Marcin Godek

Marcin Godek dział energetyki

Temat: Rozwój inwestycji na obszarach morskich RP

Ciekawy artykuł... niestety tak to wygląda w praktyce.

http://www.gospodarkamorska.pl/Porty,Transport/kto-u-d...

Ja od siebie dodałbym sytuację patową dotyczącą prac czerpalnych

Po zmianie prawa budowlanego w sierpniu 2016, prace czerpalne zostały usunięte z katalogu prac wymagających PNB lub nawet zgłoszenia prac nie wymagających PNB.

Organ wydający decyzję o PNB w przypadku obszarów morskich RP - Wojewoda, stoi na stanowisku, iż są to prace na które nie wydaje PNB, natomiast urząd Morski twierdzi, że w odniesieniu do art 32 Prawa budowlanego w związku z faktem kwalifikacji przedsięwzięcia jako potencjalnie mogące oddziaływać na środowisko oraz konieczności przeprowadzenia oceny OOŚ musi zostać wydane na ten zakres prac PNB.
Skutki tego marazmu są takie - Wojewoda wysyła projekt decyzji PNB wraz z dokumentacją do obligatoryjnego uzgodnienia przez Urząd Morski. Urząd Morski kisi dokumentację bólu bo nie ma bata z terminem administracyjnym nad głową. W efekcie inwestycja strategiczna dla kraju leży i kwiczy.
Żeby było śmieszniej to Wojewoda aby wydać decyzję musi otrzymać pozytywne uzgodnienie od Urzędu Morskiego. W przypadku uwag do projektu decyzji organ nie może wydać takiej decyzji.
Szach mat.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.05.17 o godzinie 22:04

konto usunięte

Temat: Rozwój inwestycji na obszarach morskich RP

Skoro inwestycja nie wymaga PNB, to kwalifikuje się na którą z decyzji określonych w art. 72 ust. 1 ustawy OOŚ? Bo tylko wtedy UMor ma prawo żądać DŚU i wypełnia się jego kwalifikacja wymagająca PNB.
Urzędy Morskie są słabe w kwestii kwalifikacji i czasem trzeba osobiście pofatygować się do danego pracownika i delikatnie uświadomić mu zmianę przepisów. Kiedyś miałem podobny przypadek w UMSL-u i 10 minutowa rozmowa z ustawą w ręku wystarczyła, aby Pan urzędnik zmienił zdanie.
powodzenia

Następna dyskusja:

uzgodnienie dlipc inwestycj...




Wyślij zaproszenie do