konto usunięte

Temat: Nowy przepis dotyczący utraty prawa jazdy zbiera obfite...

Nowy przepis dotyczący utraty prawa jazdy zbiera obfite żniwo. A dziś z pewnością się jeszcze powiększy.


Obrazek


Polacy zaczęli jeździć szybciej. Już ponad 60 proc. więcej osób niż przed rokiem straciło prawo jazdy za piractwo w terenie zabudowanym – ustalił dziennik.pl w Komendzie Głównej Policji. A dziś podczas wielkiej akcji "Kaskadowy pomiar prędkości" kilka tysięcy policjantów zarzuci na krnąbrnych kierowców dwa rodzaje sieci na raz.

Prawo jazdy do połowy maja 2019 roku straciło już ponad 30,5 tys. osób. W tym co drugi kierowca pożegnał się z nim na przynajmniej trzy miesiące przez tzw. 50+, czyli za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym (przeszło 15,7 tys.) – wynika z najnowszych danych, które dziennik.pl uzyskał w Komendzie Głównej Policji. To oznacza, że do tej pory za piracką jazdę po mieście policjanci pozbawili "prawka" ponad 60 proc. więcej kierowców niż w analogicznym okresie 2018 roku (ogółem w tym samym czasie drogówka zatrzymała 24,8 tys. praw jazdy).

Ciekawie wygląda również sytuacja, kiedy nowe liczby zestawimy z całym 2018 rokiem, kiedy to zatrzymano ok. 68 tys. dokumentów. Wniosek? W niecałe pięć miesięcy 2019 roku mundurowi wykonali już niemal połowę zeszłorocznego wyniku i są na drodze do jego pobicia.

Polacy zaczęli jeździć szybciej i to w terenie zabudowanym
– Na początku bieżącego roku zauważyliśmy wzrost wypadków powodowanych przez nadmierną prędkość. Co ciekawe, zmiana sytuacji nastąpiła mimo spadku ogólnej liczby zdarzeń. A co za tym idzie zauważymy, że Polacy w tym roku zaczęli jeździć szybciej lekceważąc ograniczenia prędkości, szczególnie te dotyczące obszaru zabudowanego – powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

I na potwierdzenie podał nam statystyki, które mówią o 1,5 mln wykroczeń ujawnionych do 21 maja. Lwia część, bo aż 45 proc. została popełniona przez kierowców ze zbyt ciężką nogą (prawie 690 tys. przypadków przekroczenia prędkości; o 50 tys. więcej niż w tym samym czasie 2018 r.).
(...)
http://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/nowy-p...