, których popisy owiane są dziś legendą (np. pierwsza na świecie figura akrobatyczna w wykonaniu Frankiego Manninga i Friedy Washington).

Pod koniec lat 20. amerykański pilot Charles Lindbergh odbył pierwszy w historii samotny lot przez Atlantyk ze Stanów Zjednoczonych do Europy bez międzylądowań. Legenda głosi, że nagłówki w prasie krzyczały "Lindy hops the Atlantic"... a że działo się to w okresie rozkwitu nowego tańca, został on ochrzczony nazwą Lindy Hop. Historykom nie udało się jednak znaleźć wiarygodnych dowodów na taką wersję wydarzeń.

W owych czasach, taniec swingowy rozwijał się właściwie sam - nie było szkół, gdzie można było się go nauczyć - tancerze inspirowali się nawzajem podczas imprez, jam sessions, trenowali na ulicach i podwórkach podłych, czarnych dzielnic Nowego Jorku.

Wraz ze wzrostem popularności na ulicach, Lindy Hop wdarł się również na salony i plany filmowe Hollywood. Sceny taneczne z filmów takich jak „Hellzapoppin”, „A Day at the Races”, „Rock Around a Clock”, „Twice Blessed” po dziś dzień inspirują coraz to nowe pokolenia tancerzy.

Po II Wojnie Światowej wiele lokali upadło, inne zapełniły sale taneczne stolikami sprawiając, że Lindy Hop po raz kolejny, na niemal 40 lat, znalazł się w cieniu. Jednak dzięki grupom zapaleńców z USA, Szwecji i Wielkiej Brytanii, w latach 80. ponownie wyszedł z podziemia.

Powstało wiele grup i stowarzyszeń tanecznych, zaczęto organizować warsztaty, zawody i obozy swingowe (m.in. istniejący od 1982 roku Herrang Dance Camp w Szwecji), a w wielu miastach rozpoczęto regularne lekcje. Odnaleziono i ocalono od zapomnienia żywe legendy tańca z tamtej epoki – Frankiego Manninga, Normę Miller, Ala Minnsa czy Deana Collinsa, którzy wrócili na parkiety dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami oraz niepowtarzalnym stylem z młodymi adeptami tańca.

Obecnie społeczność tancerzy, nazywających siebie „the lindyhoppers” zrzesza setki tysięcy osób na całym świecie.

O Nas:

Michał Oblaciński & Katarzyna Dybowska

Wspólną przygodę z tańcem rozpoczęliśmy w 2001 roku od klasycznego Rock and Rolla. Trzy lata później odkryliśmy Lindy Hop.

Taniec ten był wówczas w Polsce zupełnie nieznany, rozpoczęliśmy więc naukę na zagranicznych warsztatach: Oslo Winter Jump, Swinglandia w Kijowie, Herrang Dance Camp w Szwecji, BarSWINGona w Barcelonie czy Swing Crash Festival we Włoszech.

Dzięki temu mieliśmy ogromny zaszczyt uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nieżyjącego już Frankiego Manninga, a także Stevena Mitchela, Vincezo Fesi i Isabellę Gregorio, Daxa Hocka i Alice Mei, grupę Harlem Hot Shots, Kevina St.Laurent i Jo Hoffberg, Juana Villafane i Sharon Davis oraz wielu innych, światowej klasy instruktorów. Dało nam to szansę poznania metodyki nauczania tańca swingowego z wielu różnych źródeł.

Na zajęciach staramy się przekazywać zarówno doświadczenie zdobyte na parkiecie, jak i miłość do niepowtarzalnego klimatu, afroamerykańskiej muzyki i tańca pierwszej połowy XX wieku. Staramy się zwracać uwagę nie tylko na aspekty techniczne tańca, ale również zarazić naszych kursantów charakterem i duszą prawdziwego swinga.

Obecnie prowadzimy Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL w Warszawie.

Więcej o nas: http://swingout.pl/o-nas

Miejsce:
Szkoła Tańca RENN - WROCŁAW
GŁÓWNE WEJŚCIE
ul. Krupnicza 6/8
50-075 Wrocław
DRUGIE WEJŚCIE(tylko w weekendy i w dniu warsztatów)
ul. Kazimierza Wielkiego 27
Wrocław
tel./fax: 071 78 88 901
tel. kom.: +48 0 502 36 46 86
taniec@renn.pl


Organizator:
* Szkoła Tańca RENN
PARTNERZY/PATRONI MEDIALNI:
* do-tanca.pl (http://do-tanca.pl)
* pora.pl (http://pora.pl)
* Taneczni.pl (http://taneczni.pl)
* studente.pl (http://studente.pl)
* MiastoSalsy.pl (http://miastosalsy.pl)



*po okazaniu ważnego karnetu na dowolne zajęcia