Temat: jak dziennikarstwo obywatelskie wpływa na rynek - CNN...

Ponieważ od czasu do czasu przewija się taki temat amatorów zagrażających pracy profesjonalistom i pytania czy to dobrze czy źle a całość dyskusji kończy się zazwyczaj tematem "fotoreportaż umiera", dlatego pozwalam sobie wrzucić ten krótki artykuł.

http://www.swiatobrazu.pl/cnn-zwalnia-jedenastu-fotore...

CNN zwalnia jedenastu fotoreporterów

Agencja CNN postanowiła niedawno zwolnić pięćdziesięciu pracowników - fotoreporterów, techników, archiwistów. Powodami były między innymi rozwój dziennikarstwa obywatelskiego i dostępność zaawansowanych technologii.

"To był kompletny szok, nikt nie miał pojęcia, że takie coś może się stać. To nie jest już ta sama, przyjazna firma, jaką była kiedyś. Nikt zresztą nie wie dlaczego - ekonomia, wskaźniki czytalności... Nie wiemy." - mówił agencji Reuters jeden ze zwolnionych przez CNN pracowników.

Pracę straciło jedenastu fotoreporterów - czterech z Nowego Jorku, pięciu z Waszyngtonu, jeden z Miami i jeden z Los Angeles. CNN chce oszczędzać - cała dywizja graficzna przeniesiona została do Atlanty i teraz mają tam znaleźć się również inne oddziały.

"Dużo czasu spędziliśmy na analizach dokonań fotoreporterów, patrzyliśmy na ich rozmieszczenie w kraju. Zainteresowaliśmy się też bardziej materiałami generowanymi przez obywateli uprawiających amatorsko dziennikarstwo i użytkowników social media. Mamy własną platformę, która dostępna jest dla wszystkich dziennikarzy obywatelskich. Nawet niewielkie kamery czy aparaty są w stanie teraz dostarczać materiały wysokiej jakości - po prostu więcej zaawansowanej technologii w rękach coraz większej grupy ludzi robi swoje." - powiedział przedstawiciel CNN.

Szczegółowe informacje wraz z listem do pracowników znajdziecie na stronach agencji Reuters.

Źródło: Reuters

Autor: Antoni Żółciak